Φοιτητική ζωή στη Σάμο

eviDim

Νεοφερμένος

Η eviDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χαχαχ θα δουμε συντομα !!! ελπιζω να μ αρεσει ! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
παιδια θελετε να κανουμε και εμεις μια συναντηση του ischool στη Σαμο οπως θα κανουν στην αθηνα και στην κομοτηνη; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εννοειται πως θα κανουμε Μαρια,οσοι περνανε ΣαμΟ ανεξαρτητου σχολης ας κανονισουμε.Ποιος ψηνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
μπείτε στο www.myaegean.gr έχουν θέμα ειδικά για αυτό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
εγωωωωω :)
νομιζω αυτο ειναι! https://my.aegean.gr/web/ftopic-2484-days0-orderasc-130.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εχει φοιτητικη ζωη στη Σαμο? Εκπληττομαι ευχαριστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eviDim

Νεοφερμένος

Η eviDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
και εγω ειμαι μεσα παιδια !!! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Παιδιά έχετε φύγει για Σάμο; Εγώ 26 πετάω!! Για πείτε και τις δικιές σας εντυπώσεις :):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδιά έχετε φύγει για Σάμο; Εγώ 26 πετάω!! Για πείτε και τις δικιές σας εντυπώσεις :):P

Εγω φευγω Αυριο,μεθαυριο θα φτασω ομως!!Χαχαχα οποτε θα σου πω και απο κοντα και Απο εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγω φευγω Αυριο,μεθαυριο θα φτασω ομως!!Χαχαχα οποτε θα σου πω και απο κοντα και Απο εδω

Γιατι τόσο μεγάλο ταξίδι :worry: Από π είσαι κ μ τι θα πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ως παλιά.. Καλωσορίζω την νέα φουρνιά φοιτητών στη Σάμο! Παιδιά να περάσετε υπέροχα στο νησάκι και φροντίστε να γεμίσετε τα άλμπουμ των αναμνήσεων σας με πολλές πολλές όμορφες στιγμές! ;) Μια συμβουλή... μην ξεχνάτε να πηγαίνετε στη σχολή και να ανοίγετε και κανένα βιβλίο.. :P Μπαίνετε σε μια εποχή που είναι πολύ δύσκολη για τα πανεπιστήμια, για αυτό κουράγιο και να μην χάνετε την αισιοδοξία σας!!! :)) Για όσους πέρασαν τώρα στο Μαθηματικό, είστε τυχεροί από άποψη καθηγητών! Θεωρώ ότι ως πρωτοετείς θα έχετε την elite των καθηγητών! :D ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
ποσα κτηρια πρεπει να αλλαξει καποιος του ΜΠΕΣ για μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ποσα κτηρια πρεπει να αλλαξει καποιος του ΜΠΕΣ για μαθηματα?

Λοιπόν, οι πρωτοετείς συνήθως κάνουν μαθήματα στο λιμάνι και τα εργαστήρια είναι από πίσω από το Λυμπέρη (στο κέντρο δηλαδή) Μετά τα επόμενα χρόνια, κάνουν μάθημα στο Μεσαίο δίπλα στα Carrefour και κλασικά στα εργαστήρια του Λυμπέρη. Άντε σε εξαιρετικές περιπτώσεις στο λιμάνι κανένα μάθημα, αλλά στο Μεσαίο κυρίως! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Λοιπόν, οι πρωτοετείς συνήθως κάνουν μαθήματα στο λιμάνι και τα εργαστήρια είναι από πίσω από το Λυμπέρη (στο κέντρο δηλαδή) Μετά τα επόμενα χρόνια, κάνουν μάθημα στο Μεσαίο δίπλα στα Carrefour και κλασικά στα εργαστήρια του Λυμπέρη. Άντε σε εξαιρετικές περιπτώσεις στο λιμάνι κανένα μάθημα, αλλά στο Μεσαίο κυρίως! :):):)

ευχαριστω, θα πρεπει να κοιταξω το κτηριο στο λιμανι για να δω τι παιζει εκει... αλλα ρωτησα σημερα και μου ειπε μια στην γραμματεια στο κτηριο λυμπερη οτι μαθηματα γινονται κατω λεει στα εργαστηρια... εχει και αλλο κτηριο απο πισω?

καλα δεν μπορουσαν να χτισουν 1 συγκροτημα απο κτηρια οπως τα αλλα τει/αει?... τι λεω τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ευχαριστω, θα πρεπει να κοιταξω το κτηριο στο λιμανι για να δω τι παιζει εκει... αλλα ρωτησα σημερα και μου ειπε μια στην γραμματεια στο κτηριο λυμπερη οτι μαθηματα γινονται κατω λεει στα εργαστηρια... εχει και αλλο κτηριο απο πισω?

καλα δεν μπορουσαν να χτισουν 1 συγκροτημα απο κτηρια οπως τα αλλα τει/αει?... τι λεω τωρα...

Χαχα... Λυμπέρης λέγεται το αρτοζαχαροπλαστείο που είναι στα ΕΛΤΑ απέναντι. Η γραμματεία του ΜΠΕΣ είναι στον από πίσω δρόμο από το Λυμπέρη. Τώρα στο κτήριο που είναι η γραμματεία είναι κάτω και τα εργαστήρια. Τα μαθήματα που γίνονται στα εργαστήρια στου Λυμπέρη είναι τα εργαστήρια των μαθημάτων. Θεωρία συνήθως από ότι ξέρω κάνουν στο Μεσαίο και στο λιμάνι. Θα τα μάθεις πολύ σύντομα.. μην σε απασχολεί! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αυτο εννοουσα περι Λυμπερη:D... τα βρηκα τα κτηρια ευτυχως :)... ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eviDim

Νεοφερμένος

Η eviDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σε μια ανακοινωση λεει οτι τα μαθηματα απο 8-12/10 θαα γινουν στο κτιριο [FONT=&quot] Προβατάρη στην αίθουσα Κ.Σοφούλης. που ακριβως ειναι αυτο ? γνωριζει καποιος?
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
λιγο αργα απανταω αλλα σε περιπτωση που ακομα δεν το εχεις βρει(δυσκολο το κοβω)... ειναι στο λιμανι καρλοβασιου... ειναι ενα κτηριο λες και εισαι στον 19ο αιωνα θα το δεις :D...

επισης θα εχει καμια 50αρια ατομα εξω και αλλα 100+ μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agnwsto

Νεοφερμένος

Η agnwsto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειααα σας παιδια .. ειμαι απο ροδο και στοχευα στο μαθηματικο ηρακλειου !! Αλλα δυστυχως εβγαλα 12508 οποτε πλεον προσανατολιζομαι για σαμο .. Ας με βοηθησει καποιος , να μου πει για τη ζωη εκεί, τις εγκαταστασεις γιατι θα τρελαθώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Γειααα σας παιδια .. ειμαι απο ροδο και στοχευα στο μαθηματικο ηρακλειου !! Αλλα δυστυχως εβγαλα 12508 οποτε πλεον προσανατολιζομαι για σαμο .. Ας με βοηθησει καποιος , να μου πει για τη ζωη εκεί, τις εγκαταστασεις γιατι θα τρελαθώ!!
Καλησπερα φιλε!ειμαι στο τμημα ΣΑΧΜ που εγινε εννιαιο μαθηματικο τμημα με εισαγωγικη κατευθυνση στο 1ο ετος.Τα 3 τμηματα της Σαμου του Πανεπιστημιου Αιγαιου εδρευουν στο Καρλοβασι μια κωμοπολη περιπου 10000 κατοικων στα βορειοδυτικα του νησιου,εχει πολλους φοιτητες,καφετεριες ,κλαμπακια,νυχτερινη ζωη,ο κοσμος ειναι φιλοξενος και εχει πολλα πραγματα να κανεις.Βεβαια αν εισαι απο πολη οπως και γω,απο την Αθηνα,ενδεχομενως δυσκολα θα προσαρμοστεις,με λιγη καλη παρεα ομως ολα γινονται.Το μαθηματικο τμημα με κατευθυνση μαθηματικα ειναι το πιο παλιο τμημα της Σαμου απο το 1987 και ειναι υψηλοτερου επιπεδου απο πολλα μαθηματικα τμηματα της Ελλαδας,Το Σαχμ ιδρυθηκε το 2000 και υπαρχει και το τμημα ΜΠΕΣ.Την βαση του μαθηματικου την πιανεις ,περσι ηταν 12470 φετος θα πεσει κιολας οποτε θα σ την προτεινα ανεπιφυλακτα,ειναι και η πατριδα του Αρισταρχου και του Πυθαγορα,μεταφορικα υπαρχει πλοιο ανα 2 μερες για Πειραια, και αεροπλανο 2-3 φορες την ημερα,για οτιδηποτε αλλη πληροφορια,μπορεις να με ρωτησεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top