Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιααα τι ωραία που είναι η Πάτρα;; τα μπαράκια,οι καφετέριες,πολύ γουτσου!! :P:P


Οχι πες! Δεν ειναι η καλυτερη πολη?8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Τέλειαααααααααααα!! Αχ αντεεεεε ανυπομωνώ να κατεβω, να αρχίσουμε ΑΧ!
:alljumpy: (υπερβολικη:Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Καλή αρχή ρε ψαρούκλες!! με τη φοιτητική ζωή. :P Μην ακούσω τίποτα κακό για την πόλη γιατί θα σφαχτούμε...χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλή αρχή ρε ψαρούκλες!! με τη φοιτητική ζωή. :P Μην ακούσω τίποτα κακό για την πόλη γιατί θα σφαχτούμε...χαχα
Ευχαριστουμε Νικολη :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Παιδιά ανακάλυψα μαγαζί με 2Ε το ποτό από τις 12:30 - 1:30.Νομίζω είναι για κάθε μερά αλλά δεν ξέρω πόσο θα διαρκέσει... μπαρο-κλαμπάκι. Καλό μπορώ να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παιδιά ανακάλυψα μαγαζί με 2Ε το ποτό από τις 12:30 - 1:30.Νομίζω είναι για κάθε μερά αλλά δεν ξέρω πόσο θα διαρκέσει... μπαρο-κλαμπάκι. Καλό μπορώ να πω..

Ε πες μας πως το λένε να ξέρουμε και εμείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Καλά, η μισή μου σχολή εκεί πήγαινε. :P Πέρσι είχε τις Τετάρτες Ελληνική βραδιά και γινόταν χαμός, μιας και την Πέμπτη είχαμε μάθημα τουλάχιστον μετά τις 11, κι αυτό όχι υποχρεωτικό. Τώρα τελευταία μαθαίνω ότι το έχει γυρίσει σχεδόν σε μόνο Ελληνικά.

Τες πα, προτιμώ να πίνω κρασάκι στις μπιραρίες :beer: Ή ρακόμελο (καλά, το παραδέχομαι, δεν το αντέχω, αλλά στη θέση του πίνω οινόμελο :happy: ) Αν ενδιαφέρεστε για τέτοια μέρη, ευχαρίστως να σας προτείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Τες πα, προτιμώ να πίνω κρασάκι στις μπιραρίες :beer: Ή ρακόμελο (καλά, το παραδέχομαι, δεν το αντέχω, αλλά στη θέση του πίνω οινόμελο :happy: ) Αν ενδιαφέρεστε για τέτοια μέρη, ευχαρίστως να σας προτείνω.

για πρότεινέ μας κανένα καλό μαγαζι (μπυραρίες κρασάδικα κτλ) για τώρα το χειμώνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Ωραίο Θέμα!!!
Μιας και μία υγιής φοιτητική ζωή εκτός των άλλων, περιλαμβάνει και άθληση, θέλω τα φώτα σας:
Επειδή πέρασα φέτος Πάτρα, αλλά δεν ξέρω την πόλη, θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε στην επιλογή γυμναστηρίου. Δεν θέλω απλά να μου παραθέσετε τα γυμναστήρια και τις διευθύνσεις ( τα έχω βρει αυτά ), αλλά θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο που γνωρίζετε πως είναι καλό. Δεν ψάχνω πολυτέλειες κλπ, ούτε κατ' ανάγκην τεράστια και αχανή γυμναστήρια ( μια και αυτό που πήγαινα στην πόλη μου ήταν οικογενειακή επιχείρηση αλλά έμεινα απολύτως ευχαριστημένη ) και φυσικά όχι χώρους bodybuilting (βρήκα και κάτι τέτοια κουλά στην αναζήτησή μου). Αυτό που θα ήθελα είναι ένα γυμναστήριο που να πληρεί την εξής προυπόθεση: Να έχει γυμναστές που ενδιαφέρονται να σε βοηθήσουν και να σε καθοδηγήσουν όποτε το έχεις ανάγκη, και να μη σου πετάνε (αν το κάνουν και αυτό) ένα σκέτο "πρόγραμμα" που άντε μετά να το εκτελέσεις σωστά!( πχ ενδέχεται μια άσκηση να μην την έχεις ξανακάνει, οπότε εκεί θες βοήθεια και συμβουλή).
Υ.Γ: Δεν εννοώ φυσικά να έχεις και το γυμναστή από πάνω σου όλη την ώρα, απλά όποτε χρειαστείς να σε βοηθήσει στην εκτέλεση κάποιων ασκήσεων.
Υ.Γ 2: Θα προτιμούσα να είναι σχετικά κοντά στην περιοχή της Αγυιάς αν γίνεται. Αλλά και να μη γίνεται δε πειράζει. Θα το λύσουμε το ζήτημα
Υ.Γ 3: Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Περιμένω τα φώτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
@Stavri_
Εκτός από τα γυμναστήρια που θα βρεις σε όλη την πόλη, μπορεί να σε βολέψει και το πανεπιστημιακό γυμναστήριο, το οποίο είναι δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
για πρότεινέ μας κανένα καλό μαγαζι (μπυραρίες κρασάδικα κτλ) για τώρα το χειμώνα :P

Στην Παντανάση κι Αγίου Ανδρέα θα βρείτε τη μπυραρία που σχεδόν ποτέ κανένας δε χρησιμοποιεί το όνομά της, αλλά λέγεται La Bodegueta. Μια ακόμα πολύ ωραία (και πιο μεγάλη) μπυραρία είναι η Pub 11, που βρίσκεται στην Ερμού, στην οδό που είναι η αφετηρία του 6. Προτείνω ανεπιφύλακτα και την BeerBarQ (σχεδόν μια χρονιά ολόκληρη έλεγα ανάποδα τα 2 B) η οποία βρίσκεται Ρήγα Φεραίου και Τριών Ναυάρχων. Το χειμώνα δεν είχε τύχει να πάω εκεί παρά μόνο μία φορά, αλλά το καλοκαίρι έβγαλε έξω τραπεζάκια και μετά επεκτάθηκε σε έναν ανοικτό χώρο απέναντι από το κυρίως κτήριο, πραγματικά πολύ ωραίο. Η διακόσμηση θυμίζει το κλασσικό στυλ μπυραρίας με πέτρινους τοίχους και βαρέλια. Από εκεί και πέρα, σε περισσότερο bar ύφος, καλά λόγια έχω ακούσει για το Νότο, στην Πατρέως και Κορίνθου και το Blue Monday στην πλατεία Όλγας για πιο ροκ καταστάσεις.
Για ρακόμελο ωραίο μέρος κατά τη γνώμη μου είναι το Σουρωτήρι. Δεν ξέρω τι γίνεται συνήθως, όμως κάθε, μα κάθε φορά που πήγαινα, έβρισκα ένα τεράααααααααααστιο τραπέζι με συμφοιτητές μου. Και εκεί που πίστευα οτι τους είχα δει όλους, έβρισκα κι άλλο ένα ίδιο.
:D Καλή φοιτητική ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat xat

Νεοφερμένος

Η κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Υ.Γ 2: Θα προτιμούσα να είναι σχετικά κοντά στην περιοχή της Αγυιάς αν γίνεται. Αλλά και να μη γίνεται δε πειράζει. Θα το λύσουμε το ζήτημα

heh και γω (έξω) Αγυιά θα μένω!!! Πέρα από το γυμναστήριο θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για σχολές χορού εκεί ή αν γίνονται καθόλου βραδιές χορού σε διάφορα μαγαζιά της Πάτρας για να εκτονωνόμαστε και μεις τα κορίτσια... :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
heh και γω (έξω) Αγυιά θα μένω!!! Πέρα από το γυμναστήριο θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για σχολές χορού εκεί ή αν γίνονται καθόλου βραδιές χορού σε διάφορα μαγαζιά της Πάτρας για να εκτονωνόμαστε και μεις τα κορίτσια... :vroum:

τσέκαρε: https://www.upatras.gr/index/page/id/97
;)
έχει κόσμο, από ότι μάθαινα
ειδικά στο latin γίνεται χαμός
πολλοί γνωστοί μου πήγαιναν tango
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat xat

Νεοφερμένος

Η κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
όλε!!! Ελπίζω όμως να λειτουργεί ακόμα γιατί μέχρι το 2010 βλέπω δραστηριότητα, μετά κουραστήκανε από τους ''Χορούς από την Κουτσούφλιανη'' :P
Σε μερσώ για τις πληροφορίες! (:

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: δε μένω ακριβώς έξω Αγυιά αλλά σύνορα μεταξύ Αγυιάς και Αγίας Σοφίας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και βέβαια λειτουργεί, πέρσι ήμουν Πάτρα.

Μένεις σε πολύ καλή περιοχή αν και μάλλον θα παίρνεις το 9 που δεν έχει συχνά δρομολόγια. :/: Κοντά στο Θεατράκι θα είσαι τότε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat xat

Νεοφερμένος

Η κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Είμαι απέναντι από το Βασιλόπουλο-Τζάμπο, στο στενό της Ηλεκτρονικής, κάτω από την Παν/μίου... Το 6 πήρα για το Πανεπιστήμιο και είμαι επίσης κοντά σε ένα νεκροταφείο (!)... :P
Kάτσε το 9 για το κέντρο ή για τη σχολή θα το παίρνω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι απέναντι από το Βασιλόπουλο-Τζάμπο, στο στενό της Ηλεκτρονικής, κάτω από την Παν/μίου... Το 6 πήρα για το Πανεπιστήμιο και είμαι επίσης κοντά σε ένα νεκροταφείο (!)... :P
Kάτσε το 9 για το κέντρο ή για τη σχολή θα το παίρνω? :hmm:

Ω, είσαι στην καλύτερη περιοχή! :D Εκεί έμενα κι εγώ! Ναι, το 6 παίρνεις από το νεκροταφείο. Για το κέντρο σε βολεύει το 2, το 3 ακόμα και το 6, ανάλογα τη στάση. Όταν δεν έβρεχε, έκανα πάντα τη διαδρομή με τα πόδια :P Πρωί-πρωί είναι εντελώς κουλό εκεί που περιμένεις να σκάνε μύτη κάτι μαυροφορεμένες και να βλέπεις τη νεκροφόρα να ανεβαίνει την ανηφόρα :worry:
Αν είσαι στη στάση στις 8.20 το αργότερο 8.30, θα έχει χώρο το λεωφορείο να σε πάρει. Αλλιώς... θα περιμένεις καμια ώρα για να φτάσεις στο πανεπιστήμιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top