Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

xero13

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημερίζω τους πατρινους συμφοιτητές! :) Είμαι ο Γιώργος απο Ρόδο και απο μέσα Σεπτέμβρη θα είμαι και εγώ Πάτρα καθώς πέρασα στο τμήμα Φιλολογίας. Θέλω και γω σαν "νεοσύλλεκτος" να είμαι στη συνάντηση :P πλακα θα χει. Τώρα, επειδή δεν έχω πάει ποτε Πάτρα θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις:
α) Πώς είναι η Πάτρα σαν πόλη?
β) Υπάρχει νυχτερινή ζωή ( club , bar κλπ)?
γ) Το τμήμα Φιλολογίας Πάτρας είναι καλό σαν τμήμα? (οργάνωση, καθηγητές, κτίριο κλπ..)
δ) Αν μείνω προς Ρίο μεριά (γιατί έμαθα πως εκέι βρισκεται το Πανεπιστήμιο και σαν κτιρια τα σπίτια είναι πιο καινούρια απ'ότι στο κεντρο) , θα είναι ευκολο να κατεβαίνω συχνά στο κέντρο ή είναι μπέρδεμα η κατάσταση?

Αύτα τα ολίγα για αρχή:P Συγνώμη αν έχουν απαντηθει μεσα στο τοπικ απλά δεν είχα την υπομονή να τα διαβάσω όλα :) Τα λεμε Πάτραααα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Έλεος! Ρε παιδιά εσείς που δεν μένετε εστία(npb) αλλά και εσείς που δεν την έχετε δει καν(Ηlianna) πως μπορείτε και μιλάτε με τόση άνεση και λέτε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του? Όχι μόνο αυτά που λέτε είναι ανακρίβειες αλλά μόλις τα διάβασα ένιωσα τόσο άσχημα, λες και εμείς που μένουμε εστία είμαστε ζώα! :(

Λοιπόν, απο προσωπική πείρα ενός χρόνου, και μένοντας στο χειρότερο κτίριο της εστίας έχω πολλά να πω αλλά δεν χρειάζεται να σας πρήζω. Δύο πραγματάκια μόνο. Το φαγητό είναι καταπληκτικό και ο μερίδες κανονικότατες προς μεγάλες, οι τουαλέτες είναι μεν στο κτίριό μου έξω από τα δωμάτια αλλά κάθε μέρα περνά συνεργείο και τις καθαρίζει με χλωρίνη και ποτέ δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα, τα δωμάτια με αρκετή μεν δουλειά γίνονται ωραία(όπως έκανα εγώ το δικό μου), ένα χρόνο δεν έχω δει ποτέ μου κατσαρίδα ή κάποιο άλλο έντομο εκτός από μύγες, έχουμε συνεχώς ζεστό νερό, γρήγορο internet(100 mbps) και γρήγορη πρόσβαση στη σχολή μας(no αστικό το πρωί) και παρέα όλη την ώρα αν το θελήσουμε αφού είμαστε τόσοι φοιτητές μαζεμένοι. Υπάρχουν πολλάαααααααααααααααααααααααα προβλήματα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σπίτι που να μην έχει προβλήματα ή να σας χαλάνε 500 + ευρώ που εξοικονομείτε μένοντας εστία. Αυτά από 'μένα.

όποιος θέλει επιπλέον πληροφορίες ας μου στείλει pm.

Να κανω μερικες ερωτησουλες μιας και τα ξερεις απο πρωτο χερι. Σκοπευω να μεινω εκει φετος.
-Το καθε δωματιο εχει δικο του ντους η ειναι κ αυτα κοινοχρηστα?
-Υπαρχει ασυρματο internet? (η μηπως θελω πολλα ? :P)
-Τα δωματια ποσο μικρα ειναι περιπου? και σε τι κατασταση βρισκονται αυτα που ειναι στα παλαιοτερα κτιρια?
Αυτεεες προς το παρον... (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skateordie

Νεοφερμένος

Ο skateordie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια εχω στη πάτρα κρεβάτι πλυντήριο ψυγειο καναπε τα έχω ενα 6 μηνο για αγορα ολα μα2ι 650e ολοκαινουργια. απλα φευγω σε αλλη πόλη. ειναι σε σπιτι που εμενα κατο απο το ολυμπιο θεραπευτήριο και νοικια2εται και το σπιτι σε καινουργια πολυκατοικια 300ε. στειλτε πμ οποιοι ενδιαφέρονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Κανονικά το εισιτήριο λεωφορίο για την Πάτρα είναι το πράσινο (0.90) και για το πανεπιστήμιο το πορτοκαλί (1.2 νομίζω) το φοιτητικό θα είναι το κόκκινο (0.75) και στις 2 περιπτώσεις;

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Κανονικά το εισιτήριο λεωφορίο για την Πάτρα είναι το πράσινο (0.90) και για το πανεπιστήμιο το πορτοκαλί (1.2 νομίζω) το φοιτητικό θα είναι το κόκκινο (0.75) και στις 2 περιπτώσεις;

Ευχαριστώ

όχι, για Παν/μιο οι φοιτητές χτυπάνε το κίτρινο (1 ?)

όταν είχα περάσει εγώ στο παν/μιο το κίτρινο εισητίριο είχε 180 δρχ και μας φαινόταν και ακριβό... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SofiaGia

Νεοφερμένος

Η SofiaGia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπον ειμαι και εγω στη Πατρα 2ο ετος στο Μαθηματικο!!

1) Η Πατρα ειναι πολυ ωραια πολη....μια απο τις καλυτερες για φοιτητικη ζωη! Γενίκα θεωρειται "ευκολη" πολη...δλδ ειναι μικρη και ευκολη να τη μαθεις!!!! Οσο για το οικονομικο θεμα..ειναι σχετικα φθηνη πολη αναλογα βεβαια κ ποσα ο καθενας θελει να διαθεσει!! Δεν εχει τπτ να ζηλεψει απο αλλες πολεις....Βεβαια δεν προσφερει αυτα που προσφερει η Αθηνα αλλα δεν περιοριζεσαι σε κανενα τομεα!!
2) Νυχτερινη ζωη....στο full!!! Εχει απειρες επιλογες....και πολλα μαγαζια που μαζευουν φοιτητοκοσμο!! Επισης εχει και μαγαζια με μεγαλα ονοματα οπως Villa k Guzel!! Φυσικα υπαρχουν και μαγαζια για αλλα γουστα πχ rock...Επισης το καλοκαιρι ανοιγουν και τα μαγαζια στο Ριο..που και εκει ειναι πολυ ωραια!!!! H νυχτερινη ζωη τελειωνει...μερα!!!!!! ;) Και μην ξεχνιόμαστε υπαρχει και το Πατρινο Καρναβαλι..!!!!!
3) σορρυ για το τμημα φιλολογιας δεν εχω ιδεα γτ ειμαι σε τελειως διαφορετικο τμημα...
4) Γνωμη μου ειναι οτι μονο στο κεντρο ειναι καλη περιοχη για εναν φοιτητη...στο Ριο παρολο που εχει καινουργια σπιτια..ειναι μακρια απο το κεντρο..και ειναι καπως επικυνδυνα και ερημικα! και για το πανεπιστημιο παλι χρειαζεσαι συγκοινωνια..εκτος αν εχεις αυτοκινητο!! Αλλιως χρειαζεται λεωφορειο για να κατεβεις στο κεντρο και τισ βραδυνες ωρεσ αναγκαστικα ταξι!

Αυτα...ελπιζω να σ εδωσα μια ιδεα....αν θες κατι συγκεκριμενο ρωτα με!!! welcome κ καλη φοιτιτικη ζωηηη!!! που ειμαι σιγουρη οτι θα την εχεις!! Να φανταστεις εγω δεν ηθελα στην αρχη να ερθω πατρα και τωρα απλα δεν ξεκολλαω!!!!!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pc4569

Νεοφερμένος

Ο pc4569 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεα σας παιδια. περασα φετος στο τμημα πολιτικων μηχανικων του πολυτεχνειου της πατρας και θα ηθελα μερικες πληροφοριες για τη ζωη εκει! Μερη που συχναζουν φοιτητες,μπαρακια,καφετεριες κλπ και ο,τι αλλο ειναι χρησιμο για εναν πρωτοετη φοιτητη.
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bati

Νεοφερμένος

Ο Μπατίστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
...και γω περασα πάτρα στην ιατρική σχολή!:) Ακόμη δν ξέρω σχεδόν τπτ από Πατρα καθώς έχω πάει μόνο μια φορά! Γνωρίζω όμως για μια ωραία καφετέρια πάνω σε ένα λόφο με θέα όλη την πόλη που λέγεται δασύλλιο! λογικά εκει θα πρέπει να μαζεύονται φοιτητές... Πάντως πάτρα γενικά πιστεύω πως θα περάσουμε τέλεια!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Συμφωνω Απολυτα μαζι σου!!!
Τα ειπες ολα τελεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias_90

Νεοφερμένος

Ο ilias_90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
όχι, για Παν/μιο οι φοιτητές χτυπάνε το κίτρινο (1 ?)

όταν είχα περάσει εγώ στο παν/μιο το κίτρινο εισητίριο είχε 180 δρχ και μας φαινόταν και ακριβό... :/:

Εγώ θα σας πρότεινα το τρένο η διαδρομή διαρκεί όσο αυτή του λεοφορείου και με 10 ευρώ μπορείς να βγάλεις μια μηνιαία κάρτα με απεριόριστες διαδρομές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Βρε παιδια μην τρελλαθουμε τελειως...επικυνδυνα στο Ριο???Ριο,Αγιος Βασιλειος,Πλατανι,Καστριτσι ειναι τα καλυτερα προαστεια της πατρας και πιο ακριβα για να αγορασεις...και καθολου επικινδυνα...Συμφωνει επειδη εχει σπιτι με μεγαλους κηπους ειναι πιο ερημικα αλλα οχι και επικινδυνα...

επισης με το τρενο ριο πατρα ειναι 7 λεπτα!!!!!!παρα πολυ βολικο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ποια ειναι η γνωμη σας για την περιοχη Αγυια?Ειναι κοντα στο κεντρο και στο πανεπιστημιο?Βολευει για φοιτητες αλλα παραλληλα υπαρχει ευκολη προσβαση στο κεντρο?Επειδη δεν γνωριζω καθολου την περιοχη εχετε καμια "συμβουλη" να μου δωσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ποια ειναι η γνωμη σας για την περιοχη Αγυια?Ειναι κοντα στο κεντρο και στο πανεπιστημιο?Βολευει για φοιτητες αλλα παραλληλα υπαρχει ευκολη προσβαση στο κεντρο?Επειδη δεν γνωριζω καθολου την περιοχη εχετε καμια "συμβουλη" να μου δωσετε?

Η Αγυια ειναι πολυ ωραια περιοχη με νεοκτιστα,ειναι αναμεσα στην πατρα και το ριο αλλα απο την κατω μερια,προς παραλια.
Σε 5 λεπτα με αμαξι εισαι στην πατρα και σε 10 στο ριο.Η συγκοινωνια βολευει για πατρα αλλα για ριο οχι και τοσο,δεν υπαρχει απευθειας λεωφορειο.Εγω ειμαι απο τον Αγιο Βασιλειο(Ριο κοντα) και τα τελευταια 2 χρονια μενω στην Αγυια,με εχει βολεψει παααρα πολυ,ωραια σπιτια με καλο ενοικιο....Ειχαμε βεβαια ενα προβληματακι με τους πακιστανους(πολλοι πακιστανοι στην παραλια) αλλα τωρα ειναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias_90

Νεοφερμένος

Ο ilias_90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ποια ειναι η γνωμη σας για την περιοχη Αγυια?Ειναι κοντα στο κεντρο και στο πανεπιστημιο?Βολευει για φοιτητες αλλα παραλληλα υπαρχει ευκολη προσβαση στο κεντρο?Επειδη δεν γνωριζω καθολου την περιοχη εχετε καμια "συμβουλη" να μου δωσετε?
Άμα έχεις αμάξι δεν έχεις πρόβλημα, άμα δεν έχεις τότε τότε κάθε βράδυ που θα θες να κάνεις την βόλτα σου στο κέντρο θα πρέπει να τα σκας στον ταξιτζή γιατί με τις 11,12 το βράδυ σταματάνε τα λεοφωρεία έκτος και αν θες να περπατάς μισή ώρα για να πας και άλλη τόση για να γυρίσεις με τον φόβο μην σου πεταχτεί κανάς πακιστανός.Η προσβαση για πανεπιστήμιο με λεοφωρείο είναι εύκολη μιας και υπάρχουν αρκετές στάσεις αλλά θα πρέπει να περιμένεις περισσότερη ώρα στην στάση απ'οτι άμα έμενες στο κέντρο γιατί το λεοφωρείο Νο 9 που σε πηγάινει πανεπιστήμιο έχει λιγότερα δρομολόγια απο το Νο 6 που θα έπαιρνες για πανεπιστήμιο αν έμενες στο κέντρο.Επομένως εγώ θα σου πρότεινα να νοικιάσεις κάπου κοντά στο κέντρο π.χ. αγία σοφία,πλ.όλγας απο όπου θα μπορείς να χρησιμοποιείς και το τρένο για να πας πανεπιστήμιο το οποίο συμφέρει και σε χρήμα και σε χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
αληθεια υπαρχει απο την αγυια λεωφορειο για πανεπιστημιο???ενδιαφερον...δεν το ηξερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Εχω παει 3 φορες στην Πατρα
Για τα παιδια που θα πανε εκει μια συμβουλη.....Προσεξτε τα χερια...οτι ειδους ειναι αυτα....
Επισης αυτο που ειχα διακρινει ειναι μια γενικοτερη ταση ρατσισμου λογω της παρουσιας πολλων μεταναστων(λαθραιων και μη) γυρω απο το λιμανι και γενικοτερα στην περιοχη...Σε καμια περιπτωση μην αφεθειτε και επηρεαστειτε....

Ευχομαι στον Θεο να βγω ψευτης,αυτα που λεω δεν εκφραζουν το συνολο αλλα προσωπικη μου εμπειρια,για να μην μ ορμησετε οι Πατρινοι του σαιτ....
Δεν λεω οτι ειναι ετσι,απλα λεω απο αυτα που μου συνεβησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kyriakosg21

Νεοφερμένος

Ο Καρακατσάνης Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ποιά είναι η γνώμη σας για την Ανθούπολη; Εκεί έχω βρει σπίτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Εχω παει 3 φορες στην Πατρα
Για τα παιδια που θα πανε εκει μια συμβουλη.....Προσεξτε τα χερια...οτι ειδους ειναι αυτα....
Επισης αυτο που ειχα διακρινει ειναι μια γενικοτερη ταση ρατσισμου λογω της παρουσιας πολλων μεταναστων(λαθραιων και μη) γυρω απο το λιμανι και γενικοτερα στην περιοχη...Σε καμια περιπτωση μην αφεθειτε και επηρεαστειτε....

Ευχομαι στον Θεο να βγω ψευτης,αυτα που λεω δεν εκφραζουν το συνολο αλλα προσωπικη μου εμπειρια,για να μην μ ορμησετε οι Πατρινοι του σαιτ....
Δεν λεω οτι ειναι ετσι,απλα λεω απο αυτα που μου συνεβησαν

Δεκτες ολες οι αποψεις,ουτως η αλλως παντου υπαρχουν τα υπερ και τα κατα
δεν καταλαβα ομως (μπορει να ναι και η ωρα περασμενη) οταν λες: "Προσεξτε τα χερια...οτι ειδους ειναι αυτα....''

Με το θεμα του ρατσισμου εχεις ενα δικιο αν και οι αποψεις διειστανται...Σκεψου ομως οτι ειχαμε μεγαλο προβλημα,ειδικα οσοι εμεναν κοντα στην παραλια κ το λιμανι...ουτε βολτα το σκυλο σου δεν μπορουσες να πας,ειδικα αν νυχτωνε...ουτε στο περιπτερο...ευτυχως τα πραγματα εχουν ηρεμησει αρκετα...οταν το προβλημα σου περιοριζει την καθημερινοτητα σου παυει να ειναι ρατσισμος....κατανταει ανελευθερια και καταπιεση...

Ποιά είναι η γνώμη σας για την Ανθούπολη; Εκεί έχω βρει σπίτι...

Η ανθουπολη ειναι πολυ κοντα στο κεντρο της πατρας,εχει συνεχως λεωφορεια για κεντρο αλλα και για ριο/πανεπιστημιο,πολυ βολκη περιοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι δικιο εχεις τελειως οφ!!!!Και για να το μαζεψω σας λεω οτι στη μανωλαδα και στις γυρω περιοχες εχει εκπληκτικες παραλιες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red.army07

Νεοφερμένος

Ο red.army07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλημερίζω τους πατρινους συμφοιτητές! :) Είμαι ο Γιώργος απο Ρόδο και απο μέσα Σεπτέμβρη θα είμαι και εγώ Πάτρα καθώς πέρασα στο τμήμα Φιλολογίας. Θέλω και γω σαν "νεοσύλλεκτος" να είμαι στη συνάντηση :P πλακα θα χει. Τώρα, επειδή δεν έχω πάει ποτε Πάτρα θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις:
α) Πώς είναι η Πάτρα σαν πόλη?
β) Υπάρχει νυχτερινή ζωή ( club , bar κλπ)?
γ) Το τμήμα Φιλολογίας Πάτρας είναι καλό σαν τμήμα? (οργάνωση, καθηγητές, κτίριο κλπ..)
δ) Αν μείνω προς Ρίο μεριά (γιατί έμαθα πως εκέι βρισκεται το Πανεπιστήμιο και σαν κτιρια τα σπίτια είναι πιο καινούρια απ'ότι στο κεντρο) , θα είναι ευκολο να κατεβαίνω συχνά στο κέντρο ή είναι μπέρδεμα η κατάσταση?

Αύτα τα ολίγα για αρχή:P Συγνώμη αν έχουν απαντηθει μεσα στο τοπικ απλά δεν είχα την υπομονή να τα διαβάσω όλα :) Τα λεμε Πάτραααα!!!
Ειναι πολυ ωραια σαν πολη.Εμενα προσωπικα μου φερνει λιγο στο μυαλο μου τη ροδο.
τωρα για κλαμπ δεν ξερω.Ελπιζω να εχει και η πατρα paradiso
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top