Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις κατι(παραπανω...) για τις φοιτητικες εστιες στην πατρα ;

Αληθευει οτι ειναι πολυ πιο ευκολο να αποκτησεις νεους φιλους σε πολεις οπως για παραδειγμα η Πατρα απο στην Αθηνα ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις κατι(παραπανω...) για τις φοιτητικες εστιες στην πατρα ;

Αληθευει οτι ειναι πολυ πιο ευκολο να αποκτησεις νεους φιλους σε πολεις οπως για παραδειγμα η Πατρα απο στην Αθηνα ;:)
Το δεύτερο είναι αλήθεια,στην Αθήνα χάνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Το δεύτερο ναι αληθεύει γιατί έχει φοιτητικά στέκια είναι πιο ήραμη πολύ από την αθήνα!!!!! Ενώ η αθήνα δεν έχει στανταρντ στέκια επικρατεί ένα χάος!
Για το 1ο δεν ξέρω να σου απαντήσω!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Αν και δεν μπορω να σε κατατοπίσω σε αυτό το ζητημα ικανοποιητικα, εχω ακούσει διαφορα για την εστια. Οντως δεν εχει πολυ καλη φημη. Βασικα υπαρχουν κατηγορίες δωματίων και κτιριων. Μια φιλη μου που είχε μεινε και στο χειροτερο και σε ενα σχετικά καλο για λιγο, ειχε παθει φρίκη με εκεινο το χαλια. Ηταν απιστευτα ανθυγιεινο. Γενικα ειναι αναλογα με το αν θα μεινεις σε νεο ή παλιο κτίριο, αρα μπορει να ειναι και αηδιαστικα, μπορει να ειναι και ικανοποιητικα. Η φοιτητικη λεσχη παντως δεν ειναι και απο τις καλυτερες για φαγητο. Παμε καμια φορα, ομως η τραπεζαρια ειναι παλια και βρωμικη. Το φαγητο παντως τρωγεται συνηθως.

Ποπο!!! Πάμε χαμένοι δηλαδή!!! F*ck!!!!!:mad:
Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για τις εστίες δείτε αυτό
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39537
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Τα μηνιαια εξοδα στην πατρα ξεπερνουν τα 600 Ε; Ξερω οτι ειναι δυσκολο να υπολογισει κανεις ακριβως τα εξοδα(γιατι αυτα προσαρμοζονται αναλογα την οικονομικη ευχερεια...) αλλα θα ηθελα αν ειναι δυνατον να πει καποιος ενδεικτικα καποιες τιμες!

Αααα και κατι ακομα Πατρα, Ηρακλειο ή Κομοτηνη τι λετε;; :hmm:
Ευχαριστω:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Aν θες φυσικό κτλ Ηράκλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ελαχιστα δυνατα εξοδα στην πατρα, χμμμμμ. Για να δουμε...

250 ενοικιο (γκαρσονιερα, κατι μεγαλυτερο δυσκολα)
50 ευρω τηλ+ιντερνετ
30 ευρω κοινοχρηστα (αν εισαι τυχερος και πεσεις σε κατι πολυ φτηνο)
25 ευρω ρευμα
10 ευρω δευαπ
30 μετακινησεις (το ελαχιστο, ειδικα το βραδυ αν δεν μενεις κεντρο το ταξακι ειναι must)

400 ευρω ειναι για τις πολυ βασικες αναγκες. Μετα ειναι προσωπικο το ζητημα τι θα ξοδευσεις. Μπορεις στο super market να παρεις ενα σωρο πραγματα, να σαπισουν και να τα πεταξεις, ενω θα εχεις δωσει ενα σωρο λεφτα(το εκανα στο πρωτο ετος και προσπαθω να το προγραμματιζω καλυτερα τωρα). Μπορεις να βγαινεις καθε μερα, μπορεις να βγαινεις και 1-2 φορες την εβδομαδα. Μπορεις να παρεις μπλουζα με 10 ευρω, μπορεις και με 70. Γενικα ειναι πολυ προσωπικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες που εδωσαν οι φοιτητες απ'την πατρα...εγω σκεφτομαι για τει ηλεκτρολογιας στην πατρα και ολες αυτες οι πληροφοριες μου φανηκαν αρκετα χρησιμες γι'αυτο αξιζουν ενα ευχαριστω..:)

Αληθεια για τα ΤΕΙ στην πατρα ποια ειναι η γνωμη σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smallv17

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστω κι εγω για τις πληροφοριες σχετικα με την Πατρα εβγαλα 18555 μορια και το παιδαγωγικο Πατρας ειναι το πιο κοντινο και μαλλον εκει θα παω κι εγω.

Οσων αφορα το οικονομικο ζητημα με βαση αυτα που ακουσα ευχομαι κι εγω τα εξοδα να μην ξεπερνουν τα 600-700 ευρω το μηνα, γιατι για καθε πολη ακουω διαφορετικα πραγματα για τις φοιτητικες εστιες που θα ηταν μια καλη λυση.

Αλλος μου χει πει οτι στις εστιες περασε ζωη και κοτα, για αλλες πολεισ μου χουν πει οτι ειναι αθλιες , αλλου οτι εκει εχουν τις εδρες τους τα διαφορα κομματα κλπ.

Να ρωτησω κατι? οι περισσοτεροι φοιτητες μενουν κοντα στο πανεπηστημιο η μεσα στην πολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Το πανεπιστημιο είναι εξω απο την Πάτρα, στο Ρίο. Συνηθως δεν μένει και πολυς κόσμος εκεί, γιατι αν εξαιρέσουμε τη νυχτερινη ζωη που έχει το καλοκαίρι και τη θάλασσα, κατα τα άλλα είναι ερημιά. Αποχει περιπου 25-30 λεπτα απο το κεντρο(αναλογως την κινηση, μπορει να κανεις και ωρα ολοκληρη σε σπανιες περιπτωσεις) ή 10-15 λεπτα απο τις έξω περιοχές της Πάτρας. Εκτος και αν πια είσαι μονιμος κατοικος της βιβλιοθήκης και θες να είσαι ανα πασα στιγμη εκει, δεν προτείνεται καποιος να μείνει εκτος Πάτρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iriny

Νεοφερμένος

Η iriny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια κ εμενα στν Πατρα μ βλεπω!
κ εχω καποιες απορριες γ οποιον ξερει ν μ πει
δικαιουμαστε φοιτητικο πασο ,ετσι δν ειναι?
κ υπαρχουν μθμτ ξενων γλωσσων μσ στ παν.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
γεια κ εμενα στν Πατρα μ βλεπω!
κ εχω καποιες απορριες γ οποιον ξερει ν μ πει
δικαιουμαστε φοιτητικο πασο ,ετσι δν ειναι?
κ υπαρχουν μθμτ ξενων γλωσσων μσ στ παν.?
αυτό δεν το έχω ξανακούσει! ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Λογικά θα ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iriny

Νεοφερμένος

Η iriny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω διαβασα κτ στ σελιδα τ πανεπιστημιου αλλα δν ειχε λεπτομεριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
φυσικα και εχεις δικαιωμα για πασο...
για ποια σχολη στοχευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γιατι βρε παιδιά να μην δικαιουται καποιος πασο? Δευτερης διαλογής είναι οι φοιτητες στην Πατρα? :P

Αυτο για τις γλωσσες κάτι είχε παρει το αυτί μου, αλλα δεν ξερω αν περιλαμβανει και καθηγητη η υποθεση...:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
εγω μπορω να μιλησω για τις πολυτεχνικες...τουλαχιστν στους μηχανολογους και πολιτικους μηχανικους(φανταζομαι και στις υπολοιπες πολυτεχνικες) υπαρχουν αγγλικα,γαλλικα,γερμανικα και ρωσσικα!απο τα οποια αν δεν κανω λαθος ολα εκτος απο τα ρωσσικα εχουν Ι,ΙΙ,ΙΙΙ,ΙV(τα ρωσσικα σταματουν στο ΙΙΙ...νομιζω)!τωρα τα Ι,ΙΙ αν εισαι κατοχος proficiency τα περνας κατευθειαν...το ΙΙΙ δεν θυμαμαι...παντως το IV ειναι ορολογια και ειναι απαραιτητη η παρακολουθηση αν θες να το περασεις!ειναι υποχρεωτικα για τν αποκτηση πτυχιου αλλα δεν συμπεριλαμβανονται στο βαθμο πτυχιου!αυτα ...ελπιζω να βοηθησα :) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rossettitalia

Νεοφερμένος

Ο Rossettitalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 83 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
1)Παιδιά Το ΤΕΙ Πάτρας είναι καλό σαν ΤΕΙ?
2)Το τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων?
3)Σύμφερει ενοίκιο στο κέντρο η κοντά στο ΤΕΙ?
4)Όσον Αφορά τα έξοδα?
5)Φοιτητικό επίδομα?
6)Γενικά είναι καλή επιλογή και σαν πόλη και σαν ΤΕΙ η να κοιτάζω για αλλού π.χ. Λάρισα κτλ?
7)Πόση ώρα είναι απο την Αθήνα?
8)Μετεγγραφές για οικονομικούς λόγους πραγματοποιούνται εύκολα π.χ. με το αντίστοιχο τμήμα του ΤΕΙ Αθήνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
:)τι είναι το πάσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top