Φοιτητική ζωή στην Ξάνθη

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εχτές κατά τις 12 γινόταν χαμός λίγο πάνω από παραλία σε έναν σύλλογο πέρασες από εκεί? Γενικά έχουμε πολύ κόσμο αυτές τις μέρες των γιορτών μου αρέσει πολύ αυτή η εποχή :D

Μην ανησυχείς για πρώτη γνωριμία στην πόλη καλά. Όταν περάσει φοιτητής θα μάθεις και όλα τα στέκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karidakos

Νεοφερμένος

Ο Karidakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εχτές κατά τις 12 γινόταν χαμός λίγο πάνω από παραλία σε έναν σύλλογο πέρασες από εκεί? Γενικά έχουμε πολύ κόσμο αυτές τις μέρες των γιορτών μου αρέσει πολύ αυτή η εποχή :D

Μην ανησυχείς για πρώτη γνωριμία στην πόλη καλά. Όταν περάσει φοιτητής θα μάθεις και όλα τα στέκια.

Χθες είχε λίγο πιο κάτω από την παραλία σε ένα ύψωμα που ανεβαίνεις από κάτι σκαλακια, συναυλία! Και πήγα και άκουσα τους Ξάνθη gunz. Γενικά η πόλη είναι τέλεια ρε συ και από γυναικείο πληθυσμό δεν πάει πίσω! Ανυπομονώ όμως να αρχίσω να σπουδάζω γιατί ούτε φιλίες έχω εδώ ούτε τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στα βατράχια λες, και εγώ εκεί καθόμουν κατά τις 1. Είχε πολύ κόσμο μαζεμένο. Όλα με την σειρά τους μόλις έρθεις πρώτη μέρα θα γνωρίζεις κόσμο θα χαιρετάς κλπ μέσα σε μια εβδομάδα θα έχεις την πρώτη σου παρέα. Και συνεχώς θα γνωρίζεις κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Γενικά η πόλη είναι τέλεια ρε συ και από γυναικείο πληθυσμό δεν πάει πίσω!

:P
ΛοΛ
Είναι οι γιορτές παλιάς πόλης για αυτό το λες. Μετά από 2 εβδομάδες έλα να μου πεις το ίδιο :P:P:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilikiP

Νεοφερμένος

Η VasilikiP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημερα παιδια!! Περασα Μηχανικων Παραγωγης και διοικησης στο ΔΠΘ!! Αυριο θα ανεβω να κοιταξω σπιτι. Πρεπει ομως να βρω συντομα γιατι πρεπει να γυρισω μεσα στη βδομαδα! Με συμφερει να απευθυνθω σε μεσιτη η να ψαξω μονη?? Οπως κοιταξα το χαρτη λεω να ψαξω ασα, κεντρο και αστικο συνοικισμο! Για διχωρη γκαρσονιερα ενδιαφερομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεις να δεις και εδω https://www.spitogatos.gr/gr/search/results/residential/rent/r184/m3844m/order_price_asc
Απο οτι εχω ακουσει παντα περισσευουν σπιτια ( ειναι μεγαλυτερη η προσφορα απο οτι την ζητηση )....για αυτο εγω θα παω μια και εξω κατα τις 20 Σεπτεμβριου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilikiP

Νεοφερμένος

Η VasilikiP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχω κοιταξει στο ιντερνετ και δε με καλυπτουν πολυ αυτα που βλεπω! Ελπιζω κοντα να βρω περισσοτερα! Η σχολη ΜΠΔ βρισκεται εκει που αναφερει το σαιτ της σχολης οτι βρισκεται η γραμματεια?? Βασ. Σοφιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karidakos

Νεοφερμένος

Ο Karidakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καλημερα παιδια!! Περασα Μηχανικων Παραγωγης και διοικησης στο ΔΠΘ!! Αυριο θα ανεβω να κοιταξω σπιτι. Πρεπει ομως να βρω συντομα γιατι πρεπει να γυρισω μεσα στη βδομαδα! Με συμφερει να απευθυνθω σε μεσιτη η να ψαξω μονη?? Οπως κοιταξα το χαρτη λεω να ψαξω ασα, κεντρο και αστικο συνοικισμο! Για διχωρη γκαρσονιερα ενδιαφερομαι!

Και γω στην ιδια σχολη περασα, χθες βρηκα σπιτι! Λοιπον:

Αν πας σε μεσιτη:

Να εισαι σιγουρη οτι θα σου πει οτι αργησες πολυ να ψαξεις και οτι εχουν μεινει ελαχιστα, ....εγω να φανταστεις πηγα σε 2-3 μεσιτες πριν 3 μερες και μου ειπαν οτι ελαχιστα μεινανε γιατι κλεσανε ολα! Ποτε προλαβαν και εκλεισαν ολα σε 1 μερα μετα τις βασεις, δεν μπορω να καταλαβω :P

Το θετικο με τον μεσσιτη, ειναι οτι θα σε βοηθησει στο να μαθεις λιγο τι παιζει με την πολη...δηλαδη με τις περιοχες, τα κεντρικα μερη, τα αστικα (τα οποια για την σχολη δεν θα τα χρειαστουμε γιατι ειναι διπλα η σχολη μας)...οποτε ενδεχομενως να σου εκανε καλο να πας σε μεσιτη, απλα αν κρινω απο τους 3 μεσιτες που πηγα εγω, δεν νομιζω να σου δειξουν και πολλα! Το σπιτι που πηρα , το πηρα απο μια αφισα ''ενοικιαζεται'' που ειδα σε μια κολωνα της ΔΕΗ, δηλαδη δεν μεσοβαλησε μεσιτης. Οπως και να εχει , εχεις τις επιλογες και του μεσιτη, αλλα και να ψαξεις μονη σου!! Απο περιοχες, αυτες που ειπες ειναι καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CIVILALEX

Νεοφερμένος

Η CIVILALEX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
μαγκες απο μεσιτη περσυ την πατησα και τελικα μετακομισα, προσοχη πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
:P
ΛοΛ
Είναι οι γιορτές παλιάς πόλης για αυτό το λες. Μετά από 2 εβδομάδες έλα να μου πεις το ίδιο :P:P:P:whistle:

True story :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Καλα βρε που τις ειδατε τις συνεχεις βροχες και κακοκαιριες στην Ξανθη; :(
Οκ δε λεω, οταν κανει κρυο ειναι γερο κρυο λογω του αερα αλλα δεν ειναι και συνεχως ετσι το χειμωνα. Γαι βροχες , δε νομιζω οτι ειναι τοσο συχνες. Ο καιρος στη Θεσσαλονικη πχ δε μου φανηκε τοσο διαφορετικος σε σχεση με την Ξανθη. Μη φοβου!

Ο τζονυς εχει δικιο για γιορτες παλιας πολης. Της προτιμω μακραν απο το καρναβαλι. Για τα κοριτσια δε ξερω, αλλα οκ υπαρχουν παντα και τα λυκειοπαιδα.

Να πατε σε καφετεριες της παλιας πολης, που ειναι για μενα οι πιο γουστοζικες (Ερμης, Τυφλομυγα, Αλχημειον, Αερικο). Εννοειται Ψωμι και Σοκολατα το χειμωνα, εστω μια φορα. Αν προτιματε πιο κυριλε καφετεριες που Πεμπτη-Κυριακη επικρατει κλαμποκατασταση, υπαρχουν αυτες στην παραλια αλλα μου φαινονται πολυ απροσωπες >.<.

Με μεταφορες παντως, περαν του πανεπιστημιου, δεν υπαρχει κανενα θεμα γιατι ολα ειναι κοντα εκτος αν πατε στη Χρυσα που αμφιβαλλω. Ισχυει οτι τα στρατοπεδα δεν ειναι τοσο καλη επιλογη γιατι ειναι πολυ ανοιχτωσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραια ονοματα εχουνε οι καφετεριες σας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Ωραια ονοματα εχουνε οι καφετεριες σας :P
το καλύτερο όμως είναι το "LOLA" ..... όχι "Λόλα να ένα μήλο" ... σκέτο Λόλα :P:P:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Το βραδυ ομως ξερω γω, εχει παλι λεωφορεια αν γυρναω αργα απο βολτα ή σταματανε στις 12;

το καλύτερο όμως είναι το "LOLA" ..... όχι "Λόλα να ένα μήλο" ... σκέτο Λόλα :P:P:P:D

XD.
Μα πώς το ξεχασα!:P
Νταξει βεβαια αυτο ειναι μπαροκλαμπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τέτοια μέρη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Η παραλια που λετε που ειναι? Εχει παραλια μεσα στην Ξανθη? :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τέτοια μέρη :/:

Αν εννοεις το Λολα και τα τα μαγαζια της παραλιας, συμφωνω μαζι σου.

Η παραλια που λετε που ειναι? Εχει παραλια μεσα στην Ξανθη? :O

Χαχαχα ολοι την ιδια αντιδραση εχουν οταν αουνε για την ''παραλια''. Δεν προκειται για αληθινη παραλια ουτε ξερω γιατι ονομαζεται ετσι αλλα εννοουμε μια συγκεκριμενη μικρη περιοχη της Ξανθης που εχει συγκεκριμενα καφε-μπαρ (baiser, de novo, prestige, κυβερνειο κλπ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος πιωμένος ονόμασε περιοχή χωρίς θάλασσα ''παραλία''?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilikiP

Νεοφερμένος

Η VasilikiP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θελω και παλι τη βοηθεια σας!! Τι παιζει με τη σιτηση στη ξανθη?Μεσα στο κεντρο! Μιας και η σχολη ειναι στο κεντρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top