Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
επιτελους εφτασα κομοτηνη.........:D:clapup:

:clapup::clapup::clapup:
Πως σου φαινεται?

Καλώς έφτασες, εγώ έκλεισα σπίτι κοντά στην Παλιά Πρυτανεία πάντως....Καλό ψαξιμο
Από παροχή internet έχει καταλήξει κανείς?

Εγω πηγα στη cyta και μεσα οκτωμβρη θα ερθει ο τεχνικος να μου το εγκαταστησει.
Εχει οικονομικα προγραμματα και καταλληλα για φοιτητες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virtus

Νεοφερμένος

Η virtus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
1) Κάποιες επιπλέον πληροφορίες για την Cyta? Μηνιαίο κόστος, ταχύτητα, χρόνος ομιλίας ? Μήπως λες για το 19άρι https://www.cyta.gr/el/ForHome/2Play ?
2)Θα εκτιμούσαμε να μας ενημέρωνε κάποιος, από αύριο που αρχίζουν οι εγγραφές στην Νομική, πρώτες εντυπώσεις, αν ταλαιπωρείσαι, αν έχει γραφειοκρατία, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να γραφτείς με ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ σε τρίτο....κλπ
Ευχαριστώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
1) Κάποιες επιπλέον πληροφορίες για την Cyta? Μηνιαίο κόστος, ταχύτητα, χρόνος ομιλίας ? Μήπως λες για το 19άρι https://www.cyta.gr/el/ForHome/2Play ?
2)Θα εκτιμούσαμε να μας ενημέρωνε κάποιος, από αύριο που αρχίζουν οι εγγραφές στην Νομική, πρώτες εντυπώσεις, αν ταλαιπωρείσαι, αν έχει γραφειοκρατία, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να γραφτείς με ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ σε τρίτο....κλπ
Ευχαριστώ....

Εγω εβαλλα 4 Μbps,το οποιο ειναι 16 ευρω το μηνα.
Τον πρωτο μηνα πληρωνεις 20 ευρω(ειναι το παγιο),τους επομενους 16ευρω.
Μετα απο τρεις μηνες μπορεις να παρεις τηλεφωνο στο καταστημα και να αλλαξεις την ταχυτητα.
Για χρονο ομιλιας απ'οτι θυμαμαι εχει τα 200'=3 ευρω το μηνα και τα απεριοριστα ελλαδας=9ευρω το μηνα.
Εχει και καποια αλλα, αλλα δεν τα θυμαμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
1. Μη αξιόπιστη.
2. Μπορείς να εγγραφείς με εξουσιοδότηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
και επίσης για τη Νομική:

α) Όταν λέει "Υποβολή δικαιολογητικών για στέγαση" εννοεί μόνο για όποιον αιτείται για την εστία ή υπάρχει και κάτι άλλο όπως πχ σε κάποια ΤΕΙ που δίνουν επίδομα στέγασης;

β) Γίνεται μαζί με την εγγραφή υποχρεωτικά και η διαδικασία για τη σίτιση ή μπορεί και αργότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
1. Το πρώτο.
2. Πακετάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
λεγε εντυπωσεις;)και πες μας τι γινεται στο kosmopolis ;)
φαινεται μεγαλη πολη...αλλα ειναι μικρη εγω την γυρισα σχεδον ολη με τα ποδια.,..με πονανε βεβαια τωρα...ολα ειναι σχετικα κοντα.....στο κοσμοπολισ δεν μπηκα δεν προλαβα γτ ετρεχα να βρω σπιτι....απεξω ομως που περασα ηταν τελειο....μονο αυτο σου λεω..:clapup:

Καλώς έφτασες, εγώ έκλεισα σπίτι κοντά στην Παλιά Πρυτανεία πάντως....Καλό ψαξιμο
Από παροχή internet έχει καταλήξει κανείς?
αληθεια....ρε σι πες μου κατι γιατι εχω μπερδευτει λιγακι....η παλια νομικη εινΑΙ η περιοχη κοντα στην κοινωνικη δοιηκηση σωστα?....η παλια πρυτανεια ποια ειναι?:hmm:
:clapup::clapup::clapup:
Πως σου φαινεται?

εχω απογοητευτει λιγακι γιατι δεν βρηκα ακομα σπιτι,ειναι βεβαια πρωτη μερα...ελπιζω αυριο να βρω

Εγω πηγα στη cyta και μεσα οκτωμβρη θα ερθει ο τεχνικος να μου το εγκαταστησει.
Εχει οικονομικα προγραμματα και καταλληλα για φοιτητες;)
ειναι φτηνα ?δλδ οι τιμες που κυμαινονται περιπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
αληθεια....ρε σι πες μου κατι γιατι εχω μπερδευτει λιγακι....η παλια νομικη εινΑΙ η περιοχη κοντα στην κοινωνικη δοιηκηση σωστα?....η παλια πρυτανεια ποια ειναι?:hmm:

η παλιά νομική πολύ σωστά είναι η περιοχή κοντά στα κτήρια Κ.Δ., ιστορικού- εθνολογικού και παρευξεινίου.. η περιοχή παλιάς πρυτανείας είναι η περιοχή γύρω από τη στάση-αφετηρία των αστικών για την πανεπιστημιούπολη... περιοχή παλιάς νομικής δε θα πρότεινα για σπίτι, κι ας είναι κοντά στη σχολή, εκτός κι αν βρίσκεται στα όριο με περιοχή παλιάς πρυτανείας ή ΙΚΑ...
επίσης κάτι πολύ σημαντικό... θα προσέχετε πολύ καλά το που είναι το σπίτι και να μη βασίζεστε στο ενοικιαστήριο.. διότι είδαν τα ματάκια μου ενοικιαστήριο που γράφει π.χ. κέντρο και είναι στο κοσμόπολις, είδα κι ενοικιαστήριο που γράφει περιοχή εθνικού σταδίου (το καινούριο πανθρακικό) και το σπίτι βρισκόταν στην Πλάκα, δηλαδή στις γέφυρες, στην έξοδο της πόλης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Περίπου πάνω από την πλατεία Ειρήνης, επί της Εγνατίας, είναι καλά για σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Περίπου πάνω από την πλατεία Ειρήνης, επί της Εγνατίας, είναι καλά για σπίτι;
Έχεις ανέβει Κομοτηνή και ψάχνεις διαμέρισμα ή εξ'αποστάσεως θα νοικιάσεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
το δεύτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
το δεύτερο...
Και εγώ το διαμέρισμα το νοίκιασα εξ'αποστάσεως , έμενε εκεί μια συντοπίτισσά μου. Φαντάζομαι παντού καλά θα είναι, μιας και δεν υπάρχει φοβερή εγκληματικότητα. Επίσης η σχολή μας είναι εκτός πόλης, άρα δεν υπάρχει το θέμα να είναι το σπίτι κοντά στην σχολή. Καλύτερα να ρωτήσεις και κάποιον που να γνωρίζει την Κομοτηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
φαινεται μεγαλη πολη...αλλα ειναι μικρη εγω την γυρισα σχεδον ολη με τα ποδια.,..με πονανε βεβαια τωρα...ολα ειναι σχετικα κοντα.....στο κοσμοπολισ δεν μπηκα δεν προλαβα γτ ετρεχα να βρω σπιτι....απεξω ομως που περασα ηταν τελειο....μονο αυτο σου λεω..:clapup:


αληθεια....ρε σι πες μου κατι γιατι εχω μπερδευτει λιγακι....η παλια νομικη εινΑΙ η περιοχη κοντα στην κοινωνικη δοιηκηση σωστα?....η παλια πρυτανεια ποια ειναι?:hmm:

ειναι φτηνα ?δλδ οι τιμες που κυμαινονται περιπου?


Η παλια νομικη ειναι η περιοχη κοντα στην κοινωνικη διοικηση, η παλια πρυτανεια(αν δεν κανω λαθος) ειναι προς το κεντρο,σε μια διχαλιτσα οπου εχει και μια σταση απ'εξω.:worry:

Εχει οικονομικες τιμες για φοιτητες.
Τα 4Μpbs κοστιζουν 16ευρω/μηνα, τα 8 Mpbs κοστιζουν 19 ευρω/μηνα. Εχει και πιο μεγαλες ταχυτητες καθως και προγραμματα χρονου ομιλιας.
Μπορεις να πας και απο το καταστημα αν βρεις χρονος να ρωτησεις για περισσοτερα.

Σπιτι βρηκες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
εγω μιλησα με φορθνετ και μου δινουν πακετο 24Μpbs + 200 λεπτα προς σταθερα μονο αν εισαι φοιτητης με 20 ευρω....θα μου το κανονισουν απο εδω κατερινη γιατι εκει ειπαν μπορει να μην ισχυει....τωρα πως θα το κανουν αυτο δεν ξερω αλλα παντως θα εχω γαματο ιντερνετ :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
εγω μιλησα με φορθνετ και μου δινουν πακετο 24Μpbs + 200 λεπτα προς σταθερα μονο αν εισαι φοιτητης με 20 ευρω....θα μου το κανονισουν απο εδω κατερινη γιατι εκει ειπαν μπορει να μην ισχυει....τωρα πως θα το κανουν αυτο δεν ξερω αλλα παντως θα εχω γαματο ιντερνετ :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Πωπω. Πολύ καλή αυτή η προσφορά, ρε'συ. Και η ταχύτητα είναι τέλεια.;)
Λογικά θα μπορέσω να βρω κάτι ανάλογο όταν εγκατασταθώ κι εγώ μόνιμα πάνω, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Πωπω. Πολύ καλή αυτή η προσφορά, ρε'συ. Και η ταχύτητα είναι τέλεια.;)
Λογικά θα μπορέσω να βρω κάτι ανάλογο όταν εγκατασταθώ κι εγώ μόνιμα πάνω, ε;

λογικα ναι γιατι μου ειπαν πως θα ισχυει και εκει εκτος απροοπτου:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virtus

Νεοφερμένος

Η virtus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γράφτηκε κανείς πρώτη μέρα στην Νομική να μας πει εντυπώσεις ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Γράφτηκε κανείς πρώτη μέρα στην Νομική να μας πει εντυπώσεις ????
Οι περισσότεροι θα πάμε προς το τέλος της προθεσμίας επειδή μένουμε μακρυά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickos_Sf

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Οι περισσότεροι θα πάμε προς το τέλος της προθεσμίας επειδή μένουμε μακρυά:P
οι δικοι μου εφυγαν πριν λιγο για κομοτηνη....πανε για εγγραφη....ασε που στην γραμματεια αλλα μας λεει ο ενας και αλλα ο αλλος....

φαινεται μεγαλη πολη...αλλα ειναι μικρη εγω την γυρισα σχεδον ολη με τα ποδια.,..με πονανε βεβαια τωρα...ολα ειναι σχετικα κοντα.....στο κοσμοπολισ δεν μπηκα δεν προλαβα γτ ετρεχα να βρω σπιτι....απεξω ομως που περασα ηταν τελειο....μονο αυτο σου λεω..:clapup:


αληθεια....ρε σι πες μου κατι γιατι εχω μπερδευτει λιγακι....η παλια νομικη εινΑΙ η περιοχη κοντα στην κοινωνικη δοιηκηση σωστα?....η παλια πρυτανεια ποια ειναι?:hmm:

ειναι φτηνα ?δλδ οι τιμες που κυμαινονται περιπου?
τωρα θα μεινεις εκει ή θα ξαναφυγεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
οι δικοι μου εφυγαν πριν λιγο για κομοτηνη....πανε για εγγραφη....ασε που στην γραμματεια αλλα μας λεει ο ενας και αλλα ο αλλος....
Εξουσιοδότησες τους γονείς σου για την εγγραφή..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top