Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Καταλαβα.... Ενταξει το πολυ πολυ θα κλεινουμε μαζι εισιτηρια για το τρενο να μη βαριομαστε στη διαδρομη :P

Μέχρι πριν 2-3 χρόνια υπήρχε και ο καρβουνιάρης, και πήγαινες Κομοτηνή-Αθήνα με 17 ευρώ περίπου.:'(
Τώρα ας μη μετρήσουμε τα χρήματα που θα ξοδεύουμε.

Το ιντερσίτι τρένο, που υπάρχει τώρα, είναι πιο ακριβό από το λεωφορείο.:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μέχρι πριν 2-3 χρόνια υπήρχε και ο καρβουνιάρης, και πήγαινες Κομοτηνή-Αθήνα με 17 ευρώ περίπου.:'(
Τώρα ας μη μετρήσουμε τα χρήματα που θα ξοδεύουμε.

Το ιντερσίτι τρένο, που υπάρχει τώρα, είναι πιο ακριβό από το λεωφορείο.:confused::confused:
Αλλά πιο άνετο. Υπάρχουν προσφορές στα εισητήρια. Αν κι εσένα δεν σε ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schutzengel

Νεοφερμένος

Η Schutzengel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κι εγώ δεν μπορώ τις υπερβολές:P. Πια αυτό με το κρύο και τη ζέστη ισχύει και σε άλλες περιοχές, όπως και στην δική μου. Έχει χαλάσει ο καιρός, εδώ χιόνισε στην περιοχή μου που είναι δίπλα στην θάλασσα. Με λεωφορείο θα πηγαίνω:P Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)

Εγω εχω πολυ καιρο να δω χιονι :P Επισης μου ειπαν οτι πιανει πολυ ξαφνικα βροχη, οποτε μια ομπρελα πρεπει να ειναι προχειρη...
Εμενα μου θυμιζει λιγο καιρο Αγγλιας το ολο σκηνικο να σου πω αληθεια ^^

Για τη μετακινηση εγω δεν ξερω τι θα κανω, νομιζω θα τα πηγαινω εναλλαξ, τρενο, λεωφορειο, αεροπλανο... θα δουμε :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εγω εχω πολυ καιρο να δω χιονι :P Επισης μου ειπαν οτι πιανει πολυ ξαφνικα βροχη, οποτε μια ομπρελα πρεπει να ειναι προχειρη...
Εμενα μου θυμιζει λιγο καιρο Αγγλιας το ολο σκηνικο να σου πω αληθεια ^^

Για τη μετακινηση εγω δεν ξερω τι θα κανω, νομιζω θα τα πηγαινω εναλλαξ, τρενο, λεωφορειο, αεροπλανο... θα δουμε :Ρ
Χαχα πράγματι. Να μην κρυώσουμε και όλα μια χαρά θα πάνε. Με αεροπλάνο είναι η καλύτερη και πιο γρήγορη μετακίνηση, αν δεν φοβάσαι μην πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αλλά πιο άνετο. Υπάρχουν προσφορές στα εισητήρια. Αν κι εσένα δεν σε ενδιαφέρει.

Πώς δε με ενδιαφέρει; Θα πηγαίνω μέχρι Αθήνα υποχρεωτικά.
Έχω σκεφτεί την εκδοχή του αεροπλάνου από Αλεξανδρούπολη. Θα κλείνω το εισιτήριο 2 μήνες πριν σε πολύ καλή τιμή, και κομπλέ.
Ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Χθες κοιτούσα στο airtickets και βρήκα ένα εισιτήριο για δεκαπέντε μέρες από σήμερα με 55 ευρώ από Ελ. Βεν. για Αλεξ.:) Φαντάσου να ψάχνεις και 2 μήνες νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πώς δε με ενδιαφέρει; Θα πηγαίνω μέχρι Αθήνα υποχρεωτικά.
Έχω σκεφτεί την εκδοχή του αεροπλάνου από Αλεξανδρούπολη. Θα κλείνω το εισιτήριο 2 μήνες πριν σε πολύ καλή τιμή, και κομπλέ.
Ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Χθες κοιτούσα στο airtickets και βρήκα ένα εισιτήριο για δεκαπέντε μέρες από σήμερα με 55 ευρώ από Ελ. Βεν. για Αλεξ.:)
Αν κλείνεις νωρίτερα τα εισiτήρια θα είσαι μια χαρά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schutzengel

Νεοφερμένος

Η Schutzengel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Χθες κοιτούσα στο airtickets και βρήκα ένα εισιτήριο για δεκαπέντε μέρες από σήμερα με 55 ευρώ από Ελ. Βεν. για Αλεξ.:) Φαντάσου να ψάχνεις και 2 μήνες νωρίτερα.

Ισχυει, αμα ξερεις περιπου ποτε θα κατεβεις μπορεις να κλεισεις εισιτηριο σε καλη τιμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Χαχα πράγματι. Να μην κρυώσουμε και όλα μια χαρά θα πάνε. Με αεροπλάνο είναι η καλύτερη και πιο γρήγορη μετακίνηση, αν δεν φοβάσαι μην πέσει.
Δε συμφέρει.
Πώς δε με ενδιαφέρει; Θα πηγαίνω μέχρι Αθήνα υποχρεωτικά.
Αστειεύεσαι. Πες ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αν κλείνεις νωρίτερα τα εισητήρια θα είσαι μια χαρά:D

Το εισιτήριο βγαίνει από το: «ίθι, ίτω, ίτε, ιόντων» μαντάμ.:confused::worry::P
Γιώτα θέλουμε.:P
Αστειεύεσαι. Πες ναι.

Όχι, δεν αστειεύομαι. Ειλικρινά, αυτή ήταν η τιμή που βρήκα, απλώς, επειδή δε θα πάω μόνος, δε συνέφερε και δεν τα κλείσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πρέπει να πας μέχρι Αθήνα. Μετά Σπάτα. Φτάνεις Αλεξανδρούπολη. Τρέχα σε σταθμό ή ΚΤΕΛ. Και τέλος Κομοτηνή. Πρέπει να είσαι ακριβής. Μία στραβή να γίνει...

Μαχητή,
Ξαναδες την παράθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πρέπει να πας μέχρι Αθήνα. Μετά Σπάτα. Φτάνεις Αλεξανδρούπολη. Τρέχα σε σταθμό ή ΚΤΕΛ. Και τέλος Κομοτηνή. Πρέπει να είσαι ακριβής. Μία στραβή να γίνει...

Μαχητή,
Ξαναδες την παράθεση.
Εξάλλου στάση στην Αθήνα θα κάνω σίγουρα και απο εκεί θα παίρνω το άλλο το λεωφορείο. Απο οικονομική άποψη, ποιά λύση είναι πιο οικονομική; Μήπως ξέρεις πόσο κοστίζει το φοιτητικό εισητήριο ΑΘήνα-Κομοτηνή; Εγώ λεωφορείο θα παίρνω, επειδή απεχθάνομαι τα αεροπλάνα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εξάλλου στάση στην Αθήνα θα κάνω σίγουρα και απο εκεί θα παίρνω το άλλο το λεωφορείο. Απο οικονομική άποψη, ποιά λύση είναι πιο οικονομική; Μήπως ξέρεις πόσο κοστίζει το φοιτητικό εισητήριο ΑΘήνα-Κομοτηνή; Εγώ λεωφορείο θα παίρνω, επειδή απεχθάνομαι τα αεροπλάνα:P
Συνέταιρε 25% έκπτωση. :/: στα τραίνα έμαθα κάνουν προσφορές. Δες το σαιτ τους. Λεωφορείο, ιδέα δεν έχω.

Από Πάτρα- Ήπειρο δεν γίνεται; Πας Εγνατία.
Ή από Θεσσαλία, Τέμπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Συνέταιρε 25% έκπτωση. :/: στα τραίνα έμαθα κάνουν προσφορές. Δες το σαιτ τους. Λεωφορείο, ιδέα δεν έχω.

Από Πάτρα- Ήπειρο δε γίνεται; Πας Εγνατία.
Ευχαριστώ. :) Θέλω να σταματάω Αθήνα για κάποιους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
θα ανεβει κανεις απο σας κομοτηνη αυτη την βδομαδα???? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το κτελ Αθήνα - Κομοτηνή πόσο κοστίζει; Από περιέργεια, για να δω αν κι εσάς σας ξεπουπουλιάζουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Το κτελ Αθήνα - Κομοτηνή πόσο κοστίζει; Από περιέργεια, για να δω αν κι εσάς σας ξεπουπουλιάζουν. :P

Μου ειπαν 90 ευρω με επιστροφη.
Αν πας μονο το κανονικο ειναι 70 και το φοιτητικο 52 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
:laugh:

Κατάλαβα, θα ξεπαραδιαστείτε κι εσείς, κουράγιο. Εμάς το φοιτητικό πήγαινε - έλα, μαζί με το καράβι, βγαίνει 77,6 όλο τον χρόνο, εκτός από τους θερινούς μήνες που πάει 87,6 well επειδή στο λιμάνι καταργούν με το έτσι θέλω το φοιτητικό.

Πάντως για Χριστούγεννα/Πάσχα πχ που ξέρετε πότε θα φύγετε, να ψάχνετε αεροπορικά. 1000 φορές να δώσω 10-20Ε παραπάνω και να γλιτώσω 8 ώρες, παρά αυτό που ζω στα κτελ κάθε φορά.

Καλή φοιτητική ζωή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
για εμενα ειναι 30 ελα και 30 πανε χωρις φοιτητικο...:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top