Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργια στο site :) ... Κρίμα που δεν σας είχα ανακαλύψει νωρίτερα. Λοιπόν είμαι από Αθήνα, έδινα και εγώ φέτος και πέρασα στο οικονομικό της τρίπολης καθώς δέν έπιανα Αθήνα...Το θέμα είναι πως με αυτα που γράφετε για την Κομοτηνή "με έχετε κανει να απογοητευτώ" λιγο με την επιλογή μου καθώς έπιανα διοίκηση επιχειρήσεων στην Κομοτηνή και εγώ επέλεξα την τριπολη μόνο και μόνο επειδή είναι μιαμιση ώρα απο το σπίτι μου :(... Pfff...Αν τα ήξερα όλα αυτά τα υπέροχα που γράφετε για την Κομοτηνή θα την είχα βάλει πρώτη στο μηχανογραφικο γιατι και οι δύο σχόλες ειναι σχεδόν ίδιες...Συγνώμη αν σας κούρασα... :)

Μπορει να κανες και καλα,η ζωη στην Κομοτηνη ειναι πολυ καλη αλλα το τμημα διοικησης επιχειρησεων χαλια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηNikol

Νεοφερμένος

Η ΕλένηNikol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν το ήξερα αυτό... :confused: Το θέμα είναι πως με έχει πιάσει η ανησυχία μήπως και δεν περάσω καλά στην Τρίπολη ενώ θα είχα την ευκαιρία να συνδυάσω όμορφη φοιτητική ζωή με καλές σπουδές... Ωστόσο πέρασε και η κολλητή μου χωρίς να το περιμένει Κομοτηνή και έτσι έχω μπει σε σκέψεις...Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Στην Κομοτηνη εχουν Γερμανο ή cosmote?
Γεια σου. Υπαρχουν 2 καταστηματα γερμανος, αλλά και ote shop για ολη την γκαμα του ΟΤΕ. :)
Τo oteshop είναι στην κεντρική πλατεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nickos_Sf

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργια στο site :) ... Κρίμα που δεν σας είχα ανακαλύψει νωρίτερα. Λοιπόν είμαι από Αθήνα, έδινα και εγώ φέτος και πέρασα στο οικονομικό της τρίπολης καθώς δέν έπιανα Αθήνα...Το θέμα είναι πως με αυτα που γράφετε για την Κομοτηνή "με έχετε κανει να απογοητευτώ" λιγο με την επιλογή μου καθώς έπιανα διοίκηση επιχειρήσεων στην Κομοτηνή και εγώ επέλεξα την τριπολη μόνο και μόνο επειδή είναι μιαμιση ώρα απο το σπίτι μου :(... Pfff...Αν τα ήξερα όλα αυτά τα υπέροχα που γράφετε για την Κομοτηνή θα την είχα βάλει πρώτη στο μηχανογραφικο γιατι και οι δύο σχόλες ειναι σχεδόν ίδιες...Συγνώμη αν σας κούρασα με τις ανησυχίες μου... :)
μην αγχωνεσαι ολοι ανησυχοι ειμαστε εδω:)καθε περιοχη και και καθε σχολη εχει τα δικα της υπερ κ κατα...δν θα περασεις ασχημα να σαι σιγουρη;)κ εμεις πχ παμε χωρις να γνωριζουμε καποιον...(θετικο κατα την γνωμη μ)
Η κοπέλα πέρασε Τρίπολη, η κολλητή της πέρασε Κομοτηνή.:P
thanks ...το μαζεψα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
μην αγχωνεσαι ολοι ανησυχοι ειμαστε εδω:)καθε περιοχη και και καθε σχολη εχει τα δικα της υπερ κ κατα...δν θα περασεις ασχημα και απ οτι διαβασα θα εχεις και την κολλητη σ αρα super;)εμεις πχ παμε χωρις να γνωριζουμε καποιον...(θετικο κατα την γνωμη μ)
Η κοπέλα πέρασε Τρίπολη, η κολλητή της πέρασε Κομοτηνή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Τελευταια μερα στην Αθηνα :cry_x:
Αυριο το πρωι φευγω για την κομοτηνη :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τελευταια μερα στην Αθηνα :cry_x:
Αυριο το πρωι φευγω για την κομοτηνη :bounce:
Μια χαρά. Καλή αρχή.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Μια χαρά. Καλή αρχή.:D


Σε ευχαριστω πολυ!:)
Επισης!

Απο τη μια χαιρομαι που θα παω, απο την αλλη δεν χαιρομαι καθολου :/:
It's complicated :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τελειως διαφορετικοι ρυθμοι ζωης,μετα απο ενα διαστημα θα συνηθισεις και θα περασεις καλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Τελειως διαφορετικοι ρυθμοι ζωης,μετα απο ενα διαστημα θα συνηθισεις και θα περασεις καλα.:)

Το ελπιζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!:)
Επισης!

Απο τη μια χαιρομαι που θα παω, απο την αλλη δεν χαιρομαι καθολου :/:
It's complicated :/:
:D

Όλοι σχεδόν στεναχωριόμαστε που θα φύγουμε τόσο μακρυά απο το σπίτι μας. Λογικό είναι και σε διαβεβαιώ δεν είναι η μόνη.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
:D

Όλοι σχεδόν στεναχωριόμαστε που θα φύγουμε τόσο μακρυά απο το σπίτι μας. Λογικό είναι και σε διαβεβαιώ δεν είναι η μόνη.:D

I know:/:
Ολοι σχεδον στην ιδια θεση βρισκομαστε.
Αλλοι στεναχωριουνται λιγο περισσοτερο και αλλοι λιγο λιγοτερο. :/:

Χθες το βραδυ ελεγα "Μακαρι να ειχα περασει Αθηνα" ή "Μακαρι να μην ειχα πει οτι θα παω κομοτηνη και να εδινα παλι", παρολο που την παρασκευη μιλησα με εναν καθηγητη απο το ταδε πανεπιστημιο αθηνων και μου ειπε πως ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν περασα στην 1η μου επιλογη(η οποια ηταν ενα τμημα στην αθηνα),ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν περασα κρητη και ΕΥΤΥΧΩΣ που περασα Κομοτηνη. Μου ειπε πως εκανα την καλυτερη επιλογη!
Νιωθω ομως πως το εχω μετανιωσει που περασα εκει. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
:D

Όλοι σχεδόν στεναχωριόμαστε που θα φύγουμε τόσο μακρυά απο το σπίτι μας. Λογικό είναι και σε διαβεβαιώ δεν είναι η μόνη.:D
Όλα είναι θέμα προσαρμογής. Στην αρχή λογικό είναι να νοιώθεις χαμένη, να αναρωτιέσαι τι παρέες θα βρείς και να είσαι καχύποπτη με μερικά θέματα. Σ'αυτα προστιθεται το θεμα και της αποστασης.
Με την καθημερινή τριβή με την σχολή, με το να κανεις φιλίες, να βγεις εξω και να γυρισεις την πόλη, όλα αυτά συντομεύουν το διάστημα της προσαρμογής.

I know:/:
Ολοι σχεδον στην ιδια θεση βρισκομαστε.
Αλλοι στεναχωριουνται λιγο περισσοτερο και αλλοι λιγο λιγοτερο. :/:

Χθες το βραδυ ελεγα "Μακαρι να ειχα περασει Αθηνα" ή "Μακαρι να μην ειχα πει οτι θα παω κομοτηνη και να εδινα παλι", παρολο που την παρασκευη μιλησα με εναν καθηγητη απο το ταδε πανεπιστημιο αθηνων και μου ειπε πως ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν περασα στην 1η μου επιλογη(η οποια ηταν ενα τμημα στην αθηνα),ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν περασα κρητη και ΕΥΤΥΧΩΣ που περασα Κομοτηνη. Μου ειπε πως εκανα την καλυτερη επιλογη!
Νιωθω ομως πως το εχω μετανιωσει που περασα εκει. :(

Φίλη μου, δεν ξέρω ποια είναι η σχολή στην οποία ήθελες να περάσεις στην Αθήνα. Αυτο που είναι ΣΙΓΟΥΡΟ ομως (με κεφαλαια) είναι πως επιλέγουμε σχολή με βάση το αντικείμενο σπουδών και όχι με την πόλη. Είναι τεσσερα χρονια απο την ζωή σου για να σπουδάσεις κάτι που μπορεί να εχει καλυτερη αποκατασταση ή να σου αρέσει περισσότερο. Αν σπουδαζεις σε κάτι που δεν σου αρέσει και απογοητευτείς τότε θα νοιώσεις την πραγματική δυστυχία και αυτό δεν αντισταθμίζεται με το γεγονός πως θα είσαι στην πόλη σου. Ασε τα συναισθήματα να κυλήσουν σαν νεράκι, αλλά να μην επηρεάζουν τις πράξεις σου. ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
I know:/:
Ολοι σχεδον στην ιδια θεση βρισκομαστε.
Αλλοι στεναχωριουνται λιγο περισσοτερο και αλλοι λιγο λιγοτερο. :/:

Χθες το βραδυ ελεγα "Μακαρι να ειχα περασει Αθηνα" ή "Μακαρι να μην ειχα πει οτι θα παω κομοτηνη και να εδινα παλι", παρολο που την παρασκευη μιλησα με εναν καθηγητη απο το ταδε πανεπιστημιο αθηνων και μου ειπε πως ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν περασα στην 1η μου επιλογη(η οποια ηταν ενα τμημα στην αθηνα),ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν περασα κρητη και ΕΥΤΥΧΩΣ που περασα Κομοτηνη. Μου ειπε πως εκανα την καλυτερη επιλογη!
Νιωθω ομως πως το εχω μετανιωσει που περασα εκει. :(
Μην μετανιώνεις, αφου το συγκεκριμένο τμήμα ήταν ανάμεσα στις σχολές που ήθελες, είσαι τυχερή που δεν θα ξαναδώσεις. Στο λέω επειδή ξέρω παιδιά απο την περιοχή μου που δεν πέρασαν εκεί που ήθελαν και θα δώσουν για 2η φορά Πανελλήνιες, που δεν είναι ό,τι το καλύτερο.:)

Όλα είναι θέμα προσαρμογής. Στην αρχή λογικό είναι να νοιώθεις χαμένη, να αναρωτιέσαι τι παρέες θα βρείς και να είσαι καχύποπτη με μερικά θέματα. Σ'αυτα προστιθεται το θεμα και της αποστασης.
Με την καθημερινή τριβή με την σχολή, με το να κανεις φιλίες, να βγεις εξω και να γυρισεις την πόλη, όλα αυτά συντομεύουν το διάστημα της προσαρμογής.
Ελπίζω να συμβεί αυτό και σε εμάς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Όλα είναι θέμα προσαρμογής. Στην αρχή λογικό είναι να νοιώθεις χαμένη, να αναρωτιέσαι τι παρέες θα βρείς και να είσαι καχύποπτη με μερικά θέματα. Σ'αυτα προστιθεται το θεμα και της αποστασης.
Με την καθημερινή τριβή με την σχολή, με το να κανεις φιλίες, να βγεις εξω και να γυρισεις την πόλη, όλα αυτά συντομεύουν το διάστημα της προσαρμογής.



Φίλη μου, δεν ξέρω ποια είναι η σχολή στην οποία ήθελες να περάσεις στην Αθήνα. Αυτο που είναι ΣΙΓΟΥΡΟ ομως (με κεφαλαια) είναι πως επιλέγουμε σχολή με βάση το αντικείμενο σπουδών και όχι με την πόλη. Είναι τεσσερα χρονια απο την ζωή σου για να σπουδάσεις κάτι που μπορεί να εχει καλυτερη αποκατασταση ή να σου αρέσει περισσότερο. Αν σπουδαζεις σε κάτι που δεν σου αρέσει και απογοητευτείς τότε θα νοιώσεις την πραγματική δυστυχία και αυτό δεν αντισταθμίζεται με το γεγονός πως θα είσαι στην πόλη σου. Ασε τα συναισθήματα να κυλήσουν σαν νεράκι, αλλά να μην επηρεάζουν τις πράξεις σου. ;);)

Το συγκεκριμενο τμημα που περασα ηταν αναμεσα στις σχολες που ηθελα. Βεβαια, δεν ηταν η πρωτη μου επιλογη αλλα η τριτη. Θα σπουδασω κατι που μου αρεσει, αλλα νομιζω πως θα μου αρεσε περισσοτερο να σπουδασω το αντικειμενο της πρωτης μου επιλογης,δηλαδη Κοινωνιολογια. :/:
Απο την αλλη σκεφτομαι την εξης φραση: "Καθε εμποδιο, για καλο!". Ισως να ειναι καλυτερα που περασα Κοινωνικη Διοικηση και οχι Κοινωνιολογια.:/:

Pff...Νιωθω πολυ μπερδεμενη.

Μην μετανιώνεις, αφου το συγκεκριμένο τμήμα ήταν ανάμεσα στις σχολές που ήθελες, είσαι τυχερή που δεν θα ξαναδώσεις. Στο λέω επειδή ξέρω παιδιά απο την περιοχή μου που δεν πέρασαν εκεί που ήθελαν και θα δώσουν για 2η φορά Πανελλήνιες, που δεν είναι ό,τι το καλύτερο.:)

:)
Οντως δεν θα ηταν και οτι καλυτερο να περναγα σε καποια σχολη που δεν θα ηθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
:)
Οντως δεν θα ηταν και οτι καλυτερο να περναγα σε καποια σχολη που δεν θα ηθελα.
Έτσι, μια χαρά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babouska1

Νεοφερμένος

Η babouska1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια μολις γυρισα απο κομοτηνη και θα ξαναπαω στις 29. Εχω να πω πως ηταν πολυ ομορφα, τα μαγαζια ειχαν καλες τιμες και επισης πως αυτο που λενε οτι δεν υπαρχουν πολλα αγορια καταλαβα οτι ειναι μυθος γιατι γινοταν χαμος απο αυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
παιδια μολις γυρισα απο κομοτηνη και θα ξαναπαω στις 29. Εχω να πω πως ηταν πολυ ομορφα, τα μαγαζια ειχαν καλες τιμες και επισης πως αυτο που λενε οτι δεν υπαρχουν πολλα αγορια καταλαβα οτι ειναι μυθος γιατι γινοταν χαμος απο αυτα!!!!
Το καλό νέο της ημέρας:vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
παιδια μολις γυρισα απο κομοτηνη και θα ξαναπαω στις 29. Εχω να πω πως ηταν πολυ ομορφα, τα μαγαζια ειχαν καλες τιμες και επισης πως αυτο που λενε οτι δεν υπαρχουν πολλα αγορια καταλαβα οτι ειναι μυθος γιατι γινοταν χαμος απο αυτα!!!!

Τελειαα!!! :vroum:

Σε ποιο τμημα εχεις περασει?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babouska1

Νεοφερμένος

Η babouska1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ιατοριας και εθνολογιας!εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top