Φοιτητική ζωή στην Κοζάνη

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Το μονο που ξερω οτι ειναι διπλα απο το τει.τωρα που το λες καταλαβα που ειναι στη κοζανη οι εστιες ειναι σε ωραια περιοχη αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να περπατας για το αστικο για τα κοιλα η περνα απο καμια στασει κοντα (γενικα οι αποστασεις μεσα στη πολη ειναι μικρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avornem

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά.. πρόκειται να δηλώσω τη σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας..Είναι καλό πανεπιστήμιο; εργαστήριά γινονται; άκουσα ότι έχουν ξεκινήσει τα έργα για την δημιουργία νέου Πανεπιστημίου, το οποίο θα είναι έτοιμο το 2020...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Είμαι από Θεσσαλονίκη και πέρασα στην Κοζάνη. Συμφέρει να μετακινούμαι με λεωφορείο ή να νοικιάσω σπίτι; Γιατί για φοιτητική ζωή δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Είμαι από Θεσσαλονίκη και πέρασα στην Κοζάνη. Συμφέρει να μετακινούμαι με λεωφορείο ή να νοικιάσω σπίτι; Γιατί για φοιτητική ζωή δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.


Καλώς ήρθες στην σκοτεινούπολη !!!
Πες μου σε ποια σχολή πέρασες ... για να απαντήσω
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών.


Λογικά πάνω στα κτήρια του πρώην ΤΕΙ θα είστε...
Τι να σου πω...αν οικονομικά σου βγαίνει να δινεις 12,60 κάθε μέρα, και ένα 4 ευρώ στα εισιτήρια δηλαδή 16,60 κάθε μέρα κάντο.
Άλλα θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στα της σχολής ; Και εαν κάποια μέρα έχεις μάθημα μέχρι τις 20,00 ; (το τελευταίο λεοφωρείο για Θεσσαλονίκη φεύγει στις 20,00) .

Τι έχεις ακούσει για την ζωή στην πόλη ; , να συμφωνήσω ή να το διαψεύσω ;
 

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Λογικά πάνω στα κτήρια του πρώην ΤΕΙ θα είστε...
Τι να σου πω...αν οικονομικά σου βγαίνει να δινεις 12,60 κάθε μέρα, και ένα 4 ευρώ στα εισιτήρια δηλαδή 16,60 κάθε μέρα κάντο.
Άλλα θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στα της σχολής ; Και εαν κάποια μέρα έχεις μάθημα μέχρι τις 20,00 ; (το τελευταίο λεοφωρείο για Θεσσαλονίκη φεύγει στις 20,00) .

Τι έχεις ακούσει για την ζωή στην πόλη ; , να συμφωνήσω ή να το διαψεύσω ;


Δεν είναι και ανέφικτο, μπορεί να μην χρειάζεται π.χ. να πηγαίνει κάθε μέρα, αλλά 3 φορές την εβδομάδα. Αυτό είναι λίγο σχετικό.

Πες, ότι ξοδεύει λίγο παραπάνω από 200 ευρώ στην μεταφορά, θα μπορούσε να νοικιάσει ένα δωμάτιο σε αυτά τα χρήματα. Βέβαια θα έχει και έξοδα ρεύματος, νερού, θέρμανσης, κοινοχρήστων, διασκέδασης, φαγητού κλπ. Πιο οικονομικά θα του βγει αν μένει Θεσσαλονίκη. Εγώ θα πρότεινα ίσως την πρώτη χρονιά να μείνεις Θεσσαλονίκη και αν τα πας καλά να συνεχίσεις έτσι, διαφορετικά να μετακομίσεις.
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Λογικά πάνω στα κτήρια του πρώην ΤΕΙ θα είστε...
Τι να σου πω...αν οικονομικά σου βγαίνει να δινεις 12,60 κάθε μέρα, και ένα 4 ευρώ στα εισιτήρια δηλαδή 16,60 κάθε μέρα κάντο.
Άλλα θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στα της σχολής ; Και εαν κάποια μέρα έχεις μάθημα μέχρι τις 20,00 ; (το τελευταίο λεοφωρείο για Θεσσαλονίκη φεύγει στις 20,00) .

Τι έχεις ακούσει για την ζωή στην πόλη ; , να συμφωνήσω ή να το διαψεύσω ;
Μου έχουν πει ότι είναι νέκρα δεν έχει τίποτα και ότι θα βαρεθώ φουλ.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι είναι νέκρα δεν έχει τίποτα και ότι θα βαρεθώ φουλ.


Όχι και νέκρα. Έχει 3 κλαμπ (μπορεί και 4) , πολλές καφετέριες και πολύ καλό και φθηνό φαγητό . Πιο πολύ αξίζουν τα κρασάδικα....καμία σχέση με το μπιτ. Κλάσεις ανώτερα.
Το χειμώνα...από τέλη Νοεμβρίου μέχρι τέλη Ιανουαρίου είναι δύσκολα τα πράγματα λόγω κρύου και χιονιού.
Το κόστος διαβίωσης είναι μικρό
 

Happy

Νεοφερμένος

Η Happy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η εστία γενικά είναι σε καλή κατάσταση;
επειδή σκέφτομαι να μείνω εκεί συν ότι με προβληματίζει το αν περνάνε λεοφωρεια απο εκεί...γενικώς δεν ξέρω πολλά για την Κοζάνη αλλά θα ήθελα πραγματικά να μάθω
 

Gdafogi

Νεοφερμένος

Ο Gdafogi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι από Πάτρα, περασα στο Διεθνών και ευρωπαϊκών Οικονομικών σπουδών Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας στην Κοζάνη το οποίο έχει αντιστοιχία με το Οικονομικών Επιστημών της Πατρας. Το μόνο σίγουρο ειναι ότι θα κυνηγήσω την μεταγραφή, γιατί η Πάτρα εκτός από πόλη μου είναι και εξαιρετική φοιτητούπολη. Οι πιθανότητες είναι υπερ μου στο να παρω την μεταγραφή όμως επειδή πάντα πρέπει να υπάρχει και ένα plan b, αυτό στην προκειμένη περίπτωση είναι η Κοζάνη θα ήθελα να μαθω λίγα πραγματα για την πόλη την ζωή γενικά αλλά και τον κόσμο αν από κοπέλες έχει τιποτα την αγορά της πόλης τι δραστηριότητες έχεις να κανεις
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι είναι νέκρα δεν έχει τίποτα και ότι θα βαρεθώ φουλ.


H Κοζάνη γενικά έχει πολλές σχολές και κάθε άλλο από βαρετή δε θα την ελεγα, έχει και το καρναβάλι. Θεωρώ πως καλό είναι να νοικιάσεις και να πηγαίνεις κανονικά στην σχολή σου...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top