Φοιτητική ζωή στην Θεσσαλονίκη

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μερικοι απο εδω, το βρισκουν "ποζερια" το να γυμναζεσαι, επειδη δε γυμναζονται αυτοι.

Είναι ποζεριά το να φοράς το κολλητό αμάνικο μπλουζάκι και να πηγαίνεις στο γυμναστήριο 8 μερες/εβδομάδα κοιτώντας να κάθεσαι όσο γίνεται πιο κοντά στα τζάμια. Και μην μου πεις ότι δεν γίνεται συχνά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ήρωνας

Νεοφερμένος

Ο Ήρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Είναι ποζεριά το να φοράς το κολλητό αμάνικο μπλουζάκι και να πηγαίνεις στο γυμναστήριο 8 μερες/εβδομάδα κοιτώντας να κάθεσαι όσο γίνεται πιο κοντά στα τζάμια. Και μην μου πεις ότι δεν γίνεται συχνά...
Δεν αντιλεγω σε αυτα που λες σε καμια περιπτωση. Το να επιδεικνυεις συνεχως οτι εισαι γυμνασμενος, ειναι μαλακια. Αλλα μπερδευεις τα πραγματα, φιλτατη. Το να γυμναζεσαι δεν ειναι ποζερια, το να επιδεικνυεις οτι γυμναζεσαι ειναι. Ειναι σαν να μου λες, λοιπον, οτι ειναι εγκλημα να ειναι γυμνασμενος καποιος, και οτι δεν πρεπει να γυμναζεται για να μην θεωρηθει ποζερι (θα μου πεις βεβαια "μα δεν ειπα κατι τετοιο", στην ουσια ομως το εννοεις).

Προσωπικα, με αρεσει να κανω γυμναστικη που και που, για εκτονωση και χαλαρωση. Απο 'κει και περα, κανεις γενικευσεις και "τσουβαλιασματα"(με το δικιο σου κιολας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν αντιλεγω σε αυτα που λες σε καμια περιπτωση. Το να επιδεικνυεις συνεχως οτι εισαι γυμνασμενος, ειναι μαλακια. Αλλα μπερδευεις τα πραγματα, φιλτατη. Το να γυμναζεσαι δεν ειναι ποζερια, το να επιδεικνυεις οτι γυμναζεσαι ειναι. Ειναι σαν να μου λες, λοιπον, οτι ειναι εγκλημα να ειναι γυμνασμενος καποιος, και οτι δεν πρεπει να γυμναζεται για να μην θεωρηθει ποζερι (θα μου πεις βεβαια "μα δεν ειπα κατι τετοιο", στην ουσια ομως το εννοεις).

Προσωπικα, με αρεσει να κανω γυμναστικη που και που, για εκτονωση και χαλαρωση. Απο 'κει και περα, κανεις γενικευσεις και "τσουβαλιασματα"(με το δικιο σου κιολας).

Όχι δεν γενικεύω τίποτα, μπορώ να κάνω τον διαχωρισμό. Απλά τον κάνω γιατί το ένα είναι ποζεριά, το άλλο το θεωρούν ποζεριά όσοι δεν φτάνουν και τα κάνουν κρεμαστάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοιτήτρια14

Νεοφερμένος

Η Φοιτήτρια14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά !Μπορεί κάποιος να μου δώσει συμβουλές σχετικά με:

Κόστος ζωής: Γιατί θεωρείται τόσο ακριβή η φοιτητική ζωή στην Θεσσαλονίκη , περίπου τιμές ενοικίων , μετακινήσεις , κόστος φαγητού κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marley21396

Νεοφερμένος

Η marley21396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θα πάω φέτος να σπουδάσω εγώ Θεσσαλονίκη.! Έχω όμως φίλες μου που σπουδάζουν εκεί και μου είπαν πως έχουν γίνει όλα πιο φθηνά!! αν ψάξεις καλά μπορείς να βρεις διαμερίσματα 350 ευρώ με όλα μέσα (διαδίκτυο ρεύμα νερό θέρμανση A/C..) ΌΣΟ για τα λεωφορεία τα μηνιαία τα φοιτητικά είναι 7 η 10 ευρώ αλλά πιο πολύ σε συμφέρει να πιάσεις διαμέρισμα κοντά από την σχολή σου για να μην ταλαιπώρησε με τα λεωφορεία, εξάλλου η Θεσσαλονίκη είναι ένας πανέμορφος τόπος για μια βόλτα, όσες φορές έχω πάει δεν την βαρέθηκα ποτέ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Μην κάνετε σαν τις λυσσάρες που ήρθαν από κατσικοχώρια και κοιτάνε να ζήσουν την μεγάλη ζωή στην μεγαλούπολη...


the truth has been spoken

Βγείτε έξω, φλερτάρετε, κοινωνιοκοποιηθείτε, κάντε τις τρέλες σας τώρα που μπορείτε επειδή στο τέλος αυτό που μένει είναι οι στιγμές.

Τι ειναι αυτο losers quote or what? Οσοι φιλοι μ ελεγαν ετσι δεν εχουμ περασει μαθημα ασχετα αμα ειναι σε τει κτλ
(Που ναι θιχτειτε αλλα ειναι εξαιρετικα ευκολο ν τελιωσεις τει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα πάω φέτος να σπουδάσω εγώ Θεσσαλονίκη.! Έχω όμως φίλες μου που σπουδάζουν εκεί και μου είπαν πως έχουν γίνει όλα πιο φθηνά!! αν ψάξεις καλά μπορείς να βρεις διαμερίσματα 350 ευρώ με όλα μέσα (διαδίκτυο ρεύμα νερό θέρμανση A/C..) ΌΣΟ για τα λεωφορεία τα μηνιαία τα φοιτητικά είναι 7 η 10 ευρώ αλλά πιο πολύ σε συμφέρει να πιάσεις διαμέρισμα κοντά από την σχολή σου για να μην ταλαιπώρησε με τα λεωφορεία, εξάλλου η Θεσσαλονίκη είναι ένας πανέμορφος τόπος για μια βόλτα, όσες φορές έχω πάει δεν την βαρέθηκα ποτέ! ;)

Βασικά η μηνιαία κάρτα του λεωφορείου είναι 15 ευρώ. Επίσης όσο πιο κοντά στην σχολή βρεις σπίτι, τόσο πιο πολύ την βαράνε την τιμή στο κεφάλι, οπότε καλό είναι να ψάχνεις σε περιοχές κοντά στην σχολή που είσαι εκεί σε 10-15 λεπτά με το λεωφορείο, και αν γίνει καμιά στραβή, έχει απεργίες κτλ δεν χρειάζεται να δώσεις την περιουσία σου σε ταξί.

the truth has been spoken

Wtf, είχες ελεύθερο χρόνο και ξέθαψες περσινά μηνύματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Θα πάω φέτος να σπουδάσω εγώ Θεσσαλονίκη.! Έχω όμως φίλες μου που σπουδάζουν εκεί και μου είπαν πως έχουν γίνει όλα πιο φθηνά!! αν ψάξεις καλά μπορείς να βρεις διαμερίσματα 350 ευρώ με όλα μέσα (διαδίκτυο ρεύμα νερό θέρμανση A/C..) ΌΣΟ για τα λεωφορεία τα μηνιαία τα φοιτητικά είναι 7 η 10 ευρώ αλλά πιο πολύ σε συμφέρει να πιάσεις διαμέρισμα κοντά από την σχολή σου για να μην ταλαιπώρησε με τα λεωφορεία, εξάλλου η Θεσσαλονίκη είναι ένας πανέμορφος τόπος για μια βόλτα, όσες φορές έχω πάει δεν την βαρέθηκα ποτέ! ;)
---------------------------

7 ή 10 ?? τα κατέβασαν?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marley21396

Νεοφερμένος

Η marley21396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
έτσι μου έχουν πει, όμως κάποιος έγραψε πως είναι 15 άρα δεν είμαι σίγουρη! :/
Άλλα για τα διαμερίσματα, αν θες σου στέλνω την ιστοσελίδα με τα διαμερίσματα κ τις τιμές του! Και είναι δίπλα από τ πανεπιστήμια κ κοντά από την πλατεία άρα γλυτώνεις τα μηνιαία εισιτήρια για λεωφορεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Παιδιά, 15 ευρώ είναι η κάρτα του ΟΑΣΘ. Θα είχε βουίξει ο τόπος αν έκαναν τέτοια έκπτωση της τάξης του 30-50%.
Είμαστε φτηνή πόλη αλλά όχι κι έτσι...

Ναι πήγαινε δες τι διαμερίσματα είναι πρώτα. :P Αν για να γλιτώσεις τα μηνιαία λεωφορεία θες να μένεις σε μια τρύπα με υγρασία, ντάξει it's your choice. Εξαιρέσεις είναι αυτά που είναι καλά σπίτια, έχουν καλή τιμή και είναι κοντά στο πανεπιστήμιο τόσο ώστε για να μην το σκέφτεσαι καν αν θα πάρεις λεωφορείο. Συνήθως είναι πολύ ακριβά ή ερείπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Είναι λίγο νωρίς αλλά εκτός απροόπτου πιάνω την πρώτη μου επιλογή στο ΑΠΘ.
Σε ποια περιοχή θεωρείται ότι θα έπρεπε να ψάξω για σπίτι;
Σκέφτομαι για Ευαγγελίστρια γιατί μένει μια γνωστή μου και μου είπε πως είναι πολύ καλά.Επίσης μου είπαν να απευθυνθώ σε μεσιτικό γραφείο για να βρω γρήγορα σπίτι και να μην ταλαιπωρούμαι γιατί θα έρθω από μακριά.Πιστεύετε οτι αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Είναι λίγο νωρίς αλλά εκτός απροόπτου πιάνω την πρώτη μου επιλογή στο ΑΠΘ.
Σε ποια περιοχή θεωρείται ότι θα έπρεπε να ψάξω για σπίτι;
Σκέφτομαι για Ευαγγελίστρια γιατί μένει μια γνωστή μου και μου είπε πως είναι πολύ καλά.Επίσης μου είπαν να απευθυνθώ σε μεσιτικό γραφείο για να βρω γρήγορα σπίτι και να μην ταλαιπωρούμαι γιατί θα έρθω από μακριά.Πιστεύετε οτι αξίζει;

Mπορεις να ψαξεις και σε περιοχες οπως η χαριλαου, τουμπα κ.τ.λ. . Μεσα σε ελαχιστη ωρα εισαι στο κεντρο με το λεοφωρειο (15 ευρω ειναι η μηνιαια καρτα απεριοριστων διαδρομων αν σε ενδιαφερει). Ψαξε επισης τριανδρια αν θες,40 εκκλησιες, στο ιπποκρατεια γυρω, στο θεαγενιο κ.τ.λ. γενικα υπαρχουν αρκετες περιοχες που μπορεις να μεινεις. σιγουρα εγω πιστευω πως ενα μεσιτικο γραφειο θα σε γλιτωσει απο πολυ ταλαιπωρια, αν εισαι διατεθιμενη να δωσεις καποια εξτρα χρηματα γι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εγω αν περασω Θεσσαλονίκη σκεφτομαι να μείνω κοντα στην παραλια. Με ενα ποδηλατο παραλιακά σε ενα 10λεπτο θα ειμαι στη σχολη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Εγω αν περασω Θεσσαλονίκη σκεφτομαι να μείνω κοντα στην παραλια. Με ενα ποδηλατο παραλιακά σε ενα 10λεπτο θα ειμαι στη σχολη ;)

το ενοικιο το σκεφτηκες?ειναι τσιμπημενα εκει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Mπορεις να ψαξεις και σε περιοχες οπως η χαριλαου, τουμπα κ.τ.λ. . Μεσα σε ελαχιστη ωρα εισαι στο κεντρο με το λεοφωρειο (15 ευρω ειναι η μηνιαια καρτα απεριοριστων διαδρομων αν σε ενδιαφερει). Ψαξε επισης τριανδρια αν θες,40 εκκλησιες, στο ιπποκρατεια γυρω, στο θεαγενιο κ.τ.λ. γενικα υπαρχουν αρκετες περιοχες που μπορεις να μεινεις. σιγουρα εγω πιστευω πως ενα μεσιτικο γραφειο θα σε γλιτωσει απο πολυ ταλαιπωρια, αν εισαι διατεθιμενη να δωσεις καποια εξτρα χρηματα γι αυτο.
Δεν έχω ιδέα από Θεσσαλονίκη. :P Μάλλον σε μεσιτικό θα καταλήξω γιατί δεν γίνεται να ψάξω για πολύ όταν ανέβω.Αυθημερόν ή μια μέρα θα καθίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
θα σου φαει μισο νοικι και πιστευω θα νοιωθεις "μαλακας" οταν μετα απο καιρο διαπιστωσεις οτι τα εδωσες τσαμπα. Αν μπορεις με τα ιδια λεφτα να κατσεις 2-3 μερες παραπανω τοτε θα εκανεες δουλεια πιστευω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
θα σου φαει μισο νοικι και πιστευω θα νοιωθεις "μαλακας" οταν μετα απο καιρο διαπιστωσεις οτι τα εδωσες τσαμπα. Αν μπορεις με τα ιδια λεφτα να κατσεις 2-3 μερες παραπανω τοτε θα εκανεες δουλεια πιστευω :)
Δε ξέρω...:hmm: Όσο μπορούν οι γονείς μου.Μαζί θα ανεβούμε. Είναι 8ωρο απόσταση και δεν ξέρω αν γίνεται να μείνουμε 2-3 μέρες.Ίσως βρω σπίτια στο Internet και μετά όταν ανέβω να πάω να τα δω από κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δε ξέρω...:hmm: Όσο μπορούν οι γονείς μου.Μαζί θα ανεβούμε. Είναι 8ωρο απόσταση και δεν ξέρω αν γίνεται να μείνουμε 2-3 μέρες.Ίσως βρω σπίτια στο Internet και μετά όταν ανέβω να πάω να τα δω από κοντά.

Επειδή έκανα μια έρευνα αγοράς για σπίτι στη Θεσ/νίκη online, πρόσεξε το εξής:
Κάποια μεσητικά βάζουν αγγελείες με ωραία και φθηνά διαμερίσματα online, σε κλείνουν τα δεις και, όταν φτάσεις, σου λένε ότι "Σε πρόλαβε άλλος. Αν θες, έχω 1 διαμερισματάκι ακόμα, σαν αυτό, λίγο πιο κάτω".
Πριν καν το δεις ρώτα: Έτος κατασκευής, Τετραγωνικά και Τιμή.
Μου συνέβη 3 φορές, να έχουν αναρτήσει καινούργια διαμερίσματα (2005 και μετά) online και, αφου "με πρόλαβαν άλλοι", να με πηγαίνουν να δω κάτι ερείπια (1995 και πριν). Και τότε μου πέρασε η ιδέα από το μυαλό ότι χρησιμοποιούν τα καινούργια ως "βιτρίνα" και προσπαθούν να διώξουν τα παλιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Επειδή έκανα μια έρευνα αγοράς για σπίτι στη Θεσ/νίκη online, πρόσεξε το εξής:
Κάποια μεσητικά βάζουν αγγελείες με ωραία και φθηνά διαμερίσματα online, σε κλείνουν τα δεις και, όταν φτάσεις, σου λένε ότι "Σε πρόλαβε άλλος. Αν θες, έχω 1 διαμερισματάκι ακόμα, σαν αυτό, λίγο πιο κάτω".
Πριν καν το δεις ρώτα: Έτος κατασκευής, Τετραγωνικά και Τιμή.
Μου συνέβη 3 φορές, να έχουν αναρτήσει καινούργια διαμερίσματα (2005 και μετά) online και, αφου "με πρόλαβαν άλλοι", να με πηγαίνουν να δω κάτι ερείπια (1995 και πριν). Και τότε μου πέρασε η ιδέα από το μυαλό ότι χρησιμοποιούν τα καινούργια ως "βιτρίνα" και προσπαθούν να διώξουν τα παλιά...
Βασικά και εγώ είδα online αρκετά διαμερίσματα σε καλή τιμή και κατάσταση αλλά δεν το έχω ψάξει ακόμη καλύτερα.
Θα το προσέξω. Δεν πρόκειται να νοικιάσω σπίτι χωρίς να το δω πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τον Αύγουστο θα ανοίξει και η δομή του ΑΠΘ όπου οι ιδιώτες ανεβάζουν σπίτια προς ενοικίαση. Νομίζω είναι πιο "ασφαλές" από τον μεσίτη, γιατί ο ιδιώτης λίγο να τον ζορίσεις με πιο "ψαγμένες" ερωτήσεις (έτος κατασκευής, τετραγωνικά, περιοχή, αν είναι παλιό αν έχει γίνει ανακαίνιση και πότε, αν έχει ασανσέρ, τι κοινόχρηστα έχει, με τι θερμαίνεται κλπ), δεν θα μπορέσει να σε πιάσει κορόιδο γιατί 1 σπίτι θα προσπαθεί να νοικιάσει κι αυτός, δεν είναι μεσιτικό γραφείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top