Φοιτητική ζωή στην Αθήνα

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Βλακεία είναι με όλα τα μικρά αλλά αν πας στις 9 το πρωί κάνεις τη δουλειά σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Φαση εχει το μετρομωλλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
mall τέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αυτό στον Άγιο Δημήτριο είναι πολύ προσιτό πάντως, να το έχετε στον νου σας! Έχει όλα τα μαγαζιά της κατηγορίας ζάρα.

Το mall

Ναι. Πράγματι. Μένω στον Άγιο Δημήτριο και έχω εύκολη πρόσβαση εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tharkun

Νεοφερμένος

Ο tharkun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μια σημαντική ερώτηση παιδιά. Κάποιος που πρόκειται να σπουδάσει στο Πανεπιστήμιο Πειραιά σε ποια περιοχή να ψάξει να βρει σπίτι? Προφανώς στον Πειραιά θα μου πείτε , αλλά κάποια άλλη πρόταση στην Αθήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μια σημαντική ερώτηση παιδιά. Κάποιος που πρόκειται να σπουδάσει στο Πανεπιστήμιο Πειραιά σε ποια περιοχή να ψάξει να βρει σπίτι? Προφανώς στον Πειραιά θα μου πείτε , αλλά κάποια άλλη πρόταση στην Αθήνα?
Να μεινεις κοντα σε τρενο, αν δεν οδηγεις ειναι ιερος κι απαραβατος κανονας στην Αθηνα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Μια σημαντική ερώτηση παιδιά. Κάποιος που πρόκειται να σπουδάσει στο Πανεπιστήμιο Πειραιά σε ποια περιοχή να ψάξει να βρει σπίτι? Προφανώς στον Πειραιά θα μου πείτε , αλλά κάποια άλλη πρόταση στην Αθήνα?

να μη περασει αθήνα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μια χαρα πολη ειναι η Αθηνα, η ωραιοτερη της χωρας στα ματια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilispap_27

Νεοφερμένος

Ο Vasilispap_27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σίγουρα έχει κάποια αρνητικά, αλλά μην τα μηδενίζουμε όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μια χαρα πολη ειναι η Αθηνα, η ωραιοτερη της χωρας στα ματια μου...

To βράδυ ναι την ημέρα ΟΧΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μόλις σήμερα τελείωσα με τις Πανελλαδικές, όπως προφανώς και πολλοί από εσάς, μόνο που πάτωσα θριαμβευτικά!
Γενικότερα ήθελα να περάσω στο τμήμα θεατρικών σπουδών στην Αθήνα, μια σχολή που πλέον μου φαίνεται μακρινό όνειρο :p
Τέλος πάντων, το συζήτησα με τους δικούς μου και καταλήξαμε να πάω σε κάποια δραματική σχολή στην Αθήνα (μιας και πάντοτε αυτό ήθελα) με την προϋπόθεση βέβαια να πληρώνω εγώ τη σχολή (εάν δεν καταφέρω να περάσω σε κρατική) και εκείνοι το νοικοι, ρευμα, τα προσωπικά μου έξοδα κ.λπ
Πιστεύετε πως είναι δυσκολο να βρω μία δουλειά ωστε να καλύπτω τα δίδακτρα και παραλληλα να φοιτώ στη σχολή; Λέτε να τα καταφέρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Δουλειά σε τι; Σε γραφείο,καφετέρεια,βιβλιοπωλείο;Τι έχεις στο μυαλό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αν κρίνω από τα ωράρια των σχολών, όχι, δεν μπορείς να βρεις δουλειά και παράλληλα να σπουδάζεις σε δραματική σχολή (ιδιαίτερα κρατική). Σε ιδιωτική ίσως, μιας και σε ορισμένες σχολές υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε πρωινά και βραδινά τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Δουλειά σε τι; Σε γραφείο,καφετέρεια,βιβλιοπωλείο;Τι έχεις στο μυαλό σου;
Οπουδήποτε βρω, δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αν και θα προτιμούσα σε καφετέρεια ως σερβιτόρος μιας κ μου φαίνεται πιο οικείο.

Αν κρίνω από τα ωράρια των σχολών, όχι, δεν μπορείς να βρεις δουλειά και παράλληλα να σπουδάζεις σε δραματική σχολή (ιδιαίτερα κρατική). Σε ιδιωτική ίσως, μιας και σε ορισμένες σχολές υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε πρωινά και βραδινά τμήματα.
Το ενδεχόμενο της δουλειάς το σκέφτομαι μόνο αν περάσω σε ιδιωτική, αν περάσω σε κρατική δε θα δουλεύω φυσικά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Σε καφετέρια, άμα δεν έχεις προϋπηρεσία,αν δεν έχεις την εμφάνιση που θέλουνε και το πιο σημαντικό,αν δεν έχεις γνωστό που να δουλεύει εκεί για να σε χώσει κάπου, είναι πολύ δύσκολο να σε πάρουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
To βράδυ ναι την ημέρα ΟΧΙ.
Εχει αρνητικα, εξαρταται κι απο το που μενεις και κυριως απο το πως μετακινησαι... Αν τα συνηθισεις και βρεις τη χρυση τομη, ειναι μια χαρα.

Ενταξει δεν ειναι και Βερολινο :clapup:

Οπουδήποτε βρω, δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αν και θα προτιμούσα σε καφετέρεια ως σερβιτόρος μιας κ μου φαίνεται πιο οικείο.

Καφετερια δυσκολο, αν θες βγαζουν θεσεις για φοιτητες για τηλεφωνητες, αν δν σε χαλαει βρες τηλεφωνα. Οχι email, σε γραφουν ξερεις που :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Παιδια, περναω στο Παντειο στη σχολή Διεθνών και Ευρωπαικών σπουδών!! Που πιστευετε είναι καλύτερο να νοικιασω σπίτι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top