Φοιτητική ζωή στην Αθήνα

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
χμ, εχω καποιες αποριες κι ας ειμαι εδω κοντα 7 μηνες. στην αθηνα υπαρχουν μερη με φοιτητικες προσφορες; πχ καφετεριες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υπάρχουν καφετέριες, και cinema που κάνουν ειδικές τιμές αλλά και καταστήματα (ας πούμε στο άττικα έχει έκπτωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
μηπως ξερεις περιοχες ή εχεις κατι στο νου; για cinema ξερω και κοντα μου -ειναι απ αυτα που μ ενδιαφερουν ιδιαιτερα χεχε...

υγ. πωπω αυτο ηταν γρηγορο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Δεν την αλλάζω την Αθήνα με ΤΙΠΟΤΑ.
Έχει ό,τι θες.
Τα πάντα.
Είναι η αγάπη μου η μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
ρε παιδια..δν καταλαβαινεις φοιτητικη ζωη στην αθηνα...ειν χαοτικη!δν παλευεται...πιστευω οτι ειν καλυτερη η επαρχια σ αυτο το θεμα...βεβαια στην επαρχια εχεις τ οικονομικο θεμα αλλα κ παλι..κανεις πιο ευκολα παρεες,βρισκεις στεκια κ φευγεις κ απο τον ελεγχο της οικογενειας..ειν τελειως διαφορετικα...ασυγκριτα..
Xειρότερη μπαρούφα απου αυτό το «χαοτική» δεν υπάρχει..
Είναι απλά μια μεγάλη πόλη,τι θα πεί χαοτική; Χάνεσαι; Δεν ξέρεις να πάς σπιτάκι σου το βράδυ;
Έχεις ιδέα μήπως απο μεγαλουπόλεις του εξωτερικού;

Η Αθήνα έχει όσα στέκια θές αρκεί να έχεις όρεξη να τα ανακαλύψεις,δε τη χορταίνεις ποτέ και συνέχεια ανακαλύπτεις καινούργια πράγματα.
Ένα αρνητικό για μένα είναι οι μετακινήσεις που ως ένα σημείο σε κουράζουν πολλές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
μηπως ξερεις περιοχες ή εχεις κατι στο νου; για cinema ξερω και κοντα μου -ειναι απ αυτα που μ ενδιαφερουν ιδιαιτερα χεχε...

υγ. πωπω αυτο ηταν γρηγορο!!!

Δεν είναι σταθερό, αυτά είναι προσφορές...Ξέρω ας πούμε ότι κοντά σε σχολές είναι πιο φτηνά πλέον...

Ένα αρνητικό για μένα είναι οι μετακινήσεις που ως ένα σημείο σε κουράζουν πολλές φορές.

Πού να έμενες στο Λονδίνο!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για μένα η Αθήνα είναι χαοτική.Δεν ζείς τη φοιτητική ζωή όπως στην επαρχία.
Το μόνο (+) είναι οι ΠΟΛΛΕΣ επιλογές [που βέβαια με την απόσταση αρχίζουν και ακυρώνονται πολλές :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σιγά τις αποστάσεις βρε παιδιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Λίγο άσχετο αλλά έφοσον δεν απαντά κανείς στο αντίστοιχο θρεντ, ας ρωτήσω εδώ. Τι γνώμη έχετε για του Ζωγράφου; Είναι ήρεμη περιοχή όπως ακούγεται; Γενικά τι κατάσταση επικρατεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Xειρότερη μπαρούφα απου αυτό το «χαοτική» δεν υπάρχει..
Είναι απλά μια μεγάλη πόλη,τι θα πεί χαοτική; Χάνεσαι; Δεν ξέρεις να πάς σπιτάκι σου το βράδυ;
Έχεις ιδέα μήπως απο μεγαλουπόλεις του εξωτερικού;

Η Αθήνα έχει όσα στέκια θές αρκεί να έχεις όρεξη να τα ανακαλύψεις,δε τη χορταίνεις ποτέ και συνέχεια ανακαλύπτεις καινούργια πράγματα.
Ένα αρνητικό για μένα είναι οι μετακινήσεις που ως ένα σημείο σε κουράζουν πολλές φορές.

Ξέρω να πάω σπιτάκι μου..Έχω ιδέα από μεγάλες πόλεις του εξωτερικού....απλά το θέμα είναι πως δεν μπορείς να βγεις μέχρι ότι ώρα θες...εκτός αν έχεις το αυτοκινητάκι σου ή εχεις τα άπειρα λεφτά για τα ταξί...Όποιος είναι επαρχεία γυρνάει ΟΤΙ ώρα θέλει γιατί οι αποστάσεις είναι πολύ μικρες..Το ξέρω ότι μπορείς να βρεις τα πάντα στην Αθήνα γιατί έχω γυρίσει αρκετά μέρη και καλύπτει όλα τα γούστα..Απλά δεν είναι λειτουργική πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsip

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεία σας! Έχω περάσει κατά 90% στο Μετσόβιο. Σε ποιά περιοχή βολεύει να μείνω ώστε να υπάρχει συγκοινωνία για την σχολή, αλλά και για να βγαίνω. Πως είναι η ζωη εκεί και πως από άποψη ασφάλειας; Γενικά δεν ξέρω πολλά από Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Γεία σας! Έχω περάσει κατά 90% στο Μετσόβιο. Σε ποιά περιοχή βολεύει να μείνω ώστε να υπάρχει συγκοινωνία για την σχολή, αλλά και για να βγαίνω. Πως είναι η ζωη εκεί και πως από άποψη ασφάλειας; Γενικά δεν ξέρω πολλά από Αθήνα.
Μια φίλη μου που πέρασε πέρυσι στο ΕΜΠ μένει στο Νέο Κόσμο. Έχει τακτική συγκοινωνία. Στην Αθήνα είναι καλό που έχεις αρκετές επιλογές στην συγκοινωνία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Γεία σας! Έχω περάσει κατά 90% στο Μετσόβιο. Σε ποιά περιοχή βολεύει να μείνω ώστε να υπάρχει συγκοινωνία για την σχολή, αλλά και για να βγαίνω. Πως είναι η ζωη εκεί και πως από άποψη ασφάλειας; Γενικά δεν ξέρω πολλά από Αθήνα.
Λογικα στου Ζωγραφου αφου εκει ειναι η πολυτεχνειουπολη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ο αδερφός μου μένει στου ζωγράφου, κοντα στην Ιατρικη σχολή! Πολύ καλή περιοχή, όσες φορές την έχω επισκεφτεί μένω ικανοποιημένη! Υπάρχει γενικότερα μια ηρεμία και μπορείς να πας να περπατήσεις , χωρις να φοβάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ο αδερφός μου μένει στου ζωγράφου, κοντα στην Ιατρικη σχολή! Πολύ καλή περιοχή, όσες φορές την έχω επισκεφτεί μένω ικανοποιημένη! Υπάρχει γενικότερα μια ηρεμία και μπορείς να πας να περπατήσεις , χωρις να φοβάσαι.
Ναι,το γουδη που ειναι η ιατρικη θεωρειται απο τις αρκετα καλες περιοχες της Αθηνας,ακομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ναι,το γουδη που ειναι η ιατρικη θεωρειται απο τις αρκετα καλες περιοχες της Αθηνας,ακομα....

Πράγματι είναι πολύ ωραία! Έχει ηρεμία και είναι γενικότερα ωραία περιοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Γεία σας! Έχω περάσει κατά 90% στο Μετσόβιο. Σε ποιά περιοχή βολεύει να μείνω ώστε να υπάρχει συγκοινωνία για την σχολή, αλλά και για να βγαίνω. Πως είναι η ζωη εκεί και πως από άποψη ασφάλειας; Γενικά δεν ξέρω πολλά από Αθήνα.

Μια φίλη μου που πέρασε πέρυσι στο ΕΜΠ μένει στο Νέο Κόσμο. Έχει τακτική συγκοινωνία. Στην Αθήνα είναι καλό που έχεις αρκετές επιλογές στην συγκοινωνία :)
Από Νέο Κόσμο μέχρι Πολυτεχνειούπολη θα κάνει περίπου μία ώρα με τα ΜΜΜ.
Θεωρώντας πρώτη προτεραιότητα ενός φοιτητή το πανεπιστήμιο προτείνω περιοχή Ζωγράφου και κοντά στην πύλη ή κοντά σε κεντρικό δρόμο.
Η πρόσβαση στο κέντρο της Αθήνας είναι επίσης εύκολη από αυτήν την περιοχή (όπως και από σχεδόν οποιανδήποτε περιοχή, δηλαδή...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
καλη ειναι στην αθηνα, αλλα θα προτιμουσα θεσσαλονικη εγω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
για αιγαλεω τ λετε? ειναι καλη περιοχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
για αιγαλεω τ λετε? ειναι καλη περιοχη?

πολύ καλή. θα σε βολεψει πιστευω οπου και να ειναι η σχολη σου. εχει λεωφορεια και μετρο κοντα οποτε χωρις δευτερη σκεψη ειναι μια χαρα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top