Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Και κάτι ακόμη, εγώ θα πάω Γιάννενα Δευτέρα με Τρίτη δλδ μία εβδομάδα μετά την ανακοίνωση των βάσεων. Λογικά θα βρω σπίτι και καλό, έτσι δεν είναι; Δεν πιστεύω να τα έχουν πάρει και όλα μέχρι τότε. :worry:

Εγώ πήγα εχθές και οι μεσίτες μας είπαν ότι είμαστε από τους αργοπορημένους :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ελέγχετε και το https://enoikiazetai.uoi.gr/ μήπως βρείτε τίποτα καλό.
Γενικά στα Γιάννενα υπάρχει μεγάλη ζήτηση και μικρή προσφορά στην εύρεση κατοικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μαρία πάνε μέσα στο Σ/Κ ή και πιο πριν,αύριο ας πούμε αν μπορείς...
Μην το αφήνεις πιο αργά,θα αγχωθείς πραγματικά..

Και έχει στο νού σου και κανένα μεσιτικό.
Κάνε βέβαια την έρευνα σου,ψάξου λίγο και στο ίντερνετ αν έχει κάτι.

Αλλά όσο γρηγορότερα πας,τόσο καλύτερα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να περπατήσει στην πόλη, να κοιτάξει οικοδομές/κολόνες, τη Δωδώνης (ο κεντρικός) να τη λιώσει. Οι μεσίτες είναι λίγο κάπως. Σου πασάρουν 1-2 σπίτια (χάλια σε εμένα) και μετά σε αφήνουν στο έλεος του Θεού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ito

Νεοφερμένος

Η ito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για τα σπίτια που είναι κοντά στην λίμνη τι έχετε να πείτε; Άκουσα ότι δεν είναι και πολύ καλά γιατί έχει υγρασία και κάτι τέτοια! Ισχύει;
Και κάτι ακόμη, εγώ θα πάω Γιάννενα Δευτέρα με Τρίτη δλδ μία εβδομάδα μετά την ανακοίνωση των βάσεων. Λογικά θα βρω σπίτι και καλό, έτσι δεν είναι; Δεν πιστεύω να τα έχουν πάρει και όλα μέχρι τότε. :worry:

Ηδη απο την δευτερα γινοταν χαμος στα γιαννενα...ολοι ψαχνανε για σπιτια.κοντα στην λιμνη μην κοιταξεις εχει πολυ υγρασια..τα ενοικια ειναι λιγο ακριβουτσικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ πήγα εχθές και οι μεσίτες μας είπαν ότι είμαστε από τους αργοπορημένους :blink:
Καλά πάνε και αυτοί! Εμείς όμως δεν γίνεται να πάμε πιο νωρίς!!! Έχω έναν θείο μου εκεί που ψάχνει και εκείνος αλλά μέχρι τώρα δεν βρήκε τπτ καλό.:/: Τι να πω γμτ...
Θα δείξει την Δευτέρα! Εντωμεταξύ σχεδόν όλοι από την παρέα μου έχουν βρει σπίτια και εγώ είμαι σε τρελό άγχος! Θα έμενα με μια φίλη μου αλλά χάλασε και αυτό! Ένα έχω να πω: ΣΚΑΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Καλά πάνε και αυτοί! Εμείς όμως δεν γίνεται να πάμε πιο νωρίς!!! Έχω έναν θείο μου εκεί που ψάχνει και εκείνος αλλά μέχρι τώρα δεν βρήκε τπτ καλό.:/: Τι να πω γμτ...
Θα δείξει την Δευτέρα! Εντωμεταξύ σχεδόν όλοι από την παρέα μου έχουν βρει σπίτια και εγώ είμαι σε τρελό άγχος! Θα έμενα με μια φίλη μου αλλά χάλασε και αυτό! Ένα έχω να πω: ΣΚΑΤΑ!

Μην απελπίζεσαι! Θέλει και λίγο τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να περπατήσει στην πόλη, να κοιτάξει οικοδομές/κολόνες, τη Δωδώνης (ο κεντρικός) να τη λιώσει. Οι μεσίτες είναι λίγο κάπως. Σου πασάρουν 1-2 σπίτια (χάλια σε εμένα) και μετά σε αφήνουν στο έλεος του Θεού.
Ναι σίγουρα και αυτό.
Απλά θυμάμαι περίπτωση μιας κοπέλας,που την είχαν φάει οι δρόμοι πόσες μέρες,άπειρη κούραση για να βρεί κάτι καλό.
Και πάλι δεν έγινε κάτι.. (Ενώ είχε πάει και σχετικά νωρίς,ε.)

Όταν απευθύνθηκε στο μεσιτικό,της βρήκαν κάτι μέτριο μεν,
σχεδόν αμέσως όμως, και σίγουρα το σπίτι ήταν σε καλύτερη κατάσταση από αυτά που είχε δεί αυτή.

Ίσως είναι και πώς θα τύχει και σε ποιο μεσιτικό θα πας υποθέτω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μαρία πάνε μέσα στο Σ/Κ ή και πιο πριν,αύριο ας πούμε αν μπορείς...
Μην το αφήνεις πιο αργά,θα αγχωθείς πραγματικά..

Και έχει στο νού σου και κανένα μεσιτικό.
Κάνε βέβαια την έρευνα σου,ψάξου λίγο και στο ίντερνετ αν έχει κάτι.

Αλλά όσο γρηγορότερα πας,τόσο καλύτερα. :/:
Μιλάμε με κάτι μεσιτικά τώρα και μας λένε κάτι τρελές τιμές! Ουφ δεν ξέρω... θα δείξει!! Ευχαριστώ πολύ πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι σίγουρα και αυτό.
Απλά θυμάμαι περίπτωση μια κοπέλας,που την είχαν φάει οι δρόμοι πόσες μέρες,άπειρη κούραση για να βρεί κάτι καλό.
Και πάλι δεν έγινε κάτι.. (Ενώ είχε πάει και σχετικά νωρίς,ε.)

Όταν απευθύνθηκε στο μεσιτικό,της βρήκαν κάτι μέτριο μεν,
σχεδόν αμέσως όμως, και σίγουρα το σπίτι ήταν σε καλύτερη κατάσταση από αυτά που είχε δεί αυτή.

Ίσως είναι και πώς θα τύχει και σε ποιο μεσιτικό θα πας υποθέτω... :/:

Ναι σίγουρα. Βέβαια υποθέτω πως τα μεσιτικά λένε "Τελείωσαν όλα, μόνο αυτά έχουμε" για να το κλείσεις γρήγορα, να πάρουν τα λεφτά τους και να μην ψάξεις κάτι άλλο (που αυτό το άλλο μπορεί να είναι καλύτερο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Άντε, βρείτε σπίτια και ετοιμάστε μίτινγκ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μπορείς να το περπατήσεις? Νταξ,εγώ δεν θα το πρότεινα.

Ειδικά όταν θα αρχίσει το ψωφόκρυο και οι βροχές..
Όταν θα σκοτεινιάζει νωρίς,είναι απλά απαγορευτικό για μένα κάτι τέτοιο.
Ειδικά αν θές να βγείς βράδυ 11 ή 12 η ώρα,απλά με τίποτα.
Θέλει ταξί.

Μια φορα το περπατησα μην φανταστεις!Αυτο δεν ειναι τπτ ενας φιλος μου πηγε με τα ποδια απο την νομαρχια στα καρδαμιτσια:P



Πάντως γνωρίζω μία κοπέλα που νοικιάζει στα σεισμόπληκτα και θέλει να φύγει. Το βράδυ βγαίνει και πάντα αναγκάζεται να κοιμάται σε κάποια φίλη της που μένει κεντρικά. Γι'αυτό κι εγώ αποφάσισα να βρω κάτι σχετικά κεντρικά και λίγο ήσυχα.

Ρε ψηλέ την παλεύεις!! Τι 40 λεπτά με τα πόδια ρε παλίκαρε!!! Σε ποια περιοχή να ψάξω για σπίτι help me!!

στα σεισμοπληκτα εχει μερικες καφετεριες και μετα τα κλασικα κρεοπωλειο,φαρμακειο κλπ.δεν εχει κατι αλλο αναγκαστικα θα κατεβαινεις κεντρο καθημερινα,οποτε αν δεν εισαι του περπατηματος ψαξε στο κεντρο.Το κεντρο χονδρικα ειναι απο το ξενοδοχειο Grand Serai ως την μεραρχια,οτι βρειτε εκει κοντα ειναι μια χαρα.Επισης ριξτε μια ματια και βορεια της πλατειας Παργης(ειναι η πλατεια με την εκκλησια) εχει πολλες νεοχτιστες πολυκατοικιες και ειχα δει πολλα ενοικιαστηρια εκει τον ιουνιο πριν φυγω,λογικα θα τα εχουν προλαβει αλλα δεν χανετε τπτ να δειτε.Πιο νοτια μετα κοιταξτε κοντα στο τζαμι και εκει εχει αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κονα

Νεοφερμένος

Η κονα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αρχικα συγχαρητηρια σε οσους περασαν στα γιαννενα... Επειδη σπουδαζω ηδη ενα χρονο εκει θα ηθελα να πω και γω την γνωμη μου..!
Οντως η ευρεση κατοικιας ειναι ενα μεγαλο προβλημα ειδικα στα γιαννενα τα οποια εχου μεγαλο αριθμο φοιτητων... Πιστευω οτι καλυτερα ειναι ενα σπιτι στο κεντρο, καλο ειναι να αποφυγει κανεις τα σεισμοπλεικτα και την ανατολη, για μενα ειναι μονο λυση αναγκης...
Κεντρο θεωρειται η νομαρχια, πλατεια παργης, γενικα κοντα στην δωδωνης.:)
Τα ενοικια βεβαια στο κεντρο ειναι τσιμπημενα και επισης η ποιοτητα των σπιτιων αρκετα χαμηλη... Εκτος κεντρου υπαρχουν σαφως πιο καινουργια σπιτια και με χαμηλοτερο ενοικιο ομως ειναι αρκετα τα εξοδα που πληρωνεις στα μεταφορικα(ειδικα ταξι για να γυρισεις το βραδυ)ασε που το βραδυ ειναι θεοσκοτεινα και φοβασαι να κυκλοφορησεις... Σπιτια κοντα στην λιμνη δεν θα προτεινα εξαιτιας της τρομερης υγρασιας, ειδικα μεσα στο καστρο ειναι τα περισσοτερα πολυ παλια..!!
Το μεσιτικο δεν ειναι μονοδρομος, παντου στον δρομο υπαρχουν τα χαρακτηρηστικα κιτρινα χαρτακια και η τοπικη εφημεριδα(ηπειρωτικη ευκαιρια) οπου υπαρχουν πολλα ενοικιαστηρια...
Παντως τρεξτε οσο ειναι νωρις, και αυτο δεν ειναι υπερβολη ουτε θελω να αγχωσω κανεναν, απλα θυμαμαι εγω τι περασα για να βρω σπιτι...
Ελπιζω να βοηθησα
Καλη επιτυχια και καλη φοιτητικη ζωη..!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Χοχο.

Του χρόνου θα πάω να αγοράσω σπίτι στα Γιάννενα και θα το νοικιάζω,δεν παίζει. :P

Καρα-εκμεταλλευτές οι Γιαννιώτες btw.
Εγώ θα το έχω στην τρίχα και θα σας το νοικιάζω και φθηνά γιατί είμαι καλός άνθρωπος. :redface::P

Πέρα από την πλάκα,καλή δύναμη και υπομονή,όλο και κάτι θα βρείτε.

Επίσης αν το σπίτι δεν σας τρελαίνει μην κάνετε συμβόλαιο για 4 χρόνια προς Θεού!!!
Κάν'τε για ένα χρόνο μόνο και μετά αλλάζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μέγα-Μπιπ

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γειαααααααα...
Κι εγώ από φέτος θα είμαι γιάννενα :)!!!!βρήκα σπίτι μέσα στη περιοχή του κάστρου...κ είναι 10 λεπτά με τα πόδια από την στάση του λεωφορείου(δεν νομίζω ότι είναι κ μεγάλη απόσταση)!!!και τ ενοίκιο μου φάνηκε αρκετά καλό σε σχέση με τα ενοίκια σε άλλες πόλεις...
έχω βέβαια και τς επιφυλάξεις μου γιατί έχω ακούσει ότι οι σπιτονοικοκύρηδες στα ιωάννινα είναι λίγο ύπουλοι :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Εγώ βρήκα σπίτι κοντά στην Πάργης.[Λαμποβιντιάδη-κάτι τέτοιο :P]
Πολυκατοικία παλιά -κλασσικά-, αλλά πολύ καλό ενοίκιο και χώροι. Μου είπαν ότι είναι καλή η περιοχή.
Τέλος πάντων,συμβολαίο για δύο χρόνια θα κάνω μάλλον,οπότε αν απογοητευτώ τόσο , να εγκαταλείψω. :P
Είμαι κοντά και στο ένα playhouse...και γενικώς Δωδώνης/Ρολόι κ.λ.π τα έχω σχετικά κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ βρήκα σπίτι κοντά στην Πάργης.[Λαμποβιντιάδη-κάτι τέτοιο :P]
Πολυκατοικία παλιά -κλασσικά-, αλλά πολύ καλό ενοίκιο και χώροι. Μου είπαν ότι είναι καλή η περιοχή.
Τέλος πάντων,συμβολαίο για δύο χρόνια θα κάνω μάλλον,οπότε αν απογοητευτώ τόσο , να εγκαταλείψω. :P
Είμαι κοντά και στο ένα playhouse...και γενικώς Δωδώνης/Ρολόι κ.λ.π τα έχω σχετικά κοντά.

σε πολυ καλη περιοχη βρηκες σπιτι,αν δεν κανω λαθος εισαι κατω απο την Σπυρου Λαμπρου που ειναι απο τους κεντρικοτερους δρομους και 5 λεπτα απο το κεντρο.Και αν επιτρεπεται ποσο ειναι το νοικι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
παιδιά εγώ τράβηξα ένα μαρτύριο για να βρω σπίτι :(
δυάρι δεν υπήρχε ούτε για δείγμα και να φανταστείτε κάθε δυάρι που τηλεφωνούσα το είχαν κλείσει λίγα λεπτά πριν κάνω την κλήση :( μόνο σε πολύ παλιές πολυκατοικίες, χαλάσματα σκέτα έβρισκα και σε ισόγεια αλλά φοβόμουν να πάω εκεί.
τελικά βρήκα μία γκαρσονιέρα κοντά στο ΙΚΑ και τα ΚΤΕΛ, σε μία κάθετη της οδού Βηλαρά νομίζω...
ήταν το πιο καλό σπιτάκι που βρήκαμε και το νοίκι το πιο χαμηλό που μας πρότειναν οπότε το έκλεισα κατευθείαν.
είναι καλά εκεί πέρα; θεωρείται κέντρο;

απλά ένα είναι το σχόλιό μου. οι φίλες μου πέρασαν θεσσαλονίκη, αλεξανδρούπολη, κρήτη, ρόδο και τα σπίτια εκεί είναι 100 ευρώ φθηνότερα από όλα όσα είδα στα γιάννενα... μα μου ζητούσαν σπίτια-τρύπες για 380 ευρώ και έλεγαν ότι ήταν και φτηνά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
σε πολυ καλη περιοχη βρηκες σπιτι,αν δεν κανω λαθος εισαι κατω απο την Σπυρου Λαμπρου που ειναι απο τους κεντρικοτερους δρομους και 5 λεπτα απο το κεντρο.Και αν επιτρεπεται ποσο ειναι το νοικι?

Ναι ναι σωστά,κάτω από τη Λάμπρου.
300 ευρώ,τριάρι όμως. Έψαχνα βασικά για δυάρι,αλλά τα νοίκια ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και ΕΡΕΙΠΙΑ.:worry:(ως και 430 ευρώ=.=)
Και πετύχαμε τυχαία την σπιτονοικοκυρά την ώρα που κολλούσε το ενοικιαστήριο και μας πρότεινε να πάμε να το δούμε..μας άρεσε και το κλείσαμε.:P Το ένα δωμάτιο θα το'χω κλειστό και θα χώνω κει μέσα τους γονείς όποτε θα έρχονται.:whistle:
Είμαι και κορίτσι και βρέθηκα σε ευνοική θέση,γιατί σε αγόρι δεν το νοικιάζανε και βλακείες.:P

Στάσεις δε ξέρω που έχει...βασικά μου λένε κέντρο..
αλλά κέντρο που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
παιδιά εγώ τράβηξα ένα μαρτύριο για να βρω σπίτι :(
δυάρι δεν υπήρχε ούτε για δείγμα και να φανταστείτε κάθε δυάρι που τηλεφωνούσα το είχαν κλείσει λίγα λεπτά πριν κάνω την κλήση :( μόνο σε πολύ παλιές πολυκατοικίες, χαλάσματα σκέτα έβρισκα και σε ισόγεια αλλά φοβόμουν να πάω εκεί.
τελικά βρήκα μία γκαρσονιέρα κοντά στο ΙΚΑ και τα ΚΤΕΛ, σε μία κάθετη της οδού Βηλαρά νομίζω...
ήταν το πιο καλό σπιτάκι που βρήκαμε και το νοίκι το πιο χαμηλό που μας πρότειναν οπότε το έκλεισα κατευθείαν.
είναι καλά εκεί πέρα; θεωρείται κέντρο;

απλά ένα είναι το σχόλιό μου. οι φίλες μου πέρασαν θεσσαλονίκη, αλεξανδρούπολη, κρήτη, ρόδο και τα σπίτια εκεί είναι 100 ευρώ φθηνότερα από όλα όσα είδα στα γιάννενα... μα μου ζητούσαν σπίτια-τρύπες για 380 ευρώ και έλεγαν ότι ήταν και φτηνά!

Γιατί νομίζω πως τα κτελ ειναι εντελως έξω απο το κεντρο? Χωρις να ειμαι σιγουρος αλλα κατι τετοιο θυμάμαι.ποση αποσταση ειναι μεχρι το κεντρο? Ασε και εγω τωρα το ΣΚ θα παω γιαννενα για σπιτι. Ελπιζω να μην μου ανεβασουν την πιεση.Τα τσογλανια ακου εκει 380 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top