Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ωραία πόλη. Είχα καλύτερη γνώμη για αυτήν βέβαια πριν μείνω εκεί. :P

Λοιπόν βρέχει πάρα πολύ.
Και προς Θεού,
μην σας αρχίζετε τα ρομαντικά σας "ωωω αγαπώ την βροχή".
Σας πληροφορώ ότι και εγώ έτσι έλεγα. :P

Είναι τίγκα καταθλιπιτικό το σκηνικό. Να βρέχει από τον Σεπτέμβρη και όολο τον χειμώνα αυτό το πράγμα.
Να μην μπορείς να βγείς,να βγαίνεις να έχει ήλιο και μετά από 5 (!) λεπτά να βρέχει!
Όταν έχεις μάθημα,δουλειές,κινείσαι με λεωφορεία,και βρέχει και συνέχεια,δεν παλεύεται. ο.Ο

Συγκοινωνίες....
Σόρρυ άθλιες. :redface:
Δεν είναι απλά στριμωχτά μέσα στα λεωφορεία.
Γιατί δεν λές ότι δεν μπορείς να αναπνεύεις καλύτερα από τον πολύ τον κόσμο? :P
Δεν έχει λεωφορεία μέχρι αργά. 10:30-11:00,σταματάνε τα πάντα. Νέκρα. =.=

Πάω πρώτη μέρα να μπώ στο λεωφορείο..
Και δεν μπήκα από την πόρτα του οδηγού,αλλά από την άλλη.
Ως Θεσσαλονικιά έψαχνα να βρώ κάπου το μηχάνημα να χτυπήσω το εισητηριάκι μου. :whistle:
Αμ να μην το βλέπω! Και να αρχίζει ο οδηγός να μου φωνάζει και να μου λέει:"μπες από μπροστά,μπές από μπροστά!"
(Το έδινες σε εκείνον και το "έκοβε". :P)

Γενικά τα εισητήρια πανάκριβα. Απλά πανάκριβα όμως!
Ιδιώτες βλέπεις, βαράνε άγρια.

Κατά τα άλλα έχει πολλά ωραία μέρη για να πάς και να διασκεδάσεις....
Αλλά προτιμάω σταθερά την Θεσσαλονίκη μου.-

Αυτά. :P
Αυτό με την βροχή νομίζω θα το συνηθίσω πιο εύκολα γιατί έμενα Ηγουμενίτσα για ένα διαστημα και έβρεχε και εκει πολύ...πχ 4 μέρες ασταμάτητα...ήμουν μικρή και με είχε πιάσει κατάθλιψη!

Όσο για το λεωφορείο πολύ χρήσιμη η πληροφορία σου...ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ GUYS!!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Από φοιτητές, καλοί είναι μόνο της Ιατρικής. Στα υπόλοιπα τμήματα δεν. Αλλά είναι και θέμα οπτικής του καθενός. Εγκαταστάσεις ισχύει. Καθηγητές, εξαρτάται από το τμήμα.

Γιαννιώτης και νορμάλ είναι στα όρια του σουρεαλισμού.


Εκεί δεν έχουν λεωφορεία, αλλά σαρδελοκούτια. Αν δεν γεμίσουν, δεν πρόκειται να ξεκινήσουν και επιπλέον πάνε από παντού προκειμένου να βγάλουν κέρδος, με καθυστέρησεις στη διαδρομή. Άρα ούτε τα δρομολόγια είναι τακτικά. Υπ' όψιν τα εισητήρια είναι τσιμπημένα. Μετά τις 8- 9 πρόβλημα, το ταξί μονόδρομος.
Πεεεεεεεες τα.

Omg,έτσι ακριβώς είναι, όπως τα λέει. Seriously!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ωραία πόλη. Είχα καλύτερη γνώμη για αυτήν βέβαια πριν μείνω εκεί. :P
Λολ, εμένα το ακριβώς αντίθετο. ΔΕΝ ήθελα να πάω με τίποτα. Και ξετρελάθηκα. :P

Λοιπόν βρέχει πάρα πολύ.
Και προς Θεού,
μην σας αρχίζετε τα ρομαντικά σας "ωωω αγαπώ την βροχή".
Σας πληροφορώ ότι και εγώ έτσι έλεγα. :P

Είναι τίγκα καταθλιπιτικό το σκηνικό. Να βρέχει από τον Σεπτέμβρη και όολο τον χειμώνα αυτό το πράγμα.
Να μην μπορείς να βγείς,να βγαίνεις να έχει ήλιο και μετά από 5 (!) λεπτά να βρέχει!
Όταν έχεις μάθημα,δουλειές,κινείσαι με λεωφορεία,και βρέχει και συνέχεια,δεν παλεύεται. ο.Ο


Έχει απόλυτο δίκιο. Πολύ βροχή. Θα βαρεθείς να βρέχει. Η ομπρέλα θα γίνει η προέκταση του χεριου σου. :P
Υπάρχουν και πολλοί ομπρελοκλέφτες στα αμφιθέατρα, το νου σου -.-

Από φοιτητές, καλοί είναι μόνο της Ιατρικής. Στα υπόλοιπα τμήματα δεν. Αλλά είναι και θέμα οπτικής του καθενός. Εγκαταστάσεις ισχύει. Καθηγητές, εξαρτάται από το τμήμα.

Εξαρτάται πως τον εννοείς τον καλό φοιτητή.

Γιαννιώτης και νορμάλ είναι στα όρια του σουρεαλισμού.

Πω αυτό ισχύει =|


Εκεί δεν έχουν λεωφορεία, αλλά σαρδελοκούτια. Αν δεν γεμίσουν, δεν πρόκειται να ξεκινήσουν και επιπλέον πάνε από παντού προκειμένου να βγάλουν κέρδος, με καθυστέρησεις στη διαδρομή. Άρα ούτε τα δρομολόγια είναι τακτικά. Υπ' όψιν τα εισητήρια είναι τσιμπημένα. Μετά τις 8- 9 πρόβλημα, το ταξί μονόδρομος.

Κοίτα τα λεωφορεία δε τα βρήκα καλύτερα ή χειρότερα από της Αθήνας, Τα ίδια χάλια ήταν, το ίδιο στριμωξίδι έπεφτε. Τα εισιτήρια πανάκριβα, ναι. =.=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Λολ, εμένα το ακριβώς αντίθετο. ΔΕΝ ήθελα να πάω με τίποτα. Και ξετρελάθηκα. :P




Έχει απόλυτο δίκιο. Πολύ βροχή. Θα βαρεθείς να βρέχει. Η ομπρέλα θα γίνει η προέκταση του χεριου σου. :P
Υπάρχουν και πολλοί ομπρελοκλέφτες στα αμφιθέατρα, το νου σου -.-



Εξαρτάται πως τον εννοείς τον καλό φοιτητή.



Πω αυτό ισχύει =|




Κοίτα τα λεωφορεία δε τα βρήκα καλύτερα ή χειρότερα από της Αθήνας, Τα ίδια χάλια ήταν, το ίδιο στριμωξίδι έπεφτε. Τα εισιτήρια πανάκριβα, ναι. =.=
Γιατι τι εχουν της Αθηνας? Κατα τη γνωμη μου, ως καθημερινος χρηστης ΜΜΜ πιστευω οτι ειναι μια χαρα, καθως πολλα ειναι ολοκαινουργια ,κυριλε .Επισης ολα εχουν κλιματισμο.Τωρα απο θεμα στριμωξιου , ε νταξ μονο καποιες συγκεκριμενες ωρες ,και παλι,παλευετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γιαννιώτης και νορμάλ είναι στα όρια του σουρεαλισμού.
Πω αυτό ισχύει =|
Πάρα πολύ.
Δεν έκανα παρέα με κανέναν "ντόπιο".
Μια φορά που έτυχε και βγήκα με δύο Γιαννιώτες.... Ντάξει,δεν θα κάνω σχόλιο,όχι. :redface:

Εν ολίγοις έχει πολλά άσχημα ως περιοχή.
Δηλαδή εμένα μου έλεγαν τα καλύτερα ανέκαθεν. ο.Ο
Είχα καταενθουσιαστεί που θα πήγαινα εκεί,αλλά.... :P

Δεν λέω ότι δεν έχει μαγαζιά,δεν λέω ότι δεν έχει ωραία μέρη να πάς,να δείς.
Αμά έχεις και καλή παρέα περνάς τέλεια.
(Εγώ ως φοιτητούπολη την προτείνω δηλαδή,το έχω γράψει και σε θέμα.)

Αλλά δεν μπορώ να μου παρουσιάζουν τα Γιάννενα υπεργαμάτα,τσατίζομαι. :P
Για αυτό παιδιά,να ξέρετε τι θα αντιμετωπίσετε εκεί.
Μην πιστεύετε τα "όλα τέλεια,απειρογαμάτα".
Απέχουν πολύ αυτά από την πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Γιατι τι εχουν της Αθηνας? Κατα τη γνωμη μου, ως καθημερινος χρηστης ΜΜΜ πιστευω οτι ειναι μια χαρα, καθως πολλα ειναι ολοκαινουργια ,κυριλε .Επισης ολα εχουν κλιματισμο.Τωρα απο θεμα στριμωξιου , ε νταξ μονο καποιες συγκεκριμενες ωρες ,και παλι,παλευετε

Ως καθημερινός χρήστης ΜΜΜ πιστεύω ότι είναι χάλια. Ειδικά τρόλει του κέντρου (2,3,4,5,11) σιχαίνεσαι να αγγίξεις και ΤΡΕΜΕΙΣ μη σε κλέψουν. Ολοκαίνουργια γτφ?Ειδικά αυτό που με αφήνει στο σπίτι μου παίζει να έχει ξεμείνει από το '80 ξέρω γω. Επίσης πολλά που πάνε από Νίκαια -> Πειραιά ούτε κλιματισμό έχουν ή δε τον ανοίγουν οι οδηγοί (ΜΕ 40 ΒΑΘΜΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΡΚΟΝΤΙΣΙΟ, ασφυξία στο λεωφορειο κόντεψα να πάθω χτες.) Ας μη μιλήσω για καθυστερήσεις. Έχω περιμένει λεωφορεία και πάνω από ώρα. Και όλο αυτό το ωραίο πακετάκι το πληρώνεις 70 λεπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εξαρτάται πως τον εννοείς τον καλό φοιτητή.

Κοίτα τα λεωφορεία δε τα βρήκα καλύτερα ή χειρότερα από της Αθήνας, Τα ίδια χάλια ήταν, το ίδιο στριμωξίδι έπεφτε. Τα εισιτήρια πανάκριβα, ναι. =.=
Δεν αναφέρομαι σε επίπεδο σπουδών, αλλά στο υπόλοιπο πακέτο. Εννοείται υπάρχουν και εξαιρέσεις.
Της Αθήνας μπροστά στων Ιωαννίνων είναι βασιλικά.

Μια φορά που έτυχε και βγήκα με δύο Γιαννιώτες.... Ντάξει,δεν θα κάνω σχόλιο,όχι. :redface:
Ακριβώς αυτά μας ενδιαφέρουν. :P

Εν ολίγοις έχει πολλά άσχημα ως περιοχή.
Δηλαδή εμένα μου έλεγαν τα καλύτερα ανέκαθεν. ο.Ο
Είχα καταενθουσιαστεί που θα πήγαινα εκεί,αλλά.... :P

Δεν λέω ότι δεν έχει μαγαζιά,δεν λέω ότι δεν έχει ωραία μέρη να πάς,να δείς.
Αμά έχεις και καλή παρέα περνάς τέλεια.
(Εγώ ως φοιτητούλη την προτείνω δηλαδή,το έχω γράψει και σε θέμα.)

Αλλά δεν μπορώ να μου παρούσιαζουν τα Γιάννενα υπεργαμάτα,τσατίζομαι. :P
Για αυτό παιδιά,να ξέρετε τι θα αντιμετωπίσετε εκεί.
Μην πιστεύετε τα "όλα τέλεια,απειρογαμάτα". Απέχουν πολύ αυτά από την πραγματικότητα.
Δύσκολη πόλη, δεν είναι για πολλά πολλά. Ούτε και πολλά μέρη έχει. Μετά τον πρώτο χρόνο όλοι διαβάζουν εντατικά για να φύγουν μία ώρα αρχύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Συγκοινωνίες και Ιωάννινα είναι ασυμβίβαστες έννοιες. Οι εστίες στο πανεπιστήμιο, που χτιζόντουσαν, δεν είναι ακόμη κατοικήσιμες;


Δε θα το έλεγα.
πες μου μια πολη πιο καθαρα φοιτητουπολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πεεεεεεεες τα.

Omg,έτσι ακριβώς είναι, όπως τα λέει. Seriously!

Δύσκολη πόλη, δεν είναι για πολλά πολλά. Ούτε και πολλά μέρη έχει. Μετά τον πρώτο χρόνο όλοι διαβάζουν εντατικά για να φύγουν μία ώρα αρχύτερα.
αχ αχ αχ! τέτοια να μου λέτε!:/: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη;:P
Πηγαινοντς στην Σαλονικη οι αποστασεις και μονο δεν σου επιτρεπουν να γνωρισεις απλα ολο τον φοιτητοκοσμο..τελοσπαντων μεγαλη συζητηση αλλα προσωπικα αθηνα θεσαλλονικη δεν τις θεωρω φοιτητουπολεις..αλλα σαν πολη η Σαλονικη ειναι πιο ωραια απο ολες εννοειται..απλα αλλο ωραια αλλο φοιτητουπολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotakis!

Νεοφερμένος

Ο Panagiotakis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Διαφωνώ με την ταμπέλα της 'καλύτερης φοιτητούπολης' και τα σχετικά.Το ποια πόλη είναι καλύτερη για φοιτητική επαφίεται στις προσωπικές προτιμήσεις του καθενός.Π.χ. προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου η Αθήνα.Δεν μπορώ να κάτσω εκεί πάνω από μια βδομάδα.Φίλοι μου που έχουν περάσει εκεί τη λατρεύουν και τη λάτρευαν από πριν.Εγώ αν πω ότι είχα πρώτη επιλογή τα Γιάννενα ή ότι έψαχνα μια πόλη σαν αυτή θα πω ψέματα.Τελικά όμως με βόλεψε πάρα πολύ και δε θα την άλλαζα με τίποτα.Και γενικεύσεις του στυλ 'οι Γιαννιώτες είναι παράξενοι,τσιγκούνηδες,αγενείς κτλ' ή αυτό που διάβασα ότι οι φοιτητές δεν έχουν επίπεδο(επίπεδο σε τι;) εκτός από της ιατρικής,χωρίς παρεξήγηση,αλλά είναι γενικεύσεις που δεν έχουν καμία βάση παρά καθαρά προσωπικές βεβιασμένες μεμονωμένες διαπιστώσεις .Καλοί και κακοί υπάρχουν παντού.Έχω γνωρίσει πολλούς Γιαννιώτες εξαιρετικά παιδιά,με κάποιους από τους οποίους κάνω κ παρέα,έχω γνωρίσει και απαράδεκτους.Και αυτό που ακούστηκε ότι πολλοί στρώνονται στο δεύτερο έτος για να τελειώσουν μια ώρα αρχύτερα δεν νομίζει ότι ισχύει,σε πολύ ελάχιστες περιπτώσεις.Αν στρώνεται κάποιος το κάνει συνήθως επειδή ξυνόταν στο πρώτο έτος(είτε λόγω του ότι είναι μετά τις πανελλήνιες,είτε ότι ενθουσιάστηκε από τη φοιτητική ζωή και την αλλαγή στη ζωή του είτε είτε είτε) και έχει χρωστάει πολλά μαθήματα και αρχίζει να αγχώνεται :p Οι αστικές συγκοινωνίες είναι όντως απαράδεκτες αλλά οι περισσότεροι φοιτητές τις χρησιμοποιούν συνήθως μόνο από και προς πανεπιστήμιο γιατί η πόλη περπατιέται.0,80 λεπτά η μεταφορά , και τι μεταφορά...αλλά έτσι είναι όταν υπάρχει ιδιωτικό μονοπώλιο στον τομέα και είναι τα κέρδη τους στη μέση.Τι τους νοιάζει αν έχουμε εμείς να δίνουμε 1.60 κάθε μέρα και αν μας αρέσει να στιβαζόμαστε σαν σαρδέλες. Ο καιρός είναι όντως τρελός,αλλά εγώ προσωπικά τον συνήθισαν εύκολα και δεν μου κάνει αίσθηση πλέον,τι να πω ίσως είναι στον άνθρωπο..Η όμορφη είναι αρκετά όμορφη,ειδικά το χειμώνα,και πιο ειδικά τα Χριστούγεννα!

Η συμβουλή στους νέους 'παγουράδες' φοιτητές και ειδικά σε αυτούς που έρχονται από σπόντα στα Γιάννενα(που νομίζω ότι είναι και οι περισσότεροι),και πιο ειδικά σε αυτούς που είναι από τις μεγάλες πόλεις,είναι να μην έχουν προκαταλήψεις λόγω του ότι πάνε σε μια μικρή πόλη, να έχουν αισιοδοξία,να είναι ανοιχτοί προς όλους και όλα να μην βιαστούν να απορρίψουν το οτιδήποτε.Υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις ώστε να περάσετε μια υπέροχη και δημιουργική φοιτητική ζωή,αρκεί να το κυνηγήσετε και να ψαχτείτε.Και προς θεού,μην κάνετε το λάθος που κάνουν πολλοί πρωτοετείς,που κάθε δυο βδομάδες πάνε στις πόλεις τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι? Εγώ είμαι από Πάτρα αλλά με τα μόρια που εχω βγάλει μάλλον περνάω Γιάννενα(ίσως και Πάτρα... δεν ξέρω...)... Θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να περάσω Γιάννενα ή Πάτρα?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι? Εγώ είμαι από Πάτρα αλλά με τα μόρια που εχω βγάλει μάλλον περνάω Γιάννενα(ίσως και Πάτρα... δεν ξέρω...)... Θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να περάσω Γιάννενα ή Πάτρα?:redface:
Από άποψη οικονομική και μόνο,προφανώς Πάτρα.
Δεν έχω πατήσει ποτέ μου Πελοπόννησο, οπότε δυστυχώς άποψη για την πόλη,δεν μπορώ να έχω.
Σίγουρα εσύ που ζείς εκεί,θα ξέρεις πολύ περισσότερα από οποιονδήποτε.

Αυτό που μπορώ να πώ για τα Γιάννενα γενικότερα πάντως είναι εδώ. :P
Διάβασε και τις προηγούμενες σελίδες στο θέμα,έχουν υποθεί πάρα πολλά.
Καλή επιτυχία πάντως και καλή... υπομονή αν περάσεις Γιάννενα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καλή επιτυχία πάντως και καλή... υπομονή αν περάσεις Γιάννενα. :redface:
Αχ βρε παιδιά αυτά μην τα λέτε τώρα :P να πάω πρώτα και μετά...
Ακόμη είμαι πολύ ενθουσιασμένη :redface:
Εντάξει πλάκα κάνω... καλό είναι να έχουμε μια ιδέα πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εγώ μόνο για το οικονομικό έχω ενδοιασμούς... γιατι την Πάτρα την έχω βαρεθει...:(

Από άποψη οικονομική και μόνο,προφανώς Πάτρα.
Δεν έχω πατήσει ποτέ μου Πελοπόννησο, οπότε δυστυχώς άποψη για την πόλη,δεν μπορώ να έχω.
Σίγουρα εσύ που ζείς εκεί,θα ξέρεις πολύ περισσότερα από οποιονδήποτε.

Αυτό που μπορώ να πώ για τα Γιάννενα γενικότερα πάντως είναι εδώ. :P
Διάβασε και τις προηγούμενες σελίδες στο θέμα,έχουν υποθεί πάρα πολλά.
Καλή επιτυχία πάντως και καλή... υπομονή αν περάσεις Γιάννενα. :redface:

Eυχαριστώ! μου έκανες την καρδιά περιβόλι! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
elena αυτο που λες με το εισιτήριο το επαθα οταν πηγα πρωτη φορα Αθηνα και ειδα το μηχανημα..Επαθα δηλαδη το ακριβως αντιθετο απο σενα! Στο Ηρακλειο το εισιτηριακι το κοβει ο οδηγος του λεωφορειου. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eυχαριστώ! μου έκανες την καρδιά περιβόλι! :(
Διάβασες και τα άλλα πόστ ε?

Κοίτα καλύτερο είναι να πάρεις μια ιδέα από τώρα τι θα έχεις να αντιμετωπίσεις,αν περάσεις εκεί.
Παρά να είσαι σαν εμένα που νόμιζα (και μου έλεγαν κιόλας) ότι τα Γιάννενα είναι ο παράδεισος επί γής or sth. :/:
Δεν λέω ότι δεν θα περάσεις και πολύ καλά ή ότι δεν έχει πράγματα να κάνεις και να δείς,
δηλαδή ως φοιτητούπολη είναι οκ,μέσα στα γούστα μου ας πούμε.
Απλά η κατάσταση είναι όπως την περιέγραψα καλώς ή κακώς. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Και γενικεύσεις του στυλ 'οι Γιαννιώτες είναι παράξενοι,τσιγκούνηδες,αγενείς κτλ' ή αυτό που διάβασα ότι οι φοιτητές δεν έχουν επίπεδο(επίπεδο σε τι;) εκτός από της ιατρικής,χωρίς παρεξήγηση,αλλά είναι γενικεύσεις που δεν έχουν καμία βάση παρά καθαρά προσωπικές βεβιασμένες μεμονωμένες διαπιστώσεις.
Μόνο γενικεύσεις δεν είναι.
Και αυτό που ακούστηκε ότι πολλοί στρώνονται στο δεύτερο έτος για να τελειώσουν μια ώρα αρχύτερα δεν νομίζει ότι ισχύει,σε πολύ ελάχιστες περιπτώσεις.Αν στρώνεται κάποιος το κάνει συνήθως επειδή ξυνόταν στο πρώτο έτος(είτε λόγω του ότι είναι μετά τις πανελλήνιες,είτε ότι ενθουσιάστηκε από τη φοιτητική ζωή και την αλλαγή στη ζωή του είτε είτε είτε) και έχει χρωστάει πολλά μαθήματα και αρχίζει να αγχώνεται.
Όλοι κάνουν αμάν να φύγουν μία ώρα αρχύτερα.
Οι αστικές συγκοινωνίες είναι όντως απαράδεκτες αλλά οι περισσότεροι φοιτητές τις χρησιμοποιούν συνήθως μόνο από και προς πανεπιστήμιο γιατί η πόλη περπατιέται.0,80 λεπτά η μεταφορά , και τι μεταφορά...αλλά έτσι είναι όταν υπάρχει ιδιωτικό μονοπώλιο στον τομέα και είναι τα κέρδη τους στη μέση.Τι τους νοιάζει αν έχουμε εμείς να δίνουμε 1.60 κάθε μέρα και αν μας αρέσει να στιβαζόμαστε σαν σαρδέλες.
Δε θα το έλεγα. Οι μετακινήσεις γενικά είναι προβληματικές, μόνο το κέντρο περπατιέται.
Ο καιρός είναι όντως τρελός,αλλά εγώ προσωπικά τον συνήθισαν εύκολα και δεν μου κάνει αίσθηση πλέον,τι να πω ίσως είναι στον άνθρωπο.
Δεν έχουν όλοι ως όνειρο να ζουν υπό συνθήκες βροχής, το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου.

Θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να περάσω Γιάννενα ή Πάτρα?:redface:
Ασυζητητί Πάτρα.
Παρά να είσαι σαν εμένα που νόμιζα (και μου έλεγαν κιόλας) ότι τα Γιάννενα είναι ο παράδεισος επί γής or sth. :/:
Ειδικά αυτό. Γενικά υπάρχουν μεν κάποια ψήγματα φοιτητικής ζωής, αλλά στην πραγματικότητα η πόλη δεν προσφέρεται για πολλά- πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Όλοι κάνουν αμάν να φύγουν μία ώρα αρχύτερα.
Βρε συ μήπως υπερβάλλεις λιγάκι; Έτσι ελπίζω δλδ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top