Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

Panagiotakis!

Νεοφερμένος

Ο Panagiotakis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Όσο για την περιοχή που είπες..απ ότι είδα στους χάρτες,αλλου είναι το κέντρο της πόλης και αλλου είναι η πανεπιστημιούπολη.Τo σπίτι που θα νοικιάσω που συμφέρει να είναι,κοντά στο κέντρο η κοντά στην πανεπιστημιούπολη;

Το Πανεπιστήμιο είναι 6-7 χλμ από τα Γιάννενα,κανένας δε μένει εκεί από φοιτητές,με λεωφορείο θα πηγαίνεις όπως και να χει.Βρες κάτι μέσα στα Γιάννενα, δεν είναι ανάγκη να είναι ακριβώς κεντρικά, όπως σου είπα οι μεταφορές είναι εύκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
οκ τοτε!ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
κι εγώ κι εγώ θα σας έρθω !! :yahoo:
Φιλολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
κι εγώ κι εγώ θα σας έρθω !! :yahoo:
Φιλολογία!


Εμείς οι δύο το είχαμε εξαρχής σίγουρο για φιλολογία!:)
Λες να πέσει 600 μόρια η Θεσσαλονίκη?:P:P:Pχαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εμείς οι δύο το είχαμε εξαρχής σίγουρο για φιλολογία!:)
Λες να πέσει 600 μόρια η Θεσσαλονίκη?:P:P:Pχαχαχα!
:lol: όοοχι!! δεν νομίζω...
γιάννενα και πάλι γιάννενα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
:lol: όοοχι!! δεν νομίζω...
γιάννενα και πάλι γιάννενα!:P
μακαρι να ρθω και γω μαζι σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
:lol: όοοχι!! δεν νομίζω...
γιάννενα και πάλι γιάννενα!:P

Δεν νομίζω να το νομίζει κάποιος...:P!Yeap...Γιάννενα city;)!Χαχα τα λέμε εκεί ;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το Πανεπιστήμιο είναι 6-7 χλμ από τα Γιάννενα,κανένας δε μένει εκεί από φοιτητές,με λεωφορείο θα πηγαίνεις όπως και να χει.Βρες κάτι μέσα στα Γιάννενα, δεν είναι ανάγκη να είναι ακριβώς κεντρικά, όπως σου είπα οι μεταφορές είναι εύκολες.
Συγκοινωνίες και Ιωάννινα είναι ασυμβίβαστες έννοιες. Οι εστίες στο πανεπιστήμιο, που χτιζόντουσαν, δεν είναι ακόμη κατοικήσιμες;

τα Γιαννενα ειναι ισως η καλυτερη επιλογη για φοιτητικη ζωη........
Δε θα το έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Συγκοινωνίες και Ιωάννινα είναι ασυμβίβαστες έννοιες. Οι εστίες στο πανεπιστήμιο, που χτιζόντουσαν, δεν είναι ακόμη κατοικήσιμες;
Είναι, αλλά κατοικούνται ήδη. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δε θα το έλεγα.
γιατί;:hmm:εντάξει σίγουρα δεν μπορείς να πεις ότι είναι και η καλύτερη φοιτητούπολη.. για καμία δεν μπορείς να το πεις αυτό!
Για αυτό το είπες ή υπάρχει μήπως τπτ αρνητικό που δεν το ξέρουμε; και ίσως το μάθουμε αφού πάμε; -αν πάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μικρή πόλη, συγκεκριμένος αριθμός επιλογών που σύντομα γίνεται το ίδιο και το ίδιο και κατά συνέπεια βαρετά, άσχημος καιρός, τσιμπημένες τιμές, οι ντόπιοι δύσκολοι, ψιλοχάλι συγκοινωνίες, μέτριο επίπεδο φοιτητών στο πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μάλιστα! Κατάλαβα:/:
Πάντως εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα! Από άτομα που σπούδασαν εκεί!!
Δεν ξέρω θα δείξει... Μπορεί και να μου αρέσει!
Πάντως σχετικά με τον άσχημο καιρό.. μου είπαν ότι βρέχει συχνά! Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό... εμένα πχ μου αρέσει! Αρκεί φυσικά να μην το παρακάνει...
Τεσπα αν πάω θα βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Παρακάνει; Χαχ. Από την μέρα που θα πας μέχρι την ημέρα που θα γυρίσεις για καλοκαιρινές διακοπές δε νομίζω ότι θα σταματήσει να βρέχει. :P

Πάντως είναι όμορφη πόλη και το επίπεδο των φοιτητών δεν είναι χαμηλό, καμία σχέση. Εγκαταστάσεις πολύ καλές και πολύ καλοί καθηγητές (οι περισσότεροι )(τουλάχιστον στο χημικό που συνάντησα μερικούς :Ρ) Αλλά όπως είπαν από πάνω είναι μικρή πόλη και μπορεί να βαρεθείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Έλα να μαζευόμαστε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Παρακάνει; Χαχ. Από την μέρα που θα πας μέχρι την ημέρα που θα γυρίσεις για καλοκαιρινές διακοπές δε νομίζω ότι θα σταματήσει να βρέχει. :P

Πάντως είναι όμορφη πόλη και το επίπεδο των φοιτητών δεν είναι χαμηλό, καμία σχέση. Εγκαταστάσεις πολύ καλές και πολύ καλοί καθηγητές (οι περισσότεροι )(τουλάχιστον στο χημικό που συνάντησα μερικούς :Ρ) Αλλά όπως είπαν από πάνω είναι μικρή πόλη και μπορεί να βαρεθείς. :)
ωχ ωχ! τέτοια να μου λέτε! όπως και να 'χει πάντως προτιμώ να είμαι αισιόδοξη!!

Ειδικά αυτό με τις συγκοινωνίες ρε παιδιά με χάλασε πολύ:/:
Για το ότι είναι μικρή πόλη δεν με πειράζει και τόσο! εξάλλου μου αρέσει να γυρνάω στα ίδια μέρη...
Σχετικά πάλι με τους κατοίκους μου είπαν ότι είναι μια χαρά! Δεν ξέρω. Θα δείξει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ωχ ωχ! τέτοια να μου λέτε! όπως και να 'χει πάντως προτιμώ να είμαι αισιόδοξη!!

Ειδικά αυτό με τις συγκοινωνίες ρε παιδιά με χάλασε πολύ:/:
Για το ότι είναι μικρή πόλη δεν με πειράζει και τόσο! εξάλλου μου αρέσει να γυρνάω στα ίδια μέρη...
Σχετικά πάλι με τους κατοίκους μου είπαν ότι είναι μια χαρά! Δεν ξέρω. Θα δείξει!:)

Να είσαι αισιόδοξη, είναι πολύ όμορφη πόλη.

Καλά δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα, το πρωί περνάνε πολύ συχνά τα λεωφορεία για πανεπιστήμιο, αλλά πρέπει εχμ λίγο να στριμωχτείς λόγω ότι πολλοί φοιτητές τα χρησιμοποιούν. :P Μετά είναι πιο αραιά τα δρομολόγια. Και το βράδυ είναι μέχρι τις 23.00 περίπου οπότε είναι καλύτερα να μένεις στο κέντρο για να μην παίρνεις συνέχεια ταξι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εντάξει τότε, δεν γίνεται να είναι και όλα τέλεια!! Πουθενά δεν είναι...
Πρέπει να γίνουν και κάποιοι συμβιβασμοί!

Και για τις εστίες τι έχετε να πειτε; Η μαμά μου έχει κολλήσει να πάω εκεί (αν και είναι κάπως δύσκολο γιατί από το λίγο που το έψαξα υπάρχουν άλλοι που το δικαιούνται "περισσότερο" από εμένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Να είσαι αισιόδοξη, είναι πολύ όμορφη πόλη.

Καλά δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα, το πρωί περνάνε πολύ συχνά τα λεωφορεία για πανεπιστήμιο, αλλά πρέπει εχμ λίγο να στριμωχτείς λόγω ότι πολλοί φοιτητές τα χρησιμοποιούν. :P Μετά είναι πιο αραιά τα δρομολόγια. Και το βράδυ είναι μέχρι τις 23.00 περίπου οπότε είναι καλύτερα να μένεις στο κέντρο για να μην παίρνεις συνέχεια ταξι. :/:
Ωραία πόλη. Είχα καλύτερη γνώμη για αυτήν βέβαια πριν μείνω εκεί. :P

Λοιπόν βρέχει πάρα πολύ.
Και προς Θεού,
μην σας αρχίζετε τα ρομαντικά σας "ωωω αγαπώ την βροχή".
Σας πληροφορώ ότι και εγώ έτσι έλεγα. :P

Είναι τίγκα καταθλιπιτικό το σκηνικό. Να βρέχει από τον Σεπτέμβρη και όολο τον χειμώνα αυτό το πράγμα.
Να μην μπορείς να βγείς,να βγαίνεις να έχει ήλιο και μετά από 5 (!) λεπτά να βρέχει!
Όταν έχεις μάθημα,δουλειές,κινείσαι με λεωφορεία,και βρέχει και συνέχεια,δεν παλεύεται. ο.Ο

Συγκοινωνίες....
Σόρρυ άθλιες. :redface:
Δεν είναι απλά στριμωχτά μέσα στα λεωφορεία.
Γιατί δεν λές ότι δεν μπορείς να αναπνεύσεις καλύτερα από τον πολύ τον κόσμο? :P
Δεν έχει λεωφορεία μέχρι αργά. 10:30-11:00,σταματάνε τα πάντα. Νέκρα. =.=

Πάω πρώτη μέρα να μπώ στο λεωφορείο..
Και δεν μπήκα από την πόρτα του οδηγού,αλλά από την άλλη.
Ως Θεσσαλονικιά έψαχνα να βρώ κάπου το μηχάνημα να χτυπήσω το εισητηριάκι μου. :whistle:
Αμ να μην το βλέπω! Και να αρχίζει ο οδηγός να μου φωνάζει και να μου λέει:"μπες από μπροστά,μπές από μπροστά!"
(Το έδινες σε εκείνον και το "έκοβε". :P)

Γενικά τα εισητήρια πανάκριβα. Απλά πανάκριβα όμως!
Ιδιώτες βλέπεις, βαράνε άγρια.

Κατά τα άλλα έχει πολλά ωραία μέρη για να πάς και να διασκεδάσεις....
Αλλά προτιμάω σταθερά την Θεσσαλονίκη μου.-

Αυτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πάντως είναι όμορφη πόλη και το επίπεδο των φοιτητών δεν είναι χαμηλό, καμία σχέση. Εγκαταστάσεις πολύ καλές και πολύ καλοί καθηγητές (οι περισσότεροι )(τουλάχιστον στο χημικό που συνάντησα μερικούς :Ρ) Αλλά όπως είπαν από πάνω είναι μικρή πόλη και μπορεί να βαρεθείς. :)
Από φοιτητές, καλοί είναι μόνο της Ιατρικής. Στα υπόλοιπα τμήματα δεν. Αλλά είναι και θέμα οπτικής του καθενός. Εγκαταστάσεις ισχύει. Καθηγητές, εξαρτάται από το τμήμα.

!Σχετικά πάλι με τους κατοίκους μου είπαν ότι είναι μια χαρά! Δεν ξέρω. Θα δείξει!:)
Γιαννιώτης και νορμάλ είναι στα όρια του σουρεαλισμού.

Καλά δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα, το πρωί περνάνε πολύ συχνά τα λεωφορεία για πανεπιστήμιο, αλλά πρέπει εχμ λίγο να στριμωχτείς λόγω ότι πολλοί φοιτητές τα χρησιμοποιούν. :P Μετά είναι πιο αραιά τα δρομολόγια. Και το βράδυ είναι μέχρι τις 23.00 περίπου οπότε είναι καλύτερα να μένεις στο κέντρο για να μην παίρνεις συνέχεια ταξι. :/:
Εκεί δεν έχουν λεωφορεία, αλλά σαρδελοκούτια. Αν δεν γεμίσουν, δεν πρόκειται να ξεκινήσουν και επιπλέον πάνε από παντού προκειμένου να βγάλουν κέρδος, με καθυστέρησεις στη διαδρομή. Άρα ούτε τα δρομολόγια είναι τακτικά. Υπ' όψιν τα εισητήρια είναι τσιμπημένα. Μετά τις 8- 9 πρόβλημα, το ταξί μονόδρομος.

Και για τις εστίες τι έχετε να πειτε; Η μαμά μου έχει κολλήσει να πάω εκεί (αν και είναι κάπως δύσκολο γιατί από το λίγο που το έψαξα υπάρχουν άλλοι που το δικαιούνται "περισσότερο" από εμένα)
Παίζει να είναι οι καλύτερες εστίες σε ελληνικά πανεπιστήμια.
Για τον καιρό να συμπληρώσω από τέλη Αυγούστου βρέχει ακατάπαυστα μέχρι μέσα Μαϊου. Το καλοκαίρι φοβερή ζέστη. Και φοβερή υγρασία λόγω λίμνης, θα βαρεθείς την ομίχλη. Γενάρη- Φλεβάρη θα ρίξει και λίγο χιονάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top