Φοιτητική ζωή - Γονείς

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Πάλι καλά εγώ δεν αντιμετοπίζω "σοβαρό πρόβλημα" με τους δικούς μου. Εκτός από τις πρώτες μέρες που με ρωτούσαν συνεχώς <<Εκανες φίλους, είναι καλά παιδιά, τι ώρα θα βγεις, τι ώρα θα γυρίσεις κλπ>> ακόμα και τι έφαγα. Βέβαια τώρα με βλέπουν σχεδόν κάθε μέρα οπότε έχουν ηρεμήσει πολύ. Πάντως δε το έχω μετανιώσει σε καμία περίπτωση που πέρασα σε άλλη πόλη. Είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορούσα να κάνω αυτά που κάνω τώρα αν πέρναγα Αθήνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Πάλι καλά εγώ δεν αντιμετοπίζω "σοβαρό πρόβλημα" με τους δικούς μου. Εκτός από τις πρώτες μέρες που με ρωτούσαν συνεχώς <<Εκανες φίλους, είναι καλά παιδιά, τι ώρα θα βγεις, τι ώρα θα γυρίσεις κλπ>> ακόμα και τι έφαγα. Βέβαια τώρα με βλέπουν σχεδόν κάθε μέρα οπότε έχουν ηρεμήσει πολύ. Πάντως δε το έχω μετανιώσει σε καμία περίπτωση που πέρασα σε άλλη πόλη. Είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορούσα να κάνω αυτά που κάνω τώρα αν πέρναγα Αθήνα....

καπως ετσι κι εγω βεβεια εμενα ακομα με πρηζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
παντως μια συζητηση ηπιων τονων βοηθαει στο να λυθει αυτη η κατασταση:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν βοηθάει. Αν ο άνθρωπος σε αυτήν την ηλικία είναι αδιάλλακτος σε κάποια θέματα, δεν έχεις τύχη. Ίσως να βοηθάει η άγνοια. Πχ άμα με παίρνουν τηλέφωνο επειδή έχω αργήσει δεν το σηκώνω καν (βέβαια μετά τα ακούς αλλά κάποια στιγμή θα βαρεθούν πιστεύω). Ακόμα το τεστάρω αυτό.

Πάντως, επειδή υπάρχει και το άσπρο, φαγητά σαν της μάνας πού να τα βρεις αν ζεις μόνος... Ή ρούχα, πλυσίματα, κλπ... Είναι ευχή και κατάρα μαζί το να ζεις ως φοιτητής μαζί τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πάλι καλά εγώ δεν αντιμετοπίζω "σοβαρό πρόβλημα" με τους δικούς μου. Εκτός από τις πρώτες μέρες που με ρωτούσαν συνεχώς <<Εκανες φίλους, είναι καλά παιδιά, τι ώρα θα βγεις, τι ώρα θα γυρίσεις κλπ>> ακόμα και τι έφαγα. Βέβαια τώρα με βλέπουν σχεδόν κάθε μέρα οπότε έχουν ηρεμήσει πολύ. Πάντως δε το έχω μετανιώσει σε καμία περίπτωση που πέρασα σε άλλη πόλη. Είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορούσα να κάνω αυτά που κάνω τώρα αν πέρναγα Αθήνα....

Eξ κιουζ με:P Αθήνα δεν είναι οι γονείς σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Δεν βοηθάει. Αν ο άνθρωπος σε αυτήν την ηλικία είναι αδιάλλακτος σε κάποια θέματα, δεν έχεις τύχη. Ίσως να βοηθάει η άγνοια. Πχ άμα με παίρνουν τηλέφωνο επειδή έχω αργήσει δεν το σηκώνω καν (βέβαια μετά τα ακούς αλλά κάποια στιγμή θα βαρεθούν πιστεύω). Ακόμα το τεστάρω αυτό.

Πάντως, επειδή υπάρχει και το άσπρο, φαγητά σαν της μάνας πού να τα βρεις αν ζεις μόνος... Ή ρούχα, πλυσίματα, κλπ... Είναι ευχή και κατάρα μαζί το να ζεις ως φοιτητής μαζί τους :P
ναι συφωνω....αν γινει ομως σωστος διαλογος βγαινουν πολλα καλα..

καλα σοβαρα ακομα σε παιρνουν τηλ αν αργησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Περίεργο σου φαίνεται ε? Εμ, δεν έχουμε όλοι τους ίδιους γονείς... Αν αργήσω, εννοώ μετά τις 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
μετα τις 2?......:!::wow::wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Τα μάτια Θάνο, θα σου έκλειναν αν σπούδαζες και εσύ με...τους γονείς σου! :p To όλο αυτό κωμικοτραγικό φαινόμενο υπάρχει, λόγω της παθολογικά "υπερπροστατευτικής" συμπεριφoράς των γονιών. Όλοι οι γονείς πιστεύω το έχουν αυτό. Άλλοι σε μεγάλο και άλλοι σε μικρό βαθμό. Φαντάσου, να είχες περάσει φοιτητής στο...σπίτι σου. Θα σου έλεγα εγώ μετά! Και μετά τις 12:00 θα άκουγες
το τροπάριο της Κασσιανής. Όχι μόνο μετά τις 2:00 ή 4:00 το πρωί...:D

Έχω ακούσει, ότι αυτή η "υπερπροστατευτική" συμπεριφορά των γονιών (σε περίπτωση που το παιδί τους περάσει φοιτητής ή φοιτήτρια σε άλλη πόλη από αυτή που έμενε πριν) εκδηλώνεται και διοχετεύεται με μορφή σεξουαλικής συμπεριφοράς, αφού δεν μπορεί να εκδηλωθεί με την "υπερπροστατευτική" συμπεριφορά των "ελέγχων"...Κοινώς, το απολαμβάνουν σεξουαλικά, σαν νέοι θερμοί εραστές και οι δυο γονείς, όσο το παιδί τους σπουδάζει σαν φοιτητής σε άλλη πόλη.

Υ.Σ.: Γιώργο (Zedblue) να κάνουμε σωματείο "καταπιεσμένων" φοιτητών...με μέλη φοιτητές που σπουδάζουν με τους...γονείς τους! :D :P :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πρωί - Μεσημέρι - Βράδυ παίρνει τηλέφωνο. :|
Άσε που μου μαθε και η μάνα το μσν και με πρήζει και από κει. :p


Το καλό είναι που δεν χρειάζεται να τους λέω που πάω, τι ώρα γυρνάω, αν πηγαίνω για μάθημα κτλ κτλ.
Είμαι σίγουρη πως άν ήμουν στην Αθήνα δεν θα μπορούσα καν να βγω χωρίς να με πρήζει, αφού η μανα μου θεωρεί ότι η άνθρωποι μετά τις 12 πρέπει να κοιμούνται. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
τζιζους...τι διαβαζω...:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Άσε που μου μαθε και η μάνα το μσν και με πρήζει και από κει. :p

το χειροτερο ειναι οταν σε πρηζει γιατι δεν καταλαβαινει πως να ανοιξει και να χειριστει το μσν...!πραγματικα δεν υπαρχει χειροτερο απο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Υπάρχει: Όταν δεν καταλαβαίνει πώς να ανοίξει το pc, πώς να πιάσει το ποντίκι(!!!!) κλπ...

Υπάρχει και το block ε, μην το ξεχνάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
Υπάρχει: Όταν δεν καταλαβαίνει πώς να ανοίξει το pc, πώς να πιάσει το ποντίκι(!!!!) κλπ...

Υπάρχει και το block ε, μην το ξεχνάμε...
ε οχι και στην μανα σου μπλοκ
ειπαμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliz

Νεοφερμένος

Η Eliz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
η μαμα μου δεν υπαρχει μερα που να με παιρνει τηλ λιγοτερες απο 10 φορες(εχει και τα 600 λεπτα βλεπετε!τι ηθελε και της το ανεφερε μου λετε;)και γενικα πολυ πρηξιμο ρε παιδι μου!!!ερχομαι πισω στο σπιτι και δεν βλεπω την ωρα να ξαναγυρησω να βρω την ησυχια μου!ειδικα μια φορα που καθησαν μια εβδομαδα μαζι μου....δεν μπορουσα αλλο!!!!!!ελπιζω να μην ξαναγινει!!!αλλα μαλλον οι δικοι μου ανηκουν στης ακραιες κατσατσεις!μονοχοπαιδι ειμαι!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ωχ ρε παιδια ελπιζω οτι αυτα συμβαινουν γιατι ειναι πρωτες μερες ακομα...αρχη.. κουραγιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliz

Νεοφερμένος

Η Eliz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ωχ ρε παιδια ελπιζω οτι αυτα συμβαινουν γιατι ειναι πρωτες μερες ακομα...αρχη.. κουραγιο:)
μακαρι γιατι αλλιως......την βαψαμεεε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Eξ κιουζ με:P Αθήνα δεν είναι οι γονείς σου;
Θα απαντήσω έστω και καθυστερημένα. Ναι, Αθήνα είναι αλλά μπορούν να με βλέπουν μέσω msn (έχουμε συνδέσει κάμερες και στους 2 υπολογιστές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ωχ ρε παιδια ελπιζω οτι αυτα συμβαινουν γιατι ειναι πρωτες μερες ακομα...αρχη.. κουραγιο:)

για μενα παει η 'αρχη'...τελειωσε πριν ενα χρονο...αλλα νταξει μπορω να πω πως τα πραγματα ειναι πιο ηρεμα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
η μαμα μου δεν υπαρχει μερα που να με παιρνει τηλ λιγοτερες απο 10 φορες(εχει και τα 600 λεπτα βλεπετε!τι ηθελε και της το ανεφερε μου λετε;)και γενικα πολυ πρηξιμο ρε παιδι μου!!!ερχομαι πισω στο σπιτι και δεν βλεπω την ωρα να ξαναγυρησω να βρω την ησυχια μου!ειδικα μια φορα που καθησαν μια εβδομαδα μαζι μου....δεν μπορουσα αλλο!!!!!!ελπιζω να μην ξαναγινει!!!αλλα μαλλον οι δικοι μου ανηκουν στης ακραιες κατσατσεις!μονοχοπαιδι ειμαι!:'(

Ξέρω πολύ πιο ακραίες που δεν θα τις πιστεύεις άμα τις μάθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top