Φοιτητική ζωή - Γονείς

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Ξέρω πολύ πιο ακραίες που δεν θα τις πιστεύεις άμα τις μάθεις...

Γιώργο, πες μας, καμία κινηματογραφική περίπτωση...:p:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Λοιπόν, μιλάω για κοπέλα στην ηλικία μου (21 δηλαδή -όλο κάποιος θα βαριέται να κοιτάξει αριστερά...). Η συγκεκριμένη λοιπόν είχε περάσει Νομική Θεσ/κης. Φυσικά ούτε λόγος να αφήσουν την μονάκριβη κόρη τους να πάει πάνω μόνη (δεν ξέρω αν συνέτρεχαν και οικονομικοί λόγοι). Πήρε μετεγγραφή για Νομική Αθήνας τελικά, όπου όποτε πάει συνήθως ακολουθεί την εξής διαδικασία:

Την πάει η μάνα της στην στάση του λεωφορείου και περιμένει μέχρι να το πάρει. Όταν φτάσει στην σχολή, ειδοποιεί με τηλεφώνημα. Όταν αλλάζει αίθουσα για μάθημα, ξαναειδοποιεί την μάνα της (ναι, κι εγώ ακόμα να το πιστέψω αλλά μου τα έχει πει άτομο που δεν λέει ψέματα) με τηλεφώνημα. Όταν πάει τουαλέτα, τότε νομίζω δεν ειδοποιεί :P
Τα ίδια ασφαλώς γίνονται και κατά την επιστροφή της.

Επίσης, βγαίνει σπάνια βόλτες καθώς κάθεται και διαβάζει τις υπόλοιπες και δεν την αφήνουν να κάνει «τόσο συχνές» εξόδους (πχ είχαμε βγει Σεπτέμβρη και μας λέει θα τα ξαναπούμε Χριστούγεννα...). Όταν βγαίνει, αφού δηλώσει με ποιους και πού, οι γονείς της ακολουθούν και καλά διακριτικά ή έστω βολτάρουν κι αυτοί στην ίδια περιοχή. Αν στην παρέα βρεθεί αγόρι που δεν το γνωρίζουν (πχ το αγόρι μιας φίλης της), τότε μπορεί να την μαζέψουν.
Το καλοκαίρι γινόταν πάρτυ στο σπίτι μιας φίλης της, που οι γονείς την ήξεραν καλά. Παρ'όλα αυτά, κάθισε μόνο 2,5 ώρες (έφυγε στις 12, δηλαδή την ώρα που ερχόντουσαν οι περισσότεροι) και όσο αυτή βρισκόταν στο σπίτι, η μάνα της καθόταν έξω στο αυτοκίνητο και την περίμενε.

Αυτή είναι μια πολύ ακραία περίπτωση πιεστικών και αθεράπευτα ηλίθιων (μην πω άλλη λέξη) «γονέων». Τεράστιο μερίδιο ευθύνης όμως φέρει και η ίδια η κοπέλα που τους αφήνει σε αυτήν την ηλικία να την κάνουν ό,τι θέλουν.
Απλά για να δείτε ότι υπάρχουν και πολύ χειρότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πω ρε. Εδω υπαρχει παθολογικο προβλημα. Δλδ νταξ ξεπερναει καθε οριο. Αυτη δε λεει τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
έλεος! υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις; :(:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Όχι, δεν τολμάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
:!: τζιζους ρε ζεντ... τι ειναι αυτα που λες? κακως...:nono: δε θα επρεπε να τους αφηνει και σε τετοια ηλικια μαλιστα να την κουμανταρουν ετσι... αν ειναι δυνατον ...την θελουν για παντα δλδ να ειναι εξαρτημενη απο αυτους?? της κανουν κακο με αυτον τροπο...πολυ κακο... εγω θα ειχα φυγει απο το σπιτι...(αν και δεν εχω που να παω..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αποτι φαινεται την εχουν γαλουχησει απο μικρη να δεχεται τετοιες συμπεριφορες αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να αντεξει τετοια κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ρε αν το παιδι δεν αρχισει απο την εφηβεια να κανει μερικα "παραστρατηματα" απο τους γονεις του , αργοτερα θα του ειναι καπως δυσκολο... παντως επιμενω οτι ειναι ολοκληρη κοπελα(21!!!) και δεν ειναι δυνατον οι γονεις της να της φερονται ετσι...α-π-α-ρ-α-δ-ε-κ-τ-ο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αυτό που λέει η Krou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Λοιπόν, μιλάω για κοπέλα στην ηλικία μου (21 δηλαδή -όλο κάποιος θα βαριέται να κοιτάξει αριστερά...). Η συγκεκριμένη λοιπόν είχε περάσει Νομική Θεσ/κης. Φυσικά ούτε λόγος να αφήσουν την μονάκριβη κόρη τους να πάει πάνω μόνη (δεν ξέρω αν συνέτρεχαν και οικονομικοί λόγοι). Πήρε μετεγγραφή για Νομική Αθήνας τελικά, όπου όποτε πάει συνήθως ακολουθεί την εξής διαδικασία:

Την πάει η μάνα της στην στάση του λεωφορείου και περιμένει μέχρι να το πάρει. Όταν φτάσει στην σχολή, ειδοποιεί με τηλεφώνημα. Όταν αλλάζει αίθουσα για μάθημα, ξαναειδοποιεί την μάνα της (ναι, κι εγώ ακόμα να το πιστέψω αλλά μου τα έχει πει άτομο που δεν λέει ψέματα) με τηλεφώνημα. Όταν πάει τουαλέτα, τότε νομίζω δεν ειδοποιεί :P
Τα ίδια ασφαλώς γίνονται και κατά την επιστροφή της.

Επίσης, βγαίνει σπάνια βόλτες καθώς κάθεται και διαβάζει τις υπόλοιπες και δεν την αφήνουν να κάνει «τόσο συχνές» εξόδους (πχ είχαμε βγει Σεπτέμβρη και μας λέει θα τα ξαναπούμε Χριστούγεννα...). Όταν βγαίνει, αφού δηλώσει με ποιους και πού, οι γονείς της ακολουθούν και καλά διακριτικά ή έστω βολτάρουν κι αυτοί στην ίδια περιοχή. Αν στην παρέα βρεθεί αγόρι που δεν το γνωρίζουν (πχ το αγόρι μιας φίλης της), τότε μπορεί να την μαζέψουν.
Το καλοκαίρι γινόταν πάρτυ στο σπίτι μιας φίλης της, που οι γονείς την ήξεραν καλά. Παρ'όλα αυτά, κάθισε μόνο 2,5 ώρες (έφυγε στις 12, δηλαδή την ώρα που ερχόντουσαν οι περισσότεροι) και όσο αυτή βρισκόταν στο σπίτι, η μάνα της καθόταν έξω στο αυτοκίνητο και την περίμενε.

Αυτή είναι μια πολύ ακραία περίπτωση πιεστικών και αθεράπευτα ηλίθιων (μην πω άλλη λέξη) «γονέων». Τεράστιο μερίδιο ευθύνης όμως φέρει και η ίδια η κοπέλα που τους αφήνει σε αυτήν την ηλικία να την κάνουν ό,τι θέλουν.
Απλά για να δείτε ότι υπάρχουν και πολύ χειρότερα...

Ξέρω παρόμοια περίπτωση όχι τόσο πολύ αλλά και πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, απλώς ξέρετε υπάρχουν και περιπτώσεις που ορισμένα παιδιά τα βολεύουν κάτι τέτοιες καταστάσεις γιατί έχουν εκ φύσεως πρόβλημα και δεν αντιδρούν ακριβώς γι'αυτό. Γνωρίζω περίπτωση που άτομο έχει σπαστεί τρελά με την καταπίεση που τρώει, αλλά κάθε φορά που βαριέται να βγει, βάζει πάντα μπροστά μια δικαιολογία του τύπου "η μάνα μου θέλει να κάνουμε δουλειές, δεν μπορώ να έρθω".
Με κάτι τέτοια ειναι που οι καταπιεστικοί γονείς παίρνουν θάρρος, σόρρυ, δεν ειναι δυνατον να χρησιμοποιείς την καταπίεση όποτε σε συμφέρει και σε άλλες να το παίζεις δυσαρεστημένος. Ή θα κόψεις μαχαίρι κάτι τέτοιες συμπεριφορές ή θα κάτσεις να τις φας στη μάπα χωρίς να λες τίποτα, δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση. Είναι σα να λέω εγώ στη μάνα μου να έρχεται να με παίρνει απ'τις βόλτες (επειδή βαριέμαι να τρέχω μόνος μου) και μετά να απαιτήσω να γυρνάω στις 6 το πρωί. Ή θα έρχεται να με παιρνει οποια ώρα μπορεί, ή θα γυρνάω στις 6 μονος μου, εγώ να σας πω έχω διαλέξει το δεύτερο...Και δε μου λένε και τίποτα κιόλας...
Υπάρχουν πολλά άτομα που ανέχονται συνειδητά κάτι τέτοιες καταστάσεις, δεν χρειάζεται να κατηγορείτε πάντα τους γονείς, τα παιδιά δεν ειναι άμοιρα ευθυνών. 21 χρονών ειναι ΓΥΝΑΙΚΑ, δεν είναι ούτε κορίτσι, ούτε κοπέλα...
-----------------------------------------
ρε αν το παιδι δεν αρχισει απο την εφηβεια να κανει μερικα "παραστρατηματα" απο τους γονεις του , αργοτερα θα του ειναι καπως δυσκολο... παντως επιμενω οτι ειναι ολοκληρη κοπελα(21!!!) και δεν ειναι δυνατον οι γονεις της να της φερονται ετσι...α-π-α-ρ-α-δ-ε-κ-τ-ο!!!!

Ακριβώς αυτό λέω...Αν μέχρι τα 18 εισαι παρθένα παναγίτσα δε μπορείς ξαφνικά να απαιτήσεις να κάνεις ό,τι γουστάρεις, αυτά γίνονται σταδιακά κι αν οι γονείς έχουν το θράσος να μην σεβαστούν την προσωπικότητά σου, τους εκβιάζεις στην ψύχρα. Απλά δεν ειμαι σίγουρος οτι όλα τα παιδιά πραγματικά θέλουν να κάνουν κάτι τέτοιο. Ποιος τους φταίει λοιπόν;
-----------------------------------------
Δεν βοηθάει. Αν ο άνθρωπος σε αυτήν την ηλικία είναι αδιάλλακτος σε κάποια θέματα, δεν έχεις τύχη. Ίσως να βοηθάει η άγνοια. Πχ άμα με παίρνουν τηλέφωνο επειδή έχω αργήσει δεν το σηκώνω καν (βέβαια μετά τα ακούς αλλά κάποια στιγμή θα βαρεθούν πιστεύω). Ακόμα το τεστάρω αυτό.

Πάντως, επειδή υπάρχει και το άσπρο, φαγητά σαν της μάνας πού να τα βρεις αν ζεις μόνος... Ή ρούχα, πλυσίματα, κλπ... Είναι ευχή και κατάρα μαζί το να ζεις ως φοιτητής μαζί τους :P

Περιπτώσεις ειναι αυτά...Στο θέμα σχολή, παρέες κι έξοδοι μπορεί να μένω σπίτι μου, αλλά ειναι σα να μένω μόνος μου. Το μόνο πρήξιμο ειναι οταν δεν περνάς μαθήματα που αναγκαστικά το γνωρίζουν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον τρόπο που μου συμπεριφέρονται από την αρχή κιόλας που μετακόμισα στο δικό μου σπίτι. Μια φορά που είχα να πάω στο πατρικό μου 4 μήνες, με πήρε τηλέφωνο η μαμά να με ρωτήσει, αν σχεδίαζα να τους επισκεφτώ. Ε, και μια που δε μένουμε ιδιαίτερα μακριά (25 χιλιόμετρα απόσταση), τους κατανόησα και πήγα. :P Οι δικοί μου δεν έχουν έρθει ποτέ να μείνουν στο σπίτι μου (μένω μόνη μου ένα χρόνο σχεδόν). Αλλά δεν υπάρχει και λόγος, μια που μένουμε τόσο κοντά. Εάν έμενα πολύ μακριά και μόνη μου (τώρα έχω συγκάτοικο), θα τους φιλοξενούσα, για να γλιτώσουν τα έξοδα του ξενοδοχείου. Κατά τ' άλλα, έχει τύχει π.χ. να πάω κρουαζιέρα και να με πάρει τηλέφωνο η μαμά και να είμαι στο εξωτερικό. Εννοώ χωρίς να τους έχω αναφέρει ότι θα φύγω. hahaha

Γενικότερα νομίζω πως δεν ανησυχούν, παρόλο που δεν έχουν γνωρίσει τις παρέες μου, γιατί εμπιστεύονται την κρίση μου και ξέρουν τι απ' όσα μου μάθαιναν όσο με μεγάλωναν έχει μπει στην κεφάλα μου - και μάλλον είναι ευχαριστημένοι. haha Δεν με θεωρούν αφελή και το καταλαβαίνω από τον τρόπο που μου συπεριφέρονται. Ούτε κάνουν check up όσον αφορά τα μαθήματά μου. Χώρια που μπορώ άνετα να τους πω πως δεν είχα χρόνο να διαβάσω (λόγω δουλειάς πάντα) και γι' αυτό δεν πήγα να δώσω κάποιο μάθημα - πράγμα που δεν το αμφισβητούν, μια που όλα τα χρήματα που χρειάζομαι τα βγάζω μόνη μου, δεν παίρνω δεκάρα τσακιστή από τους δικούς μου.

Καλά, γονείς είναι, πάντα υπάρχει μια μικρή ανησυχία κι ας μην το αντιλαμβανόμαστε εμείς τα παιδιά, αλλά εάν στα 20 του χρόνια δεν μπορείς να εμπιστευτείς το παιδί σου που πλέον μένει μόνο του, ε, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πια. Πάει, πέρασε ο καιρός που θα του μάθεις τι πρέπει να προσέχει, ποιες συμπεριφορές καλό θα ήταν να αποφεύγει κλπ.. Έχει αρχίσει να παίρνει το δρόμο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
μια χαρα εισαι ρε:P και συμφωνω με το τελευταιο που εγραψες:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Η μητερα μου παιρνει της αδελφη μου τουλαχιστον 3 φορες την ημερα:hmm:
Εμενα μπορει να με παιρνει και 19 φορες.
10 που δε θα τις ακουω γιατι το εχω συνεχεια αθορυβο:D,
5 γιατι θα ειναι αρχη και θα θελει να μαθει πως παιρναω:P
4 για να δει
α. αν ξυπνησα για την σχολη
β. αν δεν αποκοιμηθηκα μολις τις το εκλεισα και αν ναι σηκωθηκα επιτελους να παω στη σχολη
γ. μεσημερι για το που ειμαι
δ. βραδυ για να μαθει πως ηταν η μερα μου και τι ωρα να με ξυπνησει την αλλη μερα

ναι βαζω πανω απο ενα ξυπνητηρια αλλα δε τα ακουω:P

δε θα ειναι πιεστικοι μαζι μου γιατι θα ξερουν πως η αδελφη μου θα μπορει να με βρει σε χρονο μηδεν :/
οποτε θα εχουν το κεφαλι τους ησυχο καποιες φορες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ποσο μου τη δινουν τα συνεχομενα τηλεφωνα.. :mad:
ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα..
συνηθως μιλαμε 1 φορα στις δυο μερες αλλα εχει τυχει και μια φορα τη μερα.. και παντα εγω τους παιρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
και εμενα με νευριαζουν
για αυτο το εχω παντα αθορυβο:xixi:

δε σε παιρνουν αυτοι?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
συνηθως εγω παιρνω για να μη χρεωνονται.
εχω καλο πακετο για αυτο :P
αν σκεφτεις οτι με παιρνει η μανα μου μερικες φορες γιατι εχουμε να μιλησουμε 2 μερες και τις φαρσες του αδερφου μου... ναι με παιρνουν που και που :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
αχουυυυ...:xixi: σε κανει φαρσες το σκασμενο? :xixi:
πραγματι εχεις καλο πακετο:P
η cu μας τα εχει χαλασει λιγο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ναι το σκασμενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill tzimos

Νεοφερμένος

Ο bill tzimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απευθυνομαι κυριως σε οσους ειναι φοιτητες.. Πως σας φερονται οι γονεις σας ? Ειδικα σε οσους ειναι μακρια και μενουν μονοι τους...Σας παιρνουν συχνα τηλεφωνα σας ρωτανε που πατε με ποιους τι βαλατε τι κανατε και τετοια??Και σας ερχονται συχνα??

Αυτό ακριβώς στην αρχή....

όντως,ετσι ειναι!! μακρια οταν εισαι πολλοι γονεις παιρνουν τηλ κλπ,εμεις που ειμαστε στο μερος μας τα λενε απευθειας :P

εμένα μου έρχονται άλλες φορές τακτικά και άλλες όχι... δράμα! :(

Μπα...Zed τους έχεις πάνω από το κεφάλι σου; :p :lol: Εμένα, προσωπικά δεν με ελέγχουν...απλά συζούμε υπό την ίδια στέγη...:) Μιλάμε, συζητάμε σαν οικογένεια, λέω τα προβλήματά μου αλλά μέχρι εκεί. Ντάξει έχουν ενδιαφέρον σαν γονείς, αλλά όχι συμπεριφορά παθογονικού ελέγχου...:p (υποτίθεται ότι είμαι ώριμος)

δυστυχώς πολύ αναγκάζονται να δέχονται αυτόν τον "παθογονικό έλεγχο" παρόλο που είναι 21! ΕΛΕΟΣ!!!!! Επειδή αυτοί έχουν τις δικές τους ανασφάλειες γιατί πρέπει να τις "μεταδίδουν" και στα παιδιά τους; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top