Φοιτητικές παρατάξεις

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Και καλά διάλυση! Η Πασπ φωνάζει πως είναι ""Ανεξάρτητη"" από το Πασόκ γιατί αν δεν το δήλωνε αυτό δεν θα μπορούσε να λέει πως είναι κατά του νέου νόμου. Αν πάλι δήλωνε υπέρ του νέου νόμου θα έχανε πολλούς "οπαδούς"...! Γι'αυτό και πλασάρει αυτό το νέο "Πασπ ανεξάρτητη του Πασόκ" και ακολουθεί και η Δαπάρα "Δαπ-Νδφκ ανεξάρτητη της Νέας Δημοκρατίας" και όλα μέλι γάλα!

ακριβως! σταχτες στα ματια δηλαδη για να μην καρφωνονται. λες και δεν ξερουμε τι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ακριβως! σταχτες στα ματια δηλαδη για να μην καρφωνονται. λες και δεν ξερουμε τι ειναι..
Προφανώς και είναι άμεσα συνδεδεμένες με τα αντιστοιχα κόμματα..οτι και να λένε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Αυτό πάλι, πού το πας; Είναι τόσα και τόσα τα άτομα που είναι σε παρατάξεις, αλλά εδώ μέσα όλοι αυτοπροσδιορίζονται ως ανεξάρτητοι. Ωστόσο, αρκετοί θίγονται όταν εκτοξεύουμε κατηγορίες για τις παρατάξεις στις οποίες "δεν" ανήκουν.
μπορει να στηριζουν ρε , ατομα που να μην συμμετεχουν στις δρασεις καποιοας παραταξης αλλα να τη στηριζουν επειδη ειναι πιο κοντα στα πιστευω τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Γεία σας παιδιά........!Ακομα δεν είναι σίγουρο που περνάω ....Φυσικό η Αγρονόμων τοπογράφων ...η ίσως Πατρα Φυσικο.!Αλλα έχω ερωτηση ανεξαρτήτως σχολή :Τη πρώτη μέρα και γενικά το πρώτο ΄καίρο,...οι παρατάξεις σε κυνηγάνε μανιώδώς μεχρι να γραφτείς καπου;...Και αν ναι...πως τους ξεφωρτώνεσαι...γιατί με ένα απλό όχι ..αποκλείται απο αυτά που έχω ακούσει:P


Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Γενικές φοιτητικές απορίες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην εγγραφή θα έρθουν να σε πιάσουν να σε βοηθήσουν. Θα σου ζητήσουν και κινητό.
Αν θες το κόβεις εκεί και τα κάνεις μόνος σου.
Αν θες τους αφήνεις να σε βοηθήσουν με τη συμπλήρωση των χαρτιών και τους λες αντε γεια.
Αν δώσεις κινητό θα σου στέλνουν λίγο στην αρχή και μετά θα σταματήσουν.
Αν πεις ένα όχι και φύγεις θα καταλάβουν.
Αν δεν καταλάβουν θα σου μιλάνε χωρίς να απαντάς και θα καταλάβουν.
Αν δεν καταλάβουν μπορείς να είσαι ευγενικός ''εντάξει, δεν θα ήθελα να ακούσω κάτι άλλο''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Στην εγγραφή θα έρθουν να σε πιάσουν να σε βοηθήσουν. Θα σου ζητήσουν και κινητό.
Αν θες το κόβεις εκεί και τα κάνεις μόνος σου.
Αν θες τους αφήνεις να σε βοηθήσουν με τη συμπλήρωση των χαρτιών και τους λες αντε γεια.
Αν δώσεις κινητό θα σου στέλνουν λίγο στην αρχή και μετά θα σταματήσουν.
Αν πεις ένα όχι και φύγεις θα καταλάβουν.
Αν δεν καταλάβουν θα σου μιλάνε χωρίς να απαντάς και θα καταλάβουν.
Αν δεν καταλάβουν μπορείς να είσαι ευγενικός ''εντάξει, δεν θα ήθελα να ακούσω κάτι άλλο''
:clapup:...Πάντως το άλλο που ακούω είναι ότι πολύ λένε αρχικά ότι δε θα γραφτούν πουθενά και τελικά τι πατάνε......Δηλάδη τοσο δελεαστικές προτάσεις και πάρτυ κάνουν που όλοι μαζευονται.!ελπίζω εγώ όχι...:worry:Χαχαχαχ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν την πατάει κανείς.
Ή έχεις αποφασίσει να γραφτείς στην παράταξη ή απλά θέλεις να αυξήσεις τους γνωστούς γιατί κουράστηκες από την αφάνεια και γράφεσαι σε ένα κόμμα.
Γενικά ή είσαι πολύ φανατισμένος ή έχεις κάτι να κερδίσεις.
Τα πρόβατα που τα κοροιδεύουν με λόγια και πάρτυ είναι σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Δεν την πατάει κανείς.
Μην το λες, πολλοι παραασυρονται , βλεπουν καποιο που τους μιλαει ''λογικα'' και ''συμφωνουνε'', σημειωσεις και αλλα τετοια οποτε ...
Ή έχεις αποφασίσει να γραφτείς στην παράταξη ή απλά θέλεις να αυξήσεις τους γνωστούς γιατί κουράστηκες από την αφάνεια και γράφεσαι σε ένα κόμμα.
πολυ απελπισια , παιζει συχνα αυτο , απλα ξεφτιλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν την πατάει κανείς.
Ή έχεις αποφασίσει να γραφτείς στην παράταξη ή απλά θέλεις να αυξήσεις τους γνωστούς γιατί κουράστηκες από την αφάνεια και γράφεσαι σε ένα κόμμα.
Γενικά ή είσαι πολύ φανατισμένος ή έχεις κάτι να κερδίσεις.
Τα πρόβατα που τα κοροιδεύουν με λόγια και πάρτυ είναι σπάνια.
Νομίζω πως η τελευταία κατηγορία αντιστοιχεί σε πρόβατα πραγματικά, αλλά είναι μικρός ο αριθμός αυτών των ατόμων.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως πείθεται κάποιος να γραφτεί σε παράταξη, όταν δεν έχει αποφασίσει ήδη πριν έρθει στο Πανεπιστήμιο να το κάνει.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Παιδιά μην το βλέπετε έτσι!!! Το να ανήκεις σε μία παράταξη δεν είναι καθόλου αρνητικό! Εγώ ο ίδιος που ανήκω σε μια παράταξη και ξέρω τα πράγματα εκ των έσω μπορώ να σας διαβεβαιώσω πως δεν υπάρχει ούτε όφελος ούτε κάτι το παράξενο μέσα στις φοιτητικές παρατάξεις.Το να προσπαθεί κάποιος να βελτιώσει το τμήμα του πιστεύετε πως είναι κάτι το κατακριτέο; Γιατί όταν κατηγορείτε τις παρατάξεις και το έργο τους είναι σαν να κατακρίνετε όλα τα επιτεύγματα!!Σας πληροφορώ λοιπόν πως στην παράταξη στην οποία ανήκω εγώ αυτό που μας χαρακτηρίζει είναι η διαφάνεια.Προσπαθούμε για το καλύτερο και το πετυχαίνουμε!!!!Από τη στιγμή που το κράτος δεν μπορεί να κάνει κάτι για το πανεπιστήμιο πρέπει να συσπειρωθούν οι ίδιοι οι φοιτητές και να προσπαθήσουν!!Και επειδή αυτό δεν μπορεί να γίνει μεμονωμένα από τον καθένα καταφεύγουμε στο να δημιουργούμε μια παράταξη...Εμείς είμαστε η παραταξη στην οποια ανηκουμε!Δεν ειναι κάτι κακό...Φυσικά αυτό δεν ισχύει για όλες τις παρατάξεις..Υπάρχουν παρατάξεις που το μόνο που θέλουν είναι να φέρουν το κόμμα το οποίο αντιπροσωπεύουν στο πανεπιστήμιο... Αυτό όμως δε συμβαίνει από όλους.Δεν κυνηγούν όλοι την ψηφοθηρία,αλλά υπάρχουν όντως άνθρωποι που προσπαθούν και ονειρεύονται! Δεν μπορούμε να τους κατακρίνουμε..Δεν πρέπει να τους κατακρίνουμε!! Από την αρχή ήμουν προκατειλλημένος απέναντι σε όλες τις παρατάξεις,αλλά όταν μπήκα στο πανεπιστήμιο και είδα πως υπάρχουν παρατάξεις που προσπαθούν αποφάσισα να συνδικαλιστώ κι εγώ!Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει !! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μπορείς να μοιραστείς μαζί μας ποια παράταξη είναι τόσο ωραία, ώστε να την μεταφέρουμε και στα δικά μας πανεπιστήμια...;

Τόοοοοσα χρόνια στο πανεπιστήμιο, ΟΥΤΕ ΕΝΑ επίτευγμα δεν είναι των παρατάξεων. Ούτε μία βελτίωση.

Οι φοιτητές μπορούν κάλλιστα να είναι ενωμένοι χωρίς κομματικές ταμπέλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Γιαυτό είπα πως δεν είναι ίδιες όλες οι παρατάξεις!!! Μπορεί όντως να υπάρχουν παρατάξεις που δεν προσπαθούν...Αλλά η δική μας παράταξη πίστεψε με πως έχει επιτύχει τα πλείστα όσον αφορά το τμήμα μου,το οποίο είναι η Ελληνική Φιλολογία της Κομοτηνής! Δεν πιστεύω πως έχει κάποια σημασία να σου πω το όνομα της παράταξης...Το μόνο που μπορώ να πω είναι: Να μην έχεις μια άποψη αν πρώτα δεν ψάξεις το θέμα εξ ολοκλήρου και πανελλαδικά! όχι μόνο στη δική σου σχολή και όχι μόνο από ατυχή παραδείγματα της δικής σου σχολής! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πιστεύεις ότι δεν έχω ψάξει το θέμα...; :) 10 χρόνια στο ελληνικό πανεπιστήμιο (9 για την ακρίβεια και 1 στο εξωτερικό) και, το σημαντικότερο, σε καιρούς κρίσης!

Για την ακρίβεια, ειδικά στη σχολή μου, το έχω νοιώσει στο πετσί μου και έχω κοντέψει να παίξω και ξύλο. Δεν υπάρχουν επιτυχημένα παραδείγματα. Μόνο βρώμισμα του πανεπιστημίου, κλίκες (που στην αρχή δεν παραδεχόμαστε, αλλά φυσικά γίνονται), λεφτά χαμένα, τσακωμοί. Αν κάνουν και κάτι πρακτικό, μπορεί να είναι η βιτρίνα.

Οι φοιτητικοί σύλλογοι υπάρχουν παντού. ΑΛΛΑ είναι διαφορετικό πράγμα από τις παρατάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Γιαυτό είπα πως δεν είναι ίδιες όλες οι παρατάξεις!!! Μπορεί όντως να υπάρχουν παρατάξεις που δεν προσπαθούν...Αλλά η δική μας παράταξη πίστεψε με πως έχει επιτύχει τα πλείστα όσον αφορά το τμήμα μου,το οποίο είναι η Ελληνική Φιλολογία της Κομοτηνής! Δεν πιστεύω πως έχει κάποια σημασία να σου πω το όνομα της παράταξης...Το μόνο που μπορώ να πω είναι: Να μην έχεις μια άποψη αν πρώτα δεν ψάξεις το θέμα εξ ολοκλήρου και πανελλαδικά! όχι μόνο στη δική σου σχολή και όχι μόνο από ατυχή παραδείγματα της δικής σου σχολής! :)

Δεν έχει σημασία να μας πεις το όνομα της παράταξης που παλεύει για αναβάθμιση κλπ του τμήματός σου;
Οι συμφοιτητές σου, για παράδειγμα, δεν πρέπει να ξέρουν ποιος κάνει τι σε αυτή τη σχολή;
Κρυφά κάνετε ό,τι κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Κάνεις ένα πολύ μεγάλο λάθος για τους φοιτητικούς συλλόγους Ρεβέκα!! Γιατί στη δική μου σχολή μετά απο πολλά χρόνια αυτοδυναμίας μιας συγκεκριμένης παράταξης το μόνο που κατάφεραν είναι να κλειδώσουν το σύλλογο μας και να καταστρέψουν τα πάντα!!!Με αποτέλεσμα να μην έχουμε Σύλλογο Φοιτητών!! Όταν εμείς προσπαθούμε και έχουμε πετύχει πολλά,όπως αγορα φωτοτυπικου,ενισχυση της βιβλιοθηκης,θερμανση,έχουμε πετυχει τοσα πραγματα για τα μαθηματα,για τους βαθμούς και πολλά ακόμη.Δε θα κάτσω να αναλύσω τώρα τις προτάσεις και τα επιτεύγματα μας..Για να μιλάς έτσι μάλλον δεν ξέρεις και δεν έχεις ψάξει για τις υπολοιποες σχολές..Αλλά ίσως να έψαξες για τη δική σου πολη..Γιατι αν ειχες ψαξει και γνώριζες δε θα ησουν αρνητικη και θα καταλαβαινες... Αλλιως ποιος ο λόγος να ασχοληθείς με μια παραταξη;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γενικά ποιος ο λόγος να ασχοληθείς με μία παράταξη...; Να γίνεις μέλος ενός κόμματος;

Όσο υπάρχουν φοιτητές, υπάρχει και σύλλογος φοιτητών. Αν εσείς χρειάζεστε τη βιτρίνα ενός κόμματος για να κάνετε δουλειά, αυτό είναι κακό δικό σας.

Είσαι πρώτο έτος ακόμα, λογικός ο ενθουσιασμός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Φυσικά και ξέρουν!! Γιαυτό και μας ψηφίζουν κάθε χρόνο...γιατί καταλαβαίνουν ποιος προσπαθεί πραγματικά... Είναι καλό να γνωρίζουν,αλλά πιστεψε με το γνωριζουν..εδω δεν ειμαι για να κοκορευτώ!!Αλλά για να μιλησω για τις παραταξεις ;)

Αν πιστεύεις ότι με την εκλεπτισμένη ειρωνεία και τα αυθαίρετα συμπεράσματα μπορείς να δικαιωθείς έγινε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Βασικά θα απαντήσω στο τελευταίο ερώτημα σου ...δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος για να ασχοληθείς με φοιτητικη παράταξη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Φυσικά και ξέρουν!! Γιαυτό και μας ψηφίζουν κάθε χρόνο...γιατί καταλαβαίνουν ποιος προσπαθεί πραγματικά... Είναι καλό να γνωρίζουν,αλλά πιστεψε με το γνωριζουν..εδω δεν ειμαι για να κοκορευτώ!!Αλλά για να μιλησω για τις παραταξεις ;)

Ωραία. Πες μας, λοιπόν, ποια παράταξη έκανε όσα είπες;
Το Μ.Α.Σ.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top