Φοιτητικές παρατάξεις

Chara91

Νεοφερμένος

Η Chara91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια εγώ αυτό που έχω να πω από την μέχρι τώρα εμπειρία μου είναι ότι όλοι κατηγορούν τις παρατάξεις και πιστεύουν ότι δεν αξίζει να είναι στα πανεπιστήμια και ότι δεν προσφέρουν κάτι αλλά το 90% (ίσως λέω και λίγο) τρέχουν στις παρατάξεις για βοήθεια, για σημειώσεις για .. , για .. , για... . επομένως μόνοι τους οι φοιτητές συνεχίζουν να δίνουν λόγο στις παρατάξεις να υπάρχουν στο πανεπιστήμιο.
αν οι φοιτητές πραγματικά δεν τις ήθελαν μόνοι τους θα τις έδιωχναν.
τώρα το να γραφτεις σε μία παραταξη δεν σημαίνει ότι το εγγεγραμμένο άτομο θα πάψει να ασχολείται με την δική του ζωή και θα πρέπει να είναι όλη μέρα στο πόδι για την παράταξη. ο καθένας μπορεί να βάλει τα όρια του και να ασχοληθεί είτε λιγότερο είτε περισσότερο. οι παρατάξεις πάντως παράγουν έργο.. σκεφτείτε μόνο τις σημειώσεις που μοιράζουν στους φοιτητές, πόσο κόπο έκαναν για να τις φτιάξουν. ακόμη και σεμινάρια κτλπ που διοργανώνουν χρειάζονται οργάνωση και χρόνο.. ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα επομένως.
;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Yeah, right. Οι παρατάξεις προσφέρουν έργο: δίνουν σημειώσεις και ΣΟΣ θέματα σε φοιτητές και τους εξυπηρετούν ώστε να μην πατάνε στα μαθήματα και όλη μέρα να πίνουν καφέ. "Κανονίζουν" θέματα που προκύπτουν με καθηγητές γιατί είτε έχουν πάρε-δώσε, είτε επειδή απλούστατα έχουν ευκολότερη πρόσβαση όταν τους ψηφίζουν στο ΔΣ.(καθένας θα μπορούσε να το κάνει αυτό)

Δεν ήξερα ότι θέλουμε τέτοιους φοιτητές και τέτοιο πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
αν και εν μερει συμφωνω με Chara91,συμφωνω επισης και με το οτι τα πανεπιστημια χωρις τα κομματα θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα.
οι σημειωσεις που βγαζουν ειναι απλα φωτοτυπιες απο καποιον δικο τους που παρακολουθησε τα μαθηματα ,τιποτε αλλο ,και αυτα για τα σεμιναρια ειναι μπουρδες ,σε μας η πασπ ειχε κανονισει σεμιναριο απε δηθεν και ηταν μια καταφορη πολιτικολογια οπου βγηκαν και μιλησα βουλευτες(!),ειλικρινα τα συμφεροντα που παιζονται εκει μεσα ειναι πολλα και πιστευω δεν ταιριαζουν στον χαρακτηρα του πανεπιστημιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πήγα σήμερα να γραφτώ και με πιάσανε κάτι ΚΝίτες.
Η αλήθεια είναι ότι πίστευα ότι όσα λέγανε για τις παρατάξεις και τους πρωτοετείς ήταν υπερβολές.
Αλλά τελικά ένα έχω να πω,τέτοιους ανθρώπους δεν έχω ξαναδεί :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
σε μας εχουνε εγκαταστησει τα τραπεζακια εξω απο την γραμματεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Δεν είχα ιδέα για το θέμα banis. Δεν ασχολούμαι με πίτουρα...

Chara91, θλίβομαι που ακούω να λες ότι οι παρατάξεις προσφέρουν...χέρι βοηθείας σε όσους φοιτητές κοπριτεύουν αντί να πατάνε για μάθημα. Που αυτοί που δεν πατάνε (σκάνε καμιά 300 άτομα στην εξεταστική χύμα, με φουλ sos σκονάκια) έχουν και απαιτήσεις να πάρουν πτυχίο. Ελικρινά κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
λυπαμαι που υπαρχουν τετοιες αποψεις ακομα και μαλιστα απο νεα και-υποτιθετε-ανυχτομυαλα ατομα της σημερινης νεολαιας...
ειλικρινα κριμα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Νταξει, κραζαμε-κραζαμε, οπως ηταν λογικο το διαβασε η κοπελα που προφανως ειναι γραμμενη σε παραταξη και πειραχτηκε. Ελπιζω να πειραχτηκε αρκετα μηπως και προβληματιστει και καταλαβει οτι δεν της προσφερει τιποτα το κομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
[ quote = Μιχάλης ? 2417219 ] σε μας εχουνε εγκαταστησει τα τραπεζακια εξω απο την γραμματεια quote] ....[/



Σ εμας διπλα στη γραμματεια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Σ εμας διπλα στη γραμματεια...:P

Σε μας καθόλου. Τα καθάρισαν...γιατί εκεί είναι η βιτρίνα (βασικά ένας μακρύς διάδρομος είναι, τι να πρωτοχωρέσει τραπέζια ή κόσμο)

Τα τραπεζάκια είναι σε άλλα κομβικά σημεία...σαν τους πάγκους της λαϊκής. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
...αλλά το 90% (ίσως λέω και λίγο) τρέχουν στις παρατάξεις για βοήθεια, για σημειώσεις για .. , για .. , για... . επομένως μόνοι τους οι φοιτητές συνεχίζουν να δίνουν λόγο στις παρατάξεις να υπάρχουν στο πανεπιστήμιο...

...σκεφτείτε μόνο τις σημειώσεις που μοιράζουν στους φοιτητές, πόσο κόπο έκαναν για να τις φτιάξουν...

...ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα επομένως...

OK, εχω διαβασει πολλα ποστς με τα οποια διαφωνω καθετα σε αυτο το φορουμ, αλλα ποστ που να υποστηριζει τις φοιτητικες παραταξεις, πρωτη φορα βλεπω. Και ειλικρινα εκπλησσομαι!!!

Ας αρχισουμε απο τα βασικα. Θα σου κανω μερικες ερωτησεις. Ελπιζω να απαντησεις με το χερι στην καρδια και να βουτηξεις το...χερι σου στο μυαλο σου πριν γραψεις. Και κυριως, μην ξεχασεις την κοινη σου λογικη.

1. Συμφωνεις οτι καθε χρονο στις φοιτητικες εκλογες, μετα την καταμετρηση των αποτελεσματων, η πρωτη παραταξη, οσο μεγαλυτερο ειναι το ποσοστο της, τοσο μεγαλυτερη εκπροσωπηση εχει στην συγκλητο, οποτε και μεγαλυτερη εξουσια και δυναμη οσον αφορα την εκλογη πρυτανεων και προεδρων τμηματων, τις αποφασεις για τα προγραμματα σπουδων και γενικα ο,τι εχει να κανει με το πανεπιστημιο;

2. Συμφωνεις οτι για να επιτυχει μια παραταξη αυτο το μεγαλο ποσοστο πρεπει, εκτος απο τα τακτικα της μελη, να αποσπασει οσες περισσοτερες ψηφους μπορεσει απο τους φοιτητες που δεν ειναι κομματικοποιημενοι;

3. Συμφωνεις οτι ο πιο καλος τροπος για να ερθει καποιος και να σε ψηφισει ειναι να τον εχεις ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ, να τον κανεις να νιωθει την αναγκη να ερθει να σε ψηφισει; Συμφωνεις οτι ενας τετοιος τροπος ειναι αν του δωσεις σημειωσεις, θεματα, κτλ;

4. Συμφωνεις οτι υπαρχουν φαινομενα διαφθορας, οπως ας πουμε, ενας υποψηφιος προεδρος ενος τμηματος να περναει ΑΕΡΑ τους φοιτητες της Α παραταξης, ακομη και με λευκες κολλες, ή να περναει το μαθημα σε φοιτητες απο ΛΙΣΤΑ που του εχει δωσει η παραταξη με ανταλλαγμα την ψηφο της; Συμφωνεις οτι αν περασει ολη η φυρα, αναγκαστικα καποιο παιδι που εχει διαβασει θα κοπει;

5. Συμφωνεις οτι στις ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ που ειναι και επικαιρες, στηνεται ολοκληρος πολεμος με εντεχνα στημενες ψυχολογικες μεθοδους, ωστε να ψαρεψει η καθε παραταξη οσους περισσοτερους νεους μπορει, αφου οι παλιοι οπου ηταν να πανε, πηγαν; Μηπως εχεις ακουσει για κατι καφεδες οπου ειναι 4-5 κομματοσκυλα και ενας καημενος πρωτοετης, που τον εχουν κανει να νιωσει σπουδαιος και οτι κανει παρεα με γαματα ατομακια απο την σχολη του, ενω στην ουσια αυτο που γινεται ειναι ωμος ΠΡΟΣΗΛΥΤΙΣΜΟΣ και εξαναγκασμος να γραφτει στην παραταξη;

6. Συμφωνεις οτι τα παρτι γινονται με σχεδον μηδενικο κοστος και οτι τα λεφτα που βγαινουν πανε στις τσεπες 3-4 ανθρωπων;

7. Συμφωνεις οτι το ιδιο γινεται και με τις εκδρομες;

8. Συμφωνεις οτι οι αρχηγοι των παραταξεων, ολως τυχαιως, μετα απο λιγα χρονια, γινονται βουλευτες/δημαρχοι/ κι εγω δεν ξερω τι αλλο, μιας και το πατρικο κομμα ετσι τους ξεπληρωνει την -my ass- προσφορα τους;

9. Συμφωνεις οτι υπαρχουν παραταξεις που ΦΑΚΕΛΩΝΟΥΝ προσωπικα στοιχεια φοιτητων, ωστε να ελεγχουν το εκλογικο σωμα;

10. Συμφωνεις οτι το να εισαι μελος -οσο πιο υψηλο, τοσο καλυτερα- μιας παραταξης αποτελει -σχεδον βεβαιο- εισιτηριο για την επιλογη σου σε καποιο μεταπτυχιακο προγραμμα;

Ή μηπως σου λεω πραγματα που δεν εχεις ακουσει ποτε;

Για μελετη, παρε και αυτα τα λινκς:

https://sourotiri.blogspot.com/2008/09/2008.html
https://gmargari.wordpress.com/2007/01/22/dap-notheia/
https://gmargari.wordpress.com/2007/01/15/dap-seminaria/
https://gmargari.wordpress.com/2007/04/28/fakeloma-1/
https://gmargari.wordpress.com/2008/03/26/dap-fakeloma2/
https://gmargari.wordpress.com/2007/01/19/pasp-odigies-trampoukismoi/
https://gmargari.wordpress.com/2008/03/22/fakeloma-pasp/
https://gmargari.wordpress.com/2008/03/27/pasp-apousiologos/
https://gmargari.wordpress.com/2009/07/13/dap-pasp-metaptixiako/


και για επιδορπιο, εξαιρετικα αφιερωμενο ειναι αυτο:
https://gmargari.wordpress.com/2007/02/08/den-eimai-provato/


Το μονο που προσφερουν οι φοιτητικες παραταξεις στους φοιτητες ειναι ΘΕΑΜΑ, καθε φορα που πλακωνονται μεταξυ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πρεπει να βγουν απο τα πανεπιστημια δεν κανουν καλο!!
Αλλα δημιουργουν αντιπαλοτητες μεταξυ των φοιτητων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μόλις γράφτηκα στη σχολή... και είδα με τα μάτια μου αυτά που όλοι λέγατε εδώ στο φόρουμ, παρ' ότι τα θεωρούσα λίγο υπερβολικά αλλά τελικά ακριβώς έτσι είναι.

Δεν προλαβαίνω να πατήσω το πόδι μου στη Γραμματεία και μου την "πέσανε" 4-5 κομματόσκυλα από διαφορετικές παρατάξεις. "Πρωτοετής????Πρωτοετής?? Χρειάζεσαι καμιά βοήθεια??"...με αρπάξανε "απ' τα μούτρα"...Στην αρχή τα χασα λίγο, ένας μου μίλαγε και γω τον "έγραφα" κανονικά γιατί ήθελα να πάω στη Γραμματεία και με ακολουθούσε. Ακόμα και την ώρα που συμπλήρωνα τα χαρτιά μου, ήταν 2 κοπέλες πάνω απ' το κεφάλι μου και γενικά δεν μπορούσα να τους αποφύγω με τίποτα...
Ανέλαβαν να μου κάνουν μια μικρή ξενάγηση και...φυσικά να μου δώσουν τα διάφορα έντυπα που μοιράζουν...
Αλλά δεν θα τους κάνω την χάρη...Με τη γλύκα θα μείνουνε...Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως έχουν κρατήσει τα στοιχεία μου γιατί όπως είπα ακόμα και την ώρα που έγραφα ήταν μαζί μου...

Λοιπόν είπα κι εγώ την εμπειρία μου και δίνω μια συμβουλή σε όσους πάνε για εγγραφή τις επόμενες μέρες. Δεν χρειάζεται να είστε αγενείς μαζί τους και είναι σχεδόν αδύνατο να τους αποφύγετε. Όποτε εκμεταλλευτείτε το για να λύσετε τις όποιες απορίες σας και να πάρετε την βοήθεια που θέλετε ΑΛΛΑ μην κάνετε το λάθος να γραφτείτε στις παρατάξεις τους ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...

Υ.Γ Ήταν τόσο γελοίο να τους βλέπεις να τρέχουν σαν παλαβοί πίσω απ' τους πρωτοετείς με χαρτιά και φυλλάδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Μόλις γράφτηκα στη σχολή... και είδα με τα μάτια μου αυτά που όλοι λέγατε εδώ στο φόρουμ, παρ' ότι τα θεωρούσα λίγο υπερβολικά αλλά τελικά ακριβώς έτσι είναι.

Δεν προλαβαίνω να πατήσω το πόδι μου στη Γραμματεία και μου την "πέσανε" 4-5 κομματόσκυλα από διαφορετικές παρατάξεις. "Πρωτοετής????Πρωτοετής?? Χρειάζεσαι καμιά βοήθεια??"...με αρπάξανε "απ' τα μούτρα"...Στην αρχή τα χασα λίγο, ένας μου μίλαγε και γω τον "έγραφα" κανονικά γιατί ήθελα να πάω στη Γραμματεία και με ακολουθούσε. Ακόμα και την ώρα που συμπλήρωνα τα χαρτιά μου, ήταν 2 κοπέλες πάνω απ' το κεφάλι μου και γενικά δεν μπορούσα να τους αποφύγω με τίποτα...
Ανέλαβαν να μου κάνουν μια μικρή ξενάγηση και...φυσικά να μου δώσουν τα διάφορα έντυπα που μοιράζουν...
Αλλά δεν θα τους κάνω την χάρη...Με τη γλύκα θα μείνουνε...Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως έχουν κρατήσει τα στοιχεία μου γιατί όπως είπα ακόμα και την ώρα που έγραφα ήταν μαζί μου...

Λοιπόν είπα κι εγώ την εμπειρία μου και δίνω μια συμβουλή σε όσους πάνε για εγγραφή τις επόμενες μέρες. Δεν χρειάζεται να είστε αγενείς μαζί τους και είναι σχεδόν αδύνατο να τους αποφύγετε. Όποτε εκμεταλλευτείτε το για να λύσετε τις όποιες απορίες σας και να πάρετε την βοήθεια που θέλετε ΑΛΛΑ μην κάνετε το λάθος να γραφτείτε στις παρατάξεις τους ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...

Υ.Γ Ήταν τόσο γελοίο να τους βλέπεις να τρέχουν σαν παλαβοί πίσω απ' τους πρωτοετείς με χαρτιά και φυλλάδια...

:P χαχαχαχαχα ασε και εγω χθες που πηγα μονο που δεν πλακωθηκαν ποιος θα με ενημερωσει κτλ... χαχαχα ασε τρελη πλακα!!! :P
Πηγα στην σχολη κρατωντας τρια χαρτια +6 φωτογραφιες και γυρισα σπιτι με 4-5 φακελους,φυλλαδια,και οτι μπορεις να φανταστεις :P(ωρα για ανακυκλωση;))
Ημουν και απο τους πρωτους που πηγαν να γραφτουν στο τμημα μου(αλλους τρεις ειχα μπροστα μονο)τι να κανουν μωρε και τα κομματοσκυλα...δεν ειχαν με τι να ασχοληθουν :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfsk17

Νεοφερμένος

Η nfsk17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! :)

έχω ακούσει/διάβασει διάφορες απόψεις σχετικά με τις φοιτητικές παρατάξεις (οι περισσότερες από αυτές αρνητικές η αλήθεια είναι..:whistle:) αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει σε κάποιο τελικό συμπέρασμα για το αν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς με όλα αυτά ή όχι...:/:

αύριο θα πάω να γραφτώ στη σχολή μου και πραγματικά δε ξέρω αν λέει να γραφτώ και σε κάποια-οποιαδηποτε παράταξη...αυτό που ξέρω σίγουρα (απ όσο μου έχουν πει δηλαδή) είναι ότι με το που θα πατήσω το πόδι μου, θα μου ''την πέσουν'' διάφοροι για να με ''προσυλητίσουν''..:P πολλοι από σας τα ξέρετε κι από πρώτο χέρι υποθέτω...

γι αυτό θα σας παρακαλούσα να μου πείτε τη γνώμη σας πάνω στο ζήτημα και αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξίζει να μπω στην όλη διαδικασία. :worry: α! κι επίσης ποιος είναι ο καλύτερος (κι ευγενικότερος) τρόπος να τους πεις ότι δε πολυγουστάρεις χωρίς να σου σπάσουν τα νεύρα..:P χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Δηλαδη εσυ που εγραψες το #233 ποστ σε αυτο το θεμα, δεν εχεις βγαλει ακομη συμπερασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
ποιος είναι ο καλύτερος (κι ευγενικότερος) τρόπος να τους πεις ότι δε πολυγουστάρεις χωρίς να σου σπάσουν τα νεύρα..:P χαχαχα

Αααα να σου πω εγω τι εκανα...οποτε μου ανεφεραν κατι σχετικα με κομματα κ πολιτικη τους ελεγα οτι :αααα να σας ρωτησω κατι; και μου ελεγαν οτι θες και περασε ετσι μιση ωρα (τοση χρειαστηκε να περιμενω:P ) με αυτους να μου απαντανε σε δηθεν αποριες οτι μπορεις να φανταστεις ...σχετικα με τα μαθηματα τις κατευθυνσεις την εστια την σιτιση τους καθηγητες...αν και καποια πραγματα που μου ειπαν ομολογω οτι δεν τα ηξερα:redface::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfsk17

Νεοφερμένος

Η nfsk17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το ότι έγραψα το ποστ #233 δε σημαίνει ότι έχω διαβάσει ΚΑΙ ΤΑ 233 ΠΟΣΤ που έχουν γραφτει εδω...έχω όμως συζητήσει με αρκετά άτομα για το συγκεκριμένο θέμα και οι απόψεις διίστανται. Γι αυτό και ''δεν έχω καταλήξει σε τελικο συμπέρασμα''...σίγουρα η εικόνα που έχω σχηματίσει είναι αρνητική, όμως δε μπορώ να είμαι απόλυτη γι αυτό και ρώτησα.
-----------------------------------------------------------------
:clapup: χαχαχαχα κατάλαβα...πολύ έξυπνη κίνηση ;) κι εγώ μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω απ ότι μου φαίνεται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
:clapup: χαχαχαχα κατάλαβα...πολύ έξυπνη κίνηση ;) κι εγώ μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω απ ότι μου φαίνεται...:)

Ναι καλε!!! ανετα περναει μιση ωρα χωρις να το καταλαβεις:P
Σκεψου κιολας μερικες αποριες και ρωτα...(αυτα τα παιδια οοοολα να τα ξερουν πια;;;:P:P)
Οπως και να χει...Καλη φοιτητικη ζωη σου ευχομαι!!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfsk17

Νεοφερμένος

Η nfsk17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι καλε!!! ανετα περναει μιση ωρα χωρις να το καταλαβεις:P
Σκεψου κιολας μερικες αποριες και ρωτα...(αυτα τα παιδια οοοολα να τα ξερουν πια;;;:P:P)
Οπως και να χει...Καλη φοιτητικη ζωη σου ευχομαι!!:D:clapup:

σε ευχαριστώ πολύ!!! κι εσύ το ίδιο!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top