Φοιτητικές παρατάξεις

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχουν πολιτικοί σχηματισμοί στα πανεπιστήμια. Προτιμώ να αποφύγω τον χαρακτηρισμό κόμματα, επειδή πιστεύω ότι στην παιδεία δεν υπάρχει χώρος για κομματικές μικρότητες και πολιτική προπαγάνδα. Όσο οι νεολαίες αυτές τηρούν τους άτυπους κανονισμούς που πρέπει να διαπνέουν μια οργάνωση πολιτών, όντως είναι οφέλιμες. Όταν, όμως, ξεπερνούν τα όρια και προβαίνουν σε βιαιότητες και βαναυσότητες, δεν νομίζω ότι είναι έντιμο και χρήσιμο να συνεχίζουν να υπάρχουν. Έχουμε χάσει το μέτρο. Το παν είναι να διατηρηθεί και να περιφρουρηθεί ο διάλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχουν πολιτικοί σχηματισμοί στα πανεπιστήμια. Προτιμώ να αποφύγω τον χαρακτηρισμό κόμματα, επειδή πιστεύω ότι στην παιδεία δεν υπάρχει χώρος για κομματικές μικρότητες και πολιτική προπαγάνδα. Όσο οι νεολαίες αυτές τηρούν τους άτυπους κανονισμούς που πρέπει να διαπνέουν μια οργάνωση πολιτών, όντως είναι οφέλιμες. Όταν, όμως, ξεπερνούν τα όρια και προβαίνουν σε βιαιότητες και βαναυσότητες, δεν νομίζω ότι είναι έντιμο και χρήσιμο να συνεχίζουν να υπάρχουν. Έχουμε χάσει το μέτρο. Το παν είναι να διατηρηθεί και να περιφρουρηθεί ο διάλογος.

ορισε το μετρο, πρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το σκέφτηκα κι εγώ αρχικά αυτό αλλά τι θα κάνει ένας φοιτητής μόνος του? πώς θα συντονίσει τόσες χιλιάδες φοιτητες? Πώς θα συμφωνήσουν όλοι μαζί σε μια κοινή πολιτική? και εν τέλει τι θα γίνει δηλαδή κάθε φοιτητής μόνος του θα πηγαινει στον πρύτανη όπως πηγαίναμε κάποτε στον λυκειάρχη και θα του λέει το πρόβλημά του? πως θα γίνει αυτό? Κατά την ταπεινή μου άποψη πρέπει ο κάθε φοιτητής να καταλάβει που ανήκει και πια παράταξη υποστηρίζει τα συμφέροντά του πραγματικά και να μην υποστηρίζει κάποιον επειδή τον κέρασε μερικές φορες στο κλάμπ, γιατί αυτό προφανώς δίχνει( χωρίς να θέλω να θίξω κανένα) την απεριόριστη βλακεία και ανωριμότητα κάποιων.

Εγώ αυτό που δεν γουστάρω είναι να προσπαθεί η οποιαδήποτε κομματική παράταξη, να καπηλευτεί τον αγώνα που δίνω εγώ, προς όφελος του κόμματός της ή της πολιτικής οργάνωσης/-εων που κρύβονται πίσω της.
Επίσης με την υπάρχουσα κατάσταση, οι φοιτητές περισσότερο διασπούνται, παρά συσπειρώνονται. Έχουν οχυρωθεί πίσω από το κόμμα τους και δεν έχουν καμία διάθεση συνεργασίας. Πάντα οι Κνίτες θα κατέβουν σε απεργία με το ΠΑΜΕ, τα ΕΑΑΚ σε "αντιπορεία" με την ΓΣΕΕ κλπ κλπ. Το αποτέλεσμα είναι να μην μπορούμε να συμφωνήσουμε σε τίποτα και μέσα στις Γενικές Συνελεύσεις να τσακωνόμαστε για τον Συνασπισμό, τον Τσίπρα, τον Αλαβάνο,Τον Καραμανλή, τις Κυβερνήσεις Σημίτη κλπ κλπ.

Αν μη τι άλλο αν οι φοιτητές αποφάσιζαν να δημιουργήσουν συνδικαλιστικές συλλογικότητες, που να μην στηρίζονται άμεσα από τα κόμματα, θα μπορούσαν να συνεργαστούν ευκολότερα μεταξύ τους.

Θέλεις να σου πω πως;Θα μπορούσαν να δημιουργηθοόυν διαβαθμίσεις συντονιστικών οργάνων, π.χ. συντονισμός Αθήνας, συντονισμός Πελοποννήσου και Πανελλήνιο Συντονιστικό, χωρίς όμως να έχουν εκεί μέσα λόγο τα κόμματα, όπως βάλανε στην ΕΦΕΕ και την διαλύσανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δέν γίνετε να επιτύχεις μονομιάς όλους σου τους στόχους και σίγουρα οι αλλαγές δεν έρχοντε τόσο ευκολά και τόσο γρήγορα...πρέπει να περάσει ένα μικρό χρονικό διάστημα άλλωστε οι τελευταίες φοιτητικές εκλογές έγιναν πρίν απο περίπου 2 μήνες δεν έχει γίνει κάτι αξιωσημείωτο μέχρι τώρα...ο κύριος αγώνας ξεκινάει απο Σεπτέμβριο...

γελαω γαργαρα!!!!!:D καψε τις βλακειες απο την μεταπολιτευση και μετα παμε 30+ χρονια ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ???? ακουγεσε σαν τους πολιτικους τωρα (αναλαβαμε χαος.... θελουμε χρονο.....)

btw: απο καποιος ειπε οτι δεν εχω παει πανεπιστημιο ακομα και αυτο ειναι σωστα αλλα εχω μπει-δει πραγματα εχω ακουσει-συζητησει με ατομα δεν χρειαζετε να παω στην σαχαρα για να δω οτι κανει ζεστη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Πέραν της πλάκας, αν κάποιος περάσει έξω από την ΑΣΟΕΕ από Οκτώβρη μέχρι και αρχές Μαϊου, μόνο πανεπιστήμιο δεν θα του περάσει από το μυαλό πως είναι αυτό που βλέπει....

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι διαφορετικό και στα άλλα ιδρύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κανεις λαθος ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Το ελπίζω για τα άλλα ιδρύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
γελαω γαργαρα!!!!!:D καψε τις βλακειες απο την μεταπολιτευση και μετα παμε 30+ χρονια ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ???? ακουγεσε σαν τους πολιτικους τωρα (αναλαβαμε χαος.... θελουμε χρονο.....)

btw: απο καποιος ειπε οτι δεν εχω παει πανεπιστημιο ακομα και αυτο ειναι σωστα αλλα εχω μπει-δει πραγματα εχω ακουσει-συζητησει με ατομα δεν χρειαζετε να παω στην σαχαρα για να δω οτι κανει ζεστη!!!!


Αν σκεφτεις οτι με τους συνεχους αγωνες των φοιτητων για πολλα χρονια τωρα οι κυβερνησεις (ΠΑΣΟΚ κ ΝΔ) δεν μπορουσαν να περασουν διαφορα αντιεκπαιδευτικα μετρα (η ακομα καλυτερα μετρα κατα της παιδειας) στα πανεπιστημια θα καταλαβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Αν σκεφτεις οτι με τους συνεχους αγωνες των φοιτητων για πολλα χρονια τωρα οι κυβερνησεις (ΠΑΣΟΚ κ ΝΔ) δεν μπορουσαν να περασουν διαφορα αντιεκπαιδευτικα μετρα (η ακομα καλυτερα μετρα κατα της παιδειας) στα πανεπιστημια θα καταλαβεις.


σωστο αλλα εγω αναφερομαι κυριος για το επιπεδο σπουδων που οι τακτικες των "φοιτητων" τοσο χρονια το εχουν μαμισει σε σχεση με αλλες σχολες στο εξωτερικο
δες τα χαλια μας
https://www.webometrics.info/top4000.asp
αυτα φερνουν οι καταληψεις επειδη σκοτων παιδια στην Γαζα (που στο κατω κατω στα @@ μου τα παιδακια) -αυτο το επιχειρημα δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου το ειπαν σε φιλο μου παιδια απο την κνε στο πανεπιστημιο πατρων!!!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν σκεφτεις οτι με τους συνεχους αγωνες των φοιτητων για πολλα χρονια τωρα οι κυβερνησεις (ΠΑΣΟΚ κ ΝΔ) δεν μπορουσαν να περασουν διαφορα αντιεκπαιδευτικα μετρα (η ακομα καλυτερα μετρα κατα της παιδειας) στα πανεπιστημια θα καταλαβεις.

Συγνώμη, αλλά τις αλλαγές δεν κατάφεραν να τις περάσουν; Ήδη δεν εφαρμόζονται οι λίστες συγγραμμάτων, οι εκλογές προέδρων τμημάτων και οι αξιολογήσεις τμημάτων;
Είχαμε φτάσει το 2007 σε ένα σημείο, που θα μπορούσαμε στην πράξη να διεκδικήσουμε πράγματα, αλλά αυτοί που υποτίθεται ότι στηρίζανε τον αγώνα που δίναμε, δηλαδή τα ΕΑΑΚ, η ΠΚΣ και η ΑΡ.ΕΝ, σκοτώθηκαν μεταξύ τους για το ποιος θα καπιλευτεί τον αγώνα που δίναμε! Εντάξει, δεν θα μιλήσω για την ΠΑΣΠ και την ΔΑΠ, γιατί από την αρχή με περισσότερο ή λιγότερο έμμεσο τρόπο στηρίξανε αυτές τις αλλαγές.
Αλλά ειδικά, πλέον νιώθω ότι με κοροϊδεύουνε η ΠΚΣ και τα ΕΑΑΚ-ΑΡ.ΕΝ, όταν μου μιλάνε για αγώνα και για συσπείρωση των φοιτητών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
@manic
Όσον αφορα το webometrics.

Το NTUA το χουν στο 5% των καλύτερων ιδρυμάτων στον πλανήτη. Ποια χάλια να δούμε;

Αν δεις κάτω κάτω στη λίστα είναι μερικα ιδιωτικά κολλέγια στην Ελλάδα. Τα συμπεράσματα δικά σου.

Και όπως είπα ΠΡΕΠΕΙ να ζήσεις το πανεπιστήμιο για να καταλάβεις τι τρέχει. Δεν αρκεί να πας μια δυο φορές. Και φυσικά πρέπει να πηγαίνεις όσο είσαι φοιτητής. Αν είναι να ανεβαίνεις μόνο για τα πάρτυ και τα τουρνουά, χαίρω πολύ.


Πάντως αυτή τη στιγμή στο Πολυτεχνείο μας, πέρα απο τις εκπαιδευτικές διαδικασίες έχουμε:

Γήπεδα (μπάσκετ, ποδόσφαιρο, τένις)
Ραδιοφωνικό σταθμό και ομαδα
Κινηματογραφική ομάδα
Θεατρική Ομάδα
Χορευτική Ομάδα
Φωτογραφική Ομάδα
Στούντιο για ηχογραφήσεις/πρόβες κτλ

και άλλες που δεν τις έχω ψάξει.

Το κακό στα παραπάνω που είναι ακριβώς, γιατί δεν το κατάλαβα απο τα μηνύματα σου. Νομίζεις οτι η ενασχόληση με τα παραπάνω αναστέλλει κάπως την εκπαιδευτική διαδικασία; Δηλαδή αν πλήρωνες τα κερατιάτικα για να τα κάνεις αυτά έξω απο το πολυτεχνείο θα ήταν καλύτερα; Ή μήπως οι φοιτητές δεν πρέπει να έχουν άλλες δραστηριότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συγνώμη, αλλά τις αλλαγές δεν κατάφεραν να τις περάσουν; Ήδη δεν εφαρμόζονται οι λίστες συγγραμμάτων, οι εκλογές προέδρων τμημάτων και οι αξιολογήσεις τμημάτων;
Είχαμε φτάσει το 2007 σε ένα σημείο, που θα μπορούσαμε στην πράξη να διεκδικήσουμε πράγματα, αλλά αυτοί που υποτίθεται ότι στηρίζανε τον αγώνα που δίναμε, δηλαδή τα ΕΑΑΚ, η ΠΚΣ και η ΑΡ.ΕΝ, σκοτώθηκαν μεταξύ τους για το ποιος θα καπιλευτεί τον αγώνα που δίναμε! Εντάξει, δεν θα μιλήσω για την ΠΑΣΠ και την ΔΑΠ, γιατί από την αρχή με περισσότερο ή λιγότερο έμμεσο τρόπο στηρίξανε αυτές τις αλλαγές.
Αλλά ειδικά, πλέον νιώθω ότι με κοροϊδεύουνε η ΠΚΣ και τα ΕΑΑΚ-ΑΡ.ΕΝ, όταν μου μιλάνε για αγώνα και για συσπείρωση των φοιτητών...

Δεν μιλαω για το 2007, αλλα απο τοτε που ξεκινησε η ολη ιστορια με τη Bologna Process που τοτε εγινε χαμος και δεν καταφεραν να περασουν τιποτα. Τωρα το κανουν καπως πιο σιωπηλα και δεν το συνηδειτοποιουν ολοι οι φοιτητες (σε μας δεν εγινε ουτε μια συνελευση οταν πηγαν να αλλαξουν τον οδηγο σπουδων μας κ να τον προσαρμοσουν στα μετρα της ΕΕ-ποιο εντατικος) βεβαια σε αυτο φταινε εν μερη και οι παραταξεις που δεν ενημερωνουν σωστα παντα, αλλα πρωτιστως φταινε οι αδιαφοροι φοιτητες.


@ manic: για το επιπεδο σπουδων δε φταινε μονο οι φοιτητες αλλα πρωτιστως το κρατος που υποχρηματοδοτει. Θελει να ανοιξει ιδιωτικα πανεπιστημια δηθεν για να ανεβει το επιπεδο σπουδων των δημοσιων αλλα σιγα μη γινει τετοιο πραγμα, λες και εγινε στα σχολεια. Θα τα κλασει ακομα περισσοτερο τα δημοσια το κρατος μετα.
Στη λιστα που δινεις ξερεις τα κριτηρια που επελεξαν τα καλυτερα πανεπιστημια; Βαζουν μεσα και μεγεθος εγκαταστασεων, στα ελληνικα σε καποια οι εγκαταστασεις ειναι πολυ ωραιες (σε καμια περιπτωση οσο του ΜΙΤ πχ) αλλα σε αλλες για να τις φτυσεις.

και btw δεν εγινε καταληψη για τα παιδια στη γαζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ θα σας δώσω από εδώ (για να μην ανοίγω καινούριο thread) δύο κείμενα (που και μένα τα link μου τα έστειλαν μέσω mail),τα οποία μοιράστηκαν εσωτερικά στις παρατάξεις την ΠΑΣΠ (ΠαΣοΚ) και της ΔΑΠ (Ν.Δ.)!

1° ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΣΑΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΑΣΟΚ ΑΕΙ (δυστυχώς στην φωτογραφία δεν έιναι ολόκληρο το έγγραφο!)...

Τα συμπεράσματα δικά σας!Να ποιοί είναι αυτοί που και καλά υποστηρίζουν τα δικαιώματά μας!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ θα σας δώσω από εδώ (για να μην ανοίγω καινούριο thread) δύο κείμενα (που και μένα τα link μου τα έστειλαν μέσω mail),τα οποία μοιράστηκαν εσωτερικά στις παρατάξεις την ΠΑΣΠ (ΠαΣοΚ) και της ΔΑΠ (Ν.Δ.)!

1° ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΣΑΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΑΣΟΚ ΑΕΙ (δυστυχώς στην φωτογραφία δεν έιναι ολόκληρο το έγγραφο!)...

Τα συμπεράσματα δικά σας!Να ποιοί είναι αυτοί που και καλά υποστηρίζουν τα δικαιώματά μας!!:hmm:
αηδια!!!:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά, επίσης δείτε την ίδια ιστορία στο tvxs.gr, αλλά παρατηρείστε τα links που δίνονται στα σχόλια και θα βρείτε και άλλα πολλά!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Να γιατί δεν πατάνε στις διαλέξεις...

Έχουν δικιά τους επιστήμη. :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ θα σας δώσω από εδώ (για να μην ανοίγω καινούριο thread) δύο κείμενα (που και μένα τα link μου τα έστειλαν μέσω mail),τα οποία μοιράστηκαν εσωτερικά στις παρατάξεις την ΠΑΣΠ (ΠαΣοΚ) και της ΔΑΠ (Ν.Δ.)!

1° ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΣΑΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΑΣΟΚ ΑΕΙ (δυστυχώς στην φωτογραφία δεν έιναι ολόκληρο το έγγραφο!)...

Τα συμπεράσματα δικά σας!Να ποιοί είναι αυτοί που και καλά υποστηρίζουν τα δικαιώματά μας!!:hmm:


ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!! οντως ετσι ειναι τα πράγματα... στο απθ στη θεσσαλονίκη χαμός παιδιά.....αυτά γραφουν τα εγγραφά τους κ τα κανουν πραξη, μονο που κανει μπαμ πως τα ατομάκια υποκρίνονται..........
κυρίες κ κύριοι σας παρουσιάζουμε ενα νεο είδος φοιτητικής φιλίας ,την "πολιτική φιλία"!!! 100% αληθινή, αγνή, απροκατάληπτη κ πανω απο όλα.......ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ, ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, τα έχω ξαναδιαβάσει τα χαρτιά αυτά. Της ΠΑΣΠ, ομολογουμένως, ειναι πολύ πιο εμετικά, της ΔΑΠ τουλάχιστον έχουν μια αξιοπρεπέστερη προσέγγιση του PR.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ των παραταξεων..παιδια πολυ προσοχη.να ξερετε θα σας φαιρονται με τον πιο τελειο τροπο,θα σας βοηθανε αλλα μη ξεγελιέστε....αν ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ αυτοι το πανεπηστήμιο θα ηταν πολυ πιο αποδοτικο-συγχρονο.μας αναγκαζουν να εξαρτομαστε απο ολα αυτα κομματοσκ$$@!λα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ των παραταξεων..παιδια πολυ προσοχη.να ξερετε θα σας φαιρονται με τον πιο τελειο τροπο,θα σας βοηθανε αλλα μη ξεγελιέστε....αν ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ αυτοι το πανεπηστήμιο θα ηταν πολυ πιο αποδοτικο-συγχρονο.μας αναγκαζουν να εξαρτομαστε απο ολα αυτα κομματοσκ$$@!λα...

Οι παραταξεις δεν κανουν πολιτικη, κομματικη κανουν. Η πολιτικη δυστυχως στην ελλαδα εχει πεθανει εδω και πολυυυυυ καιρο γιαυτο και φυτρωνουν κομματοσκυλα εδω κι εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top