Φοιτητικές παρατάξεις

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ειναι κατι που και γω και αλλοι εχουμε πει πολλες φορες σε αυτο το φορουμ σε σημειο να γινομαστε κουραστικοι,αλλα δεν πειραζει. μπορεις να εισαι πολιτικοποιημενος και να ασχολεισαι με τα κοινα και χωρις να εχεις ενταχθει ή να υποστηριζεις ενα κομμα. ελεος, αλλο κομματικοποιηση ,αλλο πολιτικοποιηση και κοινωνικοποιηση.τολμω να πω πως με τη σημερινη κατασταση οποιος πραγματικα νοιαζεται για τα συγχρονα προβληματα ,δεν θα ενταχθει σε παραταξεις που ειναι μεχρι με το λαιμο με σκανδαλα,λαικισμο και που χρησιμοποιουν τελειως ΑΝΤΙδημοκρατικα μεσα. δε χρειαζεται καμια παραταξη,φιλε μου, για να μαθεις να ξεχωριζεις το καλο απο το κακο για τη χωρα ουτε ειναι υποχρεωτικη η ψηφος σε καποιο κομμα. μιλας για λαθος ατομα και συμφωνω. αλλα νομιζεις πως τα κομματοσκυλα και οι υποτιθεμενοι πολιτικοποιημενοι (προφανως δεν μιλαω για σενα) θα ψηφισουν τα σωστα ατομα?? συγγνωμη αλλα κατι τετοιο ειναι τουλαχιστον αστειο. μακαρι ολοι να μπορουσαν να πηγαινουν και να συμμετεχουν ενεργα στις συνευλευσεις. κατι τετοιο θα ηταν ιδανικο. αλλα και παλι ,βλεπεις πως εχουν καταντησει την κατασταση οι νεολαιες ? αμα κινδυνευει η σωματικη σου ακεραιοτητα και στα αμφιθεατρα διασυρεται καθε ιχνος ελευθεριας εκφρασης ,δεν ειναι και τοσο παραλογο που πολλοι απεχουν. γιατι αυτοι οι ΔΗΘΕΝ πολιτικοποιημενοι δαπιτες,πασπιτες κλπ που ΔΗΘΕΝ νοιαζονται για τα προβληματα του τοπου ενω θα πρεπε να περιφρουρουν τη δημοκρατια ,δεν το κανουν. εκτος αν ειδες καποιον που να το κανει και στα βιντεακια του ζεντ. οταν καποιοι γελοιοποιουν τη δημοκρατια στις συνελευσεις ,λυπαμαι, αλλα αυτος ο χωρος δεν μπορει πλεον να εχει οποιαδηποτε σχεση με αυτην ,ποσο μαλλον να την προασπιζει. δυστυχως πλεον οι εννοιες δημοκρατια και παραταξεις στα πανεπιστημια τεινουν να ειναι εκ διαμετρου αντιθετες.

τελος θα ηθελα να σημειωσω (φορ ουαν μορ ταιμ:P) οτι οι Αναρχικοι δεν ειναι το προβλημα του ασυλου. μην ανησυχεις και οι psycho στις ενεργειες των οποιων γινομαστε μαρτυρες ολοι μας και στα πανεπιστημια δεν εχουν να κανουν με συγκεκριμενες ιδεολογιες αλλα βρισκονται παντου. και οι δαπιτης και ο κνιτης και οποιος αλλος, φθειρει την εννοια του ασυλου (με την οποια ως μεσο διακινησης ιδεων φυσικα και δεν εχω κανενα προβλημα.δυστυχως η πραγματικοτητα απεχει πολυ:(). γιατι οταν πλακωνονται τα πιθηκια (οπου και αν αυτα προσκεινται) μεσα στα πανεπιστημια και τα κανουν γυαλια καρφια δεν προωθουν καμια ιδεα περα απο τους νομους της ζουγλας. το λεω γιατι εχουμε μαθει ο,τι καταστροφη γινεται να την φορτωνεται ο λεγομενος "αντιεξουσιαστικος χωρος" λες και οι αλλοι ειναι οι Υπεραγιοι Μαχητες Της Ελευθεριας Και Της Αλλαγης.

φιλικα ε.


τα πανεπιστημια δν χρειαζονται αστυνομια για να προστατευτουν. υπευθυνοι για την προστασια του ειναι οι ακαδημαικοι πολιτες που θεωρω οτι ειναι περισσοτερο απο ικανοι για να το κανουν. προσωπικα εχοντας συμμετασχει σε ολες τις Γ.Σ του τμηματους μου και ενω ψιφιζα ΕΑΑΚ στις πρωτες συνελευσεις, αρχιζα να σκεφτομαι και να παρατηρω, ετσι στις τελευταιες συνελευσεις ψηφισα λευκο. Ναι στις γενικες συνελευσεις και γενικοτερα στον χωρο του πανεπιστημιου μπορεις να πολιτικοποιηθεις. ο ρολος των παραταξεων ειναι λιγο διπροσωπος. εξ ορισμου τα κομματα οργανωθηκαν ως ενας συνασπισμος ανθρωπων με κοινες ιδεες και κοινωνικες επιδιωξεις ετσι δν ειναι? ολα αυτα στα προθυρα της εμμεσης δημοκρατιας που εχουμε. Αυτο που εχω να σχολιασω δεν εχει σχεση με τις παραταξεις/σχηματα που υπαρχουν, γιατι αν καποιιος εχει κατασταλαξει καπου πολιτικα και αν εχει βρει ατομα που συμφωνουν μαζι του ε τοτε δημιουργει αυτον το συνασπισμο η οπως αλλιως λετε. το θεμα ειναι οταν προσπαθουν να προσυλιτσουν ατομα που δεν εχουν διαμορφωσει πολιτικη συνειδηση με τακτικες τυπου"κανουμε τα καλυτερα παρτι, σας δινουμε δωρεαν σημειωσεις κτλ κτλ"
η συμμετοχη στις γενικες συνελευσεις και οι παρεμβασεις ειναι ο,τι καλυτερο εχουμε να κανουμε. το θεωρω φτηνη δικαιολογια το γεγονος οτι γινεται χαμος κτλ κτλ. ειναι ισως καλυτερα να αποδεχτουμε οτι εμεις δεν κανουμε κατι για να αλλαξουμε την υπαρχουσα κατασταση.

τελος θεωρω να εχουμε αυτο τον αχαρο συνδικαλισμο που μπορει κουτσα στραβα να πιεσει. (αρθρο 16) παρα να μν υπαρχει τπτ και να μας επιβαλλειι ο,τι θελει η κυβερνηση, εξυπηρετοντας τα εκαστοτε συμφεροντα. οι παραταξεις υπαρχουν γιατι εμεις οι ανεξαρτητοι δν ειμαστε ικανοι να ασχοληθουμε με το πανεπιστημιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
οι παραταξεις υπαρχουν γιατι εμεις οι ανεξαρτητοι δν ειμαστε ικανοι να ασχοληθουμε με το πανεπιστημιο...

Ή ακόμη καλύτερα γιατί κάποιοι δεν θέλουν εμάς τους ανεξάρτητους να ασχοληθούμε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Είπα ότι ήμουν σε παράταξη όχι σε κόμμα. Δεν ντρέπομαι σε καμια περίπτωση που έκανα το προηγούμενο post αφού αυτά ήθελα να πω. Όταν εγώ έδινα μάχες για την δημοσια δωρεάν παιδιά κάποιοι άλλη διασκεδάζανε σε club και κάνανε party, αυτοί πρέπει να ντρέπονται. statakos δεν συνεχίζω το έργο τους απλά υποστηρίζω την ιδεολογία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ή ακόμη καλύτερα γιατί κάποιοι δεν θέλουν εμάς τους ανεξάρτητους να ασχοληθούμε ...


μια χαρα το διατυπωσα. γιατι πολλοι φοιτητες εχουν τη νοοτροπια "ας παρω το χαρτι να φυγω απο δω" αρα αυτοι δν ενδιαφερονται να ασχοληθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Είπα ότι ήμουν σε παράταξη όχι σε κόμμα. Δεν ντρέπομαι σε καμια περίπτωση που έκανα το προηγούμενο post αφού αυτά ήθελα να πω. Όταν εγώ έδινα μάχες για την δημοσια δωρεάν παιδιά κάποιοι άλλη διασκεδάζανε σε club και κάνανε party, αυτοί πρέπει να ντρέπονται. statakos δεν συνεχίζω το έργο τους απλά υποστηρίζω την ιδεολογία μου.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα σας είναι οτι δεν έχετε κανένα σεβασμό για τον προσωπικό αγώνα του κάθε φοιτητή και την έχετε δει μεσσίες και προσπαθείτε να περάσετε την ιδεολογία σας με χυδαία κλισέ του τύπου -εγώ αγωνίζομαι για την δωρεάν παιδεία, ο άλλος κάνει πάρτυ, απο τις πιο γλοιώδεις αντιμετωπίσεις απο μέρους των παρατάξεων.

Δεν είναι μόνο τα κόμματα, αλλα η κάθε είδους και-καλά-ανεξάρτητη παράταξη και μάλιστα οι τελευταίες, όντας καυλωμένες για καφρίλες λόγω της "ανεξαρτησίας" τους είναι κατα πολύ χειρότερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Και οι παραταξεις συμφεροντα εξυπηρετουν και η οποια πιεση εκει στοχευει,τι ιδεολογιες μου λετε.αν εισαι ιδεολογος δεν μπαινεις στο κλαμπ της απολυτης υποκρισιας.για μενα τουλαχιστον ετσι παει.

παναθα νομιζεις οτι μονο μεσα απο μια παραταξη μπορεις να αγωνιστεις?δηλαδη οσοι δεν συμμετεχουν σε αυτες ειναι αβουλα και αδιαφορα οντα?μπορει και αλλοι να αγωνιστηκαν για την δημοσια δωρεαν παιδεια,πολυ καλυτερα απο σενα και πολυ πιο "σεμνα".μην το αποκλειεις αυτο. και τωρα δηλαδη μου θυμιζεις(ισως και αθελα σου) ενα αλλο εκνευριστικο χαρακτηριστικο των μελων των παραταξεων (ακομα και αν δεν ανηκεις πλεον) ..που νομιζουν οτι ειναι οι σουπερ ψαγμενοι,οι πολιτικοποιημενοι με σοβαρους προβληματισμους,οι επαναστατες και ο ανεμος της αλλαγης (που θα λεγαν και οι σκορπιοι)και θεωρουν τους αλλους βλαμμενα και τομαριστες (και ολα αυτα οταν κατα τη συντριπτικη πλειοψηφια ειναι ψαγμενοι στις γκομενες και τα αμαξια,πολιτικοποιημενοι οσο τους επετρεψε το νδπασοκκεσυριζαικο κλιμα της οικογενειας τους και με βαθυτατους προβληματισμους για το ποσο παει τελικα το μπουκαλι στη Ζηνα και τον Οικονομοπουλο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
βασικα scully η πκσ(κκε) και οι παραταξεις συριζα αν και διαφωνουν και σφαζονται στις γενικες συνελευσεις δν οργανωνουν εκδρομες και εξοδους. σιγουρα εχουν βαση αυτα που λες, αλλα καποια ζητηματα ειναι καπως διαφορετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι λέξεις-κλειδιά "μαζικός", "οργανωμένος" δείχνει πολλά από την αντίληψη που μερικοί "αγωνιστές" της διαρκούς και παρωχημένης αντιπολίτευσης έχουν για το φοιτητικό αγώνα. Το πόσο εκτιμούν το πραγματικό ξέσπασμα της νεολαίας και τις πραγματικά ανεξάρτητες πορείες φάνηκε από τη στάση τους το Δεκέμβρη, δεν χρειάζονται πολλά πολλά. Από την άλλη, οι παρατάξεις της συμπολίτευσης είναι εκεί για να καλοπερνάνε και τίποτα παραπάνω.
Εγώ πιστεύω ότι το πανεπιστήμιο είναι χώρος ακαδημαικής μόρφωσης, χώρος ελεύθερης διακίνησης ιδεών. Το δεύτερο καταλύεται αυτομάτως από την ώρα που συμμετέχεις στις παρατάξεις του κομφορμισμού και του εντεταλμένου συνθήματος.
Το πανεπιστημιακό άσυλο χρησιμεύει όταν ο δικτάτορας θέλει να συλλάβει την ακαδημαική κοινότητα. Ποιος όμως μπορεί να είναι τόσο ηλίθιος ώστε να πιστεύει πραγματικά πως όταν έρθει ο δικτάτορας, θα σεβαστεί το άσυλο. Προσωπικά καταλήγω στο γεγονός ότι είναι άχρηστο. Ο φασίστας των πανεπιστημίων σήμερα δεν είναι, δυστυχώς, μια εμφανής και καταπολεμήσιμη κρατική μηχανή, αλλά διάφορες αντικοινωνικές, ακραίες, ανοργάνωτες κι εγκληματικές ομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μιβ θα διαφωνησω. μιλησες για δικτατορια. ομως για ποια? μιλαμε για καταστασεις του 70 η μιλαμε για τη σημερινη δημοκρατια? γνωριζετε οτι το ασυλο εχει παραβιαστει αρκετες φορες τον τελευταιο καιρο?. και σιγουρα δεν ειναι αχρηστο οταν μπορει να προστατευει απο παρεμβασεις της αστυνομιας, ειδικα σε περιοδους που υπαρχουν κινητοποιησεις. γιατι υπαρχουν πολλες παρατυπιες που η αστυνομια και τα μεσα μαζικης ενημερωσης κρυβουν. το πανεπιστημιο ειναι ενας χωρος διακινησης ιδεων. αλλα χωρις ασυλο αμφιβαλλω αν θα παραμεινει. οι πορειες που ανεφερες δεν ειναι τοσο ανεξαρτητες οσο θα ηθελες και εσυ και εγω να ειναι. εκει ημουν.


ο φασιστας του πανεπιστημιου αυτη τη στιγμη ειναι το ιδιο το κρατος. που δεν χρηματοδοτει, απλα κοιταει να ιδιωτικοποιησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω, πιθανόν να κάνω λάθος, δε ήμουν εκεί, αλλά όταν το άσυλο χρησιμοποιείται από ποινικούς παραβάτες, ο φασίστας είναι και πάλι το κράτος που μιλάει για κατάργηση; Και σαφώς αυτή η μούφα των καναλιών μου τη δίνει, αλλά το γεγονός ότι πχ. το Δεκέμβρη στην Πανεπιστημιούπολη ήταν κάθε άλλος εκτός από τους συνειδητοποιημένους ακαδημαικούς είναι γεγονός και τυχαίνει να το γνωρίζω από άτομο που δεν έχει σχέση με τη μιντιακή προπαγάνδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tyxodioktis

Νεοφερμένος

Ο tyxodioktis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Φασιστας του πανεπιστημιου αυτη τη στιγμη ειναι το ιδιο το κρατος. που δεν χρηματοδοτει, απλα κοιταει να ιδιωτικοποιησει...

Θα συμφωνίσω απόλυτα μαζί σου, και μάλιστα έχω να προσθέσω ως παράδειγμα οτι αυτήν την στιγμή το παιδαγωγικό τμήμα πανεπηστημίου κρήτης ενώ όλα τα τμήματα έχουν ξεκινήσει μαθήματα αυτό όχι, λόγο υποχρηματοδότησης!!!

Όσο για το άσυλο φίλε miv νομίζεις οτι πρόβλημα του παν/μίου είναι καποιοι λίγοι αναρχικοι που βρίσκουν καταφύγιο εκέι?έχεις γίνει δηλαδή θύμα κι εσύ της προπαγάνδας που λέει οτι το άσυλο φταίει και οι γνωστοί - άγνωστοι όπως ωραία τους στολίζουν τα ΜΜΕ δεν πίανοντε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Είπα ότι ήμουν σε παράταξη όχι σε κόμμα. Δεν ντρέπομαι σε καμια περίπτωση που έκανα το προηγούμενο post αφού αυτά ήθελα να πω. Όταν εγώ έδινα μάχες για την δημοσια δωρεάν παιδιά κάποιοι άλλη διασκεδάζανε σε club και κάνανε party, αυτοί πρέπει να ντρέπονται. statakos δεν συνεχίζω το έργο τους απλά υποστηρίζω την ιδεολογία μου.

Σιγά μην ντραπείς ρε φίλε για ένα post. Εδώ άλλοι ληστεύουν ολόκληρη χώρα και δεν ντρέπονται, εσύ θα ντραπείς? Σου εύχομαι και διευθυντής στο δημόσιο ύστερα από τόσους αγώνες που έκανες για την παιδεία μας.
Πάντως, πράγματι είχες πολλά και ατράνταχτα επιχειρήματα όπως σου έδειξε και ο Eruyomo. Αν εννοείς αερολογίες κάτι τέτοια posts, είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα απαντήσεις για να υπερασπιστείς τις "ιδεολογίες" σου.

βασικα scully η πκσ(κκε) και οι παραταξεις συριζα αν και διαφωνουν και σφαζονται στις γενικες συνελευσεις δν οργανωνουν εκδρομες και εξοδους. σιγουρα εχουν βαση αυτα που λες, αλλα καποια ζητηματα ειναι καπως διαφορετικα

Πώπω με συγκλόνισες τώρα. Τότε η ΠΚΣ στην σχολή μας πρωτοπορεί και σε αυτόν τον τομέα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν τους πιάνουν μέσα στο χώρο του πανεπιστημίου, τότε απλά κάνουν κάτι που έπρεπε να έχει γίνει από καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Αυτο με τα πολιτικα κομματα στα πανεπιστημια ειναι πραγματικα ανυποφορο και το θεμα ειναι οτι υποαρχουν που υπαρχουν τουλαχιστον δεν βοηθουν και σε τιποτα μονο εκδρομουλες ξερουν να κανανε τα βλαμμενα για οποιαδηποτε παραταξη και αν μιλαμε,δεν εχει σημασια το ποια,ολοι μα ολοι ιδιοι ειναι και απαραλαχτοι...Το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να τσακωνονται στις συνελευσεις και οπως ειπες και ο Eruyomo πολλες απο τις δηθεν ανεξαρτητες ειναι ακομα χειρεοτερες γιατι εκει σφαζονται και μεταξυ τους εκτος με τους αλλους....Εγω ακομα προσπαθουν μερικοι να μας "ψησουν"για το ποσο καλοι και χρησιμοι ειναι και οτι σαν την παραταξη τους δεν υπαρχει αλλη..δλδ ΗΜΑΡΤΟΝ ρε φιλε...Επισης ενα φοβερο που εχω ακουσει απο καποιον που αντιπροσωπευει και καλα αριστερη παραταξη ακουσον ακουσον ηθελε να
να περασει σε Στρατιωτικες σχολες δλδ καμμια μα καμμια σχεση με την ιδεολογια της παραταξης του:lol:οτι να ναι....και οταν του λεμε μα πως και ετσι απανατα"για ενα καλυτερο μελλον" δλδ για την βολεψη του εχεζε καθε ιδεολογια που και καλα υποστηριζε.Ειναι φανερο οτι πολλοι πανε για να βολευτουν μεσω των παραταξεων και δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο αλλα σε ολους...περνουν μπονους απο το ιδιο το κομμα..ειναι απλα αθληθιοι ΟΛΟΙ.Τα ιδια χαλια και με τους μεγαλυτερους στα κομματα...
Πώπω με συγκλόνισες τώρα. Τότε η ΠΚΣ στην σχολή μας πρωτοπορεί και σε αυτόν τον τομέα :P
πολυ ντεμοντε ΠΚΣ εχετε...μα ακου εκει παρτυ....σε εμας αλλα ελεγαν..οτι και καλα αυτοι δεν θα πεσουν σε αυτο το επιπεδο και οτι οποιος θελει να παει να δωσει λεφτα για την βιβλιοθηκη-αρχειο του κομματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ το άλλο που είναι πραγματικά εξοργηστικό για μένα είναι τα μέλη των φοιτητικών παρατάξεων (μην πουμε κομματικών και παρεξηγηθούν...) που δεν κάνουν που δεν κάνουν τίποτα για τους φοιτητές το μοναδικό έργο στην σχολή, είναι να γεμιζουν τους τοίχους όχι με αφίσες της παράταξης τους, ούτε καν αφίσες της κομματικής νεολαίας που ανήκουν αλλά αφίσες του ΚΟΜΜΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!! οι οποίες είναι δεκαπλάσιες των "φοιτητικών" δήθεν αφισών. Τύφλα να έχουν τα προεκλογικά κέντρα του ΚΚΕ και του Τ-ΣΙΡΙΖΑ, που για να λέμε και του στραβού το δίκιο έχουν ξεπεράσει κατά πολύ την υποταγή-προσκύνημα στο κόμμα τους σε σχέση με τις παρατάξεις της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ που τουλάχιστον κρατάν τους "τύπους"
:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ποιους τυπους κραταει η ΔΑΠ για να ξερω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
έχουν ξεπεράσει κατά πολύ την υποταγή-προσκύνημα στο κόμμα τους σε σχέση με τις παρατάξεις της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ που τουλάχιστον κρατάν τους "τύπους"
:jumpy:
:lol::lol:πλακα κανεις...?Ποιους τυπους καλε....αυτοι και αν βαζουν αφισες......αυτοι μεχρι και στο κεφαλι τους βαζουν αφισες (μην πω και πουθενα αλλου)μην την ψαχνεις..την δουλεια τους κοιτανε ανεξαρτητως..μη πω ακομα οτι λιγοι ασπαζονται(με την εννοια του οτι πραγματικα πιστευουν σε αυτη και τους εκφραζει) την ιδεολογια που υποτιθεται εκπροσωπευουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
εγώ σε καμια περίπτωση δεν είπα ότι ο παράταξης είναι οι σωτήρες, το θέμα είναι ότι οι ανεξάρτητοι δεν ενδιαφέρονται. Όταν σε συνέλευση τους λέγαμε παιδιά πρέπει να κλείσουμε το τει διότι δεν έχουμε κτίριο για να κάνουμε μάθημα μας γράψανε εκεί που που ξέρετε όλοι. Μετά από γενική συνέλευση αποφασίστηκε ότι θα κάνουμε κατάληψη αλλα ως γνωστόν για τους ανεξαρτητους κατάληψη = διακοπές. Όταν κατά την διάρκεια τις συνέλευσης είπα την άποψη μου για το κάψιμο τις σημαίας οι ανεξάρτητοι ήρθαν να με δείρουν.Όταν οι ανεξάρτητοι ψηφίζουν πασπ και δαπ ανάλογα με το ποιος κάνει τα καλύτερα party.Όταν spas στο ξύλο και δεν αφήνεις φασίστες(και μερικούς Δαπίτες) να μιλήσουν στις συνελεύσεις ΕΊΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΌ και όχι τραμπουκισμός.Οι ανεξάρτητοι φταίνε που το Πανεπιστήμιο έχει καταντήσει έτσι και όχι τα πολιτικά κόμματα και παράταξης. Η βλακεία δεν έχει όρια. Όταν ξυπνήσουν οι ανεξάρτητοι και ασχοληθούν λίγο τότε ίσος να δούμε άσπρη μέρα και στα πανεπιστήμια.

Σε καμια περίπτωση δεν θεωρώ τον ευατό μου σωτήρα η παντογνώστη απλά έχω απογοητευτεί από τους συμφοιτητές μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλο το συστηματάκι με τις παρατάξεις, ανεξάρτητες ή όχι, που σκοπό έχει να εξυπηρετήσει ημέτερα συμφέροντα φταίει. Κανένας δε φέρει αποκλειστικά την ευθύνη. Τα χάλια, δυστυχώς, ανήκουν σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
ε Όταν σε συνέλευση τους λέγαμε παιδιά πρέπει να κλείσουμε το τει διότι δεν έχουμε κτίριο για να κάνουμε μάθημα μας γράψανε εκεί που που ξέρετε όλοι.
fail no 1.
Όταν spas στο ξύλο και δεν αφήνεις φασίστες(και μερικούς Δαπίτες) να μιλήσουν στις συνελεύσεις ΕΊΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΌ και όχι τραμπουκισμός.
fail no 2.

Η βλακεία δεν έχει όρια. Όταν ξυπνήσουν οι ανεξάρτητοι και ασχοληθούν λίγο τότε ίσος να δούμε άσπρη μέρα και στα πανεπιστήμια.
Εσύ (η παράταξη σου)τι έχεις κάνει για το ΤΕΙ σου;
Απαρίθμηση θέλω, όχι ένα γενικο "παλεύαμε για την παιδεία, καταλήψεις, διαδηλώσεις" και που οδήγησε το κάθε τι;
Σε καμια περίπτωση δεν θεωρώ τον ευατό μου σωτήρα η παντογνώστη απλά έχω απογοητευτεί από τους συμφοιτητές μου
Προφανώς γιατι απο ότι φαίνεται απο αυτοκριτική δεν πάμε πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top