Φοιτητικές παρατάξεις

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω σκοπευω να λαμβανω μελος στις συγκεντρωσεις αλλα για να γραφτω σε κομμα το θεωρω λιγο αδυνατο
αλλωστε ακομα δεν μπορουμε να θεωρουμε οτι εχουμε μια σαφη πολιτικη αποψη και αντιληψη. οι περισσοτεροι εκει περα εχουν αποκτησει την πολιτικη τους ταυτοτητα "κληρονομικα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
εγω σκοπευω να λαμβανω μελος στις συγκεντρωσεις αλλα για να γραφτω σε κομμα το θεωρω λιγο αδυνατο
αλλωστε ακομα δεν μπορουμε να θεωρουμε οτι εχουμε μια σαφη πολιτικη αποψη και αντιληψη. οι περισσοτεροι εκει περα εχουν αποκτησει την πολιτικη τους ταυτοτητα "κληρονομικα"...

Επίσης η πολιτική αντίληψη και συνείδηση πολλών εκεί μέσα περιορίζεται στος πως θα εξασφαλίσουν τραπέζι στον Βέρτη και στον Τσαλίκη :P Ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
η αδερφη μου μου ειπε οτι η δαπ καποτε ειχε κατεβει με το συνθημα
"ψυφιστε μας. Η ΔΑΠ κανει τα καλυτερα παρτυ"
ασχολιαστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εγω σκοπευω να λαμβανω μελος στις συγκεντρωσεις αλλα για να γραφτω σε κομμα το θεωρω λιγο αδυνατο
αλλωστε ακομα δεν μπορουμε να θεωρουμε οτι εχουμε μια σαφη πολιτικη αποψη και αντιληψη. οι περισσοτεροι εκει περα εχουν αποκτησει την πολιτικη τους ταυτοτητα "κληρονομικα"...


:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
οι παρατάξεις στο πανεπιστήμιο;καλο???τι ρόλο παίζουν;;;;εξυπηρετούν τα συμφεροντα των κομμάτων!!!!φυσικά ενδιαφέρονται ¨δήθεν¨για τα προβλήματα της σχολής!!!!!!ε πασπ και δαπ σε δελεάζουν με πάρτυ εκδρομές κτλ , αλλά οι προμήθεια σημειώσεων είναι πολύ χρήσιμη μέχρι και τα θέματα που βάζουν οι καθηγήτες βρίσκουν!!!οι αριστεροί είναι λίγο πιο κουλ(όσους έχω συναντήσει εγώ δηλ.εννοώ ότι δεν με πλησιάσαν όταν πήγα να γρφτώ κτλ ούτε πρόσφερθηκάν να βοηθήσουν κτλ όπωσ η πασπ και η δαπ,βέβαια είναι πιο πορωμένοι από τουσ άλλους στις θέσεις τους
)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ είχα ακούσει για πολιτικές παρατάξεις στα πανεπιστήμια αλλά περίμενα πιο cool καταστάσεις...Μόνο cool δεν είναι τελικά...Προχθές είχα πάει να δω λίγο τη σχολή μου και πρίν προλάβω να μπω μέσα μου την έπεσαν κανονικά κυρίως ΔΑΠητες κ από την ΠΑΣΠ...Και καλά οι καλοθελητές που θέλουν να σε εξυπηρετήσουν...Έλεος...:sick::sick::sick:

Όσο για το περιστατικό που ανέφερε ο tzoker ας μην ξεχνάμε πως και οι καθηγητές είναι πολιτικοποιημένα άτομα και υποστηρίζουν κάποιες παρατάξεις...Ίσως λοιπόν γι'αυτό να μην υπήρξε καμία αντίδραση...ΙΣΩΣ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εμένα ακόμα δε με έφερε ο δρόμος μου έξω από το πανεπιστήμιο (πρώην ασοεε είμαι). Ωστόσο δε νομίζω πως τίθεται τέτοιο θέμα. Τους λέμε ωραία και καλά: δεν προτίθεμαι ούτε σε συνελεύσεις να συμμετάσχω ούτε να γραφτώ σε καμμιά παράταξη. Τί πιο απλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εμένα ακόμα δε με έφερε ο δρόμος μου έξω από το πανεπιστήμιο (πρώην ασοεε είμαι). Ωστόσο δε νομίζω πως τίθεται τέτοιο θέμα. Τους λέμε ωραία και καλά: δεν προτίθεμαι ούτε σε συνελεύσεις να συμμετάσχω ούτε να γραφτώ σε καμμιά παράταξη. Τί πιο απλό;

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά δεν παραιτούνται τόσο εύκολα όσο πιστεύεις...Δυστυχώς έτσι είναι...Συν τοις άλλοις ότι κινούνται πολύ διπλωματικά μέχρι να σου σερβίρουν αυτό που πραγματικά θέλουν από σενα...Προσοχή λοιπόν...Σίγουρα βέβαια χωρίς τη θέλησή σου δεν μπορούν να κάνουν τιποτα...Γίνονται όμως αρκετά κουραστικοί και φορτικοί μέχρι να εξαντλήσουν τις πιθανότητες να σε πάρουν με το μέρος τους...:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εμένα ακόμα δε με έφερε ο δρόμος μου έξω από το πανεπιστήμιο (πρώην ασοεε είμαι). Ωστόσο δε νομίζω πως τίθεται τέτοιο θέμα. Τους λέμε ωραία και καλά: δεν προτίθεμαι ούτε σε συνελεύσεις να συμμετάσχω ούτε να γραφτώ σε καμμιά παράταξη. Τί πιο απλό;

Get your first, questions later policy :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάστε. Γιατί φοβάστε; Εντάξει είναι κάποια άτομα αρκετά κουραστικά. Το ίδιο κουραστκός μπορεί να γίνει ο καθένας... Τέλοσπάντων θα πάω για τις εγγραφές και θα δω αν είχα δίκιο ή όχι... Πάντως αν πηγαίνετε φοβισμένοι να είστε σίγουροι ότι έχετε χάσει. Είναι μεγάλη νίκη τους να προκαλούν άγχος σε άτομα που απλά τους σκέφτονται χωρίς καν να τους έχουν δει.............
Σημείωση:Από πείρα στους των οικονομικών σχολών φοιτητές δίνω τη συμβουλή πως τέτοια άγχη δεν χωράνε...........
Εντάξει φαίνεται πως θέλω να το παίξω έξυπνος έτσι όπως παρουσιάζω τα πράγματα, δεν είναι έτσι, sorry λοιπόν... Απλά δεν μπορώ να δεκτώ πως ομάδες παιδιών τρομοκρατούν άλλους και σε τέτοια ηλικία υποκινούμενοι από κόμματα...
Για να φανώ λίγο πιο λογικός μπορείτε όσοι αισθάνεστε άσχημα λόγω των παρατάξεων να πάτε στη σχολή να βρείτε παρέα. Μεσω του φόρουμ ας πούμε για αρχή...Θα νοιώσετε πιο πολύ ασφάλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ολα αυτα γινονται στα πανεπιστημια μονο? ή και στα ΤΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατι να διαφερουν τα ΤΕΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάστε. Γιατί φοβάστε; Εντάξει είναι κάποια άτομα αρκετά κουραστικά. Το ίδιο κουραστκός μπορεί να γίνει ο καθένας... Τέλοσπάντων θα πάω για τις εγγραφές και θα δω αν είχα δίκιο ή όχι... Πάντως αν πηγαίνετε φοβισμένοι να είστε σίγουροι ότι έχετε χάσει. Είναι μεγάλη νίκη τους να προκαλούν άγχος σε άτομα που απλά τους σκέφτονται χωρίς καν να τους έχουν δει.............
Σημείωση:Από πείρα στους των οικονομικών σχολών φοιτητές δίνω τη συμβουλή πως τέτοια άγχη δεν χωράνε...........
Εντάξει φαίνεται πως θέλω να το παίξω έξυπνος έτσι όπως παρουσιάζω τα πράγματα, δεν είναι έτσι, sorry λοιπόν... Απλά δεν μπορώ να δεκτώ πως ομάδες παιδιών τρομοκρατούν άλλους και σε τέτοια ηλικία υποκινούμενοι από κόμματα...
Για να φανώ λίγο πιο λογικός μπορείτε όσοι αισθάνεστε άσχημα λόγω των παρατάξεων να πάτε στη σχολή να βρείτε παρέα. Μεσω του φόρουμ ας πούμε για αρχή...Θα νοιώσετε πιο πολύ ασφάλεια...

Err, ποιός φοβάται; Απλά σου λέμε ότι είναι σπασαρχίδες κι ότι δεν γλιτώνεις εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos<91>

Νεοφερμένος

Ο panos<91> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάστε. Γιατί φοβάστε; Εντάξει είναι κάποια άτομα αρκετά κουραστικά. Το ίδιο κουραστκός μπορεί να γίνει ο καθένας... Τέλοσπάντων θα πάω για τις εγγραφές και θα δω αν είχα δίκιο ή όχι... Πάντως αν πηγαίνετε φοβισμένοι να είστε σίγουροι ότι έχετε χάσει. Είναι μεγάλη νίκη τους να προκαλούν άγχος σε άτομα που απλά τους σκέφτονται χωρίς καν να τους έχουν δει.............
Σημείωση:Από πείρα στους των οικονομικών σχολών φοιτητές δίνω τη συμβουλή πως τέτοια άγχη δεν χωράνε...........
Εντάξει φαίνεται πως θέλω να το παίξω έξυπνος έτσι όπως παρουσιάζω τα πράγματα, δεν είναι έτσι, sorry λοιπόν... Απλά δεν μπορώ να δεκτώ πως ομάδες παιδιών τρομοκρατούν άλλους και σε τέτοια ηλικία υποκινούμενοι από κόμματα...
Για να φανώ λίγο πιο λογικός μπορείτε όσοι αισθάνεστε άσχημα λόγω των παρατάξεων να πάτε στη σχολή να βρείτε παρέα. Μεσω του φόρουμ ας πούμε για αρχή...Θα νοιώσετε πιο πολύ ασφάλεια...

δεν καταλαβα τι ειπες για τις οικονομικες σχολες..μπορεις να τ διευκρινισεις??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν το χρησιμοποιώ με την έννοια του τρόμου, αλλά της έντονης ενόχλησης που φτάνει στα όρια της αποστροφής.Πάντως:

Πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μ' αυτό μου φέρνει τρόμο.
(Αν και φαντάζομαι το γράφεις μεταφορικά...)

Αλήθεια το err τί σημαίνει;

Στον Pano<91> απάντησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάστε. Γιατί φοβάστε; Εντάξει είναι κάποια άτομα αρκετά κουραστικά. Το ίδιο κουραστκός μπορεί να γίνει ο καθένας... Τέλοσπάντων θα πάω για τις εγγραφές και θα δω αν είχα δίκιο ή όχι... Πάντως αν πηγαίνετε φοβισμένοι να είστε σίγουροι ότι έχετε χάσει. Είναι μεγάλη νίκη τους να προκαλούν άγχος σε άτομα που απλά τους σκέφτονται χωρίς καν να τους έχουν δει.............
Σημείωση:Από πείρα στους των οικονομικών σχολών φοιτητές δίνω τη συμβουλή πως τέτοια άγχη δεν χωράνε...........
Εντάξει φαίνεται πως θέλω να το παίξω έξυπνος έτσι όπως παρουσιάζω τα πράγματα, δεν είναι έτσι, sorry λοιπόν... Απλά δεν μπορώ να δεκτώ πως ομάδες παιδιών τρομοκρατούν άλλους και σε τέτοια ηλικία υποκινούμενοι από κόμματα...
Για να φανώ λίγο πιο λογικός μπορείτε όσοι αισθάνεστε άσχημα λόγω των παρατάξεων να πάτε στη σχολή να βρείτε παρέα. Μεσω του φόρουμ ας πούμε για αρχή...Θα νοιώσετε πιο πολύ ασφάλεια...

Δεν είπαμε ότι φοβόμαστε...Ούτε ότι όλοι αυτοί που ασχολόυνται δαγκώνουν...(κυριολεκτικά τουλάχιστον:D:D)...Απλά είναι λίγο γελοίο να προσποιούνται ότι απλά νοιάζονται να σε εξυπηρετήσουν απ΄την καλή τους την καρδιά...:nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
πατρα τι να γινεται αραγε?:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
μια απτα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tyxodioktis

Νεοφερμένος

Ο tyxodioktis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά...Έλεος..πού βαδίζουμε...αν είναι δυνατόν να συμπεριφερόμαστε έτσι...η πολιτική είναι δικαίομα του καθενος...αν είναι δυνατόν να μην έχουμε πολιτική συνέιδηση..πού θα βαδίζαμε έχετε συλλογιστεί ποτε?Αν δεν ενδοιαφερόμασταν για το τί γίνετε στην πολιτική ζωή της χώρας έχετε σκεφτεί ποτε πώς θα ήταν τα πράγματα?Θα ήμασταν ένα κράτος που θα κυβερνιόμασταν ή μάλλον θα χειραγωγούμασταν απο μιά μόνο φαινομενική δημοκρατία,γιατί στην ουσιά θα γινόταν ότι ήθελε μια ας την πούμε "κυβέρνηση"( αν και θα ήταν καλύτερα να χρησημοποιούσα τον όρο "χούντα")χωρίς έλεγχο, άρα θα καταλήγαμε σε εποχές τύπου '63-'74 όπου η
τότε πραγματική χούντα δεν άφηνε τους πολίτες να έχουν πολιτική άποψη περνόντας ότι ήθελε χωρίς κανέναν έλεγχο...
Προσοχη!Δέν θέλω να πείσω κανέναν να μπει σε καμία παράταξη εκτός εαν βέβαια αυτός το επιλέξει...Και συμφωνω με το οτι οι παρατάξεις "πρίζουν" και αυτό συμβαίνει παντου...Το μόνο που λέω είναι οτι πρέπει να ακούμε όλες τις γνώμες και να καταλήγουμε σε ένα συμπέρασμα,ας μην είμαστε προκατηλλημένοι...

Κώστας...Οικομομικό Πανεπιστημιου Κρήτης(Ρέθυμνο)


P.S.:Α και ελπίζω όσοι τελικά πήγατε και γραφτήκατε και ζήσατε λίγο μέσα στο πανεπηστήμιο καταλάβατε οτι δεν υπάρχει μόνο για να μας δίνει πτυχία αλλά και για να μας κοινονικοποιεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν ξέρω παιδιά τι κάνετε εσείς αλλά όπως με δουλεύουν τους δουλεύω

Πάντως είναι πολύ λυπηρό κάποιοι ανίδεοι και ανίκανοι να κοροϊδεύουν τους φοιτητές και να υπονομεύουν το δημόσιο πανεπιστήμιο

Αλλά να μου πείτε αφού κάποιοι τους βάζουν να κάνουν ο,τι κάνουν ....

Ας γελάσουμε και λιγο ...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=h53m-Qj4hsw[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top