Φοιτητικές παρατάξεις

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Άμα το δω ρε φίλε θα πάρω μια καραμπίνα και θα τους σκοτώσω νιώθωντας ότι έκανα στη ζωή μου κάτι πραγματικά σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzoker

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Τι σπουδάζεις φίλε μου?

Είχα αισθανθεί και εγώ τότε πολύ άσχημα και έλεγα από μέσα μου "μα καλά γιατί δεν τους στέλνει στο διάολο ?" Ποιος τους έδωσε αυτό το δικαίωμα . . . Η Δημοκρατία? Η πολιτική ελευθερία?
Εγώ φίλε μου, τελείωσα ιδιωτικό σχολείο όπου είχαμε ειλικρινά απόλυτη τάξη και πειθαρχία! Ναι, δε λέω, πολύ σφιχτό σχολείο, αλλά όλα δούλευαν ρολόι. Μόλις μπήκα εκεί έχασα την μπάλα!
Ξέρεις τι είναι, να βλέπεις φοιτητές που κάθονται έξω στα τραπέζια μέσα όμως στο πανεπιστήμιο να παίζουν ΤΡΑΠΟΥΛΑ? Τι είναι ρε το πανεπιστήμιο? Λέσχη??? Ένα διάστημα είχαν φέρει, δε θυμάμαι πια παράταξη και x-box - playstation!!!. . . "happy_land"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τώρα θα σπουδάσω οικονομικά... Αν είναι δυνατόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εγώ παιδιά δεν σπουδάζω ακόμα(3η λυκείου φέτος) αλλά στην ιδέα και μόνο των φοιτητικών παρατάξεων,των Μογγόλων που θα έρθουν με σκοπό να μου κάνουν πλύση εγκεφάλου ώστε να γραφτώ στη δική τους παράταξη κλπ με πιάνει αναγούλα.

Αν δεν το έχετε δει,δείτε αυτό αν θέλετε: [ame="https://www.youtube.com/watch?v=nmen1GyvLOs"]https://www.youtube.com/watch?v=nmen1GyvLOs [/ame](για γέλια είναι,αλλά αν αναλογιστούμε ότι είναι οι σημερινοί ψηφοφόροι τότε μάλλον για κλάματα είναι τελικά.)

Α και κάτι άλλο,για τον φίλο που είπε για του άλλους που μπουκάρανε μέσα και βγάλαν λόγο δίχως άδεια:Στο ΕΚΠΑ είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτό με τα κόμματα στα πανεπιστήμια είναι που καταστρέφει τελείως τα Ελληνικά Πανεπηστήμια. Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά εγώ από ότι ξέρω αυτό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzoker

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μη γραφτείς πουθενά!!!!
Θα κάνεις φίλε μου τη δουλίτσα σου και θα κοιτάς όσο το δυνατόν γρηγορότερα να πάρεις το χαρτί σου!!!!!!!!!!! Τίποτε άλλο!! Ο ένας δουλεύει τον άλλον!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos<91>

Νεοφερμένος

Ο panos<91> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ok ευχαριστω πολυ παιδια θα τ χω υποψην μου:no1::no1::no1:...κ εγω αυτο πιστευα αλλα ηθελα να σιγουρευτω..δεν θα γινω κ εγω σαν τ αλλα τα ρεμαλια π τρωνε τα λεφτα των δικων τους μεχρι τα 30 τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μη γραφτείς πουθενά!!!!
Θα κάνεις φίλε μου τη δουλίτσα σου και θα κοιτάς όσο το δυνατόν γρηγορότερα να πάρεις το χαρτί σου!!!!!!!!!!! Τίποτε άλλο!! Ο ένας δουλεύει τον άλλον!!!!!
Ακριβως! Κι εγω αυτη τη σταση σκοπευω να τηρησω και συμφωνω απολυτα! Το θεμα ειναι κατα ποσο θα μ' αφησουν στην ησυχια μου να κανω τη δουλεια μου. Ελπιζω να παρουν νωρις το μηνυμα και να μην με πρηξουν πολυ...

@tzoker: Καλα μιλας σοβαρα γι' αυτο το περιστατικο; Αν ειναι δυνατον!!! Δεν περιμενα οτι φτανουν σε τετοιες καταστασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αυτό με τα κόμματα στα πανεπιστήμια είναι που καταστρέφει τελείως τα Ελληνικά Πανεπιστήμια. Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά εγώ από ότι ξέρω αυτό πιστεύω.

:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
To πρόβλημα δεν είναι μόνο τα κόμματα, γιατί θα έρθουν να σας κάνουν και άλλοι πλύση εγκεφάλου που δήθεν είναι έξω απο κόμματα και ανεξάρτητοι (π.χ ΕΑΑΚ). Μην τσιμπάτε. Πάντως εγώ είμαι 100% σίγουρος οτι κάποιοι απο εδώ που λένε για το οτι αηδιάζουν με αυτά κτλ θα λαμβάνουν μέρος και θα είναι και μαχητικοί. :P

Υ.Γ. Φαντάζομαι τον qwertyuiop σε παράταξη. Γέλιο θα χει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
:no1::no1:+φωνω με τον Eruyomo...Ελεος ποια με αυτα τα κομματα καθονται και σκοτωνονται μεταξυ τους χωρις κανενα ουσιαστικο λογο, τις περισσοτερες φορες τουλαχιστον..Ειναι παρα πολυ σπαστικο την ωρα που πας να γραφτεις ,που εχεις τοσα στο κεφαλι σου και τοσα να κανεις,να ερχεται ο καθενας και να λεει τα δικα του..σορυ αλλα δεν χρειαζομαι καμμια "ενημερωση" ή αλλου ειδους κομματικη "πληροφορια"..ειμαι ενηλικας και ελευθερος ανθρωπος δεν χρειαζομαι "καθοδηγηση" απο κανεναν και ουτε θα που πει ο αλλος τι θα κανω και ποια πιστευω θα εχω...νομιζω πως οι περισσοτεροι απο μας σκεφτονται το ιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
:no1::no1:+φωνω με τον Eruyomo...Ελεος ποια με αυτα τα κομματα καθονται και σκοτωνονται μεταξυ τους χωρις κανενα ουσιαστικο λογο, τις περισσοτερες φορες τουλαχιστον..Ειναι παρα πολυ σπαστικο την ωρα που πας να γραφτεις ,που εχεις τοσα στο κεφαλι σου και τοσα να κανεις,να ερχεται ο καθενας και να λεει τα δικα του..σορυ αλλα δεν χρειαζομαι καμμια "ενημερωση" ή αλλου ειδους κομματικη "πληροφορια"..ειμαι ενηλικας και ελευθερος ανθρωπος δεν χρειαζομαι "καθοδηγηση" απο κανεναν και ουτε θα που πει ο αλλος τι θα κανω και ποια πιστευω θα εχω...νομιζω πως οι περισσοτεροι απο μας σκεφτονται το ιδιο...


+1..

και η αδερφη μου οταν ειχε πρωτοπαει στην σχολη της για την εγγραφη θυμαμαι που μου ελεγε οτι μολις μπηκε τα γνωστα κομματικοποιημενα ατομα την επρηζαν (αυτην και αλλα "πρωτακια") και οχι μονο σε επιπεδο ενημερωσης αλλα και γλυψιματος..σε στυλ "κοπελια θες βοηθεια..εμεις ημαστε εδω" και ετσι...και Btw ειχαν και κατι τυπαδες,ισως φιλους τους ή "ομοιδεατες" τους ,να τους ακολουθουν σε στυλ body-guard ,ετοιμοι για τσαμπουκαδες..απαπα..σιχαινομαι μονο που σκεφτομαι οτι υπαρχει μια περιπτωση να υποστω καποτε και γω τα ιδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,083 μηνύματα.
Πρέπει να απαγορευτούν αυτές οι αηδίες μέσα στη τριτοβάθμια εκπαίδευση και να αναθεωρηθεί η έννοια του ασύλου.
Και προσωπικά πιστεύω ότι όποιος υπουργός παιδείας το καταφέρει αυτό, θα μείνει στην ιστορία.

Πριν κάτι μήνες είχα πάει να παρακολουθήσω - από περιέργεια και αν δω και το περιβάλλον- κάτι μαθήματα στην ΑΣΟΕΕ του τμήματος Πληροφορικής και μέσα στην αίθουσα, στο εμπρός μέρος των εδρών στις και στον τοίχο είχαν κάμποσες γιγαντοαφίσες της ΚΝΕ. :emm:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πρέπει να απαγορευτούν αυτές οι αηδίες μέσα στη τριτοβάθμια εκπαίδευση και να αναθεωρηθεί η έννοια του ασύλου.
Και προσωπικά πιστεύω ότι όποιος υπουργός παιδείας το καταφέρει αυτό, θα μείνει στην ιστορία.

Πριν κάτι μήνες είχα πάει να παρακολουθήσω - από περιέργεια και αν δω και το περιβάλλον- κάτι μαθήματα στην ΑΣΟΕΕ του τμήματος Πληροφορικής και μέσα στην αίθουσα, στο εμπρός μέρος των εδρών στις και στον τοίχο είχαν κάμποσες γιγαντοαφίσες της ΚΝΕ. :emm:



-petros

Με όλα τα κόμματα συμβαίνει αυτό και η ατμόσφαιρα στα αμφιθέατρα καταντά αποπνικτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geo12345

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πρέπει να απαγορευτούν αυτές οι αηδίες μέσα στη τριτοβάθμια εκπαίδευση και να αναθεωρηθεί η έννοια του ασύλου.
Και προσωπικά πιστεύω ότι όποιος υπουργός παιδείας το καταφέρει αυτό, θα μείνει στην ιστορία.


-petros

Συμφωνω μαζι σου ομως..αρκετα δυσκολο καποιος πολιτικος να το καταφερει αυτο μιας και ας μην κοροιδευομαστε...οι παραταξεις αυτες υποκινουνται απο τα ιδια τα κομματα και αποτελουν κατα καποιο τροπο τη νεολαια και το μελλον του καθε κομματος.Και γενικα το ''νεο αιμα'' ειναι αρκετα σημαντικο για αυτα,κακα τα ψεματα.Παντως και γω π θα παω για εγγραφη αρχισα να τα σκεφτομε και πραγματικα σιχαθικα και μονο στην ιδεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
να μη πω τι μου εχει πει για τη ΚΝΕ ...αντε θα πω:P

ειχαν προγραμματιστει καποιες συνελευσεις στα διαφορα τμηματα (νηπιαγωγων,ιστορικο κλπ κλπ) αναφορικα με τις καταληψεις..και οπως διαμορφωνοταν το κλιμα ηταν φανερο οτι οι περισσοτεροι θα ψηφιζαν κατα για να δωσουν τα μαθηματα τους...και οι ΚΝΗτες ,σαφως αντιθετοι σε κατι τετοιο,τοιχοκολλησαν χαρτια που ελεγαν "η συνελευση ακυρωνεται,τα μαθηματα θα δοθουν κανονικα" για να το διαβασουν οι αντιρρησιες των καταληψεων,να το χαψουν,να μην πανε στη συνελευση και να πανε μονο οι ΚΝΗτες και να περασει το δικο τους αφου μονο αυτοι θα ηταν παροντες στη ψηφοφορια...

κατι τετοιο ειχε γινει..δεν ειμαι σιγουρη για λεπτομερειες αλλα βασικα ετσι μου ειχαν πει..ελεος...και δν κατηγορω φυσικα μονο τη ΚΝΕ..ολες οι παραταξεις τα ιδια σκατα ειναι..απλως αναφερω το περιστατικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,083 μηνύματα.
Με όλα τα κόμματα συμβαίνει αυτό και η ατμόσφαιρα στα αμφιθέατρα καταντά αποπνικτική!
Ναι, δεν το λέω με την έννοια ότι η ΚΝΕ τα κάνει όλα, απλά είδα αφίσες της και είμαι σίγουρος πως και οι άλλοι τα ίδια κάνουν! :P
(νομίζω και στους διαδρόμους έβλεπα αλλά ως συνήθως δεν δίνω σημασία)

Ελπίζω πάντως πέρα από το ψευτοφιλικό στυλάκι και την ευγένεια (ακα δημόσιες 'χέσεις), να μην γίνονται πιεστικοί στους πρωτοετής με άμεσο και θρασύ τρόπο για να ακολουθήσουν τις παρατάξεις τους. :(

Ας βάλουμε πέρα τα συγκεκριμένα κόμματα/παρατάξεις και ας μιλήσουμε γενικότερα. :)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως και γω π θα παω για εγγραφη αρχισα να τα σκεφτομαι και πραγματικα σιχαθηκα και μονο στην ιδεα.
Εγω να δεις!! Και με εχει αγχωσει παρα πολυ ολο αυτο για να σου πω την αληθεια, απο τοτε που το πρωτοδιαβασα εδω στο forum. Στην αρχη ειπα οτι αυτα δεν γινονται. Και παω στοιχημα οτι μονο εδω συμβαινουν αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ψυχραιμία :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geo12345

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ναι, δεν το λέω με την έννοια ότι η ΚΝΕ τα κάνει όλα, απλά είδα αφίσες της και είμαι σίγουρος πως και οι άλλοι τα ίδια κάνουν! :P
(νομίζω και στους διαδρόμους έβλεπα αλλά ως συνήθως δεν δίνω σημασία)


-petros

Οταν φετος εδινα μαθηματικους διαγωνισμους π ειμασταν στο χημικο αν δν κανο λαθος,οπως ανεβαινες τις σκαλες για να παμε στον 3ο οροφο εβλεπες τους τοιχους γυρω σ γεματους οταν λεμε ομως γεματους μεχρι και την τελευτεα γωνια αφισες.Ενας τοιχος ΚΚΕ,ενας ΝΔ κτλπ,τρελο γελιο:jumpy:

Ασε τπτ δν εχουμε δει ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top