Φοιτητικές παρατάξεις

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Και το προφιτερόλ έχει ως βάση του τη ζύμη και τη σοκολάτα αλλά δε χρειάζεται σε ενα θέμα που μιλάμε για προφιτερόλ αναγκαστικά να μιλήσουμε για ζύμη ή σοκολάτα. Σεβαστό αυτό που νομίζεις αλλά συζητάμε άλλο θέμα τώρα.:)

Πάντα φιλικά έτσι;:)

Φιλικά και έγω έγραψα την σκέψη μου και δεν νομίζω ότι ήταν πολυ έξω απο το θέμα που συζητάμε.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Φιλικά και έγω έγραψα την σκέψη μου και δεν νομίζω ότι ήταν πολυ έξω απο το θέμα που συζητάμε.....:/:

Όπως και να χει δεν πειράζει:) Μου έδωσες μια υπέροχη ιδέα για ερώτηση όμως! Θα μπορούσε ποτέ να υπάρξει φοιτητική παράταξη που να μην κυμαίνεται ιδεολογικά στα όρια κανενός κόμματος;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Όπως και να χει δεν πειράζει:) Μου έδωσες μια υπέροχη ιδέα για ερώτηση όμως! Θα μπορούσε ποτέ να υπάρξει φοιτητική παράταξη που να μην κυμαίνεται ιδεολογικά στα όρια κανενός κόμματος;:worry:

υπάρχουν τέτοιες σε ορισμένες σχολες.... αλλά ειναι λίγες:) άντε να πείσεις τους φοιτητές ότι δεν υποστηρίζεις κανέναν.. πρωτα πρώτα οι υπαρχουσες φοιτητικές παρατάξεις θα σε κατασπαράξουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
υπάρχουν τέτοιες σε ορισμένες σχολες.... αλλά ειναι λίγες άντε να πείσεις τους φοιτητές ότι δεν υποστηρίζεις κανέναν.. πρωτα πρώτα οι υπαρχουσες φοιτητικές παρατάξεις θα σε κατασπαράξουν
Στο πολυτεχνείο κρήτης η "ανεξάρτητη" ενωτική πρωτοβουλία βγαίνει επι σειρά ετών στις εκλογές πρώτη στους ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είναι λίγες οι σχολές που συμβαίνει αυτό... είστε τυχεροί εκεί κάτω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
και σε εμάς η "εξωκοινοβουλευτική αριστερά" πρωτεύει συχνότατα πυκνότατα... το ποιός από όλους συγγενεύει περισσότερα με τα γίδια, ας μην το συζητήσουμε καλύτερα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JiMiOuS

Νεοφερμένος

Ο JiMiOuS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καταρχήν γεια σας, είμαι νέος στην παρέα και είναι το πρώτο μου post:clapup:. Ξέρει κανείς την ΚΑ.ΤΣΙ.ΚΑ; Είναι φοιτητική παράταξη κάποιας σχολής και σημαίνει : ΚΑΘΙΣΙΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ... :D

Πέρα όμως από αυτές τις παράταξεις της πλάκας δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να δημιουργηθούν άλλες φοιτητικές παρατάξεις, ανεξάρτητες από τα πολιτικά κόμματα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τα υπέρ είναι:
εμ, είναι:
χμ... είναι:
...δεν μου βγαίνει

Τα κατά είναι:
1. Ότι θα προωθείς συμφέροντα άλλων και θα έχεις την αυταπάτη ότι βοηθάς
2. Θα πλακώνεστε στο ξύλο στις εκλογές και στα άλλα πολιτισμένα δρώμενα
3. Θα θες να αλλάξεις τον κόσμο με την υπογραφή αυτών που τον κατέστρεψαν
4. Θα είσαι μονότονος όταν μιλάς για πολιτική γιατί θα έχεις ένα χρωματισμένο μοτεράκι κάτω από τη γλώσσα
5. Θα τσακώνεσαι με όλους τους αλλόχρωμους
6. Θα μου απαντήσεις ότι δεν είναι έτσι και έχει νόημα
7. Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα ουσιόδες και θα λες ότι κάνεις ότι μπορείς
8. Θα γλύφεις τον κ*λ* των νέων φοιτητών για να γίνουν μέλη
9. Θα είσαι πολύ φιλικός σε σημείο αηδίας
10. Θα κάνεις πλούσιο το κεφάλι σου στα φοιτητικά πάρτυ
και άλλα πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από JiMiOuS:
Καταρχήν γεια σας, είμαι νέος στην παρέα και είναι το πρώτο μου post:clapup:. Ξέρει κανείς την ΚΑ.ΤΣΙ.ΚΑ; Είναι φοιτητική παράταξη κάποιας σχολής και σημαίνει : ΚΑΘΙΣΙΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ... :D

Πέρα όμως από αυτές τις παράταξεις της πλάκας δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να δημιουργηθούν άλλες φοιτητικές παρατάξεις, ανεξάρτητες από τα πολιτικά κόμματα.:/:


Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Κατσίκα! ΚΑΛΟ! ΚΑΛΟ!:clapup: :clapup: Πω πω έλιωσα, να σαι καλά ρε παλικάρι και καλως ήρθες στο στέκι μας!:) Ελπίζουμε να είναι ευχάριστη η περιήγηση σου στους χώρους του!;)

Κοίτα εγω γνωρίζω οτι υπάρχει μια παράταξη ΜΑΤΙ στα ΤΕΙ Πάτρας που βγαίνει πρώτη νομίζω και μια ΦΠΠ στο ΕΚΠΑ (πληροφορική) οι οποίες είναι ανεξάρτητες. Τώρα το τι κάνουν και τι πετυχαίνουν δεν το ξέρω. Ότι εχω ακούσει απο γνωστούς μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Είμαι ιδρυτικό μέλος της ΦΠΠ που ανέφερε ο Valderάκος πριν από λίγο.
Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε: https://cgi.di.uoa.gr/~fpp και για το σύλλογο φοιτητών: https://cgi.di.uoa.gr/~studclub

Δημιουργηθήκαμε μια εβδομάδα πριν από τις εκλογές και σπάσαμε την αυτοδυναμία της ΔΑΠ μετά από 7 χρόνια.. Αυτό λέει πολλά πιστεύω. Σε λίγους μήνες έχουμε διεκδικήσει και έχουμε πετύχει πράγματα που τόσα χρόνια διαμαρτύρονται οι φοιτητές γι' αυτά αλλά κανείς δεν ασχολιόταν είτε γιατί είχε "να υπερασπιστεί το Ιράκ" είτε να βολέψει τους δικούς του σε δημόσιο/μεταπτυχιακά κτλ.

Στους λίγους μήνες που συμμετέχω στην πολιτική διαδικασία του τμήματός μου έχω μάθει για διαφθορές, πελατειακές σχέσεις κλπ. που έχω σιχαθεί τη ζωή μου.. Δυστυχώς δε μπορώ να υπεισέρθω σε ανατριχιαστικές λεπτομέρεις για ευνόητους λόγους. Πολιτικά πρόσκειμαι στο χώρο της κεντροαριστεράς, κατά τη γνώμη μου όμως τα κόμματα δεν έχουν καμία θέση στο πανεπιστήμιο, οι φοιτητές είναι παντοδύναμοι και πρέπει να διεκδικούν χωρίς ταμπέλες και καπελώματα (βλέπε συντονιστικό κτλ.) τα αιτήματα και τα δικαιώματά τους.

Υπάρχουν και άλλες ανεξάρτητες παρατάξεις και σε μερικές σχολές είναι και πρώτες. Στηρίξτε τις. Είναι δύσκολο και θέλει αγώνα και υπευθυνότητα αλλά στο τέλος νομίζω ότι αξίζει τον κόπο.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Lexx:
1. Ότι θα προωθείς συμφέροντα άλλων και θα έχεις την αυταπάτη ότι βοηθάς
2. Θα πλακώνεστε στο ξύλο στις εκλογές και στα άλλα πολιτισμένα δρώμενα
3. Θα θες να αλλάξεις τον κόσμο με την υπογραφή αυτών που τον κατέστρεψαν
4. Θα είσαι μονότονος όταν μιλάς για πολιτική γιατί θα έχεις ένα χρωματισμένο μοτεράκι κάτω από τη γλώσσα
5. Θα τσακώνεσαι με όλους τους αλλόχρωμους
6. Θα μου απαντήσεις ότι δεν είναι έτσι και έχει νόημα
7. Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα ουσιόδες και θα λες ότι κάνεις ότι μπορείς
8. Θα γλύφεις τον κ*λ* των νέων φοιτητών για να γίνουν μέλη
9. Θα είσαι πολύ φιλικός σε σημείο αηδίας
10. Θα κάνεις πλούσιο το κεφάλι σου στα φοιτητικά πάρτυ
και άλλα πολλά
1. Αν το γενικό συμφέρον δεν είναι δικό σου (οχι προσωπικά, γενικά μιλάω) τότε είσαι μακριά νυχτωμένος.
2. Ας μην είμαστε τόσο κλισέ...
3. Ο κόσμος καταστράφηκε; Που; Στην ταινία του Τομ Κρούζ;
4. Το να υποστηρίζεις κάποιοες συγκεκριμμένες ιδέες δεν σημαίνει ότι δεν είσαι ρεαλιστής.
9. Και είσαι πάντα φιλικός;
10. Πλούσιο; Εγώ γιατί βλέπω την τσέπη μου να αδειάζει;

Γενικά παρατηρώ μια απαξίωση του φοιτητικού συνδικαλισμού απο μερικούς που τα βρήκαν όλα έτοιμα και τα θεωρούνε δεδομένα.
Δεν θα πώ πως η Παιδεία της χώρας είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή τη στιγμή, αλλά βρίσκεται σε ένα κάποιο επίπεδο γιατί άνθρωποι έχυσαν αίμα και ιδρώτα για να κατακτήσουν αυτά που οποιοσδήποτε απολαμβάνει αραχτός σε μια καφετέρεια σήμερα.
Ίσως όμως κάποια άτομα δεν διανοούνται το να κάνεις κάτι για το κοινό συμφέρον και όχι προς ίδιον ώφελος, ίσως γιατί τα ίδια προτιμούν να δέχονται και να απολαμβλανουν παρά να προσφέρουν (κατά το δυνατόν).
Δεν δια διαφωνήσω πως μερικοί εμπλέκονται σε φοιτητικές παρατάξεις για αυτό το λόγο, όμως είναι μειοψηφία, και αυτό δεν αρκεί για να απαξιωθεί ο θεσμός.
Απολαύστε λοιπόν όλοι το παρόν που παραλάβατε και αδιαφορείστε για το μέλλον που θα ζήσετε και εσείς και τα παιδιά σας. Σαν γενιά δεν αναγκαστήκαμε ούτε να κάνουμε την επανάστασή μας απέναντι στη χούντα, ούτε να κατέβουμε στους δρόμους και να αγωνιστούμε.
Θεωρούμε (σαν γενιά πάντα) πως η γενική παρούσα κατάσταση ήταν-είναι-και θα είναι έτσι, όμως αν δεν μπορείτε μερικοί να έχετε όραμα, και αν δεν μπορείται να περιορίσετε τον εγωισμό σας και διαβάστε λίγο ιστορία τουλάχιστον, για να μην χρειαστεί η ιστορία να επαναληφθεί...

Σαφέστατα με τα παραπάνω ούτε επιτίθομαι σε κανέναν προσωπικά ούτε προσπαθώ να φανατίσω. Όμως κατακρίνω την στάση αποστασιοποίησης και την φιλοσοφία "εγώ να είμαι καλά και φούρνος μην καπνίσει".
Και μην ξεχνάτε, ο Άνθρωπος είναι πολιτικό ζώον, άραγε τα ζώα είναι απολιτίκ άνθρωποι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
1. Αν το γενικό συμφέρον δεν είναι δικό σου (οχι προσωπικά, γενικά μιλάω) τότε είσαι μακριά νυχτωμένος.
2. Ας μην είμαστε τόσο κλισέ...
3. Ο κόσμος καταστράφηκε; Που; Στην ταινία του Τομ Κρούζ;
4. Το να υποστηρίζεις κάποιοες συγκεκριμμένες ιδέες δεν σημαίνει ότι δεν είσαι ρεαλιστής.
9. Και είσαι πάντα φιλικός;
10. Πλούσιο; Εγώ γιατί βλέπω την τσέπη μου να αδειάζει;

1. To γενικό συμφέρον δεν έχει χρώμα
2. Κλισέ είναι τα μάτια μου που βλέπουν.
4. Συμφωνώ
9. Όχι
10. Πιο πολλά πάρτυ...

Επίσης χαίρομαι που συμφωνείς στα άλλα 6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Lexx:
Επίσης χαίρομαι που συμφωνείς στα άλλα 6.
Ίσως αν άφηνες τις ειρωνίες να σκεφτόσουνα καμια καλύτερη απάντηση...
Νομίζω ότι εννοείται πως δεν συμφωνώ, ότι είπες απαξιώνει τον φοιτητικό συνδικαλισμό και προάγει τον εγωισμό, απλά αυτά τα συγκεκριμμένα θεώρησα πιο σημαντικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Εαν δω ειρωνία θα είμαι ο πρώτος που θα κόψω κ#λους φίλε Άρτυ2. Μια χαρά τα λέτε και οι δυο. Μη χαλάσει τώρα το κλίμα!:( Ηρεμία λοιπόν και επιστροφή στην όμορφη συζήτησή μας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
Ίσως αν άφηνες τις ειρωνίες να σκεφτόσουνα καμια καλύτερη απάντηση...
Νομίζω ότι εννοείται πως δεν συμφωνώ, ότι είπες απαξιώνει τον φοιτητικό συνδικαλισμό και προάγει τον εγωισμό, απλά αυτά τα συγκεκριμμένα θεώρησα πιο σημαντικά..
Δεν σε ειρωνεύτικα, ή τουλάχιστον όχι με κακία. Πιστεύω ότι οι απόψεις μας είναι αντίθετες και δεν πρόκειται να αλλάξουν ούτε να βρούμε κοινή τομή οπότε δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε.
Τέλος πάντων, απαξιώνω τις φοιτητικές παρατάξεις γιατί οι νέοι έχουν δημιουργικές δυνατότητες και η κομματικοποίηση τους στιρώνει απο πολύ νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης κάτι άλλο που δεν μου αρέσει:
Όσοι είναι σε παρατάξη για την καλοπέραση είναι ούτως ή άλλως κατάπτυστοι οπότε δεν θα ασχοληθώ. Όσοι πάλι είναι σε παράταξη απο ιδεολογία, έχω παρατηρήσει οτι καταλήγουν να γίνεται η ζωή τους η παράταξη... Είναι λογικό αυτό? Είπαμε να μην είναι απολιτικ όντα αλλά όχι κι έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ξέρει κανείς την ΚΑ.ΤΣΙ.ΚΑ; Είναι φοιτητική παράταξη κάποιας σχολής και σημαίνει : ΚΑΘΙΣΙΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ...

Ρ.Α.ΚΙ = Ριζοσπαστική Αριστερή ΚΙνηση

είναι λίγες οι σχολές που συμβαίνει αυτό... είστε τυχεροί εκεί κάτω
Οπως το πάρει κανεις γιατι είναι λίγο άγριοι και έχουν την κατάληψη και την αντιδραση στο τσεπάκι τους. Αλλά βέβαια υπήρξαν και εποχές που το χρειαστικαμε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επίσης κάτι άλλο που δεν μου αρέσει:
Όσοι είναι σε παρατάξη για την καλοπέραση είναι ούτως ή άλλως κατάπτυστοι οπότε δεν θα ασχοληθώ. Όσοι πάλι είναι σε παράταξη απο ιδεολογία, έχω παρατηρήσει οτι καταλήγουν να γίνεται η ζωή τους η παράταξη... Είναι λογικό αυτό? Είπαμε να μην είναι απολιτικ όντα αλλά όχι κι έτσι!

ο καθένας βάζει τα δικά του όρια, michelle.... αν τη βρίσκουν έτσι, δικό τους θέμα, από τη στιγμή που δεν ενοχλούν κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ξέρω κάτι παιδιά που ήθελαν να φτιάξουν ένα σχήμα (για πλάκα) με την ονομασία Μαχόμενη Οργάνωση Υπεράσπισης Νέων Ιδεών (βγάλτε τα αρχικα απο μόνοι σας).
Α και επι τη ευκαιρια, στο ΕΜΠ, το σχήμα των αναρχικών (ξεκαθαρίζω οτι δεν έχω πρόβλημα μαζί τους) ονομάζεται Στέκι, οπότε καταλαβαίνετε που παραπέμπει το e-steki ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
michelle να τους κάνεις εξώδικο :hehe::hehe:

το φτιάξανε τελικά το Μ.Ο.Υ.Ν.Ι. ????(ερώτηση με πολλές προεκτάσεις..:P:P:P) :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top