Φοιτητικές παρατάξεις

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
θα στα πρηξουν μετα:whistle:

δεν με νοιαζει....μμμμ μια σκασιλα που την ειχα! θα σταματησουν να μου λενε για την παπαρηγα ...τις πορειες...και να με πρηζουν με τα αριστερα τους συνθηματα....ας μην μου μιλανε....
τωρα βεβαια θα πει κανεις: δεν σε πιεζει κανεις να τους ακους.!
οντως αλλα τι να κανω που δεν ηθελα να μουτρωσουν και ηθελα να ειμαι ευγενικη!
τωρα δεν εχει τετοια...το ποτηρι ξεχειλησε κυριες και κυριοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
δεν με νοιαζει....μμμμ μια σκασιλα που την ειχα! θα σταματησουν να μου λενε για την παπαρηγα ...τις πορειες...και να με πρηζουν με τα αριστερα τους συνθηματα....ας μην μου μιλανε....
τωρα βεβαια θα πει κανεις: δεν σε πιεζει κανεις να τους ακους.!
οντως αλλα τι να κανω που δεν ηθελα να μουτρωσουν και ηθελα να ειμαι ευγενικη!
τωρα δεν εχει τετοια...το ποτηρι ξεχειλησε κυριες και κυριοι!
1. μη σηκώνεις το τηλέφωνο
2. μη τους μιλάς
και δες την ταινία ''Ο Αόρατος''...θα σε βοηθήσει ψυχολογικά
όταν δεις ότι τα 1 και 2 δεν λειτούργησαν καθόλου στο να ηρεμήσεις από δαύτους...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
κατα την διαρκεια ολων αυτων των χρονων της μεταπολιτευσης τα κομματα μεσω των φοιτητικων τους παραρτηματων εδραιωσαν μια μικρογραφια του πολιτικου συστηματοσ που αλλο παρα υπερ των φοιτητων αποδειχτηκε.... οι φοιτητικεσ παραταξεισ αποτελεσαν και αποτελουν φερεφωνα τησ εκαστωτε πολιτικησ παραταξησ που στηριζουν, εχοντασ ωσ ανταλαγμα την συνεχη χρηματοδοτηση τουσ... αυτεσ οι φοιτητικεσ παραταξεισ δεν καταφεραν ποτε να δημιουργησουν ενα εννοιαιο μετωπο φοιτητων προκειμενου να διεκδηκισουν καλυτερο πανεπιστημιο ακομα και σε περιπτωσεισ οπωσ το αρθρο 16 που ενω σε πρωτο χρονο υπηρξε αμεση ανταποκριση για την καταργηση του σε δευτερο χρονο συνεβαλαν με την αδιαφορια τουσ στο να εξισωθουν τα πτυχια των ατει με τα ιεκ και των αει με τα ατει .... δυστυχωσ αυτοι οι φοιτητοπατερεσ στηριζονται απο ευρεισ μαζεσ χειραγωγουμενησ νεολαιασ που ειτε συμμετεχει με την προοπτικη να τησ παρεχουν σημειωσεισ ειτε γιατι κανει καλυτερα παρτυ ειτε για να βρει γκομενα που αλλιωσ δεν θα μπορουσε, χωρισ να καταλαβαινουν οτι ουσιαστικα δεν αποτελουν τιποτα αλλο παρα θυματα καποιων εξυπνων φοιτητων, που εκμεταλλευονται την δυναμη τησ μαζασ για να ανελκιθουν στην ιεραρχια των κομματων για ιδιο οφελοσ..... καθε χρονια βρησκομαστε στο ιδιο εργο θεατεσ.... ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!το μονο που προσφερουν ειναι νταβαρελικια με τουσ καθηγητεσ για δικια τουσ βολεψια και δοσολιψειεσ με την πριτανεια για να εκλεγουν οι πριτανεισ ....με αυτον τον τροπο ευνουχιζουμε την δυναμη τησ πριτανιασ που λογω μικροκομματικων συμφεροντων αρνειται να δρασει και να αντιμετωπισει τα οξυμενα προβλημματα.....πρεπει καποτε ολοι αυτοι οι κυφηνεσ να ξεκουμπησουν απο τα Ελληνικα πανεπιστημια και να αφησουν τουσ φοιτητες να δρασουν για το δικο τουσ συμφερον!!! ΕΙΣΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
τελικα τπτ δεν εγινε αποτι νομιζα....:D:D:D! μαλλον ημουν υπερβολικη...(κλασσικη γιολαντα):redface::redface:
εντωμεταξυ ολοι οι φιλοι μου που ειδα εκει και εγω ψηφισαμε διαφορετικα πραγματα:worry::worry::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Σκ*τα και φέτος!Ή μάλλον χειρότερα από πέρσι...

Πέρα από κάθε πρόβλεψη τα αποτελέσματα των φετινών φοιτητικών εκλογών. Η ΔΑΠ πρώτη δύναμη (!), μετά από 26 χρόνια διώξεων νοθειών, υπονόμευσης και λοιδορίας εις βάρος της. Ο φοιτητικός κόσμος σε μια σπάνια στιγμή συλλογικής δράσεως, συνειδητοποιώντας τα όσα συμβαίνουν γύρω της, ξεσπά! Το νεανικό αυτό αυθόρμητο ξέσπασμα διοχετεύτηκε στην εκλογική διαδικασία και καταδεικνύεται με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων αυτής. Ο φοιτητικός κόσμος δηλώνει "παρών" και ταυτοχρόνως δείχνει τον δρόμο στο ελληνικό λαό. Κοινή πεποίθηση όσων ψήφισαν την Τετάρτη είναι ότι οι εκλογείς-φοιτητές εξέφρασαν την συσσωρευμένη οργή τους για τα κοινωνικά πολιτικά δρώμενα. Τη ίδια στιγμή η ελπίδα ήταν κατάδηλη στα πρόσωπα των νέων για την -πρώτη και πιο ηχηρή- νίκη μιας ανεξάρτητης, γνήσια νεανικής πολιτικής δύναμης που δεν φοβάται την σύγκρουση με τις κατεστημένες αντιλήψεις, ιδέες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ποιο ξέσπασμα ακριβώς...;Μιλάμε για αστεία ποσοστά, μόνο τα κομματόσκυλα πήγαν και ψήφισαν...Ποιος νοιάζεται για τις φοιτητικές εκλογές από τους υπόλοιπους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Εδώ ο κόσμος καίγεται και η γριά χτενίζεται. Από την μια θέλουμε να αλλάξουμε σελίδα στα Ελληνικά Πανεπιστήμια και να ξεκολλήσουμε από παθογένειες του παρελθόντος αλλά τελικά για μια ακόμη φορά, τους δίνουμε ανάσα ζωής! Μήπως και γι' αυτό φταίει το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όσο σκέφτομαι τα χρήματα που σπαταλάνε οι παρατάξεις, μου γυρνάει το μυαλό. Ή τα προνόμια που έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
προσωπικα,εγω την βοηθεια των κομματων τη δεχομαι γιατι ειμαι πρωτοετης και δεν ξερω τη τυφλα μου.ελπιζω σε λιγο καιρο να μπορω να τα βρισκω ολα μονη μου χωρις βοηθεια.παντως εγω εχω χασει και παρεα γιατι φανατιστικαν με κομματικη παραταξη.βλεπετε,η πασπ και η δαπ κυριως βασιζονται στο φιλοτιμο.οταν σε βοηθαν μερικοι δεν μπορουν να πουν οχι αμα τους ζητησουν να βαλουν το ονομα τους για υποψηφιο ή να βγουν εξω για καφε.επισης πιστευω οτι πολλα ατομα που ειναι πρωτοετεις (ιδιως αυτα που ερχονται απο χωριο ή μια μικρη πόλη και πανε να σπουδασουν θεσσαλονικη ή αθηνα)τοτε τα ψιλοοχανουν γιατι ειναι τρομαχτικο να εισαι ξαφνικα σε μια μεγαλη πολη και σε μια σχολη που δεν ξερεις που πατας και που βρισκεσαι χωρις γονεις και χωρις παρεα.αυτα λοιπον τα ατομα αισθανονται την αναγκη να ανηκουν σε μια ομαδα να εχουν καποιον να τους καθοδηγει και απο το φοβο τους να μη τους χασουν κανουν ο,τι τους ζητησει ο αλλος.καπως ετσι ξεγελιουνται οι πρωτοετης και καπως ετσι εχασα τη παρεα που ειχα στη σχολη.αλλα δεν πειραζει δεν πτοουμαι παμε για αλλα ;) καλυτερα να μενω μονη παρα να εχω ατομα που να με πιεζουν να ψηφιζω για κατι που δεν θελω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εμενα η απορια μου ειναι η εξης...
αμα καποιος δεν ανηκει σε καποια παραταξη ειναι πιο δυσκολο να κανει παρεες?
μηπως στην τελικη αυτες οι παραταξεις σε βοηθουν να κανεις νεες γνωριμιες?
η μηπως κανεις μελη απο αλλες παραταξεις να σε αντιπαθουν εξαιτιας της <<κομματικης αντιπαλοτητας>>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
τι τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι δε μπορω να καταλαβω.οκ πασπ και δαπ ειναι για τα κλαμματα αλλα εκφραζουν και τα κομματα τους οποτε πρεπει να περιμενεις παρομοια συμπεριφορα.οι αλλες παραταξεις εαακ πκσ και αρ.εν αγωνιζονται για καποια πραγματα που πιστευουν.εχουν μια συγκεκριμενη ιδεολογια δεν ειναι παρτακιδες like pasp dap
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomikarios

Νεοφερμένος

Ο oikonomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
τι τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι δε μπορω να καταλαβω.οκ πασπ και δαπ ειναι για τα κλαμματα αλλα εκφραζουν και τα κομματα τους οποτε πρεπει να περιμενεις παρομοια συμπεριφορα.οι αλλες παραταξεις εαακ πκσ και αρ.εν αγωνιζονται για καποια πραγματα που πιστευουν.εχουν μια συγκεκριμενη ιδεολογια δεν ειναι παρτακιδες like pasp dap

Ή εισαι αφελης ή δεν εχεις παει σε πανεπιστημιο...ενα απο τα 2 συμβαινει...χωρις να θελω να σε γειωσω ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ειναι σε διατεταγμενη αποστολη εκτος απο μερικα παιδακια που κανουν την πλακα τους και πανε στα κομματα να βρουν πιο ευκολα γκομενιτσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
τι τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι δε μπορω να καταλαβω.οκ πασπ και δαπ ειναι για τα κλαμματα αλλα εκφραζουν και τα κομματα τους οποτε πρεπει να περιμενεις παρομοια συμπεριφορα.οι αλλες παραταξεις εαακ πκσ και αρ.εν αγωνιζονται για καποια πραγματα που πιστευουν.εχουν μια συγκεκριμενη ιδεολογια δεν ειναι παρτακιδες like pasp dap

εγω παντως δεν βλεπω να κανουβ τιποτα τα ιδια σκατα ειναι η ελλαδα και πολυ χειροτερα μη σου πω:whistle:

εμενα η απορια μου ειναι η εξης...
αμα καποιος δεν ανηκει σε καποια παραταξη ειναι πιο δυσκολο να κανει παρεες?
μηπως στην τελικη αυτες οι παραταξεις σε βοηθουν να κανεις νεες γνωριμιες?
η μηπως κανεις μελη απο αλλες παραταξεις να σε αντιπαθουν εξαιτιας της <<κομματικης αντιπαλοτητας>>?
κοιταξε να δεις ατομα απο φοιτητικη παραταξη θα σε πλησιασουν στανταρ για παρεα αμα εσυ εισαι κοινωνικο ατομο και εχεις εναν αερα και μιλας σε ολους τοτε θα βρεις ευκολα παρεα που σδεν ανηκει σε παραταξη.ναι σαφως κανεις γνωριμιες αλλα το σπαστικο ειναι οτι αργα ή γρηγορα θα σε πρηξουν να τους ψηφισεις ή να βαλεις υποψηφιοτητα στην παραταξη.τωρα θα μου πεις ειναι κακο αυτο?ειναι κακο απο ιδεολογικης αποψης(δλδ αν εσυ δεν πιστευεις αυτα που υποστηριζει το κομμα και απλα το κανεις για να βγεις απο την υποχρεωση που σε βοηθαν στα μαθηματα κτλ ε ειναι λιγο βλακεια)ειναι καλο επειδη θα βρεις μια στανταρ παρεα κ στανταρ σημειωσεις για ολα τα μαθηματα.το θεμα ειναι εσυ τι θελεις?να θυσιασεις τις πολιτικες σου αποψεις και να εισαι καπου απλα και μονο για το συμφερον σου ή θελεις να εισαι πολιτικα ελευθερη?εγω ας πουμε προτιμω το δευτερο.α οσο για υτο που ειπες για το αν δλδ αλλα μελη απο αλλες παραταξεις θα σε αντιπαθησουν δεν νομιζω να γινει αυτο εκτος αμα συμμετεχεις ενεργα στη κομματικη παραταξη:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
εμενα η απορια μου ειναι η εξης...
αμα καποιος δεν ανηκει σε καποια παραταξη ειναι πιο δυσκολο να κανει παρεες?
μηπως στην τελικη αυτες οι παραταξεις σε βοηθουν να κανεις νεες γνωριμιες?
η μηπως κανεις μελη απο αλλες παραταξεις να σε αντιπαθουν εξαιτιας της <<κομματικης αντιπαλοτητας>>?

Δεν χρειάζεται να μπεις σε παράταξη για να γνωρίσεις κόσμο.Εκτός βέβαια και αν είσαι τελείως παριζάκι.

τι τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι δε μπορω να καταλαβω.οκ πασπ και δαπ ειναι για τα κλαμματα αλλα εκφραζουν και τα κομματα τους οποτε πρεπει να περιμενεις παρομοια συμπεριφορα.οι αλλες παραταξεις εαακ πκσ και αρ.εν αγωνιζονται για καποια πραγματα που πιστευουν.εχουν μια συγκεκριμενη ιδεολογια δεν ειναι παρτακιδες like pasp dap

Το ότι είναι περισσότερο ιδεολόγοι δεν σημαίνει ότι είναι λιγότερο ηλίθιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Πόσο ρόλο παίζει αν ανήκεις σε φοιτητικές παρατάξεις σε σχολές όπως η Νομική ή Πολιτικών Επιστημών; Δεν εννοώ αποκλειστικά μέσα στη σχολή αλλά και μετέπειτα σε επίπεδο γνωριμιών/διασυνδέσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πόσο ρόλο παίζει αν ανήκεις σε φοιτητικές παρατάξεις σε σχολές όπως η Νομική ή Πολιτικών Επιστημών; Δεν εννοώ αποκλειστικά μέσα στη σχολή αλλά και μετέπειτα σε επίπεδο γνωριμιών/διασυνδέσεων...

Εξαρτάται με το τι θέλεις να ασχοληθείς μετά. Γιατί, αν θέλεις να ασχοληθείς με την πολιτική, δεν πρέπει να ανήκεις απλά, πρέπει να είσαι hardcore κομματόσκυλο. Μετά γίνεσαι συνδικαλιστής στη δουλειά σου και μετά, ποιος ξέρει, μπορεί να γίνεις και υπουργός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Παιδιά εδω και κατι μηνες που μπαινω εδω για να διαβασω τι λετε,να διαβασω εμπειριες και να φανταστω πως θα ειναι και η δικια μου σχολη ,η δικια μου πρωτη μερα μου δημιουργηθηκε μια απορια απο λογια φοιτητων για τις Παραταξεις και τα κομματα!Μην πεσετε να με φατε και μην βιαστειτε να βαλετε αρνητικη ψηφο γιατι δεν ειμαι με το μερος καμιας παραταξης απλα δεν μπορω να καταλαβω τι εχουν πια το τοσο αρνητικο που ολοι λετε γι'αυτους και τους χαρακτηριζετε..Ειναι κακο να σε βοηθησουν την πρωτη μερα οταν εχεις αναγκη απο βοηθεια?Και ειναι κακο να βγεις μαζι τους?? Πες οτι δεν θες να μπεις σε κανενα κομμα και οτι δεν ασχολεισαι με αυτα ,με το ζορι θα σε βαλουν? και ακομα και αν μπεις τι το αρνητικο εχει να εισαι σε ενα κομμα ?? Μην με βρισετε .. μπορει να κανω ανοητες ερωτησεις αλλα αφου δεν ξερω να μην ρωτησω?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ειναι κακο να σε βοηθησουν την πρωτη μερα οταν εχεις αναγκη απο βοηθεια?Και ειναι κακο να βγεις μαζι τους?? Πες οτι δεν θες να μπεις σε κανενα κομμα και οτι δεν ασχολεισαι με αυτα ,με το ζορι θα σε βαλουν? και ακομα και αν μπεις τι το αρνητικο εχει να εισαι σε ενα κομμα ?? Μην με βρισετε .. μπορει να κανω ανοητες ερωτησεις αλλα αφου δεν ξερω να μην ρωτησω?? :)

1)Δεν ειναι κακο να σε βοηθησει καποιος ειτε ειναι μελος παραταξης ειτε δεν ειναι ,αρκει ο σκοπος του να ειναι να σε βοηθησει και οχι να τον/τους βοηθησεις...
2)Οχι δεν θεωρω κακο να βγεις μαζι τους..Οπως πρεπει να προσεχεις με ποιους βγαινεις τωρα ετσι πρεπει να προσεχεις και τις παρεες που θα κανεις και μεσα στο πανεπιστημιο (προσωρινες ή μονιμες).
3)Δεν σε βαζουν με το ζορι ετσι οπως το εννοεις, απλα πολες φορες η ''πιεση'' τους γινεται ανυποφορη
4)Οι παραταξεις εχουν βγει τελειως απο το δρομο τους και δεν δικαιολογουν πλεον το λογο που δημιουργηθηκαν.Τρελα με τις αφισες, παρτυ, κρυφες συνελευσεις για να ψυφιστει καταληψη ειναι μερικες απο τις καθημερινες ασχολιες των παραταξεων. Μπες σε μια, κρινε και διαλεξε .. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
1)Δεν ειναι κακο να σε βοηθησει καποιος ειτε ειναι μελος παραταξης ειτε δεν ειναι ,αρκει ο σκοπος του να ειναι να σε βοηθησει και οχι να τον/τους βοηθησεις...
2)Οχι δεν θεωρω κακο να βγεις μαζι τους..Οπως πρεπει να προσεχεις με ποιους βγαινεις τωρα ετσι πρεπει να προσεχεις και τις παρεες που θα κανεις και μεσα στο πανεπιστημιο (προσωρινες ή μονιμες).
3)Δεν σε βαζουν με το ζορι ετσι οπως το εννοεις, απλα πολες φορες η ''πιεση'' τους γινεται ανυποφορη
4)Οι παραταξεις εχουν βγει τελειως απο το δρομο τους και δεν δικαιολογουν πλεον το λογο που δημιουργηθηκαν.Τρελα με τις αφισες, παρτυ, κρυφες συνελευσεις για να ψυφιστει καταληψη ειναι μερικες απο τις καθημερινες ασχολιες των παραταξεων. Μπες σε μια, κρινε και διαλεξε .. .

Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση σου !Οχι,εγω απο τωρα ξερω πως αποκλειεται να μπω σε κατι που εχει σχεση με την πολιτικη γιατι πολυ απλα δεν με απασχολει και ακομα και στο γυμνασιο+λυκειο ποτε δεν ασχοληθηκα ομως δεν το θεωρω πια και τοσο τραγικο να ειναι καποιος σε μια παραταξη .. Αμα ειναι κοινωνικος και του αρεσει η πολιτικη ,τα παρτυ ,να ασχολειτα με αφισες κ ολα αυτα γτ οχι??
Υ.Γ. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια γιατι ποτε δεν γνωρισα παιδια που ανηκουν σε παταραξεις και δεν ξερω γενικα πως ειναι τα πραγματα#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top