Φοιτητικές Εστίες Θεσσαλονίκης

Snow8

Νεοφερμένος

Η Snow8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Θελω να μου πειτε μερικα πραγματα για τις εστιες στη θεσσαλονικη. Επηγει λιγο το θεμα οποτε πειτε οτι ξερετε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azwtoo

Νεοφερμένος

Η azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδια κι εγω θελω.το εψαξα λιγο και εμαθα οτι στισ εστεισ θεσσαλονικης μονο ενα κτηριο το δ φεθ εχει τουαλετεσ σε καθε δωματιο.στισ αλλεσ υπαρχουν κοινοβιες.αλλα πληροφορηθηκα επισης οτι στισ δ φεθ τα δωματια ειναι δικλικα οποτε θα συγκατοικησεις αναγκαστικα και με εναν αγνωστο προφανως...:hmm:εγω ξαναεδωσα πανελληνιεσ και ειχα παρει εστια στισ νεες του μετσοβιου πριν γιατι θα καθομουν στη σχολη.ηταν τελειεσ!στην θεσσαλονικη πως ειναι?καμια σχεση με του μετσοβιου η μπα?το σιγουρο ειναι οτι ειναι πιο παλιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Kappa

Νεοφερμένος

Η Eleni Kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μόλις έμαθα ότι πέρασα στο Μαθηματικό Θεσσαλονίκης.... και θέλω να μείνω στις φοιτητικές εστίες. Γνωρίζω ποια δικαολογητικά θα πρέπει να υποβάλω, αλλα δεν ξέρω ποτε περίπου θα μπορέσω να εγκατασταθώ σε περίπτωση που γίνουν δεκτά. Ξέρει κάποιος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Επειδή θα σε διορθώσουν γράφουμε μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες!! Και εγώ μαθηματικό (Αθηνών) πέρασα σήμερα!!! :) Λογικά θα υπάρχει κάποια ανακοίνωση, ψάξε να βρεις τα τηλέφωνα της εστίας και επικοινώνησε μαζί τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pellh

Νεοφερμένος

Η Pellh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μόλις έμαθα ότι πέρασα στο Μαθηματικό Θεσσαλονίκης.... και θέλω να μείνω στις φοιτητικές εστίες. Γνωρίζω ποια δικαολογητικά θα πρέπει να υποβάλω, αλλα δεν ξέρω ποτε περίπου θα μπορέσω να εγκατασταθώ σε περίπτωση που γίνουν δεκτά. Ξέρει κάποιος???

Tα τηλέφωνα μπορείς να τα βρεις εδώ : www.ein.gr

Kαι 'γω σκέφτομαι να κάνω αίτηση για να μπω στην φοιτητική εστία γιατί όπως και να 'χει γλυτώνεις πολλά έξοδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofoklis90

Νεοφερμένος

Ο sofoklis90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια...περασα στο τμημα Τουριστικων Επιχειρησεων στην Θεσσαλονικη κ ενδιαφερομαι να μεινω στις εστιες των ΤΕΙ...εχω μαθει οτι ειναι στην Σινδο..διπλα απο την σχολη...Ηθελα να μαθω πως ειναι τα κτηρια κ ποσο μακρια ειναι η Σινδος απο την Θεσσαλονικη..ελπιζω να ξερει καποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...περασα στο τμημα Τουριστικων Επιχειρησεων στην Θεσσαλονικη κ ενδιαφερομαι να μεινω στις εστιες των ΤΕΙ...εχω μαθει οτι ειναι στην Σινδο..διπλα απο την σχολη...Ηθελα να μαθω πως ειναι τα κτηρια κ ποσο μακρια ειναι η Σινδος απο την Θεσσαλονικη..ελπιζω να ξερει καποιος...
Δεν έχω ιδέα για τις φοιτητικές εστίες, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι η Σίνδος από το κέντρο της πόλης είναι περίπου στα 40-50 λεπτά με το λεωροφείο, ανάλογα την κίνηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Kappa

Νεοφερμένος

Η Eleni Kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Tα τηλέφωνα μπορείς να τα βρεις εδώ : www.ein.gr

Kαι 'γω σκέφτομαι να κάνω αίτηση για να μπω στην φοιτητική εστία γιατί όπως και να 'χει γλυτώνεις πολλά έξοδα

οντως ειναι πολλα τα χρηματα που γλιτωνεις... απο οτι ξερω ειναι 60 ευρο το χρονο και αυτα τα παιρνεις και πισω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...περασα στο τμημα Τουριστικων Επιχειρησεων στην Θεσσαλονικη κ ενδιαφερομαι να μεινω στις εστιες των ΤΕΙ...εχω μαθει οτι ειναι στην Σινδο..διπλα απο την σχολη...Ηθελα να μαθω πως ειναι τα κτηρια κ ποσο μακρια ειναι η Σινδος απο την Θεσσαλονικη..ελπιζω να ξερει καποιος...

επιτελους!!!!!!!! βρηκα 1 συμφοιτητη!! :clapup:
δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα εχω ακουσει πως οι εστιες του ΤΕΙ.. δεν ειναι και οτι καλυτερο :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pellh

Νεοφερμένος

Η Pellh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
επιτελους!!!!!!!! βρηκα 1 συμφοιτητη!! :clapup:
δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα εχω ακουσει πως οι εστιες του ΤΕΙ.. δεν ειναι και οτι καλυτερο :confused:
Κοίτα όντως μπορεί να μην είναι κ ότι καλύτερο αλλά αν δεν το δεις με τα ίδια σου τα μάτια ποτέ δεν ξέρεις...
Κ όπως και να 'χει ας μη ξεχνάμε κ πως τα σπίτια που νοικιάζουμε πολλές φορές δεν είναι ότι καλύτερο και παρ'όλα αυτά τα χρυσοπληρώνουμε κιόλας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
οι εστίες του απθ είναι καλές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
καλησπερα.φετος δινω και σκεφτομαι να δηλωσω γεωπονικη ΑΠΘ 1η επιλογη.δεν θελω να επιβαρυβω οικονομικα τους δικους μου,οποτε σκεφτομαι αρκετα την ιδεα της εστια;(τις προϋποθεσεις τις εχω).το θεμα ειναι οτι σχετικα με τις εστιες του ΑΠΘ δεν εχω ακουσει τα καλυτερα λογια,ουτε απο αποψη υποδομων,ουτε υγιεινης και γενικα υστερουν σε πολλα θεματα,οπως το γεγονος με τα κοινοχρηστα μπανια.θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος αν καποιο απο τα παραρτηματα των εστιων διαθετει μπανια στα δωματια κ αν οι Εστιες Καλαμαριας φιλοξενουν αποκλειστικα φοιτητες του ΠΑ.ΜΑΚ. ή και του ΑΠΘ.επισης,κανοντας την αιτηση για εστια,αν τελικα γινει δεκτη,σε ποιο παραρτημα πας;θελω να πω,δηλωνεις απο μονος σου ποια εστια συγκεκριμενα επιλεγεις ή τυχαια σε τοποθετουν; :P
ευχαριστω εκ των προτερων!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Παιδια οσοι σκεφτεστε να μεινετε σε εστιες σκεφτειτε το καλα. Η μαλλον ξεχαστε το. Δεν το ευχομαι ουτε στον εχθρο μου να μεινει σε εστια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ειναι ενας τροπος ομως να μειωσεις σημαντικα τα εξοδα σου :/:
ξερεις κατι παραπανω για τις εστιες θεσσαλονικης;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
έχω πολλές απορίες κι εγώ για τις εστίες θεσσαλονίκης (για τους φοιτητές του αριστοτελείου).
Μην αρχίσετε να με κράζετε επειδή εγώ τώρα θα δώσω κι ούτε ξέρω σε ποια πόλη θα περάσω,ψάχνω πληροφορίες σχετικά με τις εστίες ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ που έχουν τη σχολή που θέλω και η θεσσαλονίκη είναι η πρώτη που με ενδιαφέρει.Οι υπόλοιπες περιοχές που θέλω έχουνε όλες άψογες εστίες,ωστόσο για τη θεσσαλονίκη υπάρχουν διφορούμενες απόψεις.Έχουμε φυσικά έναν χρόνο ακόμα για εμένα,δεν ξέρουμε πώς θα είναι τα οικονομικά της χώρας και του καθενός,μονάχα μια ιδέα από άτομα που ξέρουν θέλω να έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ποιες ειναι οι προυποθεσεις για να μπεις στν εστια???και ποτε μαθαινεις αν τελικα σε εχουνε δεχτει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασίλης1

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις εστίες. πόσο πιθανό είναι να μπει κάποιος σε εστία? γιατί πρέπει να κάνω μηχανογραφικό και θέλω να πάρω μια γνώμη αν είναι τελείως απίθανο και μπαίνει ένα πολύ μικρο ποσοστό να μην το ρισκάρω διότι δεν έχω την δυνατότητα να νοικιάσω σπίτι εάν δεν με πάρουν στην εστία. να επιλέξω τουλάχιστον μια σχολή με χαμηλότερη βάση αλλά στην περιοχή μου. ξέρω πως το να σε πάρουν σε εστία δεν είναι κάτι που μπορείς να το ξέρεις από πριν γιατί εξαρτάτε από πολλούς παράγοντες απλά θέλω να δω εάν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία και έκανε την αίτηση εάν τον πήραν τελικά η όχι ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι γνωρίζει για τις εστίες στην θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life.goes.on

Νεοφερμένος

Η life.goes.on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι γνωρίζει για τις εστίες στην θεσσαλονίκη?

ο ξαδερφος ενος φιλου μου μενει στην εστια της θεσσαλονικης και δεν μου εχει πει τα καλυτερα.Αν δεν κανω λαθος κανενα δωματιο δεν εχει δικη του τουαλετα ή μπανιο και γενικα δεν υπαρχει και ιδιαιτερος ελεγχος.Ο καθενας μπαινει μεσα οποτε θελει.Μου εχει πει επισης πως το κτιριο δεν ειναι ιδιαιτερα καινουριο και καλοδιατηρημενο...Αν δεν τα δεις ομως με τα ματια σου ποτε δεν ξερεις...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaella2

Νεοφερμένος

Η rafaella2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας..!Πέρασα φέτος Κομοτηνή και σκέφτομαι να πάρω μεταγραφή για Θεσσαλονίκη..αλλά οι γονείς μου δν έχουν δυνατότητα ενοικίασης...η αδελφή μου είναι ήδη στις εστίες(είμαστε δίδυμα) και θέλω να ξέρω αν δικαιούμαι και εγώ δωμάτιο..όποιος ξέρει σας παρακαλώ να μου πεί..!!ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top