Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ όση οικονομία και να κάνω, μέχρι να αγοράσω όσα έξτρα βιβλία θέλω έχει βγει το εξάμηνο ή το έτος και δεν αξίζει τον κόπο...

μη δινεις σημασια καποιοι ζουν σε παραλληλο συμπαν. εμενα παιζει να εχει βγει και η σχολη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Άμα ειναι τα λεφτά να πηγαίνουν σε συγγραμματα του Ευδοξου...Κλαφτα Χαράλαμπε!!! Θα μας τα φάνε όλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teoooo

Νεοφερμένος

Ο teoooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα,σήμερα ειναι η τελεύταια μέρα για την παραλαβή των βιβλίων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
30/1 νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos1250

Νεοφερμένος

Ο xristos1250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πότε ανοίγει το σύστημα για το εαρινό εξάμηνο. Και αφού τα δίνουν συγγράμματα γιατί δεν το κάνουν εγκαίρως ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
15/03 λέει ότι ανοίγει για τις δηλώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos1250

Νεοφερμένος

Ο xristos1250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ ! Αν θες μοιράσου που το βρήκες, για να μην ρωτάω σε κάθε εξάμηνο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ ! Αν θες μοιράσου που το βρήκες, για να μην ρωτάω σε κάθε εξάμηνο :D

Βγαινουν ανακοινωσεις και απο τις γραμματειες των σχολων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
15/03 λέει ότι ανοίγει για τις δηλώσεις.
Πολύ αμφιβάλλω. Πιστεύω ότι θα το πάνε πιο πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos1250

Νεοφερμένος

Ο xristos1250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είτε η ημερομηνία είναι αυτή που αναφέρθηκε είτε όχι παραμένει το παράδοξο της υπόθεσης, να μην μπορείς να πάρεις το βιβλίο πριν αρχίσεις τα μαθήματα. Δεν νομίζω να εξοικονομούν χρήματα δίνοντας τα βιβλία πιο μετά άρα είναι μια κατάσταση απο την οποία δεν βγαίνει κανείς κερδισμένος :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πως να τα πάρεις πριν αρχίσουν τα μαθήματα? Πρέπει να τελειώσει η περίοδος δηλώσεων ώστε να περαστούν στο σύστημα ποια μαθήματα δήλωσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos1250

Νεοφερμένος

Ο xristos1250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Προφανώς δεν γίνεται και αυτό είναι που βρίσκω παράλογο. Γιατί η περίοδος δηλώσεων να αρχίζει τόσο μετά αφού αρχίσουν τα μαθήματα ?
Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι οτι δεν θα ξέραμε ακριβώς ποιο απο τα συγγράμματα να προτιμήσουμε αλλά αυτό θα λυνόταν εύκολα αν οι καθηγητές έγραφαν εμφανώς στην σελίδα του μαθήματος ποιο προτείνουν . ( Τώρα απο ότι έχω καταλάβει προτείνονται 2-3-4 συγγράμματα και στο μάθημα ο καθηγητής λέει αυτό που θεωρεί πρώτη επιλογή).
Το πρόβλημα γίνεται εντονότερο σε κάποια συγκεκριμένα σημεία διανομής που οι ουρές είναι της μιας ώρας και δεν μειώνονται μέχρι την μέση του εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παράλογο θα ήταν να πάρεις βιβλία πριν καν τα δηλώσεις. Αναγκαστικά πρέπει να τα πάρεις αφού δηλώσεις τα μαθήματα που θα πάρεις, και αφού περαστούν όλα στο σύστημα. Όσον αφορά την καθυστέρηση τους, γιατί δηλαδή πχ δεν μπορούμε να δηλώσουμε ακόμα, δεν ξέρω. Ίσως φταίει το γεγονός ότι κάποιοι ακόμα δίνουν? Δηλαδή να τελειώσουν οι δηλώσεις σε όλες τις σχολές και μετά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos1250

Νεοφερμένος

Ο xristos1250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εννοώ να πάει η διαδικασία επιλογής δήλωσης διανομής πιο πριν έτσι ώστε να προλαβαίνεις να πάρεις τα συγγράματα με το ξεκίνημα των μαθημάτων. Αν δεν γίνεται τότε το καταλαβαίνω.
Επίσης, τι θες να πεις εδώ ? " Ίσως φταίει το γεγονός ότι κάποιοι ακόμα δίνουν? Δηλαδή να τελειώσουν οι δηλώσεις σε όλες τις σχολές και μετά? " Είμαι πρωτοετής και δεν ξέρω καλά τις διαδικασίες οπότε μάλλον αυτός είναι ο λόγος που δεν το καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarzan

Νεοφερμένος

Η tarzan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Την περίοδο δηλώσεων μαθημάτων την καθορίζει κάθε σχολή / τμήμα.

Δεν έχει καμία σχέση με την περίοδο δηλώσεων στο ΕΥΔΟΞΟΣ. Μπορεί να είναι πριν, μετά ή ταυτόχρονα

Όμως στο τέλος του εξαμήνου γίνεται διασταύρωση.

Αν τότε διαπιστωθεί ότι δεν έχεις δηλώσει το μάθημα για το οποίο έχεις παραλάβει σύγγραμμα απο το ΕΥΔΟΞΟΣ, σου ζητάνε να το επιστρέψεις στην βιβλιοθήκη της σχολής σου για να μπορέσεις να πάρεις / δηλώσεις τα συγγράμματα του νέου εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γνωρίζει κανεις ποτε ανοιγει ο Ευδοξος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Εγω που μπηκα στο συστημα ειδα οτι γραφει ημερομηνια εναρξης δηλωσεων απο 17/3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ploser5

Νεοφερμένος

Ο ploser5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια εγώ απο λάθος δεν πατησα οτι δεν ειμαι κατοχος αλλου πτυχιου τριτοβαθμιας εκπαιδευσης δεν το καταλαβα και ξεκινησα κανονικα την δηλωση μου. Ετσι κατεληξα να μπορω να την επιβεβαιωσω. Ξερει κανεις πως το διορθωνω αυτο ωστε να γινει κανονικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Εγω περσι που ειχα παρομοιο προβλημα,οχι το ιδιο βεβαια,ειχα στειλει mail μεσω της ιστοσελιδας που εχει ειδικη φορμα επικοινωνιας, με ολα τα στοιχεια μ και περιγραφη προβληματος, και την επομενη μερα με πηραν τηλεφωνο,τους το ειπα και προφορικα,και μεσα σε 1 λεπτο μου το ανοιξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ploser5

Νεοφερμένος

Ο ploser5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω περσι που ειχα παρομοιο προβλημα,οχι το ιδιο βεβαια,ειχα στειλει mail μεσω της ιστοσελιδας που εχει ειδικη φορμα επικοινωνιας, με ολα τα στοιχεια μ και περιγραφη προβληματος, και την επομενη μερα με πηραν τηλεφωνο,τους το ειπα και προφορικα,και μεσα σε 1 λεπτο μου το ανοιξαν.

Κι εγω εστειλα μηνυμα και θα περιμενω να δω τι θα γινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top