Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρει κανείς πότε ανοίγει για το χειμερινό; Μου έχει ημερομηνίες για το προηγούμενο χειμερινό στην αρχική σελίδα.
Όταν συνδέομαι, μου λέει στις 23 του μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Όταν συνδέομαι, μου λέει στις 23 του μήνα.
Θενκς, μάλλον πρέπει να περάσω απο την γραμματεία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρώτησα σήμερα στη γραμματεία της σχολής και μου είπαν ότι πρέπει να το επιστρέψω γιατί αλλιώς θα χρωστάω στον εύδοξο. Κι επίσης δεν γνωρίζω πως γίνεται αυτή η διαδικασία. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! DumeNuke αυτό που λες δεν το ήξερα... ελπίζω να μην ισχύει...

Αυτό που λέω ισχύει σε περίπτωση που πάρεις το Α σύγγραμμα για ένα μάθημα και μετά θες να το αλλάξεις και να πάρεις το Β.

Για την περίπτωση που έχεις παραπάνω βιβλία από το σύστημα του ευδόξου, ναι, μπορείς να τα επιστρέψεις και μετά την παραλαβή τους από το βιβλιοπωλείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφέρομαι για τις ανταλλαγές συγγραμάτων μέσω του Ευδόξου. Έχω βρει τι πατάμε ώστε να δούμε πόσες πιστωτικές μονάδες κερδίζω άμα δώσω τα βιβλία μου. Δεν μπορώ όμως να δω τη λίστα των συγγραμμάτων που μπορώ να "αγοράσω" εξαργυρώνοντας πόντους, ώστε να δω κάθε βιβλία πόσες πιστωτικές μονάδες αξίζει. Ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Eρώτηση,τα συγγράματα μπορεί κάποιος να τα παραλάβει μόνο από βιβλιοπωλείο της πόλης στην οποία βρίσκεται η σχολή του, ή απο όποιο βιβλιοπωλείο θελήσει αυτός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Eρώτηση,τα συγγράματα μπορεί κάποιος να τα παραλάβει μόνο από βιβλιοπωλείο της πόλης στην οποία βρίσκεται η σχολή του, ή απο όποιο βιβλιοπωλείο θελήσει αυτός;

Υπάρχουν καθορισμένα βιβλιοπωλεία τα οποία τα διανέμουν.
Μέσω του συστήματος, όταν δηλώνεις βιβλία, κάποια στιγμή θα δηλώσεις τόπο παραλαβής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφέρομαι για τις ανταλλαγές συγγραμάτων μέσω του Ευδόξου. Έχω βρει τι πατάμε ώστε να δούμε πόσες πιστωτικές μονάδες κερδίζω άμα δώσω τα βιβλία μου. Δεν μπορώ όμως να δω τη λίστα των συγγραμμάτων που μπορώ να "αγοράσω" εξαργυρώνοντας πόντους, ώστε να δω κάθε βιβλία πόσες πιστωτικές μονάδες αξίζει. Ξέρει κανείς;

Μπορείς να πάρεις όποιο σύγγραμμα θέλεις αρκεί να είναι για μάθημα της σχολής σου (δεν μπορείς πχ να φοιτάς στο Βιολογικό και να πάρεις σύγγραμμα του Μαθηματικού). Η αντιστοιχία των πιστωτικών μονάδων σε ευρώ είναι 1 προς 1 δηλαδή έχοντας συγκεντρώσει 10 πιστωτικές μονάδες μπορείς να πάρεις ένα βιβλίο που στοιχίζει 10 ευρώ. Βρίσκοντας την τιμή του συγγράμματος που θέλεις να αποκτήσεις, κάνεις αυτόματα και την αντιστοίχιση σε πιστωτικές μονάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς να πάρεις όποιο σύγγραμμα θέλεις αρκεί να είναι για μάθημα της σχολής σου (δεν μπορείς πχ να φοιτάς στο Βιολογικό και να πάρεις σύγγραμμα του Μαθηματικού). Η αντιστοιχία των πιστωτικών μονάδων σε ευρώ είναι 1 προς 1 δηλαδή έχοντας συγκεντρώσει 10 πιστωτικές μονάδες μπορείς να πάρεις ένα βιβλίο που στοιχίζει 10 ευρώ. Βρίσκοντας την τιμή του συγγράμματος που θέλεις να αποκτήσεις, κάνεις αυτόματα και την αντιστοίχιση σε πιστωτικές μονάδες.
Ευχαριστώ :)
Τα ήξερα αυτά περί αντιστοίχησης. Απλά δεν μπορώ να βρω την τιμή κάθε συγγράμματος. Ο εύδοξος παρουσιάζει διαφορετική τιμή από την τιμή που θα το αγόραζα εγώ από τον εκδοτικό οίκο. Σε ένα pdf του Ευδόξου που διάβασα, υποτίθεται ότι υπάρχει μία λίστα με τα συγγράμματα που μπορώ να πάρω, και το πόσες πιστωτικές μονάδες πρέπει να δώσω για το κάθε ένα. Απλά, απ' ό,τι κατάλαβα, μπορώ να δω αυτή τη λίστα μόνο όταν ανοίγουν οι δηλώσεις. Περίεργο μου φαίνεται όμως αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ :)
Τα ήξερα αυτά περί αντιστοίχησης. Απλά δεν μπορώ να βρω την τιμή κάθε συγγράμματος. Ο εύδοξος παρουσιάζει διαφορετική τιμή από την τιμή που θα το αγόραζα εγώ από τον εκδοτικό οίκο. Σε ένα pdf του Ευδόξου που διάβασα, υποτίθεται ότι υπάρχει μία λίστα με τα συγγράμματα που μπορώ να πάρω, και το πόσες πιστωτικές μονάδες πρέπει να δώσω για το κάθε ένα. Απλά, απ' ό,τι κατάλαβα, μπορώ να δω αυτή τη λίστα μόνο όταν ανοίγουν οι δηλώσεις. Περίεργο μου φαίνεται όμως αυτό.

Δεν ισχύει πάντα η αντιστοίχιση ;) Εάν προλάβετε καινούρια βιβλία που δεν έχουν τιμολογηθεί, μπορείτε να τα πάρετε με 20-30 μονάδες! Σε εμάς πάντως πέφτει σύρμα :P

Για να δεις τα συγγράμματα που μπορείς να πάρεις με ανταλλαγή, πρέπει να ανοίξει το σύστημα. Εντάξει, μετά τις 12 θα ανοίξει, δε θα περιμένεις και πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ισχύει πάντα η αντιστοίχιση ;) Εάν προλάβετε καινούρια βιβλία που δεν έχουν τιμολογηθεί, μπορείτε να τα πάρετε με 20-30 μονάδες! Σε εμάς πάντως πέφτει σύρμα :P

Για να δεις τα συγγράμματα που μπορείς να πάρεις με ανταλλαγή, πρέπει να ανοίξει το σύστημα. Εντάξει, μετά τις 12 θα ανοίξει, δε θα περιμένεις και πολύ :)
Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Υποτιθεται σημερα ανοιγει ο ευδοξος,μπαινω να κανω δηλωση και εμφανιζεται αυτο Περίοδος Υποβολής Δηλώσεων 30/10/2015 - 23/12/2015
συμβαινει και σε σας η να τους παρω τηλεφωνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όχι εγώ έκανα κανονικά και παρέλαβα και βιβλίο σήμερα.
Πιθανόν το τμήμα σου άλλαξε την περίοδο δηλώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ερώτηση: Ότι δεν είναι διαθέσιμο θα το παραλάβουμε ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Όταν γίνει διαθέσιμο, όταν δλδ οι εκδόσεις τα δώσουν στα σημεία διαμονής. Περίμενε καμιά βδομάδα και αν δεν γίνουν διαθέσιμα πάρε τηλεωνο στον εύδοξο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaisabelfan

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά εμένα μου εμφάνιζε ότι κάποια βιβλία δεν είναι διαθέσιμα,αλλά πήγα η ίδια απο το βιβλιοπωλείο και τα πήρα κανονικά,είχε και πολλά!Οπότε πάρτε καλύτερα ένα τηλέφωνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρύσα96

Νεοφερμένος

Η Χρύσα96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι στο 2ο έτος σπουδών. Χρωστάω ένα μάθημα από το α' εξάμηνο,το όποιο μέχρι πέρσυ δεν είχε σύγγραμμα (διαβάζαμε μόνο από σημειώσεις). Φέτος όμως έχει. Υπάρχει περίπτωση να το δικαιούμαστε και εμέις των μεγαλύτερων εξαμήνων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδιά ξ'ερει κανείς τι γίνεται με τα συγγράματα της φαρμακευτικής ΕΚΠΑ γιατί εγώ δεν βρίσκω άκρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι στο 2ο έτος σπουδών. Χρωστάω ένα μάθημα από το α' εξάμηνο,το όποιο μέχρι πέρσυ δεν είχε σύγγραμμα (διαβάζαμε μόνο από σημειώσεις). Φέτος όμως έχει. Υπάρχει περίπτωση να το δικαιούμαστε και εμέις των μεγαλύτερων εξαμήνων;

Για καθε μαθημα δικαιουσαι ενα συγγραμα,απο τη στιγμη που δε το πηρες περσυ μπορεις να το παρεις κανονικα φετος!
το μεγαλυτερο προβλημα εμφανιζεται οταν κοπεις σε ενα μαθημα και το μαθημα αυτο το επομενο ετος το παρει αλλος καθηγητης και επιλεξει αλλο συγγραμα,εσυ δεν εχεις κανενα προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Παιδιά εμένα μου εμφάνιζε ότι κάποια βιβλία δεν είναι διαθέσιμα,αλλά πήγα η ίδια απο το βιβλιοπωλείο και τα πήρα κανονικά,είχε και πολλά!Οπότε πάρτε καλύτερα ένα τηλέφωνο!

Σε μένα συνέβη το ακριβώς αντίθετο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρύσα96

Νεοφερμένος

Η Χρύσα96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για καθε μαθημα δικαιουσαι ενα συγγραμα,απο τη στιγμη που δε το πηρες περσυ μπορεις να το παρεις κανονικα φετος!
το μεγαλυτερο προβλημα εμφανιζεται οταν κοπεις σε ενα μαθημα και το μαθημα αυτο το επομενο ετος το παρει αλλος καθηγητης και επιλεξει αλλο συγγραμα,εσυ δεν εχεις κανενα προβλημα
οκ! ευχαριστώ πολύ! εχω και μαθημα που αλλαξε καθηγητης αλλα αποο,τι εμαθα ειπε οτι και το περσινο βιβλιο ειναι οκ.οψομεθα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top