Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα κολλάει απίστευτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εκανα την αιτηση το πρωι ,πηγα ομονοια να παρω ενα βιβλιο και ειχε ουρα 15 ατομα γιατι ειχε κολλησει το συστημα και δεν μπορουσε να περασει τους κωδικους -.- .Εφυγα γιατι βιαζομουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχει παραλάβει κανείς σύγγραμμα από φοιτητή; Ανησυχώ για την κατάσταση στην οποία θα βρίσκεται, αν το επιλέξω.

Συνηθως τα συγγραμματα ειναι σε καλη κατασταση, αλλα αν δεν σου αρεσει πολυ απλα δεν του δινεις τον κωδικο για να προχωρησει η ανταλλαγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι ημερομηνίες δηλώσεων συγγραμμάτων στον Εύδοξο και οι δηλώσεις μαθημάτων (με αναφορά και στα συγγράμματα που επιλέχθηκαν για κάθε μάθημα) στο My-Studies ΔΕΝ ΣΥΜΠΙΠΤΟΥΝ (τουλάχιστον όχι σε όλες τις σχολές). Θα πρέπει να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στο σάιτ της σχολής σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μια ερωτηση...: Εκει που λεει διασυνδεμενα τμηματα μπορω να δηλωσω συγγραμματα κι ας μην παρακολουθω τα αντιστοιχα μαθηματα;;;
Ρωταω γιατι βρηκα καποια συγγραμματα που με ενδιαφερουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μια ερωτηση...: Εκει που λεει διασυνδεμενα τμηματα μπορω να δηλωσω συγγραμματα κι ας μην παρακολουθω τα αντιστοιχα μαθηματα;;;
Ρωταω γιατι βρηκα καποια συγγραμματα που με ενδιαφερουν

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μια ερωτηση...: Εκει που λεει διασυνδεμενα τμηματα μπορω να δηλωσω συγγραμματα κι ας μην παρακολουθω τα αντιστοιχα μαθηματα;;;
Ρωταω γιατι βρηκα καποια συγγραμματα που με ενδιαφερουν

Oχι,γιατι ελεγχουν την δηλωση μαθηματων σου μεσω γραμματειας και αν δουν παρατυπια, θα σου μπλοκαρουν την δηλωση του επομενου εξαμηνου,μεχρι να γυρισεις τα εξτρα βιβλια που πηρες... Το εχουν παθει, γνωστοι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγω πηρα χθες 2 απο τα 4 συγγραματα. Του απειροστικου λογισμου τ σπαει απλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχω κι άλλη απορία. :P
Παλιά ένα βιβλίο μας ήταν χωρισμένο σε 3 τόμους, οπότε δηλώνανε τους 2 στα αντίστοιχα θεωρητικά μαθήματα Ι και ΙΙ, και τον 1 στο εργαστήριο του μαθήματος. Από φέτος, το βιβλίο έχει γίνει 1 τόμος μόνο, αλλά υπάρχει στον Εύδοξο ως επιλογή και στο εργαστήριο και στη θεωρία. Στη θεωρία όμως υπάρχει άλλο ένα βιβλίο. Θα υπάρξει κόλλημα αν δηλώσουμε το βιβλίο που χρειαζόμαστε από το εργαστήριο και το άλλο βιβλίο από το θεωρητικό μάθημα? Στη ουσία έτσι που τα κάνανε θα φαίνεται σαν να έχουμε πάρει 2 βιβλία για 1 μάθημα για αυτό μου φαίνεται άκυρο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μπιανω στον Ευδοξο και οταν παταω στο δηλωσεις μαθηματων δεν μου βγαζει καποια λιστα μαθηματων ωστε να επιλεξω συγγραματα. Το μονο που μου βγαζει ειναι το "Λιστα δηλωσεων" η οποια ειναι προφανως αδεια. Εχει παθει τιποτα το συστημα ή γινεται κατι αλλο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μπιανω στον Ευδοξο και οταν παταω στο δηλωσεις μαθηματων δεν μου βγαζει καποια λιστα μαθηματων ωστε να επιλεξω συγγραματα. Το μονο που μου βγαζει ειναι το "Λιστα δηλωσεων" η οποια ειναι προφανως αδεια. Εχει παθει τιποτα το συστημα ή γινεται κατι αλλο;;


Eκει που λεει λιστα δηλωσεων θα πατησεις την πανω πανω που γραφει χειμερινο 2014 και θα σου ανοιξει τα συνδεδεμενα τμηματα(τα βιβλια απο τα μαθηματα των εξαμηνων,που μπορεις να δηλωσεις)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Eκει που λεει λιστα δηλωσεων θα πατησεις την πανω πανω που γραφει χειμερινο 2014 και θα σου ανοιξει τα συνδεδεμενα τμηματα(τα βιβλια απο τα μαθηματα των εξαμηνων,που μπορεις να δηλωσεις)...

Κατω απο το λιστα δηλωσεων δεν φαινεται τιποτα. Δεν μπορω να πατησω καπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τα συγγράμματα τα πληρώνουμε; Ή είναι τσάμπα; Και επίσης εμένα σε ένα σύγγραμμα που μου λέει 0 διαθέσιμα τι να κάνω; Μπορώ να υποβάλω τη δήλωση και όταν έρθει να το παραλάβω ή πρέπει να περιμένω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Εκει στη σχολη μου κατι πινουν δεν υπαρχει περιπτωση.
Το συστημα εμας ανοιξε σε ολους το σαββατο αντι της πεμπτης αλλα το κυριο θεμα ειναι αλλου.
Με αφηνει να δηλωσω μεχρι 8 συγγραματα. Εγω ομως ειμαι με μετεγγραφή και η απαντηση που ειχα παρει ΚΑΙ απο τον ευδοξο ΚΑΙ απο την σχολή πέρσι ήταν πως θα μπορώ να δηλώσω όλα τα συγγραματα του Α εξαμηνου μαζι με του Γ.
Εγώ τα μαθήματα του Α εξαμήνου τα πέρασα όλα τώρα κατα τυχη το σεπτεμβρη αλλα με 5-6 και χωρις να εχω διαβασει (αφου δεν ειχα βιβλια) και θελω να τα ξανα δωσω για αναβαθμολογιση!
Και ενω δεν με αφηνει να τα δηλωσω στις συχνες ερωτησεις στον ευδοξο λεει τα εξης:

4.Οι φοιτητές που υποβάλλουν αίτηση μετεγγραφής σε ποιο τμήμα δικαιούνται να δηλώσουν Συγγράμματα;
Οι φοιτητές ή σπουδαστές, που υποβάλλουν αίτηση μετεγγραφής στις Γραμματείες των Τμημάτων και επέλεξαν διδακτικά συγγράμματα μέσω του πληροφοριακού συστήματος “ΕΥΔΟΞΟΣ”, τα οποία προμηθεύτηκαν ενόσω φοιτούσαν ή σπούδαζαν στο Τμήμα προέλευσης, έχουν την δυνατότητα αφότου μετεγγραφούν στο Τμήμα υποδοχής να επιλέξουν εκ νέου συγγράμματα μέσω του ιδίου πληροφοριακού συστήματος. Οι μετεγγραφόμενοι φοιτητές ή σπουδαστές, που εξετάστηκαν ήδη στο Τμήμα προέλευσης, οφείλουν να δηλώσουν στο πληροφοριακό σύστημα μόνο τον αριθμό των μαθημάτων για τα οποία έχουν παραλάβει συγγράμματα και κατά την κρίση της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος υποδοχής απαλλάσσονται από την εξέταση τους. Εάν οι υποβάλλοντες αίτηση μετεγγραφής βρίσκονται στο πρώτο εξάμηνο σπουδών και δεν έχουν εξεταστεί στο τμήμα προέλευσης, τότε θα δηλώνουν μηδενικό αριθμό μαθημάτων.
Οι φοιτητές ή σπουδαστές, που υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση μετεγγραφής, δικαιούνται να επιλέξουν συγγράμματα μέσω του ίδιου πληροφοριακού συστήματος, μόνο αφού εγγραφούν στο Τμήμα υποδοχής.

και

15.Σε περίπτωση που ένας φοιτητής δεν παραλάβει το Σύγγραμμα για ένα μάθημα που δήλωσε, χάνει το δικαίωμα να επιλέξει Σύγγραμμα για το μάθημα σε άλλο ακαδημαϊκό έτος;
Εφ' όσον ένα Σύγγραμμα δεν έχει παραληφθεί, ο φοιτητής διατηρεί το δικαίωμα επιλογής Συγγράμματος στο μέλλον, εφόσον το συμπεριλάβει εκ νέου στη δήλωση μαθημάτων του.

Πραγματικά είναι χαζοί? Περα του οτι μας ταλαιπωρησαν περσι με το να μη μας δινουν χειμερινα συγγραματα το μαρτη αν και ηταν διπλη η εξετατικη με νομο, τωρα παλι δεν μας αφηνουν να τα παρουμε? Δηλαδη αν δεν πηγαινα νγραψω βλακειες και να τα περασω παλι τωρα δεν θα ειχα βιβλια? Ξερω και αλλα παιδια απο το τμημα μου που ηρθαν με μετεγγραφη και θα εχουν τετοιο θεμα. Θα παρω την δευτερα και τον ευδοξο και την σχολη να δω τι θα γινει. Δεν γινεται παλι να μη μπορω να τα παρω.
Το αναφέρω απλά για όσους ειναι απο μεταφορά θέσης τώρα μη παθουν τα ίδια.
Ειναι ζορι να τραβας τοσα χρωστουμενα και θεμα αν προκειτε για μαθηματα αλυσιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τα συγγράμματα τα πληρώνουμε; Ή είναι τσάμπα; Και επίσης εμένα σε ένα σύγγραμμα που μου λέει 0 διαθέσιμα τι να κάνω; Μπορώ να υποβάλω τη δήλωση και όταν έρθει να το παραλάβω ή πρέπει να περιμένω;

Aμα τα πληρωναμε,θα διναμε 100 ευρω περιπου,για καθε συγγραμμα..Τοσο κανουν,κανονικα..Δωρεαν,ειναι..Θα υποβαλεις κανονικα τη δηλωση σου και θα ελεγχεις συνεχεια,αν εχει φερει αποθεμα το βιβλιοπωλειο..Συνηθως τα φερνουν λιγα λιγα και ξαναγεμιζουν,πιο μετα..

Κατω απο το λιστα δηλωσεων δεν φαινεται τιποτα. Δεν μπορω να πατησω καπου.

Kατω απο εκει που λεει λιστα δηλωσεων,δεν εχει κατι μπλε γραμματα ή μπλε διακεκομμενες γραμμες; Πατας πανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Kατω απο εκει που λεει λιστα δηλωσεων,δεν εχει κατι μπλε γραμματα ή μπλε διακεκομμενες γραμμες; Πατας πανω..

Απολυτως τιποτα... Και δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει. Θεμα browser δεν ειναι γιατι τους δοκιμασα ολους(χρησιμοποιω οπερα και δοκιμασα μοζιλα και χροουμ). Ενας φιλος στο πολυτεχνειο παντως δουλευει κανονικα ο λογαριασμος του. Μαλλον θα παρω κανα τηλεφωνο απο βδομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Καλημέραα...παιδιά, έχω μια απορία! Εϊμαι Γ'εξάμηνο..σε περίπτωση που χρωστάω κάποιο μάθημα του Α'εξαμήνου, δικαιούμαι σύγγραμμα;; Όχι το ίδιο με αυτό που είχα πάρει στο α'εξάμηνο, αλλά αν μπορώ να παραλάβω κάποιο από τα υπόλοιπα.. Έχω μπερδευτεί! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Οχι δε δικαιουσαι, μονο ενα μπορεις να παρεις. Τα υπολοιπα θα τα βρεις στη βιβλιοθηκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Καλημέραα...παιδιά, έχω μια απορία! Εϊμαι Γ'εξάμηνο..σε περίπτωση που χρωστάω κάποιο μάθημα του Α'εξαμήνου, δικαιούμαι σύγγραμμα;; Όχι το ίδιο με αυτό που είχα πάρει στο α'εξάμηνο, αλλά αν μπορώ να παραλάβω κάποιο από τα υπόλοιπα.. Έχω μπερδευτεί! :confused:

Oχι δε δικαιουσαι..Μονο ενα συγγραμμα για καθε μαθημα, μονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
To ένα που διαλέγουμε δε το πληρώνουμε.
Όμως αν διαλέξουμε και δεύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top