Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να ρωτήσω...όσο πιο ακριβό είναι ένα σύγγραμμα, τόσο περισσότερες μονάδες ανταλλαγής παίρνεις?

Ναι. Και τόσο πιο ακριβό είναι να το πάρεις με μονάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
βασικά τα βιβλία τα παίρνεις με το pin που σου δίνουν (από τον Ευδοξο) και τα 4 τελευταία στοιχεία ταυτότητας η πασο που αν δε κάνω λάθος στον Εύδοξο σου αναφέρουν τον αριθμό πάσο και συνήθως τα 4 τελευταία στοιχεία του πάσο είναι
0001 ή 0231 ξέρω εγώ ανάλογα με το επίθετο σου

Κανονικά και πάσο ή ταυτότητα πρέπει να σου ζητάνε αλλά κανεις δεν τηρεί τα νόμιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κανονικά και πάσο ή ταυτότητα πρέπει να σου ζητάνε αλλά κανεις δεν τηρεί τα νόμιμα

ακριβώς να βλέπουνε αν είσαι εσύ για να μην τα δίνουν στον όποιον να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgospap1

Νεοφερμένος

Ο giorgospap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τα βιβλία τα παίρνεις απο συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο?Αν ναι ποιος πήγε και πήρε με άλλη ταυτότητα βιβλία που ήταν καταχωρημένα στα δικά σου προσωπικά στοιχεία?
Αφού, ήξερε το username μου για να μπει στον Εύδοξο δεν ήταν και δύσκολο μιας και τα 4 τελευταία ψηφία είναι από το username αυτό. Έτσι και αλλιώς πάσο δεν ζητάει σχεδόν κανένα βιβλιοπωλείο, εκτός αν τους πεις λάθος αυτά τα 4 ψηφία. Ξέρει κανένας αν υπάρχει τρόπος να βρω το διαφορετικό IP που χρησιμοποιήθηκε για να μπουν στο account μου και αν υπάρχει μπορώ με το IP αυτό να τον εντοπίσω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Για μένα εχει πλήρη υπαιτιότητα το μαγαζί. Δεν ειναι δυνατόν να μη τσεκάρει πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αφού, ήξερε το username μου για να μπει στον Εύδοξο δεν ήταν και δύσκολο μιας και τα 4 τελευταία ψηφία είναι από το username αυτό. Έτσι και αλλιώς πάσο δεν ζητάει σχεδόν κανένα βιβλιοπωλείο, εκτός αν τους πεις λάθος αυτά τα 4 ψηφία. Ξέρει κανένας αν υπάρχει τρόπος να βρω το διαφορετικό IP που χρησιμοποιήθηκε για να μπουν στο account μου και αν υπάρχει μπορώ με το IP αυτό να τον εντοπίσω??

Πρέπει να κάνεις μήνυση και να υπάρξει παρέμβαση της Διωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος κάτι πολύ δύσκολο να συμβει αφού ο πάροχος δικτύου σπάνια δίνει στίγμα για τέτοιες απλές υποθέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ολα τα βιβλια απο το ιδιο καταστημα τα παρελαβες? Γιατι αν ηταν διαφορετικα, ειναι δυνατον κανεις να μην τσεκαρε πασο? Σε εμας πάντα το ζητάνε, σε όλα τα βιβλιοπωλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ολα τα βιβλια απο το ιδιο καταστημα τα παρελαβες? Γιατι αν ηταν διαφορετικα, ειναι δυνατον κανεις να μην τσεκαρε πασο? Σε εμας πάντα το ζητάνε, σε όλα τα βιβλιοπωλεία.
Μην το λες, προσωπικά έχουν πολύ καιρό να μου ζητήσουν πάσο. Κακώς κατά τη γνώμη μου. Το χειρότερο είναι ότι σε ορισμένα ούτε ΑΜ δε μου ζήτησαν. Αν όντως του έχουν κλέψει τον κωδικό, τότε την ευθύνη την έχει το μαγαζί θεωρώ. Προσωπικά θα το τραβούσα το θέμα μέχρι εκεί που θα άντεχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgospap1

Νεοφερμένος

Ο giorgospap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πρέπει να κάνεις μήνυση και να υπάρξει παρέμβαση της Διωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος κάτι πολύ δύσκολο να συμβει αφού ο πάροχος δικτύου σπάνια δίνει στίγμα για τέτοιες απλές υποθέσεις
Δηλαδή, ο μόνος τρόπος για να βρω ποιος το έκανε είναι να παρέμβει η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, που δεν νομίζω στην υπηρεσία να ασχολούνται με τέτοιας μικρής κλίμακας υποθέσεις και αν είναι να μπλέξω με μηνύσεις καλύτερα να μου μπλοκαριστεί το account και ότι γίνει. Πάντως, τα βιβλία δεν υπάρχει περίπτωση να τα αγοράσω.

Μην το λες, προσωπικά έχουν πολύ καιρό να μου ζητήσουν πάσο. Κακώς κατά τη γνώμη μου. Το χειρότερο είναι ότι σε ορισμένα ούτε ΑΜ δε μου ζήτησαν. Αν όντως του έχουν κλέψει τον κωδικό, τότε την ευθύνη την έχει το μαγαζί θεωρώ. Προσωπικά θα το τραβούσα το θέμα μέχρι εκεί που θα άντεχα.
Συμφωνώ ότι μερίδιο ευθύνης έχει και το μαγαζί, αλλά το άτομο που μπήκε με τον κωδικό μου έχει πάει σε 5 διαφορετικούς εκδοτικούς οίκους και πήρε τα βιβλία, οπότε τρέχα γύρευε. Η μόνη μου ελπίδα ήταν να υπήρχε τρόπος να βρω το διαφορετικό IP με το οποίο μπήκε στο account.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Δηλαδή, ο μόνος τρόπος για να βρω ποιος το έκανε είναι να παρέμβει η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, που δεν νομίζω στην υπηρεσία να ασχολούνται με τέτοιας μικρής κλίμακας υποθέσεις και αν είναι να μπλέξω με μηνύσεις καλύτερα να μου μπλοκαριστεί το account και ότι γίνει. Πάντως, τα βιβλία δεν υπάρχει περίπτωση να τα αγοράσω.

Aκόμα και την IP του να έβρισκες που δεν γίνεται προκειμένου να ανακαλύψεις ποιος είναι πρέπει να παρέμβει δικαστικό συμβούλιο να εκδοθεί δικαστικό ένταλμα προκειμένουν ο πάροχος να δώσει το στίγμα του χρήστη κάτι σχεδον αδιανόητο αφου η ελληνική νομοθεσία και το σύνταγμα επιτρέπει άρση απορρήτου μόνο για κακουργήματα.Οσο μένει μπλοκαρισμένος ο λογαριασμός δεν θα είσαι σε θέση να κάνεις δήλωση συγγραμάτων επίσης κάτι έχω ακούσει οτι μετά απο ενα χρονικό διάστημα το εύδοξος στέλνει επιστολή στο πανεπιστημιακό σου τμήμα για νομικές κυρώσεις.Τώρα τι εννοει με την έννοια νομικές κυρώσεις και κατά ποσο ισχύει αυτο το πράγμα δεν το γνωρίζω οπότε δεν θελω να σε τρομάξω ούτε και να σε αγχώσω με κάθε επιφύλαξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giorgospap1

Νεοφερμένος

Ο giorgospap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Aκόμα και την IP του να έβρισκες που δεν γίνεται προκειμένου να ανακαλύψεις ποιος είναι πρέπει να παρέμβει δικαστικό συμβούλιο να εκδοθεί δικαστικό ένταλμα προκειμένουν ο πάροχος να δώσει το στίγμα του χρήστη κάτι σχεδον αδιανόητο αφου η ελληνική νομοθεσία και το σύνταγμα επιτρέπει άρση απορρήτου μόνο για κακουργήματα.Οσο μένει μπλοκαρισμένος ο λογαριασμός δεν θα είσαι σε θέση να κάνεις δήλωση συγγραμάτων επίσης κάτι έχω ακούσει οτι μετά απο ενα χρονικό διάστημα το εύδοξος στέλνει επιστολή στο πανεπιστημιακό σου τμήμα για νομικές κυρώσεις.Τώρα τι εννοει με την έννοια νομικές κυρώσεις και κατά ποσο ισχύει αυτο το πράγμα δεν το γνωρίζω οπότε δεν θελω να σε τρομάξω ούτε και να σε αγχώσω με κάθε επιφύλαξη
Δηλαδή, με λίγα λόγια να αφήσω τα πράγματα όπως έχουν για την ώρα και να εύχομαι να μην μου προκύψουν νομικές κυρώσεις αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Αν μπεις στον ευδοξο νομιζω λεει ποια μερα το παρελαβες το καθε βιβλιο και ποια ωρα. Να πας στα καταστηματα που πηρες τα βιβλια και ολο και καποιο θα εχει κλειστο κυκλωμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Εγω πηγα σε 3,τα 2 μου ζητησαν και πασο ,το 3ο ηταν yolo μονο pin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αν μπεις στον ευδοξο νομιζω λεει ποια μερα το παρελαβες το καθε βιβλιο και ποια ωρα. Να πας στα καταστηματα που πηρες τα βιβλια και ολο και καποιο θα εχει κλειστο κυκλωμα :P

Δεν νομίζω να υποχρεούται ο βιβλιοπώλης να δείξει το υλικό απο τις κάμερες ασφαλείας αλλά έτσι κι αλλιώς ακόμα και αν το βρει πρέπει να κάνει μήνυση προκειμένου να ταυτοποιήσουν το πρόσωπο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgospap1

Νεοφερμένος

Ο giorgospap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αν μπεις στον ευδοξο νομιζω λεει ποια μερα το παρελαβες το καθε βιβλιο και ποια ωρα. Να πας στα καταστηματα που πηρες τα βιβλια και ολο και καποιο θα εχει κλειστο κυκλωμα :P
Μόνο την ημέρα λέει που τα παρέλαβες, όχι και την ώρα.

Δεν νομίζω να υποχρεούται ο βιβλιοπώλης να δείξει το υλικό απο τις κάμερες ασφαλείας αλλά έτσι κι αλλιώς ακόμα και αν το βρει πρέπει να κάνει μήνυση προκειμένου να ταυτοποιήσουν το πρόσωπο του.
Και μήνυση να μην χρειαζόταν πάλι θα ήταν δύσκολο να βρεις από τις κάμερες μόνο ποιος το έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως αν θες να το τραβήξεις, είμαι σίγουρος ότι στον εύδοξο, στα κεντρικά, θα υπάρχει αναλυτικά η ώρα και λεπτό που παρέλαβες κάθε βιβλίο. Οπότε, σε περίπτωση που κινήσεις διαδικασίες, κάτι τέτοιες πληροφορίες θα σε βοηθούσαν να βρεις το δίκιο σου. Αλλά θέλει τρέξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά αν πάρετε κάποιο βιβλίο για μάθημα το οποίο δεν το έχετε δηλώσει υπάρχει κάποια ποινή (αντι να παρετε βιβλιο μαθηματος που εχετε δηλωσει);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω πώς ο Εύδοξος στο τέλος του εξαμήνου κάνει σύγκριση μεταξύ της δήλωσης μαθημάτων σου και των βιβλίων που έχεις δηλώσει. Οπότε, μπορεί να στο ζητήσουν. Αλλά ας πει κάποιος που ξέρει σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
giorgospap1
Αν την τελευταία φορά που μπήκες στον Εύδοξο, συνδέθηκες από δημόσιο υπολογιστή (πανεπιστημίου, βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου κτλ) και δεν πάτησες "Αποσύνδεση" κατά την έξοδό σου, ο επόμενος θα μπορούσε εύκολα να κλέψει τα στοιχεία σου και την επόμενη φορά να κάνει ο,τι θέλει με τον λογαριασμό σου.
Johnny15
Κατά τη δήλωση συγγραμμάτων από τον εμφανιζόμενο κατάλογο μαθημάτων ο φοιτητής επιλέγει μόνο τα μαθήματα τα οποία έχει δηλώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Johnny15
Κατά τη δήλωση συγγραμμάτων από τον εμφανιζόμενο κατάλογο μαθημάτων ο φοιτητής επιλέγει μόνο τα μαθήματα τα οποία έχει δηλώσει.

Ναι, εγώ ρώτησα αν δηλώσεις από άλλα μαθήματα τι επιπτώσεις έχεις, χωρίς όμως να ξεπεράσεις τον αριθμό των βιβλίων που δικαιούσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top