Φοιτητικά επιδόματα και δικαιώματα

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι. Εγω τελος Οκτωβρη ορκιζομαι. Περιμενω ακομα το στεγαστικο του 2015-2016 που ειχα κανει χαρτια τον Ιούνιο του 2016! Και οπως ολοι δεν εχω κανει ακομα χαρτια για το 2016-2017. Αφου θα διαγραφτω απο την σχολή θα μπορω να τα παρω και κυριως να κανω την αίτηση για φετος;; Στη γραμματεια μου ειπαν δεν εχουν καμια ενημερωση και στο υπουργειο τα ιδια..να κανω αιτηση ορκωμοσιας εγω τωρα ή οχι; χωρις ορκωμοσια κ απλα με χαρτι περατωσης σπουδων μπορω να γραφτω σε αλλη σχολη με κατατακτηριες; ενας χαμος γνκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι. Εγω τελος Οκτωβρη ορκιζομαι. Περιμενω ακομα το στεγαστικο του 2015-2016 που ειχα κανει χαρτια τον Ιούνιο του 2016! Και οπως ολοι δεν εχω κανει ακομα χαρτια για το 2016-2017. Αφου θα διαγραφτω απο την σχολή θα μπορω να τα παρω και κυριως να κανω την αίτηση για φετος;; Στη γραμματεια μου ειπαν δεν εχουν καμια ενημερωση και στο υπουργειο τα ιδια..να κανω αιτηση ορκωμοσιας εγω τωρα ή οχι; χωρις ορκωμοσια κ απλα με χαρτι περατωσης σπουδων μπορω να γραφτω σε αλλη σχολη με κατατακτηριες; ενας χαμος γνκ...

Στη γραμματεια μου ειπαν δεν εχουν καμια ενημερωση και στο υπουργειο τα ιδια

^Αυτό.

Κάτσε και κάνε εκτίμηση αν αξίζει να καθυστερήσεις το πτυχίο σου για να πάρεις τα 1000-2000 ευρώ του επιδόματος. Για τις κατατακτήριες δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά φανταζόμαι ότι για το συγκεκριμένο η γραμμάτεια του τμήματός σου οφείλει να γνωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι. Εγω τελος Οκτωβρη ορκιζομαι. Περιμενω ακομα το στεγαστικο του 2015-2016 που ειχα κανει χαρτια τον Ιούνιο του 2016! Και οπως ολοι δεν εχω κανει ακομα χαρτια για το 2016-2017. Αφου θα διαγραφτω απο την σχολή θα μπορω να τα παρω και κυριως να κανω την αίτηση για φετος;; Στη γραμματεια μου ειπαν δεν εχουν καμια ενημερωση και στο υπουργειο τα ιδια..να κανω αιτηση ορκωμοσιας εγω τωρα ή οχι; χωρις ορκωμοσια κ απλα με χαρτι περατωσης σπουδων μπορω να γραφτω σε αλλη σχολη με κατατακτηριες; ενας χαμος γνκ...
Θα μπορεις να κανεις κανονικα την αιτηση ηλεκτρονικα εφοσον το επιδομα αφορα 2016-2017 ετος στο οποιο ειχες την φοιτητικη ιδιοτητα κανονικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους. 2 ερωτήσεις για το φοιτητικο στεγαστικό επίδομα και την ηλεκτρονική υποβολή του.
α) Σου ζητάνε να πάς να τους δώσεις βεβαίωση ότι πέρασες το 50% των μαθημάτων του προηγουμένου έτους? Η το ελέγχουν μόνοι τους?
β) Ξέρετε άν ξεκινάνε οι σχολές άμεσα να ελέγχουν τις αιτήσεις, ή περιμένουν να περάσει η 20/10 και μετά να ξεκινήσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους. 2 ερωτήσεις για το φοιτητικο στεγαστικό επίδομα και την ηλεκτρονική υποβολή του.
α) Σου ζητάνε να πάς να τους δώσεις βεβαίωση ότι πέρασες το 50% των μαθημάτων του προηγουμένου έτους? Η το ελέγχουν μόνοι τους?
β) Ξέρετε άν ξεκινάνε οι σχολές άμεσα να ελέγχουν τις αιτήσεις, ή περιμένουν να περάσει η 20/10 και μετά να ξεκινήσουν?
Που να την στειλεις τη βεβαιωση ;
Νομιζω σε πρωτη φαση κοιτανε τα οικονομικα κριτηρια και εφοσον τα πληρης θα ζητησουν στη συνεχεια επιπλεον δικαιολογητικα ή μπορει να τους ενημερωσουν οι σχολες.
Για το δευτερο ιδεα δεν εχω, φανταζομαι οτι μετα θα γινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλησπέρα,ερώτηση,είμαι στο 4ο έτος και δικαιούμαι το στεγαστικό 2017-2018 γιατί περασα τα μισά του 3ου + βάλε δηλαδή θα παρω πιστοποιητικό καλής επίδοσης(ασχετο).Αλλά όσο αναφορά το ΤΩΡΙΝΟ(2016-2017),έχω περάσει τα μισά και βάλε του 2ου έτους σπουδών αλλά πολύ πιο μετά.Αξίζει να κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά,δηλαδή αν εγκριθώ,μπορώ να βρω κανένα παραθυράκι αφού τώρα είναι περασμένα ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η βεβαίωση καλής επίδοσης του Χ-Υ ακαδημαϊκού έτους αφορά την επίδοση του προηγούμενου Ζ-Χ ακαδημαϊκού έτους. Έτσι, για να πάρεις το επίδομα του 2016-2017 πρέπει να σημειώνεις καλή επίδοση στις 3 εξεταστικές του 2015-2016, δηλαδή Φεβρουαρίου-Ιουνίου-Σεπτέμβριου 2016.
Πρόσεξε ότι, επειδή το πρόγραμμα στις περισσότερες σχολές είναι ενδεικτικό, δεν απαιτείται να περάσεις τα μισά μαθήματα του έτους, αλλά τον μισό αριθμό των ενδεικνυόμενων μαθημάτων του έτους. Δηλαδή, αν έχει 12 μαθήματα στο 2ο έτος, χρειάζεται να περάσεις 6 συνολικά μαθήματα, τα οποία μπορεί να είναι 1ου ή 2ου (ή και ανωτέρου έτους). Για αυτό απευθύνεσαι στην Γραμματεία σου, να σε ενημερώσει σχετικά με τις προϋποθέσεις έκδοσης βεβαίωσης καλής επίδοσης.
Όπως και να έχει, το να κάνεις τη δήλωση δεν κοστίζει κάτι, ηλεκτρονικά γίνεται και τα περισσότερα στοιχεία διασταυρώνεται μέσω συστήματος. Άρα, στην τελική, προσπάθησε και αν σε κόψουν λόγω καλής επίδοσης σε έκοψαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η βεβαίωση καλής επίδοσης του Χ-Υ ακαδημαϊκού έτους αφορά την επίδοση του προηγούμενου Ζ-Χ ακαδημαϊκού έτους. Έτσι, για να πάρεις το επίδομα του 2016-2017 πρέπει να σημειώνεις καλή επίδοση στις 3 εξεταστικές του 2015-2016, δηλαδή Φεβρουαρίου-Ιουνίου-Σεπτέμβριου 2016.
Πρόσεξε ότι, επειδή το πρόγραμμα στις περισσότερες σχολές είναι ενδεικτικό, δεν απαιτείται να περάσεις τα μισά μαθήματα του έτους, αλλά τον μισό αριθμό των ενδεικνυόμενων μαθημάτων του έτους. Δηλαδή, αν έχει 12 μαθήματα στο 2ο έτος, χρειάζεται να περάσεις 6 συνολικά μαθήματα, τα οποία μπορεί να είναι 1ου ή 2ου (ή και ανωτέρου έτους). Για αυτό απευθύνεσαι στην Γραμματεία σου, να σε ενημερώσει σχετικά με τις προϋποθέσεις έκδοσης βεβαίωσης καλής επίδοσης.
Όπως και να έχει, το να κάνεις τη δήλωση δεν κοστίζει κάτι, ηλεκτρονικά γίνεται και τα περισσότερα στοιχεία διασταυρώνεται μέσω συστήματος. Άρα, στην τελική, προσπάθησε και αν σε κόψουν λόγω καλής επίδοσης σε έκοψαν. :)
Ναι θα την κανω φυσικα τωρα για το αλλο βλεπουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Καηλησπέρα
Εχω οριστικοποιηση την αιτηση για το στεγαστικο εδω και 20μερες. Σημερα μπηκα στην σελιδα μεσω ΑΑΔΕ και ενω μου βγαζει Υποβεβλημενη ( με κωδικο ) παταω προβολη και μου βγαζει Error . Εχει προβλημα η αιτηση ή ειναι θεμα της σελιδας ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καηλησπέρα
Εχω οριστικοποιηση την αιτηση για το στεγαστικο εδω και 20μερες. Σημερα μπηκα στην σελιδα μεσω ΑΑΔΕ και ενω μου βγαζει Υποβεβλημενη ( με κωδικο ) παταω προβολη και μου βγαζει Error . Εχει προβλημα η αιτηση ή ειναι θεμα της σελιδας ;;;
Ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Τι εννοείς ;
Μιλησα σημερα με την φοιτητικη μεριμνα και μου ανεφεραν οτι ολα ειναι οκ με την αιτηση μου. Δεν ξερω αν το βγαζει και σε αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τι εννοείς ;
Μιλησα σημερα με την φοιτητικη μεριμνα και μου ανεφεραν οτι ολα ειναι οκ με την αιτηση μου. Δεν ξερω αν το βγαζει και σε αλλους.
Απλα χθες οταν μπηκα σε μενα ηταν ολα καλα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
ξέρουμε πότε θα δοθούν τα χρήματα από το στεγαστικό επίδομα, το 1000άρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Νομίζω πώς δεν έχει εγγυηθεί για 1000άρικο ακόμα το κράτος. Απλώς άνοιξε τις δηλώσεις. Η δε ΤΡΟΙΚΑ (ή οι θεσμοί, δεν ξέρω πώς λέγονται αυτήν την περίοδο) είχε μιλήσει για περικοπές αυτού, ενώ ο αξιότιμος Γαβρόγλου είχε μιλήσει το καλοκαίρι για εξορθολογισμό των φοιτητικών επιδομάτων, μιλώντας συγκεκριμένα και για το φοιτητικό.... Μέχρι να πάρετε τα λεφτά στο χέρι, μην πιστεύετε τίποτα... Οι υποσχέσεις τις κυβέρνησης και της κάθε κυβέρνησης δεν σημαίνουν και πολλά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Η αιτηση για στεγαστικό επίδομα 2016-2017 που τέλειωσε πριν λίγο καιρό,αφορούσε στο άν έχεις περάσει το 50% των μαθημάτων της προηγούμενης ακαδημαικής χρονιάς 2015-2016. Αν όμως η χρονιά 2015-2016 είχε 14 μαθήματα και πέρασες τα 8 (αλλά 3 από αυτά τα πέρασες φέτος τον Σεπτέμβριο,δηλαδή την φετινή ακαδημαική χρονιά) σου κόβουν το επίδομα?
Είναι σωστό αυτό? Σου λένε δηλαδή δεν πέρασες 8 αλλά 5 ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2015-2016 (ΓΙΑΤΊ ΤΑ ΆΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ) άρα δεν έπιασες 50%.
Είναι σωστά έτσι που το λένε,και χάνεται το επίδομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα.
Η αιτηση για στεγαστικό επίδομα 2016-2017 που τέλειωσε πριν λίγο καιρό,αφορούσε στο άν έχεις περάσει το 50% των μαθημάτων της προηγούμενης ακαδημαικής χρονιάς 2015-2016. Αν όμως η χρονιά 2015-2016 είχε 14 μαθήματα και πέρασες τα 8 (αλλά 3 από αυτά τα πέρασες φέτος τον Σεπτέμβριο,δηλαδή την φετινή ακαδημαική χρονιά) σου κόβουν το επίδομα?
Είναι σωστό αυτό? Σου λένε δηλαδή δεν πέρασες 8 αλλά 5 ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2015-2016 (ΓΙΑΤΊ ΤΑ ΆΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ) άρα δεν έπιασες 50%.
Είναι σωστά έτσι που το λένε,και χάνεται το επίδομα?

Για την πλήρωση του κριτηρίου αυτού λαμβάνονται υπόψη όλες οι εξεταστικές περίοδοι που πραγματοποιήθηκαν για το συγκεκριμένο ακαδημαικό έτος.΄Αρα Ιουνίου, Φεβρουαρίου και Σεπτεμβρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Η αιτηση για στεγαστικό επίδομα 2016-2017 που τέλειωσε πριν λίγο καιρό,αφορούσε στο άν έχεις περάσει το 50% των μαθημάτων της προηγούμενης ακαδημαικής χρονιάς 2015-2016. Αν όμως η χρονιά 2015-2016 είχε 14 μαθήματα και πέρασες τα 8 (αλλά 3 από αυτά τα πέρασες φέτος τον Σεπτέμβριο,δηλαδή την φετινή ακαδημαική χρονιά) σου κόβουν το επίδομα?
Είναι σωστό αυτό? Σου λένε δηλαδή δεν πέρασες 8 αλλά 5 ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2015-2016 (ΓΙΑΤΊ ΤΑ ΆΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ) άρα δεν έπιασες 50%.
Είναι σωστά έτσι που το λένε,και χάνεται το επίδομα?

Για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016 λογίζονται ως εξεταστικές περίοδοι οι Γενάρη 2016, Ιουνίου 2016 και Σεπτεμβρίου 2016. Σε περίπτωση που σου λένε κάτι διαφορετικό, ζήτα τους να σου δώσουν έντυπα τις προϋποθέσεις για την έκδοση πιστοποιητικού καλής επίδοσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Η αιτηση για στεγαστικό επίδομα 2016-2017 που τέλειωσε πριν λίγο καιρό,αφορούσε στο άν έχεις περάσει το 50% των μαθημάτων της προηγούμενης ακαδημαικής χρονιάς 2015-2016. Αν όμως η χρονιά 2015-2016 είχε 14 μαθήματα και πέρασες τα 8 (αλλά 3 από αυτά τα πέρασες φέτος τον Σεπτέμβριο,δηλαδή την φετινή ακαδημαική χρονιά) σου κόβουν το επίδομα?
Είναι σωστό αυτό? Σου λένε δηλαδή δεν πέρασες 8 αλλά 5 ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2015-2016 (ΓΙΑΤΊ ΤΑ ΆΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ) άρα δεν έπιασες 50%.
Είναι σωστά έτσι που το λένε,και χάνεται το επίδομα?

Απο την στιγμη που το 50% των μαθηατων του ετους 2015-2016 εσυ το περασες τον σεπτεμβριο του 2016-2017..τοτε ναι δυστυχως δεν δικαιουσαι το επιδομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Έχει πάρει κάποιος το φοιτητικό στεγαστικό επίδομα (2016-2017)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top