Φοιτητικά έπιπλα

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πήγα στη ΝΕΟSET σημερα και απογοητευτηκα πληρως... ειχε 1 μονο φοιτητικο σετ το οποιο δε μου αρεσε και ολα τα αλλα επιπλα (κρεβατι και καναπες κυριως) εκαναν 500-1000Ε...κορόιδα ψαχνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
τα επιπλα απο ΙΚΕΑ ειναι μια χαρα..και για φοιτητικο κιολας ειναι απο τις καλυτερες επιλογες.:no1:

συμφωνώ! :iagree::iagree: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
παντως στο ΙΚΕΑ εχει υπεροχα πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, το ΙΚΕΑ έχει τεράστια ποικιλία και καλές τιμές, αλλά λίγα πράγματα είναι υψηλής ποιότητας. Δηλαδή εντάξει, για ένα φοιτητή που μένει μόνος του και προσέχει το σπίτι είναι ΟΚ, αλλά αν πχ. έχεις οικογένεια ειναι εντελώς ψευτοπράματα. Το μυστικό είναι στη συναρμολόγηση. Αν γίνει λάθος στην αρχή, πάει χαμένο το έπιπλο. Και γι'αυτό, έμμεσα, σε αναγκάζουν να πληρώσεις τα 25 ευρώ για να στο συναρμολογήσουν, καθώς το μοντάρισμά του έχει ειδικές πατέντες που θέλουν φαντασία για να τις μαντέψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τα ΙΚΕΑ ειναι φτηνα αλλα οχι φτηνιαρικα... σαν κατι αλλα που ειδα στο Ηρακλειο που ηταν ακριβα και φτηνιαρικα. Ενταξει απο ποιοτητα για τα λεφτα του ειναι οκ, μπορει τα επιπλα να μην αντεχουν πολλα χρονια, αλλα για φοιτητες που τα χρειαζονται 5-8 χρονια ειναι μια χαρα πιστευω...Ακομα και τοσο να μην αντεξουν τουλαχιστον δεν εχεις δωσει πολλα λεφτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
τα ΙΚΕΑ εχουν φθηνα κ πολλη καλης ποιοτητας επιπλα γι αυτο αλλωστε ειναι παγκοσμιως γνωστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν γίνει λάθος στην αρχή, πάει χαμένο το έπιπλο. Και γι'αυτό, έμμεσα, σε αναγκάζουν να πληρώσεις τα 25 ευρώ για να στο συναρμολογήσουν, καθώς το μοντάρισμά του έχει ειδικές πατέντες που θέλουν φαντασία για να τις μαντέψεις...
Έχουν αναλυτικότατες οδηγίες, αν είσαι γκαβός δε σου φταίει η ΙΚΕΑ.
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και έχω συναρμολογήσει πολλά έπιπλα απο εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Περασα απο τη Νεοσετ, αλλα πραγματικα δεν μου αρεσε τιποτα. Ασε που ηταν και πανακριβα. Στο ΕΝΤΟΣ πηγα , και αγορασα καποια επιπλα, και νομιζω ειναι αρκετα καλης ποιοτητας, αλλα ακριβα. Βεβαια, εγω πηγα οταν ειχε 50% εκπτωσεις οποτε ηταν μια χαρα. Το μονο κακο ειναι οτι αργουν να τα φερουν( 16 Σεπτ μου ειπαν...). Μετα πηγα ΙΚΕΑ, αλλα κουραστηκα παρα πολυ , πηρα καποια πραγματα, αλλα δεν ενθουσιαστηκα και ιδιαιτερα.

Παντως , αν ξερει κανεις κανα φθηνο επιπλαδικο στη Θεσ/νικη, που εχει αμεση παραδοση, ας το πει please!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Για όσους είναι Αθήνα: Καμμιά ματιά προς Μοναστηράκι μεριά σκεφτήκατε να ρίξετε; Έχει διάφορα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
και γω χτες ψωνισα καποια πραγματα απο neoset και μου φανηκαν και μενα ακριβα!στην πατρα βεβαια δεν εχει ικεα αλλα ουτε μπορω να ταξιδευω καθε μερα για πατρα ωστε να μπορω να ψαξω με την ησυχια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Το δικό μου το σπιτάκι είναι πλήρως επιπλωμένο! Τώρα θα διαπιστώσω στο μέλλον την ποιότητα και την αξιοπιστία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Εγώ αγόρασα από το ENTOS by Sato στη Θεσ/νικη καναπέ, κρεββάτι, κομοδίνα (όταν είχε προσφορές 50%). Γενικά βρήκα καλά έπιπλα. Πολύ καλές και οι τιμές, αλλά τα μεταφορικά ήταν σχετικά ακριβά (9% στην αρχική τιμή το επιπρόσθετο ποσό για τα μεταφορικά).


Για γραφείο, βιβλιοθήκη, κ.λπ. σκέφτομαι από Neoset (έχω δει ένα πάρα πολύ καλό).



Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
χμμμ... μάλλον ικέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έχουν αναλυτικότατες οδηγίες, αν είσαι γκαβός δε σου φταίει η ΙΚΕΑ.
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και έχω συναρμολογήσει πολλά έπιπλα απο εκεί.

χαχχααχχαχαχαχαχαχα...

πρώτη φορά στη ζωή μου ρίχνω τέτοιο γέλιο με ποστ

χ00χα0αχ0αχ0αχαχ0χα00αχχα00αχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
χμμμ... μάλλον ικέα...
Μ' αρέσει που έχεις άποψη ακόμη και για τα φοιτητικά έπιπλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
σκέφτηκα ότι επειδή δεν είναι ότι καλύτερο, (αντέχουν πάντως ένα φοιτητή 4-5 χρόνια) και είναι και φτηνά είναι μάλλον η ιδανικότερη λύση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχουν αναλυτικότατες οδηγίες, αν είσαι γκαβός δε σου φταίει η ΙΚΕΑ.
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και έχω συναρμολογήσει πολλά έπιπλα απο εκεί.


Δεν είχα ποτέ ταλέντο να συναρμολογώ ψευτοβίδες και ψευτοξύλα. Περισσότερο τουβλάκια μου θυμίζουν αυτά, παρά έπιπλα. Τι να πω, εγώ δε μπορώ να τα βγάλω πέρα με 120 πρωτότυπα πυράκια και να φανταστείς ότι ανέκαθεν τα χέρια μου πιάνουν στα τεχνικά. Έπιπλα με κλασικό τρόπο συναρμολόγησης (βίδες, παξιμάδια, γωνίες και τα συναφή)μπορώ να κάνω καλύτερα κι από επιπλοποιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειχα συναρμολογησει λαθος το επιπλο του Η/Υ μου (που το ειχα παρει απο τα ΙΚΕΑ) και δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Μετα για να το φτιαξω διελυσα τις τροχαλιες του συρταριου για το πληκτρολογιο (μη με ρωτατε πως εγινε αυτο, ουτε κι εγω καταλαβα). Ημουν και 15 χρονων, οποτε δικαιολογουμαι :P! Κατα τ' αλλα γερο ειναι (ακομα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris17

Νεοφερμένος

Ο dimitris17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
νεοσετ εχω...καλουλια ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πηγα στο ΙΚΕΑ σημερα, ξεποδαριαστικα 9 ωρες λολ. Εχει πολυ ομορφα πραγματα!!! Και μου φαινονται πολυ πιο ποιοτικα απο ο,τι λεγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top