Φοιτητές Οικονομικού Παν.Αθηνών 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Σε κάποια οικονομικά τμήματα όπως αυτό των Διεθνών και Ευρωπαϊκών σπουδών χρειάζονται ειδικό μάθημα (π.χ. αγγλικά , γαλλικά ) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Σε κάποια οικονομικά τμήματα όπως αυτό των Διεθνών και Ευρωπαϊκών σπουδών χρειάζονται ειδικό μάθημα (π.χ. αγγλικά , γαλλικά ) ;

οχι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
A! Ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tου ΟΠΑ το ΔΕΟΣ δε θέλει αγγλικά όταν το έψαχνα εγώ ρε παίδες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε κάποια οικονομικά τμήματα όπως αυτό των Διεθνών και Ευρωπαϊκών σπουδών χρειάζονται ειδικό μάθημα (π.χ. αγγλικά , γαλλικά ) ;
Το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών των παρακάτω πανεπιστημίων :
a) Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, b) Παντείου Πανεπιστημίου και c) Πανεπιστημίου Πειραιά, θέλουν 1 ξένη γλώσσα (υποχρεωτικά) - στην οποία ΠΡΕΠΕΙ να γράψεις ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 για να μετρήσει και έχει συντελεστή βαρύτητας 1.0 που σημαίνει ότι μπορείς να πάρεις απο 1000 μέχρι 2000 μόρια (αν γράψεις 10 η 20 αντίστοιχα).
Αντιθέτως, το τμήμα Διεθνών Ευρωπαικών και Οικονομικών Σπουδών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών ΔΕΝ απαιτεί ξένη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
chris μιας και εισαι φοιτητης του ΟΔΕ, μπορεις να μου δωσεις μερικες πληροφοριες για αυτη την σχολη, πως σου φαινεται ως τωρα, γιατι ειναι μια απ τις επιλογες μου μαζι, μαζι με τις ναυτηλιακες σπουδες και το ΛΟΧΡΗ, (αν βεβαια βγαλω τα καταλληλα μορια). Εσυ τι θα μου προτεινες να επιλεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κοίτα εμένα μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το τμήμα μου,ενώ 2 μήνες αφότου μπήκα έφυγε λίγο ο ενθουσιασμός μου (μη φανταστείς για τα μαθήματα κτλπ) .. Όμως μετά το 1ο εξάμηνο επανήλθε η αγάπη [η μια και η μοναδική].
Είναι ένα γενικό τμήμα,με πολλά και διαφορετικά μαθήματα στα πρώτα 2 έτη και μετα σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις κατεύθυνση (1 απο 4) και κάποια μαθήματα ευρείας επιλογής, το οποίο είναι πολύ καλό γιατί φτιάχνεις ΕΣΥ το πτυχίο σου (ανάλογα με τα μαθήματα που σε ενδιαφέρουν).
Θα στο πρότεινα ανεπιφύλακτα!

Το ΛΟΧΡΗ είναι αδιαμφισβήτητα ένα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ τμήμα...απλά είναι εξειδικευμένο και είναι ανάλογα τα γούστα βέβαια.
Εγώ προσωπικά επέλεξα να μπω στην ΟΔΕ , να επιλέξω κατεύθυνση λογιστικης και χρηματοδοτικης διοίκησης και ίσως μετέπειτα αν με ενδιαφέρει πολύ αυτός ο κλάδος να κάνω και ένα μεταπτυχιακό πάνω σε αυτόν.

Το Ναυτιλιακών Σπουδών είναι και αυτό ένα πάρα πολύ καλό τμήμα και πολύ ενδιαφέρον.
Αλλά είναι ακόμα περισσότερο εξειδικευμένο και όπως καταλαβαίνεις σου ανοίγονται πόρτες περισσότερο σε ναυτιλιακές επιχειρήσεις κτλπ.
Αν σε ενδιαφέρει όμως δεν είναι καθόλου κακή επιλογή! [ Ήταν μια απο τις 5 επιλογές μου στο μηχανογραφικό].

Εγώ θα σου πρότεινα να διαλέξεις κάτι πιο γενικό που σε ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ βέβαια.Να σου κεντριζει το ενδιαφέρον.
Αν ψήνεσαι όμως πολύ για κάτι πιο εξειδικευμένο....ΠΡΟΧΩΡΑ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Χρήστο, ξεκινάω τη μάζωξη υποψηφίων, εγω πήγαινα για Ο.Δ.Ε. Ο.Π.Α., αλλά με τα μόρια μου πάω για Δ.Ε.Ο.Σ. και μάλλον και εκεί θα χρειαστώ μια μικρή πτώση :P
Αλλιώς και του χρόνου ευκαιρία είναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos-7(deos)

Νεοφερμένος

Ο tasos-7(deos) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Χρήστο, ξεκινάω τη μάζωξη υποψηφίων, εγω πήγαινα για Ο.Δ.Ε. Ο.Π.Α., αλλά με τα μόρια μου πάω για Δ.Ε.Ο.Σ. και μάλλον και εκεί θα χρειαστώ μια μικρή πτώση :P
Αλλιώς και του χρόνου ευκαιρία είναι :D
ποσα μορια πιστευεις οτι εχεις βγαλει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ποσα μορια πιστευεις οτι εχεις βγαλει??

Ευελπιστώ γύρω στα 14.900(είμαι και στην ειδική κατηγορία κοινωνικών κριτηρίων) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω που υπολογιζω 16000 με 16300 σκεφτομαι να δηλωσω το ΟΔΕ και το Μ&Ε,ασχετα αν δεν πιανω ειδικα το πρωτο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χρήστο, ξεκινάω τη μάζωξη υποψηφίων, εγω πήγαινα για Ο.Δ.Ε. Ο.Π.Α., αλλά με τα μόρια μου πάω για Δ.Ε.Ο.Σ. και μάλλον και εκεί θα χρειαστώ μια μικρή πτώση :P
Αλλιώς και του χρόνου ευκαιρία είναι :D

Άντε ξεκίνα!! :) :)
Για να έρχεται η καινούργια φουρνιά σιγα-σιγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos-7(deos)

Νεοφερμένος

Ο tasos-7(deos) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευελπιστώ γύρω στα 14.900(είμαι και στην ειδική κατηγορία κοινωνικών κριτηρίων) :hmm:
αμα εχεις βγαλεις τοσα και εισαι και ειδικη κατηγορια το ΔΕΟΣ το πιανεις νομιζω!!

αμα εχεις βγαλεις τοσα και εισαι και ειδικη κατηγορια το ΔΕΟΣ το πιανεις νομιζω!!
και εγω νομιζα οτι ειμαι ειδικη κατηγορια κοινωνικα κριτηρια και θα ημουνα πιο σιγουρος αλλα τελικα δεν ειμαι γιατι η σχολη που ειναι ο αδερφος μου εξαιρειται απ'τις σχολες για την κατηγορια αδερφος που σπουδαζει σε πολη εκτος του τοπου μονιμης κατοικιας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν κατεβάσω τα windows 8 απο microsoft μεσω mail.dmst.aueb.gr , ή γενικά κάποιο πρόγραμμα της microsoft, βλέπω οτι το δικαιούμαι τζαμπέ. Αυτό ισχύει; έχει κατεβάσει κανείς; Η πρέπει να μας έχει πει κάποιος καθηγητής να το κατεβάσουμε, ώστε να δικαιούμαστε να το κατεβάσουμε;
Ακόμη, αν γνωρίζε κανείς, αν από Σεπτέμβρη φύγω από ΑΣΟΕΕ για άλλη σχολή, θα δικαιούμε να ξανακατεβάσω το ίδιο πρόγραμμα πάλι τζαμπέ; ευχαριστωωωωω.

ο αδερφος μου εξαιρειται απ'τις σχολες για την κατηγορια αδερφος που σπουδαζει σε πολη εκτος του τοπου μονιμης κατοικιας!!
υπάρχουν σχολές που εξαιρούνται;;; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Αν κατεβάσω τα windows 8 απο microsoft μεσω mail.dmst.aueb.gr , ή γενικά κάποιο πρόγραμμα της microsoft, βλέπω οτι το δικαιούμαι τζαμπέ. Αυτό ισχύει; έχει κατεβάσει κανείς; Η πρέπει να μας έχει πει κάποιος καθηγητής να το κατεβάσουμε, ώστε να δικαιούμαστε να το κατεβάσουμε;
Ακόμη, αν γνωρίζε κανείς, αν από Σεπτέμβρη φύγω από ΑΣΟΕΕ για άλλη σχολή, θα δικαιούμε να ξανακατεβάσω το ίδιο πρόγραμμα πάλι τζαμπέ; ευχαριστωωωωω.

υπάρχουν σχολές που εξαιρούνται;;; :S

αληθεια θες να φυγεις απο ασοεε? δεν σου αρεσει το δετ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Αν κατεβάσω τα windows 8 απο microsoft μεσω mail.dmst.aueb.gr , ή γενικά κάποιο πρόγραμμα της microsoft, βλέπω οτι το δικαιούμαι τζαμπέ. Αυτό ισχύει; έχει κατεβάσει κανείς; Η πρέπει να μας έχει πει κάποιος καθηγητής να το κατεβάσουμε, ώστε να δικαιούμαστε να το κατεβάσουμε;
Ακόμη, αν γνωρίζε κανείς, αν από Σεπτέμβρη φύγω από ΑΣΟΕΕ για άλλη σχολή, θα δικαιούμε να ξανακατεβάσω το ίδιο πρόγραμμα πάλι τζαμπέ; ευχαριστωωωωω.

υπάρχουν σχολές που εξαιρούνται;;; :S

αυτο το δικαιουμαι και εγω που ειμαι στατιστικο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
αυτο το δικαιουμαι και εγω που ειμαι στατιστικο ?
Δεν ξέρω, λογικά ως φοιτητής...:whistle:

αληθεια θες να φυγεις απο ασοεε? δεν σου αρεσει το δετ ?
Δεν ήταν επιλογή μου. :redface:Τυχαία έκατσε απο 4ο πεδίο και φυσικά δεν θέλω να αποθαρρύνω κανέναν να πάει.

Οποιος έχει απάντηση μου λέει!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Δεν ξέρω, λογικά ως φοιτητής...:whistle:


Δεν ήταν επιλογή μου. :redface:Τυχαία έκατσε απο 4ο πεδίο και φυσικά δεν θέλω να αποθαρρύνω κανέναν να πάει.

Οποιος έχει απάντηση μου λέει!!:D

απο 4 δετ εισαι ο μονος που ξερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos-7(deos)

Νεοφερμένος

Ο tasos-7(deos) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αν κατεβάσω τα windows 8 απο microsoft μεσω mail.dmst.aueb.gr , ή γενικά κάποιο πρόγραμμα της microsoft, βλέπω οτι το δικαιούμαι τζαμπέ. Αυτό ισχύει; έχει κατεβάσει κανείς; Η πρέπει να μας έχει πει κάποιος καθηγητής να το κατεβάσουμε, ώστε να δικαιούμαστε να το κατεβάσουμε;
Ακόμη, αν γνωρίζε κανείς, αν από Σεπτέμβρη φύγω από ΑΣΟΕΕ για άλλη σχολή, θα δικαιούμε να ξανακατεβάσω το ίδιο πρόγραμμα πάλι τζαμπέ; ευχαριστωωωωω.

υπάρχουν σχολές που εξαιρούνται;;; :S
Ναι!!Για αδερφια που σπουδαζουν σε στρατιωτικες,αστυνομικες και ακαδημιες εμπορικου ναυτικου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ναι!!Για αδερφια που σπουδαζουν σε στρατιωτικες,αστυνομικες και ακαδημιες εμπορικου ναυτικου!!
Βλακεία. Αφπύ αν σπουδάζει σε ασει μακρυα απ τη μονιμη κατοικια υποχρεωτικα νοικιαζει σπιτι...
απο 4 δετ εισαι ο μονος που ξερω:P
Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά :clapup: Εδω που τα λέμε, πριν κάνω το μηχανογραφικό δεν ήξερα καν το τμήμα :redface: Αλλά τώρα περιμένω τα μόρια να δου που θα μαι φέτος!

ΥΓ. Αντε ρε ΕΛΛΑΔΑΡΑ πάμε για γιούρο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top