Φιλολογία Ιωαννίνων

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μεταξύ ΑΠΘ και Ιωαννίνων τι λες; :Ρ
Λέγεται ότι στη Θεσσαλονίκη υστερεί ο τομέας κλασικών σπουδών, ενώ υπάρχει παράδοση στο τμήμα των νεοελληνικών.
Για τα Ιωάννινα δεν έχω ακούσει παράπονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Μία χαρά λάμβανε χώρα η συζήτηση για συγκεκριμένο τμήμα και ήρθες εσύ ο άκυρος να κάνεις τις αγαπημένες σου συγκρίσεις, φυσικά προς όφελος του δικού σου πανεπιστημίου, ανεξαρτήτως αν ευσταθούν ή όχι. Άρα ποιος πρέπει να κάνει ενδοσκόπηση; Βέβαια δεν έχω και μεγάλες προσδοκίες, καθώς είσαι προβλέψιμος.
Τέλος συζήτησης.-

1. Τις αξιολογικές κρίσεις εσύ τις ξεκίνησες. Εκτός κι αν έχεις το αλάθητο του Πάπα.
2. Δεν ξέχασα κάτι. Του ΤΕΙ είμαι.
4. Τότε να κυττάξεις τον τρόπο γραφής σου. Δε συνάδει με τους ισχυρισμούς σου, για έκφραση γνώμης. Επίσης είδες κάπου στο παρόν, να εκθειάζω την Αθήνα;
Θεωρούσα πως σπούδαζες νομική. Ωστόσο, και σε ΤΕΙ να σπουδάζεις μία βασική εικόνα για συνταγματικές ελευθερίες όλοι έχουν.Έχω δει το επιθετικό σου ύφος καθώς και τις εν λόγω κρίσεις σε άλλα post και πλέον διακρίνω και μία κακοβουλία και στο εν λόγω. Δεν έθιξα κανέναν με τα σχόλια μου για τις φιλολογίες, εξέφερα απλώς τη γνώμη μου. Το αν αρέσει ή όχι δεν με απασχολεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Μεταξύ ΑΠΘ και Ιωαννίνων τι λες; :Ρ
ιωαννινα.νομιζο το αθηνα και θεσσαλονικη(απο ταλεγομενα καποιων καθηγητων μου)στο ιδιο επιπεδο ειναι .ιωαννινα τελοσ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ιωαννινα.νομιζο το αθηνα και θεσσαλονικη(απο ταλεγομενα καποιων καθηγητων μου)στο ιδιο επιπεδο ειναι .ιωαννινα τελοσ;)


ΗΑΗΑ!! ΟΚ, σ' ευχαριστώ πολύ Έλενα!!! :D Το εκτιμώ πολύυυ!!

Λέγεται ότι στη Θεσσαλονίκη υστερεί ο τομέας κλασικών σπουδών, ενώ υπάρχει παράδοση στο τμήμα των νεοελληνικών.
Για τα Ιωάννινα δεν έχω ακούσει παράπονα.

ΟΚ, thnx για τη βοήθεια!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ΗΑΗΑ!! ΟΚ, σ' ευχαριστώ πολύ Έλενα!!! :D Το εκτιμώ πολύυυ!!



ΟΚ, thnx για τη βοήθεια!! :P
Εγώ πιστεύω σε όποια και να είσαι από τις 2 θα είσαι καλά....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πιστεύω σε όποια και να είσαι από τις 2 θα είσαι καλά....;)


Σε έχασα... μεταξύ των πανεπιστημίων...? :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Άρια με όλο το σεβασμό μην κρίνεις πανεπιστήμια στα οποία δεν είσαι φοιτήτρια και δεν έχεις παρακολουθήσει μαθήματα... Έκανες πολύ καλή επιλογή που πέρασες στα γιάνεννα γιατί διαθέτουν μία πολύ καλή φιλοσοφική σχολή και προσφέρουν πολυ καλό επίπεδο σπουδών στους φοιτητές τους. Η παλιά φιλοσοφική δεν έχει καμία σχέση με το επίπεδο σπουδών της φιλοσοφικής σχολής της θεσσαλονίκης. Είναι 2 κτίρια παλιά και νέα φιλοσοφική και εκεί γίνονται τα μαθήματα όλων των ειδικοτήτων της φιλοσοφικής....Δεν έχει σχέση με τη φιλολογία μόνο δηλαδή

Είναι αναμφισβήτητο ότι από τη Θεσσαλονίκη έχουν περάσει σπουδαιοι φιλόλογοι. Όπως και το ότι το επίπεδο της σχολής είναι πολύ καλό. Αυτό με τα κτίρια το ξέρω, απλά είπα πως απ' όλα στη Θεσσαλονίκη με εντυπωσίασε πραγμαικά το παλιο κτίριο της φιλοσοφικής! Πραγματικά έμεινα άφωνη! Θα 'πρεπε να γίνει υπόδειγμα για τα υπόλοιπα πανεπιστημια!

Όμως, όταν κάποιος με ρωτάει που είναι καλύτερα να σπουδάσει, λέω Γιάννενα. Όχι μόνο γιατί το επέλεξα εγώ (περνουσα και Αθήνα) αλλά γιατί πιστεύω ακράδαντα πως είναι καλύτερα για έναν φοιτητή να σπουδάζει στην επαρχία.
Ίσως είναι δική μου ιδιορυθμία. Οι μεγαλουπόλεις με εκνευρίζουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Εγώ πάντως εμένω ότι η Φιλοσοφική της Αθήνας είναι η καλύτερη και σε Φιλολογία και σε Ιστορία-Αρχαιολογία.Τα σημαντικότερα ερευνητικά κέντρα και ιδρύματα της χώρας είναι δίπλα ακριβώς στο πανεπιστήμιο.Το επίπεδο θεωρώ ότι είναι υψηλό παρά τα οργανωτικά προβλήματα.Ενα βάψιμο το θέλει βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Είναι αναμφισβήτητο ότι από τη Θεσσαλονίκη έχουν περάσει σπουδαιοι φιλόλογοι. Όπως και το ότι το επίπεδο της σχολής είναι πολύ καλό. Αυτό με τα κτίρια το ξέρω, απλά είπα πως απ' όλα στη Θεσσαλονίκη με εντυπωσίασε πραγμαικά το παλιο κτίριο της φιλοσοφικής! Πραγματικά έμεινα άφωνη! Θα 'πρεπε να γίνει υπόδειγμα για τα υπόλοιπα πανεπιστημια!

Όμως, όταν κάποιος με ρωτάει που είναι καλύτερα να σπουδάσει, λέω Γιάννενα. Όχι μόνο γιατί το επέλεξα εγώ (περνουσα και Αθήνα) αλλά γιατί πιστεύω ακράδαντα πως είναι καλύτερα για έναν φοιτητή να σπουδάζει στην επαρχία.
Ίσως είναι δική μου ιδιορυθμία. Οι μεγαλουπόλεις με εκνευρίζουν:P
Καταλάβα και θεωρώ σωστή την άποψη σου.... Καλή σταδιοδρομία στη φιλολογία και καλή φοιτητική ζωή στα γιάνεννα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.
Και εν τέλη σημασία δεν έχει το που θα σπουδάσει κανείς, αλλά το τί θα γίνει στη συνέχεια.
Οι καλοί και οι κακοί φιλόλογοι βγαίνουν από όλα τα πανεπιστημια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.
Και εν τέλη σημασία δεν έχει το που θα σπουδάσει κανείς, αλλά το τί θα γίνει στη συνέχεια.
Οι καλοί και οι κακοί φιλόλογοι βγαίνουν από όλα τα πανεπιστημια...
Συμφωνώ....:) Φιλολογία ιωαννίων είναι 2 φίλες αλλά δεύτερο έτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ποτε θα βγαινει η ανακοινωση για την εναρξη των μαθηματων????υπαρχει περιπτωση να αρχισουν πριν την ληξη των εγγραφων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ποτε θα βγαινει η ανακοινωση για την εναρξη των μαθηματων????υπαρχει περιπτωση να αρχισουν πριν την ληξη των εγγραφων?
Kανείς δε ξέρει! Κάτσε να τελειώσουμε με την εξεταστική, μη σκάσει και καμμία κατάληψη και βλέπουμε τι θα γίνει με το νέο ακαδημαικό έτος 2012-2013!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ποτε θα βγαινει η ανακοινωση για την εναρξη των μαθηματων????υπαρχει περιπτωση να αρχισουν πριν την ληξη των εγγραφων?

Αυτό εκ των πραγμάτων ΔΕΝ γίνεται σε καμία σχολή. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη πάντως αρχίζουν από Δευτέρα, ναι ΠΡΙΝ τελείώσουν οι εγγραφές.
Για εμάς υπάρχει κανένα νέο; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη πάντως αρχίζουν από Δευτέρα, ναι ΠΡΙΝ τελείώσουν οι εγγραφές.
Για εμάς υπάρχει κανένα νέο; :/:
Όχι δεν αρχίζουμε δευτέρα η φιλολογία.... Άλλες σχολές μπορεί.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
λογικα στις 1 δεν θα αρχισουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
λογικα στις 1 δεν θα αρχισουμε?
Στην ιστοσελίδα τις σχολής σας αδείτε παιδιά θα ανακοινωθεί....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
1 αρχίζουμε τελικάάά!!!

Στο πρόγραμμα εμένα μου έχει 5 μαθήματα, Λατινικά στο γράμμα μου δεν έχει, αντίθετα έχει βγάλει 2 φορές τους Σ-Ω, λογικά θα έγινε λάθος, τώρα παίρνουμε τηλέφωνο τη γραμματεία;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
1 αρχίζουμε τελικάάά!!!

Στο πρόγραμμα εμένα μου έχει 5 μαθήματα, Λατινικά στο γράμμα μου δεν έχει, αντίθετα έχει βγάλει 2 φορές τους Σ-Ω, λογικά θα έγινε λάθος, τώρα παίρνουμε τηλέφωνο τη γραμματεία;:whistle:
Καλή αρχή!!!;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top