Φιλολογία Ιωαννίνων

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
:inlove:
Μόνο αυτό έχω να πω. Κι οποιος κατάλαβε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
γνωριζει κανεις ποτε αρχισαν περσυ τα μαθηματα για τους πρωτοετεις σην φιλολογια ιωαννινων?

17 Οκτωβρίου. Αλλά δεν νομίζω να σε ενδιαφέρει και πολύ γιατί πέρυσι έγιναν καταλήψεις ενώ φέτος όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Eεε για τον Μέρσι ισχύει! :P
xχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Είναι όλοι τους ΕΠΙΚΟΙ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σοβαρά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σε μένα το λες;
Κοίτα δε μπορώ να ξέρω πως ήταν πριν 30 χρόνια ο άνθρωπος, πλάκα κάνω! :P
Aυτό που ξέρω είναι ότι είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής, να σου πω από το πρώτο εξάμηνο ήταν ο αγαπημένος μου, πολύ καλός και κάνει απίστευτο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
:inlove:
Μόνο αυτό έχω να πω. Κι οποιος κατάλαβε.

Eεε για τον Μέρσι ισχύει! :P
xχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Είναι όλοι τους ΕΠΙΚΟΙ! :P

Σε μένα το λες;
Κοίτα δε μπορώ να ξέρω πως ήταν πριν 30 χρόνια ο άνθρωπος, πλάκα κάνω! :P
Aυτό που ξέρω είναι ότι είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής, να σου πω από το πρώτο εξάμηνο ήταν ο αγαπημένος μου, πολύ καλός και κάνει απίστευτο μάθημα.

Xαχαχαχα, τέλεια, απ' ότι είδα θα τον έχω κι εγώ λογικά :D Κρίνοντας από αυτά που άκουσα, πριν απο 30 χρόνια πρέπει να κοβανε φλεβα οι μαθητριες :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Φοιτήτριες. Να τα γράφουμε σωστά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ωχ, συγνωμη, εν τη ρύμη του λόγου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάντως σ' αυτό το δήλιμμα κάνοντας το μηχανογραφικό απάντησα ΓΙΑΝΝΕΝΑ. :PΣτο αριστοτέλειο αξίζει μόνο η παλιά φιλοσοφική! Αλλιώς απογοήτευση το φημισμένο πανεπιστήμιο.:(

Με τους καθηγητές πάντως τί παίζει; Μια φιλολογος μου που πήγαινε εκεί πριν από 30 χρόνια και λέει έχουμε και ίδιους καθηγητες, Ράιο & τη γυναίκα του, Μερσινιά (αυτός λέει τότε ήταν και ο ωραίος της σχολής) , Λαδογιάννη, μα πόσο μεγάλοι παίζει να είναι; :whistle:


Δηλαδή είσαι ικανοποιημένη από τα Γιάννενα; Κοίτα, εγώ μένω κοντά στην Αθήνα, αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα να πάω σε επαρχία. Ίσα - ίσα που θέλω και δηλαδή!! :Ρ
Απλά σκέφτομαι ΕΚΠΑ, ΑΠΘ και Γιάννενα... το κύρος του ΕΚΠΑ κτλ... >.> :( όχι ότι μετράει και πολύ... αλλά μετράει... έτσι δεν είναι; (χωρίς να θέλω να θίξω κανεναν!! εγώ μάλλον για Γιάννενα πηγαίνω :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγώ πάντως σ' αυτό το δήλιμμα κάνοντας το μηχανογραφικό απάντησα ΓΙΑΝΝΕΝΑ. :PΣτο αριστοτέλειο αξίζει μόνο η παλιά φιλοσοφική! Αλλιώς απογοήτευση το φημισμένο πανεπιστήμιο.:(

Με τους καθηγητές πάντως τί παίζει; Μια φιλολογος μου που πήγαινε εκεί πριν από 30 χρόνια και λέει έχουμε και ίδιους καθηγητες, Ράιο & τη γυναίκα του, Μερσινιά (αυτός λέει τότε ήταν και ο ωραίος της σχολής) , Λαδογιάννη, μα πόσο μεγάλοι παίζει να είναι; :whistle:

Εντάξει να δούμε τί άλλο θα διαβάσουμε πια σ' αυτό το forum... Το να εκφέρουμε γνώμη είναι αναφαίρετο δικαίωμα και ζωτικής σημασίας για ένα σωστό διάλογο ωστόσο οι ανακρίβειες και η μείωση των υπολοίπων δεν έχουν λόγο ύπαρξης κυρίως όταν δεν εδράζονται σε γερά θεμέλια.
Το ΑΠΘ εν γένει (και ειδικότερα η φιλοσοφική του σχολή) δεν είναι απλώς φημισμένο πανεπιστήμιο αλλά και επί της ουσίας έχει αποδείξει την αξία του σε πλείονα επιστημονικά αντικείμενα. Αν και δεν είμαι φιλόλογος (με ενδιαφέρει η επιστήμη αυτή ωστόσο) δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι η Φιλοσοφική σχολή Θεσσαλονίκης ήταν φωτεινό παράδειγμα επιστημονικής προόδου και έχει εισφέρει τα μέγιστα ακόμη και στην εξέλιξη της ίδιας της γλώσσας μας (βλ. Τριανταφυλλίδη, Κριαρά, Κακριδή, Χρηστίδη, Ανδριώτη κ.ο.κ.). Συνεπώς ειδικά αν ήμουν φιλόλογος θα πρόσεχα ιδιαίτερα τα λεγόμενά μου... Όταν μάλιστα και το ίδιο Πανεπιστήμιο ιωαννίνων (το οποίο σέβομαι ιδίως στον τομέα της φιλολογίας), ήταν παράρτημα της φιλοσοφικής ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δηλαδή η Θεσσαλονίκη είναι το νούμερο ένα παντού. Μισό να το σημειώσω στην ατζέντα μου, μην το ξεχάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δηλαδή η Θεσσαλονίκη είναι το νούμερο ένα παντού. Μισό να το σημειώσω στην ατζέντα μου, μην το ξεχάσω.

Τί να κάνουμε αγαπητέ... Η αλήθεια πονάει. Ήλθες, είδες, δεν νικησες, άπελθε τώρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εγώ πάντως σ' αυτό το δήλιμμα κάνοντας το μηχανογραφικό απάντησα ΓΙΑΝΝΕΝΑ. :PΣτο αριστοτέλειο αξίζει μόνο η παλιά φιλοσοφική! Αλλιώς απογοήτευση το φημισμένο πανεπιστήμιο.:(

Με τους καθηγητές πάντως τί παίζει; Μια φιλολογος μου που πήγαινε εκεί πριν από 30 χρόνια και λέει έχουμε και ίδιους καθηγητες, Ράιο & τη γυναίκα του, Μερσινιά (αυτός λέει τότε ήταν και ο ωραίος της σχολής) , Λαδογιάννη, μα πόσο μεγάλοι παίζει να είναι; :whistle:
Άρια με όλο το σεβασμό μην κρίνεις πανεπιστήμια στα οποία δεν είσαι φοιτήτρια και δεν έχεις παρακολουθήσει μαθήματα... Έκανες πολύ καλή επιλογή που πέρασες στα γιάνεννα γιατί διαθέτουν μία πολύ καλή φιλοσοφική σχολή και προσφέρουν πολυ καλό επίπεδο σπουδών στους φοιτητές τους. Η παλιά φιλοσοφική δεν έχει καμία σχέση με το επίπεδο σπουδών της φιλοσοφικής σχολής της θεσσαλονίκης. Είναι 2 κτίρια παλιά και νέα φιλοσοφική και εκεί γίνονται τα μαθήματα όλων των ειδικοτήτων της φιλοσοφικής....Δεν έχει σχέση με τη φιλολογία μόνο δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή η Θεσσαλονίκη είναι το νούμερο ένα παντού. Μισό να το σημειώσω στην ατζέντα μου, μην το ξεχάσω.


ΗΑΗΑΗΑ! Καλό!!! :P

πφφ σιγά... κάποιοι συνεχίζουν να λένε το δικό τους βιολί, ενώ έχουν περάσει 5-10 χρόνια από τότε που ήταν φοιτητές... τα πράγματα όμως αλλάζουν... νομίζω δηλαδή! :) (ωστόσο μου αρέσει να ακούω διαφορετικές απόψεις ^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τί να κάνουμε αγαπητέ... Η αλήθεια πονάει. Ήλθες, είδες, δεν νικησες, άπελθε τώρα:)

Τι να χάσω φίλτατε; Τον πόλεμο που δεν υφίσταται, παρά μόνο στο μυαλό μερικών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τι να χάσω φίλτατε; Τον πόλεμο που δεν υφίσταται, παρά μόνο στο μυαλό μερικών;

Κάνε την ενδοσκόπησή σου και θα αντιληφθείς ότι ο πόλεμος μάλλον είναι στο δικό σου μυαλό.

ΗΑΗΑΗΑ! Καλό!!! :P

πφφ σιγά... κάποιοι συνεχίζουν να λένε το δικό τους βιολί, ενώ έχουν περάσει 5-10 χρόνια από τότε που ήταν φοιτητές... τα πράγματα όμως αλλάζουν... νομίζω δηλαδή! :) (ωστόσο μου αρέσει να ακούω διαφορετικές απόψεις ^^)

μακάριοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
παιδια εγω ειχα την δυνατοτητα να περασω σε οποια φιλολογια ηθελα μετα την πρωτη μου επιλογη την οποια δεν επιασα(νομικη)...εκτος αθηνας νομιζω για 3 μορια(17.778 ειχα)...παρολα αυτα διαλεξα της κομοτηνης τοσο με βαση την ποιοτητα της σχολης καθως εχω ακουσει τα καλυτερα και εχω συναντησει καθηγητες αστερια απο αυτην την σχολη(δεν λεω το αντιθετο για τις αλλες προς θεου) οσο και με βαση την πολη που την λατρεψα την κομοτηνη 2 μερες που πηγα....σε αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι δεν παιζει ρολο τοσο πολυ απο που θα τελειωσεις αλλα περισσοτερο την προσωπικη σου τριβη με τα μαθηματα και το επαγγελμα...ο προσωπικος ζηλος...σαφως και ενα ανωτερο επιπεδο σπουδων ειναι ενα καλυτερο εφοδιο αν και κατα την γνωμη μου ολες οι ελληνικες φιλολογιες στην ελλαδα ειναι αξιολογες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κάνε την ενδοσκόπησή σου και θα αντιληφθείς ότι ο πόλεμος μάλλον είναι στο δικό σου μυαλό.

μακάριοι...

Μία χαρά λάμβανε χώρα η συζήτηση για συγκεκριμένο τμήμα και ήρθες εσύ ο άκυρος να κάνεις τις αγαπημένες σου συγκρίσεις, φυσικά προς όφελος του δικού σου πανεπιστημίου, ανεξαρτήτως αν ευσταθούν ή όχι. Άρα ποιος πρέπει να κάνει ενδοσκόπηση; Βέβαια δεν έχω και μεγάλες προσδοκίες, καθώς είσαι προβλέψιμος.
Τέλος συζήτησης.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Μία χαρά λάμβανε χώρα η συζήτηση για συγκεκριμένο τμήμα και ήρθες εσύ ο άκυρος να κάνεις τις αγαπημένες σου συγκρίσεις, φυσικά προς όφελος του δικού σου πανεπιστημίου, ανεξαρτήτως αν ευσταθούν ή όχι. Άρα ποιος πρέπει να κάνει ενδοσκόπηση; Βέβαια δεν έχω και μεγάλες προσδοκίες, καθώς είσαι προβλέψιμος.
Τέλος συζήτησης.-
1) Όταν διαβάζουμε απόψεις που δεν μας αρέσουν, τις αντικρούουμε με επιχειρήματα και όχι με αξιολογικές κρίσεις στρεφόμενες μάλιστα κατά ενός ατόμου που δεν γνωρίζουμε καν
2) Το πότε θα συνομιλήσω σε ένα forum και πότε όχι το αποφασίζω εγώ (διάβασε λίγο Συνταγματικό που το ξέχασες)
3) Το αν θα λήξει ή όχι μία συζήτηση δεν εξαρτάται από την εξουσιαστική σου βούληση και το αντιδημοκρατικό σου πνεύμα
4) Δεν έκανα καμία σύγκριση απλώς εξέφερα τη γνώμη μου για ένα τμήμα φιλολογίας που θεωρώ ως αξιόλογο. Το δημοκρατικό δηλ θα ήταν κατα τη γνώμη σου να εκθειάζω την Αθήνα επειδή σπουδάζεις εσύ εκεί??? Αν είναι ποτέ δυνατόν... Δεν σπούδασα Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη και δεν κάνω marketing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
1. Τις αξιολογικές κρίσεις εσύ τις ξεκίνησες. Εκτός κι αν έχεις το αλάθητο του Πάπα.
2. Δεν ξέχασα κάτι. Του ΤΕΙ είμαι.
4. Τότε να κυττάξεις τον τρόπο γραφής σου. Δε συνάδει με τους ισχυρισμούς σου, για έκφραση γνώμης. Επίσης είδες κάπου στο παρόν, να εκθειάζω την Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top