Φιλολογία Ιωαννίνων

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Απλώς είναι στο ίδιο κτίριο απ' ότι είδα! :)
Όχι, σ' άλλο είμαστε εμείς, σ' άλλο αυτοί. Εμείς και το ιστορικό αρχαιολογικό σε ένα, το φπψ το παιδαγωγικό και οι νηπιαγωγοί σ' άλλο. Απλώς είμαστε γειτονάκια! Τίποτα παραπάνω- γενικά! :)
Εεε και καμμιά φορά να κάνουμε κανένα μάθημα σ' αυτούς, αλλά ντάξει εμείς μέχρι και στο μαθηματικό κάνουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Όχι, σ' άλλο είμαστε εμείς, σ' άλλο αυτοί. Εμείς και το ιστορικό αρχαιολογικό σε ένα, το φπψ το παιδαγωγικό και οι νηπιαγωγοί σ' άλλο. Απλώς είμαστε γειτονάκια! Τίποτα παραπάνω- γενικά! :)
Εεε και καμμιά φορά να κάνουμε κανένα μάθημα σ' αυτούς, αλλά ντάξει εμείς μέχρι και στο μαθηματικό κάνουμε! :P

Α, μπερδεύτηκα! :P Τα μαθηματικά δεν είναι υποχρεωτικά έτσι;:worry: Μη με τρομάζεις βραδιάτικα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Α, μπερδεύτηκα! :P Τα μαθηματικά δεν είναι υποχρεωτικά έτσι;:worry: Μη με τρομάζεις βραδιάτικα! :P
όχι καλέ τι λες; Απλώς κάποιες φορές κάνουμε μάθημα ΚΑΙ στο αμφ του μαθηματικού -ναι μπορεί να τύχει. Αυτό λέω. Απλώς. Μη τρομάζεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
όχι καλέ τι λες; Απλώς κάποιες φορές κάνουμε μάθημα ΚΑΙ στο αμφ του μαθηματικού -ναι μπορεί να τύχει. Αυτό λέω. Απλώς. Μη τρομάζεις! :P

Αχαχαχα, οκ! Για μια στιγμή το πίστεψα! Ευχαριστώ πολύ-πολύ για τις πληροφορίες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μένω κοντά στην Αθήνα και θα ήθελα να σπουδάσω Φιλολογία. Το μόνο πρόβλημα έιναι ότι είμαι ανάμεσα σε δύο πανεπιστήμια: αυτό της Αθήνας και εκείνο των Ιωαννίνων... δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο... αν μπορεί να χαρακτηριστεί δηλαδή κανένα πανεπιστήμιο καλύτερο...
Τέλος πάντων, έχω ακούσει πολλά πλεονέκτημα για τα Γιάννενα (πχ έχει καλή οργάνωση και γίνεται καλύτερο μάθημα...). Το θέμα είναι ότι το πανεπιστήμιο ης Αθήνας έχει μεγαλύτερο "κύρος"...
Και έχω μπερδευτεί... Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα πολύ! ^_^
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μένω κοντά στην Αθήνα και θα ήθελα να σπουδάσω Φιλολογία. Το μόνο πρόβλημα έιναι ότι είμαι ανάμεσα σε δύο πανεπιστήμια: αυτό της Αθήνας και εκείνο των Ιωαννίνων... δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο... αν μπορεί να χαρακτηριστεί δηλαδή κανένα πανεπιστήμιο καλύτερο...
Τέλος πάντων, έχω ακούσει πολλά πλεονέκτημα για τα Γιάννενα (πχ έχει καλή οργάνωση και γίνεται καλύτερο μάθημα...). Το θέμα είναι ότι το πανεπιστήμιο ης Αθήνας έχει μεγαλύτερο "κύρος"...
Και έχω μπερδευτεί... Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα πολύ! ^_^
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :D

Δήλωσε το σπίτι σου. Θα γλυτώσεις πολλούς μπελάδες στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Και καποια χιλιαδες ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Αν πιάνεις Αθήνα μην το σκέφτεσαι.Μακράν το καλύτερο πανεπιστήμιο και ειδικά η Φιλοσοφική του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αν πιάνεις Αθήνα μην το σκέφτεσαι.Μακράν το καλύτερο πανεπιστήμιο και ειδικά η Φιλοσοφική του.

Εγώ πάλι έχω ακούσει από τους ίδιους τους φοιτητές Φιλοσοφικής Αθηνών ότι όσα ακούγονται είναι μούφες.
Έπεσα σε συζήτηση Φιλολόγου Ιωαννίνων με Φιλόλογο ΕΚΠΑ και μου είπαν και οι 2 να βάλω πρώτα τα Γιάννενα από την Αθήνα, από άποψη σχολής.

Υγ. Δε νομίζω το ΕΚΠΑ να έχει περισσότερο κύρος από τα Γιάννενα. Σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:D Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Το εκτιμώ πολύ!! ^_^

Θα συνεχίσω την ... έρευνά μου και θα δούμε μέχρι του χρόνου.... :Ρ Απλά θέλω να ξέρω τι παίζεται με το συγκεκριμένο τμήμα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Γενικά σε αυτές τις σπουδές(αλλά και γενικότερα) εγώ θα απέφευγα τα περιφεριακά πανεπιστήμια.Που θα δουλέψεις στα Γιάννενα;Αναγκαστικά θα έρθεις στην Αθήνα η στην Θεσσαλονίκη.Εκεί θα έχεις να αντιμετωπίσεις τους αποφοίτους των κεντρικών πανεπιστημίων.Μπορεί να γίνεται καλή δουλειά αλλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Γιατί τέτοια προκατάληψη; Σημασία έχει η αυτενέργεια του ίδιου του πτυχιούχου και όχι η τοποθεσία σπουδών του. Δουλειά γίνεται σε κάθε Πανεπιστημιακό ίδρυμα της χώρας μας, για να τα λέμε όπως είναι τα πράγματα. Τα προβλήματα έχουν να κάνουν με το προφίλ του κάθε φοιτητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Eπίσης κι από άποψη φοιτητικης ζωής 1.374.384 φορές τα Γιάννενα! Που να πας Αθήνα; Χάος, χάνεσαι, ξεχνάς ότι είσαι άνθρωπος.
Γιαννενα και πάλι Γιάννενα (εκτός αν μένεις Αθήνα τότε αλλάζει το πράγμα) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γενικά σε αυτές τις σπουδές(αλλά και γενικότερα) εγώ θα απέφευγα τα περιφεριακά πανεπιστήμια.Που θα δουλέψεις στα Γιάννενα;Αναγκαστικά θα έρθεις στην Αθήνα η στην Θεσσαλονίκη.Εκεί θα έχεις να αντιμετωπίσεις τους αποφοίτους των κεντρικών πανεπιστημίων.Μπορεί να γίνεται καλή δουλειά αλλά...

Πως φαίνεται η άγνοια της αγοράς των Ιωαννίνων. Να θυμήσω για τι μεγέθους πόλη μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν είναι μικρή πόλη.Αλλα οι περισσότεροι κακά τα ψέματα παίρνουν το πτυχίο τους και γυρίζουν στα αστικά κέντρα της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης(όσοι δεν είναι απο εκεί δηλαδή).Πάντως είναι απο τις ωραιότερες πόλεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eπίσης κι από άποψη φοιτητικης ζωής 1.374.384 φορές τα Γιάννενα! Που να πας Αθήνα; Χάος, χάνεσαι, ξεχνάς ότι είσαι άνθρωπος.
Γιαννενα και πάλι Γιάννενα (εκτός αν μένεις Αθήνα τότε αλλάζει το πράγμα) :p


Ο αριθμός μου άρεσε!! χαχα!!! :D

Όπως και να 'χει σας thnx και πάλι!! :Ρ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
:D Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Το εκτιμώ πολύ!! ^_^

Θα συνεχίσω την ... έρευνά μου και θα δούμε μέχρι του χρόνου.... :Ρ Απλά θέλω να ξέρω τι παίζεται με το συγκεκριμένο τμήμα... :)
πολυ καλυτερο το τμημα των ιωαννινων.αν αντεχεισ οικονομικα .
η οργανωση του τμηματος της αθηνας δεν ειναι καθολου καλη.ακομα και τα βιβλια που δινονται μεσω του ευδοξου ειναι πολυ καλυτερα στο τμημα των ιωαννινων.και οι εγκαταστασεισ του τμηματος τησ αθηνας ειναι...δεν εχω λογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
γνωριζει κανεις ποτε αρχισαν περσυ τα μαθηματα για τους πρωτοετεις σην φιλολογια ιωαννινων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πολυ καλυτερο το τμημα των ιωαννινων.αν αντεχεισ οικονομικα .
η οργανωση του τμηματος της αθηνας δεν ειναι καθολου καλη.ακομα και τα βιβλια που δινονται μεσω του ευδοξου ειναι πολυ καλυτερα στο τμημα των ιωαννινων.και οι εγκαταστασεισ του τμηματος τησ αθηνας ειναι...δεν εχω λογια.


Μεταξύ ΑΠΘ και Ιωαννίνων τι λες; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μεταξύ ΑΠΘ και Ιωαννίνων τι λες; :Ρ
Εγώ πάντως σ' αυτό το δήλιμμα κάνοντας το μηχανογραφικό απάντησα ΓΙΑΝΝΕΝΑ. :PΣτο αριστοτέλειο αξίζει μόνο η παλιά φιλοσοφική! Αλλιώς απογοήτευση το φημισμένο πανεπιστήμιο.:(

Με τους καθηγητές πάντως τί παίζει; Μια φιλολογος μου που πήγαινε εκεί πριν από 30 χρόνια και λέει έχουμε και ίδιους καθηγητες, Ράιο & τη γυναίκα του, Μερσινιά (αυτός λέει τότε ήταν και ο ωραίος της σχολής) , Λαδογιάννη, μα πόσο μεγάλοι παίζει να είναι; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top