Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εχω την εντυπωση πως σε μια φιλια ο ενας απ'τους 2 εχει γκομενικουης σκοπους...τωρα για 1η φορα μου περασε απο το μυαλο και λεω να το ξεχασω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
νομιζω οτι υπαρχει φιλια αναμεσα σε δυο ατομα διαφορετικου ειδους... εχω φιλους αγορια και δε νομιζω να τρεχει κατι αλλο περα απο φιλια μεταξυ μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πιστεύω οτι για να αναπτυχθεί μια φιλία μεταξύ ενός άντρα και μιας γυναίκας ο πρώτος παράγοντας είναι η έλξη( όχι απαραίτητα ερωτική!) που θα νιώσει είτε ο ένας, είτε ο άλλος, είτε και οι δυο.. Μετά αυτό ξεχνιέται και ανθίζει μία υπέροχη φιλική σχέση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ολες μου οι φιλικες σχεσεις εχουν προκειψει μεσω συζητησεων (ειτε αυτες ειναι στην πραγματικη ζωη ειτε σε φορουμ, φεησμπουκ κ.τλ). μεσω μιας συζητησης μπορεις να ψυχολογησεις τον αλλο και αντιληφθεις πολλα για εκεινον....ναι οντως αυτο που προηγηται της συζητησης ειναι η ελξη φυσικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ας το δούμε εντελώς καθημερινά το θέμα.. Δεν υπάρχει περίπτωση μια κοπέλα να είναι όμορφη (αντικειμενικά όμορφη) και να μην την βλέπει ερωτικά ο κάθε άνδρας... Πολύ απλά δε γίνεται γιατί το μυαλό οδηγείται "αλλού" από την εικόνα και μόνο που βλέπουν τα μάτια του. Ούτως η άλλως το σεξ δεν προϋποθέτει απαραίτητα την ύπαρξη αγάπης μεταξύ των δύο ατόμων, άρα δεν καταλαβαίνω τον λόγο που ακόμα και δυο εραστές δεν μπορούν να συμπεριφέρονται σαν φίλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ας το δούμε εντελώς καθημερινά το θέμα.. Δεν υπάρχει περίπτωση μια κοπέλα να είναι όμορφη (αντικειμενικά όμορφη) και να μην την βλέπει ερωτικά ο κάθε άνδρας... Πολύ απλά δε γίνεται γιατί το μυαλό οδηγείται "αλλού" από την εικόνα και μόνο που βλέπουν τα μάτια του. Ούτως η άλλως το σεξ δεν προϋποθέτει απαραίτητα την ύπαρξη αγάπης μεταξύ των δύο ατόμων, άρα δεν καταλαβαίνω τον λόγο που ακόμα και δυο εραστές δεν μπορούν να συμπεριφέρονται σαν φίλοι...

Γιατί συμφωνώ τόσο μαζί σου; Ε,γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
πιστεύω ότι οι καλύτερες ποιοτικά και αληθινές ερωτικές σχέσεις με χρονοδιάρκεια, είναι αυτές που έχουν ως αφετηρία την απλή αγνή ανιδιοτελή φιλία (που έχει καταστεί πλέον δυσεύρετο κοινωνικό αγαθό) και την αμφίπλευρη κατανόηση των δυο εραστών μεταξύ τους... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραία η φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι και ένα κορίτσι. Ειδικά όταν η φιλία εξελίσσεται αυθόρμητα σε σχέση γίνεται καταπληκτική. Γνωρίζονται πλέον και οι δύο τόσο καλά και δεν υπάρχει κανένα σύννεφο καχυποψίας. Πιστεύω ότι η καλύτερη σχέση είναι αυτή που προέρχεται από φιλία.
(Ίσως ισχύει και το ανάποδο: δλδ μια σχέση μπορεί να οδηγήσει σε φιλία. Αλλά γιαυτό δεν είμαι σίγουρος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
πιστεύω ότι οι καλύτερες ποιοτικά και αληθινές ερωτικές σχέσεις με χρονοδιάρκεια, είναι αυτές που έχουν ως αφετηρία την απλή αγνή ανιδιοτελή φιλία (που έχει καταστεί πλέον δυσεύρετο κοινωνικό αγαθό) και την αμφίπλευρη κατανόηση των δυο εραστών μεταξύ τους... :)

Φιλε Νικο σε βρισκω σωστο!!!:no1:

δυσευρετο οπως ειπες μα υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
νομιζω οτι υπαρχει φιλια αναμεσα σε δυο ατομα διαφορετικου φυλου... εχω φιλους αγορια και δε νομιζω να τρεχει κατι αλλο περα απο φιλια μεταξυ μας...
διορθωσα κατι που εκανα λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
πω πω αμαν οι πιο πολλοι πιστευουν οχι αλλα το θεμα ειν να βρεις πραγματικους φιλουσ κ ετσι σιγουρα υπαρχει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ας το δούμε εντελώς καθημερινά το θέμα.. Δεν υπάρχει περίπτωση μια κοπέλα να είναι όμορφη (αντικειμενικά όμορφη) και να μην την βλέπει ερωτικά ο κάθε άνδρας... Πολύ απλά δε γίνεται γιατί το μυαλό οδηγείται "αλλού" από την εικόνα και μόνο που βλέπουν τα μάτια του. Ούτως η άλλως το σεξ δεν προϋποθέτει απαραίτητα την ύπαρξη αγάπης μεταξύ των δύο ατόμων, άρα δεν καταλαβαίνω τον λόγο που ακόμα και δυο εραστές δεν μπορούν να συμπεριφέρονται σαν φίλοι...

συμφωνω απολυτα!!!!...........και μαλιστα συνηθως για να κανεις μια σχεση η γενικα το οτιδηποτε με καποιον, εχεις βγει και μαζι του αρκετες φορες και υπαρχει μια υποτυπωδη φιλια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τωρα ρωταω εγω...
Κοριτσι γιατι να θελεις να εχεις φιλο?
Αλλο να ειναι στην παρεα σου, αλλα να εισαι φιλος κ να βγαινεται μονοι σας ΠΡΠ να γουσταριζεσται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραία η φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι και ένα κορίτσι. Ειδικά όταν η φιλία εξελίσσεται αυθόρμητα σε σχέση γίνεται καταπληκτική. Γνωρίζονται πλέον και οι δύο τόσο καλά και δεν υπάρχει κανένα σύννεφο καχυποψίας. Πιστεύω ότι η καλύτερη σχέση είναι αυτή που προέρχεται από φιλία.
(Ίσως ισχύει και το ανάποδο: δλδ μια σχέση μπορεί να οδηγήσει σε φιλία. Αλλά γιαυτό δεν είμαι σίγουρος)

Συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!!!!!!!!:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
δεν ξέρω.
πάντως, σίγουρα ο καθένας μας έχει σκεφτεί έστω και μια φορά αλλιώς τον κολλητό/την κολλητή του...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demi28168

Νεοφερμένος

Η demi28168 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μεταξύ straight γυναίκας και άντρα δε νομίζω πως μπορεί να υπάρξει φιλία χωρίς κρυφά συναισθήματα.. δεν έχω βιώσει όμως τέτοια κατάσταση οπότε δε μπορώ να πω με βάση τις εμπειρίες μου. Παρ'όλα αυτά, σίγουρα μπορεί να υπάρξει φιλία ως ένα βαθμό. Ίσως η περίπτωση φιλίας μετά από χωρισμό να μπορέσει να γίνει πραγματική, αν όμως τα άτομα έχουν χωρίσει επειδη κατάλαβαν ότι δεν ταιριάζουν σα ζευγάρι.. περιπτώσεις υπάρχουν μάλλον μπόλικες.
Αγαπητή krou (Δέσποινα) λες βλακείες (σόρυ για την έκφραση). Εγώ έχω μια πραγματικά αληθινή φιλία με το άλλο φύλο και ποτέ δεν υπήρξαν ευτράπελα... Νομίζω πως κάνεις λάθος... Δεν καταλαβαίνω αυτή τη διάκριση...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Όχι,δεν νομίζω οτι μπορεί να υπάρξει 100% πραγματική φιλιά μεταξύ των δύο φύλων.Είναι νόμος της φύσης να υπάρχει μια ερωτική έλξη.Πιστεύω οτι κάτι,κάπου,κάποτε θα κάνει τους δύο φίλους να δούνε αλλιώς ο ένας τον άλλο(ή έστω μόνο ο ένας τον άλλο).Βέβαια,υπάρχουν και εξαιρέσεις.Θα συμφωνήσω πως οι καλύτερες ερωτικές σχέσεις έχουν γίνει μεταξύ κολλητών:)Σίγουρα όταν μοιραζόμαστε σκέψεις,συναισθήματα,εμπειρίες,μυστικά με ένα άτομο,είναι πιο εύκολο να το αγαπήσουμε και να αποτελέσει για εμάς κάτι το πολύ σημαντικό.
Πιστεύω πως αν δύο φίλοι γίνουν εραστές δεν θα ξαναγυρίσουν ποτέ στο στάδιο της φιλίας.Ή δεν θα είναι όπως παλιά...Όπως επίσης δύο σύντροφοι,δύσκολα γίνονται φίλοι μετά τον χωρισμό.Να τονίσω πως δεν αναφέρομαι σε απλά μια καλή σχέση αλλά σε φιλία...
Πάντου όμως υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είναι νόμος της φύσης να υπάρχει μια ερωτική έλξη
Είναι κάτι το κακό η ερωτική έλξη σε μια φιλία; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Κοίτα,πιστεύω οτι αν υπάρχει ερωτική έλξη,δεν υπάρχει φιλία...Ναι μεν δυο σύντροφοι μπορούν να έχουν την επικοινωνία και την επαφή που έχουν δύο φίλοι(εμπιστοσύνη κτλ)αλλά αν είσαι σύντροφος κάποιου βλέπεις τα πράγματα αλλιώς.Ίσως με την ερωτική έλξη μπούν στην μέση συναισθήματα όπως η ζήλεια,η ανάγκη της αποκλειστικότητας κ.α,που δεν θα υπήρχαν σε μια φιλία.Άρα το πράγμα αλλάζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianhs

Νεοφερμένος

Ο gianhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια εννοειται οτι μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια και 200% φιλια υπαρχει αναμεσα στα 2 φυλα.ίσως καποιους αρχικα να τους κοιτας και λιγο ερωτικαα αλλα με το περασμα των χρονων δεν διανοεισαι να τους δεις ετσι.Οπως συμβαινει δηλαδη και με τα αδερφια αλλα σε μικροτερο βαθμο νταξει....μην παρεξηγειτε για τους τονους εχω συνηθησει να γραφω με αγγλικους χαρακτηρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top