Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Συμφωνώ με όσα λέτε! Έχετε απόλυτο δίκιο!! Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι το εξής: Ότι θα υπάρχει ένα.. πως να το πω... "ερωτικό παιχνίδι" αλλά σε φιλικό επιπεδο. Δεν είμαι και σίγουρη όμως. Επίσης αν και οι 2 είναι όμορφοι εξωτερικά, τότε το βρίσκω λίγο δύσκολο να υπάρξει αληθινή φιλία. Τουλάχιστον απο τη μεριά του αγοριού.. Γιατί νομίζω πως μερικά αγόρια στην εφηβική ηλικία σκέφτονται μόνο πως θα πολλαπλασιάσουν τις κατακτήσεις τους, για να υπερυφανεύονται μετα στους φίλους τους.. Εγώ προσωπικά έχω ελάχιστους φίλους, επειδή πάω σε θηλέων, αλλά έχω πολλες φίλες!!
και πολλά κοριτσάκια δυστυχώς δν πάνε πίσω....(άμα κρίνω από κάποιες φίλες μ):(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μόνο που όπως πολύ σωστά επισημάνατε αυτή η συμπεριφορά συναντάται σε κάποια άτομα. Δεν μπορούμε να κρίνουμε έχοντας ως μοναδικό γνώμονα τις δικές μας φιλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ έχω μια φίλη απ' τον παιδικό, νήπια ξενήπια, δημοτικό, αλλά τώρα μπορεί να χαθούμε, γιατί θα πάμε σε διαφορετικό γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moussee

Νεοφερμένος

Η moussee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
μπορει ν υπαρξει πραγματικη φιλια μεταξυ των 2 φυλων αλλα καποια στιγμη θ μπει και τ ερωτικο εστω και απο την μια πλευρα
αν καταφερουν και τ προσπερασουν γτ θεωρουν τ φιλια τς πιο σημαντικη τοτε ναι θ αποκτησουν μια πραγματκη φιλια...και μαλιστα πολυ πιο δυνατη απο αυτη μεταξυ του ιδιου φυλου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iridoni

Νεοφερμένος

Η Irida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου πιστευω οτι υπαρχει αληθινη φιλια....και μαλιστα τν βιωνω γιατι με τν κολλητο μου ειμαστε αχωριστοι φιλοι εδω και 13 χρονια!!!!!Αυτο για μενα τα λεει ολα...δεν τν αλλαζω για καμια φιλη στον κοσμο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
αν και οι δυο ειναι straight ειναι οντως πολυ πιθανο τουλαχιστον ενας απο τους δυο να δει διαφορετικα τον αλλον.το θεμα ειναι οτι καθε περιπτωση εινια διαφορετικη.αυτο που εχω καταλαβει ομως ειναι οτι οι ισχυροτερες φιλιες δημιουργουνται μεταξυ ατομων του ιδιου φυλου.εγω παντως την ειχα πατησει με μια αλλα δεν εγινε τιποτα και ειμαστε κολλιταρια,ή τουλαχιστον ετσι νομιζει...:'(,:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyRos____

Νεοφερμένος

Ο SpyRos____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
απολυτη φιλια δεν
υπαρχει μεταξυ των δυο φυλων.
φιλια ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εγω ειχα μια παρομοια ιστορια με τον DN8 και οταν τλκ δεν εγινε τπτ ερωτικο μειναμε φιλοι.φυσικα τωρα οποτε ενας απ τους δυο εχει σχεση οι προσωπικες συζητησεις γινονται σπανιες και φυσικα δεν λεμε ο ενας στον αλλο τα γκομενικα μας :P
παντως οι φιλιες που ξεκινουν οταν τα παιδια ειναι μικρα ειναι πραγματικες πιο πολυ μαλλον γιατι δημιουργειται αδελφικη σχεση ομως και οχι φιλικη:)

edit: με αυτη του DN8 ηθελα να πω εννοειται XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
απολυτη φιλια δεν
υπαρχει μεταξυ των δυο φυλων.
φιλια ναι...
Δε συμφωνώ... Εγώ προσωπικά έχω απόλυτη φιλία με 2 κορίτσια. Τους τα λέω όλα και μου τα λένε όλα... Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω και πώς ορίζεις εσύ την απόλυτη φιλία... Δεν μας το κάνεις πιο λιανά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Xμμ..και εγώ πιστεύω κάτα κάποιο τρόπο στη φιλία..Πίστευω ότι αν δύο άνθρωποι μπορούν και συνυπάρχουν φιλικά χωρίς να νιώθει ο ένας έλξη για τον άλλο δεν θα υπάρχει πρόβλημα..

δεν βλεπω το προβλημα να νιωσουν ελξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι ειναι δυνατη η φιλια αναμεσα στα δυο φυλα.
Οταν γνωριζω ενα ατομο δηλαδη (και σκεφτομαι για φιλια μαζι του), δεν με νοιαζει αν ειναι αγορι η κοπελα. (βεβαια ενταξει, σιγουρα υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες να δεις τον/η αλλον/η διαφορετικα, αλλα οσον αφορα την φιλια πιστευω οτι αυτο που παιζει ρολο ειναι ο χαρακτηρας του αλλου και οχι το φυλο του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena___*

Νεοφερμένος

Η elena___* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
πιστευω οτι πιο ευκολα μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια μεταξυ ενος αγοριου και ενος κοριτσιου. εγω προσωπικα εχω καλυτερες σχεσεις με αγορια παρα με κοριτσια..μεταξυ κοριτσιων δημιουργουνται ευκολα κοντρες και ζηλιες..τα αγορια ειναι πιο ανεμελα ατομα που δεν χρειαζεται να δινεις εξηγησεις για την καθε σου κινηση. με τον κολλητο μου εχω πολυ καλες σχεσεις φιλιας και τιποτα αλλο, μπορω να του πω τα παντα και να εκφρασω καθε απορια μου χωρις να φοβαμαι πως θα αντιδρασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Είναι πολύ απλό. Η γυναίκα εκ φύσεως δεν μπορεί ποτέ να είναι φίλη με γυναίκα. Υπάρχουν κόντρες, ζήλιες που ακόμα κι αν κρύβονται κάποια στιγμή εμφανίζονται. Που να δείτε τι γίνεται στον εργασιακό χώρο. Ανάμεσα στον άνδρα και τη γυναίκα από την άλλη, ο ένας βλέπει φιλικά τον άλλο αν δεν του αρέσει. Αναγκαστικά όταν βλέπεις ένα άτομο του άλλου φύλου πρώτα το κοιτάς με άλλο μάτι...Αν δεν σου κάνει πάει στο φιλικό. Και το ερώτημα είναι, ακόμα και αν είσαι σίγουρος για σένα, βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για τον άλλο;Πώς λες με βεβαιότητα ότι βλεπόμαστε μόνο φιλικά με τον/την ....; Είσαι μέσα στην ψυχή του και το μυαλό του; Τέλος, θα συμφωνήσω με την φίλη προηγουμένως, ότι οι άνδρες δεν ψάχνουν αφορμή για να τσακωθούν με φίλους/φίλες για το παραμικρό σε αντίθεση με πολλές γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyRos____

Νεοφερμένος

Ο SpyRos____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δε συμφωνώ... Εγώ προσωπικά έχω απόλυτη φιλία με 2 κορίτσια. Τους τα λέω όλα και μου τα λένε όλα... Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω και πώς ορίζεις εσύ την απόλυτη φιλία... Δεν μας το κάνεις πιο λιανά?


εισαι σιγουρος οτι οι φιλες σου δεν σε εχουν δει διαφορετικα??
κοιτα οταν ενα αγορι κανει παρεα με ενα κοριτσι ειναι πολυ ευκολο καποιος να αιστανθει διαφορετικα, να αιστανθει δηλαδη κατι παραπανω για τον αλλον.. αν κατι τετοιο συμβει δεν μπορει να υπαρξει απολυτη φιλια..
ποτε δεν μπορεις να ξερεις..μπορει στη μια να αρεσες για μια μερα κ τελος
μετα...κ μπορει μια μερα να στο πει...μπορει να μην το μαθεις ποτε..μπορει το οτιδηποτε!
ενω αν κανουν παρεα αγορι με αγορι ή κοριτσι με κοριτσι ειναι σαφως δυσκολοτερο να αιστανθει κατι παραπανω καποιος..εκτος αν ειναι gay ή λεσβια αντιστοιχα:P


φυσικα πιστευω οτι αντρας με γυναικα μπουρουν να ειναι φιλοι.
αλλα δεν πιστευω οτι μπορουν να δημιουργησουν την απολυτη φιλια
αντρα με αντρα κ γυναικα με γυναικα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα υπάρχει. Αρκεί να μην νιώθει ο κανένας σεξουαλική έλξη ως προς τον άλλο. Και μπορεί να είναι και η απόλυτη φιλία. Στη φιλία τον άνθρωπο δεν τον καθορίζει το φύλο, αλλά η προσωπικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι να επιτευχθεί μια τέτοια φιλία είναι δύσκολο έως αδύνατο. Είχα κάποτε μια φίλη πολύ καλή... Μου έλεγε τα προσωπικά της και εγώ τα δικά μου. Όταν ήμουν με το κορίτσι μου της λέγαμε να έρθει,για να τις γνωρίσουμε κανέναν ! Τέτοια φάση... Το αποτέλεσμα: Ένα βράδυ που είχα τα γενέθλια μου με φίλησε στο στόμα και η κοπέλα μου τα πήρε και από τότε δεν της ξαναμίλησα. Πώς σας φαίνεται ;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι να επιτευχθεί μια τέτοια φιλία είναι δύσκολο έως αδύνατο. Είχα κάποτε μια φίλη πολύ καλή... Μου έλεγε τα προσωπικά της και εγώ τα δικά μου. Όταν ήμουν με το κορίτσι μου της λέγαμε να έρθει,για να τις γνωρίσουμε κανέναν ! Τέτοια φάση... Το αποτέλεσμα: Ένα βράδυ που είχα τα γενέθλια μου με φίλησε στο στόμα και η κοπέλα μου τα πήρε και από τότε δεν της ξαναμίλησα. Πώς σας φαίνεται ;;;;;;;;;
άκου είναι ειδική περίπτωση εγώ έχω φιλούς και ούτε εγώ ούτε εκείνοι έχουν νιώσει 9 χρόνια που γνωριζόμαστε τπτ παραπάνω από φιλία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Για εκείνους τουλάχιστον μην παίρνεις και όρκο... Ποτέ δεν ξέρεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Είναι πολύ απλό. Η γυναίκα εκ φύσεως δεν μπορεί ποτέ να είναι φίλη με γυναίκα. Υπάρχουν κόντρες, ζήλιες που ακόμα κι αν κρύβονται κάποια στιγμή εμφανίζονται. Που να δείτε τι γίνεται στον εργασιακό χώρο. Ανάμεσα στον άνδρα και τη γυναίκα από την άλλη, ο ένας βλέπει φιλικά τον άλλο αν δεν του αρέσει. Αναγκαστικά όταν βλέπεις ένα άτομο του άλλου φύλου πρώτα το κοιτάς με άλλο μάτι...Αν δεν σου κάνει πάει στο φιλικό. Και το ερώτημα είναι, ακόμα και αν είσαι σίγουρος για σένα, βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για τον άλλο;Πώς λες με βεβαιότητα ότι βλεπόμαστε μόνο φιλικά με τον/την ....; Είσαι μέσα στην ψυχή του και το μυαλό του; Τέλος, θα συμφωνήσω με την φίλη προηγουμένως, ότι οι άνδρες δεν ψάχνουν αφορμή για να τσακωθούν με φίλους/φίλες για το παραμικρό σε αντίθεση με πολλές γυναίκες.



Δε χρειάζεται να τα απολυτοποιούμε όλα.Εντάξει,ίσως οι γυναίκες είναι πιο ανταγωνιστικές...Παρόλα αυτά,αυτό δε συνεπάγεται ότι δεν είναι σε θέση να αναπτύξουν μια ουσιαστική σχέση με άτομα του ίδιου ή διαφορετικού φύλου.Επιπλέον δε σημαίνει ότι όταν γνωρίζεις κάποιο άτομο του άλλου φύλου,το βλέπεις αναγκαστικά με...άλλο μάτι.Γενικά,θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα προκατάληψης η άποψη ότι δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα σε γυναίκα και άνδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ έχοντας εδώ και 4 χρόνια 3-4 καλές φίλες, θα πω πως ποτέ δεν τις είδα σεξουαλικά και προφανώς ούτε αυτές, αφού όλες έχουν/είχαν αρκετές σχέσεις. Και πιστέψτε με, δεν υστερούν καθόλου εμφανισιακά. Ομολογώ πως ήμασταν πολύ κοντά, μου έλεγαν τα προσωπικά τους κτλ. Αλλά οκ, στο μυαλό του άλλου ποτέ δεν μπορείς να μπεις ούτε να μάθεις τις πιο σκοτεινές και κρυφές σκέψεις του :xixi:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top