Φαρμακευτική Πάτρας

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι....Όλα καλά θα πάνε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδια ,μπορειτε να μας δωσετε καποιες πληροφοριεες σχετικα με την σχολη??
-πως ειναι τα μαθηματα ,πως τα βρισκεται εσεις??
-αξιζει να διαβασει κανεις ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ πολυ για να μπει σε μια σχολη σαν αυτη?
-πως καταφερατε και πετυχατε τοσααααααα πολλα μορια??με συστηματικο διαβασμα απο α λυκειου κλπ ή χαλαρα πραγματα?????


ξερω σας κουρασα και κανω σαν ενα 5χρονο που μαθαινει πως θα παει σχολειο...αλλα........






μακαρι να περασω και εγω σε αυτη τη σχολη.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
μακαρι ν μπορουσα να μπω....φετος εδωσα...αλλα μαλλον θα ξαναδωσω....με τα 17711 δεν παω πουθενα που να θελω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αθηνά_

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγώ ένα έχω να πω!αν νομίζετε ότι θα μπείτε στη σχολή για να ξεκουραστείτε είστε βαθιά νυχτωμένοι!!!χαχαχαχαχχα :P
αδαμαντία η σχολή είναι αρκετά δύσκολη και απαιτητική.πρέπει να κρατήσεις μια σειρά που σημαίνει διάβασμα όλο το εξάμηνο...δυστυχώς ελάχιστοι είναι αυτοί που το καταφέρνουν καθώς οι περισσότεροι παρασυρόμαστε από την "φοιτητική ζωή"...και ξεχνάμε το διάβασμα και τα άπειρα εργαστήρια...
παρ όλα αυτά πιστεύω πως αξίζει τον κόπο να μπεις σε μια τέτοια σχολή...αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι η σχολή με το μικρότερο ποσοστό ανεργίας κ με πολύ καλές αποδοχές...επίσης για όσους σκέφτονται κ την προοπτική του να εργαστούν στο εξωτερικό τότε βρίσκονται στην κατάλληλη σχολή κατά τη γνώμη μ...
το δύσκολο λοιπόν για να σε προειδεάσω είναι η προσαρμογή...το πανεπιστήμιο δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το σχολείο...η ύλη καθε μαθήματος εδώ είναι τριπλάσια κ κανένας δεν είναι πια πάνω απ το κεφάλι σ για να σε σπρώχνει να διαβάσεις...θέλει πλ καλή οργάνωση για να τα βγάλεις πέρα...το καλό είναι οτι εν αντιθέση με άλλες δύσκολες σχολές σε αυτήν το 10 δεν είναι άπιαστο!κάθε άλλο!!με σωστό διάβασμα είναι αρκετά εφικτο!βέβαια κ στις άλλες σχολες καπως ετσι φανταζομαι θα ειναι...γι αυτό όπου κ αν περάσετε να έχετε ένα πράγμα στο μυαλό σας!καλός προγραμματισμός κ σωστό διάβασμα καθολη τη διαρκεια του εξαμηνου θα σας γλιτωσουν απο πλ κοπο κ αγχος!τωρα οσο για το με τη διαβασμα φτασαμε σε αυτο τον βαθμο θα σ πω για μενα...δε μπορω να πω οτι διαβασα ποτε στη ζωη μ πλ...ομως ποτε δεν αφησα κενα.ημουν τακτικη κ ετσι δεν χρειαστηκε να προσπαθησω ιδιαιτερα...φαντασου οτι στη τριτη λυκειου διαβαζα μια με μιαμιση ωρα τη μερα κ αυτο ηταν ολο....

κατσαριδα003 μην απογοητευεσαι!!!δεδομενου οτι η αριστουχοι φετος εχουν μειωθει 40% μεχρι κ ιατρικη θα μπαινεις φετος με αυτον το βαθμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokyriakop_123

Νεοφερμένος

Ο geokyriakop_123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Φέτος έδωσα πανελλήνιες και πέρασα στο βιολογικό Πάτρας. Βέβαια έχω 10% επιπλέον μόρια σαν αθλητής και μόλις χθες έστειλα τα χαρτιά μου. Η πρώτη μου επιλογή ήταν η φαρμακευτική. Ελπίζω να περάσω. Πιστεύετε πως η φαρμακευτική είναι πολύ καλύτερη από τη βιολογία όσον αφορά το επίπεδο σπουδών και την επαγγελματική αποκατάσταση??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:hmm: Πραγματικά επειδή αλλάζει ο νόμος για την υγεία δε ξέρω τι να πω. Ρισκάρεις αναγκαστικά σε όποια σχολή και να πας..... Θα πήγαινα φαρμακευτική γιατί συνδέεται περισσότερο με τις φαρμακευτικές εταιρίες . Σε περίπτωση που ελευθερωθεί το επάγγελμα τότε δε θα σε χαλάει καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokyriakop_123

Νεοφερμένος

Ο geokyriakop_123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
:hmm: Πραγματικά επειδή αλλάζει ο νόμος για την υγεία δε ξέρω τι να πω. Ρισκάρεις αναγκαστικά σε όποια σχολή και να πας..... Θα πήγαινα φαρμακευτική γιατί συνδέεται περισσότερο με τις φαρμακευτικές εταιρίες . Σε περίπτωση που ελευθερωθεί το επάγγελμα τότε δε θα σε χαλάει καθόλου

Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση! Και εγώ για φαρμακευτική το βλέπω. Κάπως έτσι το σκέφτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αθηνά_

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Φέτος έδωσα πανελλήνιες και πέρασα στο βιολογικό Πάτρας. Βέβαια έχω 10% επιπλέον μόρια σαν αθλητής και μόλις χθες έστειλα τα χαρτιά μου. Η πρώτη μου επιλογή ήταν η φαρμακευτική. Ελπίζω να περάσω. Πιστεύετε πως η φαρμακευτική είναι πολύ καλύτερη από τη βιολογία όσον αφορά το επίπεδο σπουδών και την επαγγελματική αποκατάσταση??????

Αχ κ εγώ πριν 2 χρόνια σαν αθλήτρια είχα περάσει ιατρική στα Γιάννενα αλλά τελικά παρέμεινα Φαρμακευτική μόνο και μόνο γτ είμαι από Πάτρα κ δεν είχα την οικονομική άνεση να ξενιτευτώ.Στην αρχή λόγο έλλειψης καλής θέλησης κ νεύρων που δε πήγα στη σχολή που ήθελα τα "σκάτωσα". Παρόλα αυτά όμως πιστεύω πλέον πως είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα επιστήμη.Μ αρέσει πλ πια αλλά ακόμα προσπαθώ να μαζέψω τα σπασμένα...Τώρα όσων αφορά τη επαγγελματική αποκατάσταση σε σχέση με τους βιολόγους νομίζω πως έχουμε ακόμα μεγάλο προβάδισμα.Η φαρμακοποιοί είναι απ τα επαγγέλματα με τα μικρότερα ποσοστά ανεργίας όχι μόνο στη χώρα μας αλλά κ σε πολλές χώρες του κόσμου(αυτό σε περίπτωση που δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο μιας καριέρας στο εξωτερικό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dylan10

Νεοφερμένος

Ο Dylan10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αχ κ εγώ πριν 2 χρόνια σαν αθλήτρια είχα περάσει ιατρική στα Γιάννενα αλλά τελικά παρέμεινα Φαρμακευτική μόνο και μόνο γτ είμαι από Πάτρα κ δεν είχα την οικονομική άνεση να ξενιτευτώ.Στην αρχή λόγο έλλειψης καλής θέλησης κ νεύρων που δε πήγα στη σχολή που ήθελα τα "σκάτωσα". Παρόλα αυτά όμως πιστεύω πλέον πως είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα επιστήμη.Μ αρέσει πλ πια αλλά ακόμα προσπαθώ να μαζέψω τα σπασμένα...Τώρα όσων αφορά τη επαγγελματική αποκατάσταση σε σχέση με τους βιολόγους νομίζω πως έχουμε ακόμα μεγάλο προβάδισμα.Η φαρμακοποιοί είναι απ τα επαγγέλματα με τα μικρότερα ποσοστά ανεργίας όχι μόνο στη χώρα μας αλλά κ σε πολλές χώρες του κόσμου(αυτό σε περίπτωση που δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο μιας καριέρας στο εξωτερικό).


Mήπως θα μπορουσες να μου δωσεις καποιες πληροφοριες για το τμημα?Τα μαθηματα του επικεντρωνονται περισσοτερο στην χημεια η στην βιολογια?Προσωπικα εμενα μου αρεσει παρα πολυ η βιολογια, θα ειχα προβλημα αν εμπαινα σε αυτο το τμημα?Και γενικα το περιεχομενο των μαθηματων του (οπως η φαρμακολογια,φαρμακογνωσια,φαρμ.τεχνολογια κλπ) ειναι χημικο περισσοτερο η βιολογικο?
Συγγνωμη αν σε κουρασα αλλα με εχει αγχωσει το θεμα για το τι να δηλωσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NYCLove

Νεοφερμένος

Η NYCLove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είναι καλη η σχολη? Το σαιτ της με ενθουσιασε! Η Πατρα πώς ειναι σαν πολη? Με ανησυχει που ακουω οτι υπαρχει υπερπληθωρα πακιστανων! Σας παρακαλω δωστε μια απαντηση γιατι εχω μεγαλη αγωνια!!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η σχολή μια χαρά είναι. Τα σάιτ σχεδόν πάντα καλά είναι!
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω όμως δεν έχει κτίριο. Φτιάχνεται ένα δίπλα στην Ιατρική χρόνια τώρα.
Υπάρχει και θεματάκι με κάποια εργαστήρια λόγω έλλειψης χρημάτων. Κάτι που αντιμετωπίζουν πολλές σχολές. Κι εμάς μας είπαν ότι τα εργαστήρια κινδυνεύουν να σταματήσουν λόγω έλλειψης υλικών. Κάποιος που σπουδάζει θα στα πει και καλύτερα.

Πακιστανοί υπάρχουν αλλά όχι πια στο κέντρο όπως παλιά επειδή μεταφέρθηκε το λιμάνι. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
Δεν ξέρω αν είμαι κατάλληλη να μιλήσω για την Πάτρα γιατί την έχω εξυψώσει σε όλα τα θέματα εδώ μέσα. :P
Εμένα μ'αρέσει πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xitina

Νεοφερμένος

Η xitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας!! Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το τμημα αυτο της Φαρμακευτικης στην Πατρα. και το βιολογικο της Πατρας! Τα πιανω και τα δυο αλλα δεν ειμαι σιγουρη τι να δηλωσω... Θελω αν μπορείτε ν μου πείτε ποιο θεωρειται καλύτερο αλλα με ποιο προσφερει μεγαλύτερη επαγγελματική αποκαταστταση (το βιολογικο ή η φαρμακευτικη)

Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος (Μάιος 2010):
https://www.adip.gr/eks/Patras External Review 10-26-12 (2).pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top