Φακοί επαφής

Τι φοράτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Φακούς

    Ψήφοι: 12 37.5%
  • Γυαλιά

    Ψήφοι: 14 43.8%
  • Τίποτα

    Ψήφοι: 6 18.8%

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μην φοβάσαι τίποτα, είναι απολύτως ασφαλές και βελτιώνεται με τεράστια άλματα... Ξέρω αρκετούς που έκαναν, μετά τα 22 βέβαια και είναι και λίγο ακριβό, 3.000? και τα δύο μάτια απ' ό,τι θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο....για το leiser στα ματια...εχετε κανενε γνωστο που εκανε;; ηταν ευχαρηστημενος;; σκεφτομαι να κανω μετα απο καποια χρονια :P αλλα δεν ξερω...φοβαμαι:(
ναι! η ξαδερφη μου εκανε πριν κατι χρονια, κι ολα ειναι καλα!!!...δεν ξαναχρειαστηκε γυαλια και δεν τπηρξε κανενα προβλημα!!!!:)....πανντως πηγαινε αν θελεις να ρωτησεις και ενα γιατρο, κατι παραπανω θα ξερει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Σε ποιά ηλικία έκανε την επέμβαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
μμμμ....21-22 νομιζω....γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έλεγα μήπως ήταν μικρότερη... Αλλά νομίζω ότι δεν γίνεται πριν τα 22.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex92

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδιά, κοντά πέντε χρόνια φοράω φακούς (ναι ξεκίνησα κάπως νωρίς) και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα προς το παρόν. Αυτό που πρέπει να προσέχετε... είναι να τους προσέχετε!! (Με ότι είπαν οι παραπάνω...) Για την δική σας υγεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
5 χρονια; Εγω απο την Γ Γυμνασιου ζητουσα απο τους οφθαλμιατρους μου (ναι εχω αλλαξει αρκετους :p) να φορεσω φακους και εκεινοι ηταν κατηγορηματικα αρνητικοι. Μου ελεγαν οτι αμα θελω πολυ να περιμενω να ενηλικιωθω. Τελικα στα 16 ο οφθαλμιατρος μου εδωσε το ok!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
5 χρονια; Εγω απο την Γ Γυμνασιου ζητουσα απο τους οφθαλμιατρους μου (ναι εχω αλλαξει αρκετους :p) να φορεσω φακους και εκεινοι ηταν κατηγορηματικα αρνητικοι. Μου ελεγαν οτι αμα θελω πολυ να περιμενω να ενηλικιωθω. Τελικα στα 16 ο οφθαλμιατρος μου εδωσε το ok!

εμενα μια φιλη μ εχει βαλει απο 12 χρονων!!!!!!!!!!χαχα:xixi: :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Γυαλιά εντος σπιτιου εκτος τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
θα κανω σιγουρα λειζερ αργοτερα!!!!!!!! σιγουρα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μπα... εγω το φοβαμαι ΠΟΛΥ το λειζερ (φοβαμαι οτι θα τυφλωθω :P). Μου εχουν πει να κανω, αλλα δεν νομιζω να το τολμησω ποτε. Χιλιες φορες καλυτερα γκαβος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena901126

Νεοφερμένος

Η elena901126 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
πάντως μια καθηγήτρια μου που έκανε λέιζερ φέτος το καλοκαίρι ,πήγε τρομαγμένη αλλα είπε πως τελικά δεν είναι τίποτα!
μια και λέμε για φακούς...στη θάλασσα κάνει να τους φοράμε?εννοείται οχι βουτιές με ανοιχτά μάτια και τέτοια αλλα πέρα απ αυτό ξέρετε αν κάνει κακό στα μάτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Μπα... εγω το φοβαμαι ΠΟΛΥ το λειζερ (φοβαμαι οτι θα τυφλωθω :P). Μου εχουν πει να κανω, αλλα δεν νομιζω να το τολμησω ποτε. Χιλιες φορες καλυτερα γκαβος! :D

Η μέθοδος lasik απ'ότι διαβάζω έχει 97% πιθανότητες επιτυχίας (για 6 βαθμούς και κάτω) να αφαιρέσει πλήρως την μυωπία, και στους υπόλοιπους μένουν κάτι ψιλά μυωπίας... είναι αρκετά ασφαλές πιστεύω, ενώ δεν πονάει καθόλου :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
πάντως μια καθηγήτρια μου που έκανε λέιζερ φέτος το καλοκαίρι ,πήγε τρομαγμένη αλλα είπε πως τελικά δεν είναι τίποτα!
μια και λέμε για φακούς...στη θάλασσα κάνει να τους φοράμε?εννοείται οχι βουτιές με ανοιχτά μάτια και τέτοια αλλα πέρα απ αυτό ξέρετε αν κάνει κακό στα μάτια?
Εγω οταν παω στη θαλασσα δεν φοραω ΠΟΤΕ φακους επαφης. Ουτε στις διακοπες τους ειχα παρει. Επισης μια φορα εκανα ντους φορωντας τους φακους και το αποτελεσμα ηταν να καταστραφουν! :( Συγκεκριμενα ειχαν "σκληρυνει" και δεν μαλακωσαν ουτε μετα απο 24 ωρες που τους ειχα στο υγρο. Ετσι τους πεταξα (και μαζι πεταξα και τα ωραια μου λεφτουδακια :'()

Μου εχουν πει οτι εστω και μια σταγονα νερου να παει στο φακο, ειναι καταστροφη.
-----------------------------------------
Η μέθοδος lasik απ'ότι διαβάζω έχει 97% πιθανότητες επιτυχίας (για 6 βαθμούς και κάτω) να αφαιρέσει πλήρως την μυωπία, και στους υπόλοιπους μένουν κάτι ψιλά μυωπίας... είναι αρκετά ασφαλές πιστεύω :no1:
Το ξερω, αλλα εγω ο,τι και να μου πουν εξακολουθω να φοβαμαι! Βασικα το μεγαλο μου προβλημα ειναι ο αστιγματισμος (4 βαθμοι στο αριστερο, 1 στο δεξι). Μυωπια εχω 1 βαθμο στο αριστερο και 0,50 στο δεξι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
DYTHOR , τελικά έβαλες φακούς;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Να σου πω. Πήγα, έκατσα ΜΙΑΜΙΣΗ ώρα γιατί δεν έλεγα με τίποτα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά και πεταγόμουν πίσω, όταν τελικά μου άσκησε βία η @!#& οφθαλμίατρος και κατάφερε να τους βάλει όμως όλα ΟΚ, είχε πολύ καλή αντίδραση το μάτι μου. Τους φόρεσα για 30' και θα ξαναπάω άυριο :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Και ποια είναι η διαδικασία που θα ακολουθήσεις;
Πότε θα τους βάλεις οριστικά;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Να σου πω. Πήγα, έκατσα ΜΙΑΜΙΣΗ ώρα γιατί δεν έλεγα με τίποτα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά και πεταγόμουν πίσω, όταν τελικά μου άσκησε βία η @!#& οφθαλμίατρος και κατάφερε να τους βάλει όμως όλα ΟΚ, είχε πολύ καλή αντίδραση το μάτι μου. Τους φόρεσα για 30' και θα ξαναπάω άυριο :).

Dythor κ εγώ όταν είχα πάει, τα βλέφαρα μου έκαναν πόλεμο στην οφθαλμίατρο.:PΜετά όμως προσπάθησα μόνη μ κ τα κατάφερα...:xixi:Γι' αυτό σου προτείνω πριν ξαναπάς να κάνεις κ μόνος σου μια προσπάθεια, I think it's gonna work.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τον πρωτο καιρο εγω δεν μπορουσα καν να βρω το ματι για να βαλω τον φακο! Και δεν μπορουσα και να κρατησω ανοιχτο το ματι μου.... χαλια! Ειναι μεχρι να συνηθισεις! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex92

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγώ εξοικειώθηκα σχετικά εύκολα...! Στην αρχή το πιο περίεργο ήταν η αίσθηση του "Βλέπω!!!! Και χωρίς να έχω κάτι να βαραίνει τη μύτη μου!"... Αααα! Και το γεγονός ότι δεν υπάρχει πρόβλημα που βρέχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top