Φακοί επαφής

Τι φοράτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Φακούς

    Ψήφοι: 12 37.5%
  • Γυαλιά

    Ψήφοι: 14 43.8%
  • Τίποτα

    Ψήφοι: 6 18.8%

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
εγώ δεν μπορούσα να τους βάλω στην αρχή. να τους βγάλω δεν είχα πρόβλημα. αλλά μετά από 4-5 μέρες συνηθίζεις


αα ξεχασα να πω πως μου τους εβαλε ο οπτικος την πρωτη μερα....αλλιως ουτε σε 10 μερες δε τους εβαζα μονη μου :P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinky

Νεοφερμένος

Η tinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Φοράω φακούς εδώ και 3,5 χρόνια. Τους έχω βολευτεί απίστευτα! Αφού να φανταστείτε πέρυσι το Σεπτέμβρη μου έσπασαν τα γυαλιά κατα λάθος και φέτος τον Αύγουστο αξιώθηκα να πάρω καινούριο ζευγάρι. Φόραγα γι'αυτό το διάστημα μόνο τους φακούς. Έχω πάρει μηνιαίους γιατί είναι πιο υγιεινοί κι αν σου πάθουν τίποτα πχ σκιστούν, τους χάσεις δεν ''κλαις'' τα χρήματα. Ενώ αν ήταν ετήσιοι.. Τις πρώτες μέρες πάντως ήταν βάσανο, ειδικά όταν ήθελα να τους βγάλω... Σε λίγες μέρες όμως συνηθίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν είναι ενδιαφέρον που τα ποσοστά είναι ίδια παντού :hmm:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Δεν είναι ενδιαφέρον που τα ποσοστά είναι ίδια παντού :hmm:;

Πράγματι! :hmm:

Πάντως έχω δει ότι και τα γυαλιά αρέσουν σε πολλά άτομα, αλλά και οι φακοί. Μια μαθήτριά μου δεν έχει ούτε μυωπία ούτε αστιγματισμό αλλά αγόρασε γυαλιά έτσι επειδή της άρεσε να τα φοράει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
αηδιαζω κ μονο στη σκεψη να βαζω αυτο το πραγμα μεσα στο ματι μου!!!!......δν θελω ουτε να το σκεφτομαι!!!!!!! :sick:
γυαλια φορ εβερ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ποσο κανουν οι χρωματιστοι φακοι επαφης ?
κ κατι αλλο ... υπαρχουν κ αλλοι εκτος απ τους μηνιεους ? :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Πάντως έχω δει ότι και τα γυαλιά αρέσουν σε πολλά άτομα, αλλά και οι φακοί. Μια μαθήτριά μου δεν έχει ούτε μυωπία ούτε αστιγματισμό αλλά αγόρασε γυαλιά έτσι επειδή της άρεσε να τα φοράει!

Το να φοράει κάποιος γυαλιά ενώ δεν τα χρειάζεται είναι το ίδιο άσχημο για μένα με το να φοράει έγχρωμους φακούς επαφής.

glasses+girls=:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Δεν είναι ενδιαφέρον που τα ποσοστά είναι ίδια παντού :hmm:;

τώρα δεν είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Καθημερινά φοράω γυαλιά (είμαι γκαβό κ εγώ το άμοιρο), στις εξόδους μου φακούς :P
Πάντως όσοι δεν έχετε πρόβλημα, αφήστε τους. Προκαλούν ξηροφθαλμίες, θα είστε με τεχνητά δάκρυα κ τέτοια ωραία πράγματα (μετά απο μακροχρόνια χρήση πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ε ειναι νωρις για να βαλω φακους...μεχρι τα 16 βολευομαι με γυαλακια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Levi

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τα τελευταια 3 χρονια φοραω φακους και δεν ειχα ΠΟΤΕ προβλημα!
Ειναι κατι που συνηθιζει κανεις πολυ ευκολα αρκει να μην φοβηθει να τους βαλεις στην αρχη, οσο να ναι το ματι ειναι πολυ "ακαταδεκτο" οργανο!

Ειδικα αν καποιος εχει μυωπια 5+ βαθμους (οπως εγω) οι φακοι ειναι πολυ καλη λυση. Ακομη περισσοτερο αν ασχολειται με τον αθλητισμο (οπως εγω και παλι) ειναι αναγκαιο!

Γυαλια φοραω στο σπιτι πρωι και βραδυ, δεν μου αρεσουν ομως, πραγματικα ο κοσμος ειναι διαφορετικος χωρις γυαλια!;)

(για να μην αναφερω οτι γλιτωνεις κι απ τα σχολια διαφορων αχαρακτηριστων που δεν χανουν ευκαιρια να πουν διαφορα σχολια για την ωραια σου τζαμαρια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα, όταν με λένε γυαλάκια και τα συναφή τους λέω: "Εσύ ρε μ@Λ@Κ@ δεν έχεις προστασία για τα μάτια, αν σου πετάξει κανείς τίποτα θα σου βγάλει το μάτι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Levi

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα, όταν με λένε γυαλάκια και τα συναφή τους λέω: "Εσύ ρε μ@Λ@Κ@ δεν έχεις προστασία για τα μάτια, αν σου πετάξει κανείς τίποτα θα σου βγάλει το μάτι"

:lol::lol::lol:

Καλο κι αυτο αλλα οσο να ναι δεν ειναι καλο να λενε αλλα και να σκεφτονται το οτιδηποτε για σενα σε αυτο το θεμα!
Ετσι κι αλλιως τα γυαλια για μενα "κρυβουν" το προσωπο και αλλαζουν την εικονα ενος ανθρωπου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα, όταν με λένε γυαλάκια και τα συναφή τους λέω: "Εσύ ρε μ@Λ@Κ@ δεν έχεις προστασία για τα μάτια, αν σου πετάξει κανείς τίποτα θα σου βγάλει το μάτι"

Οι αλλοι δε χρειαζεται να φοβουνται αν σπασουν τα γυαλια και τους μπουν στα ματια ομως, LOL:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
λολ φακοί πλαστικοί= όχι θραύσματα.

στη χειρότερη να φύγει ο φακός από το σκελετό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε όχι και πλαστικοί φακοί. Τι διάολο πρεστίζ έχουμε οι Πρόεδροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω φοραω φακους εδω και 1,5 χρονο...! δεν μου πηρε πολυ να τους συνιθισω..! ειναι πολυ ωραιοι ειδικα οταν βγαινεις βολτα και δεν θες να φορας τα αθλια γυαλια! το κακο ειναι οτι δεν κανει να τους φορας ολη μερα καθε μερα οπως κανουν πολλοι γιατι τα ματια με τους φακους δεν αναπνεουν σωστα...βαλε ειναι πολυ βολικοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εγω φοραω φακους 4 χρονια. Δεν θα'χεις κανενα προβλημα, αρκει να εισαι λιγο προσεκτικος (πλυσιμο χεριων οταν τους βαζεις -βγαζεις, αλλαγη του υγρου, οχι υπνος με αυτους.. Τα κλασσικα δηλαδη). Ειχα ελαχιστα προβληματα σε σχεση με το χρονικο διαστημα που τους φοραω, και στα περισσοτερα εφταιγε η θαλασσα! Επισης, εχω κοιμηθει σερι μερες με φακους (σε εκδρομες κλπ), και δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα, απλα ηταν λιγο κουρασμενα τα ματια μου. Οποτε, φορα τους αφοβα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ε όχι και πλαστικοί φακοί. Τι διάολο πρεστίζ έχουμε οι Πρόεδροι...

Τι διαφορά έχουν οπτικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο....για το leiser στα ματια...εχετε κανενε γνωστο που εκανε;; ηταν ευχαρηστημενος;; σκεφτομαι να κανω μετα απο καποια χρονια :P αλλα δεν ξερω...φοβαμαι:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top