Υποψήφιοι με 10%.

semm

Νεοφερμένος

Ο semm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παρακαλω να απαντησει καποιος αν με 17937 με το 4% υπαρχουν καποιες πιθανοτητες για ιατρικη ξανθης? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ούτε πέρσι τέτοιο άγχος. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Αρκετά δεν έχει κρατήσει το αστείο με την προβληματική ιστοσελίδα; Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι, τίποτα δε λειτουργεί σε αυτό το κράτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ αύριο θα πάω να βγάλω κωδικό.Ελπίζω να μπορέσουν να μου βγάλουν και να μην κολλάει το σύστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sinnlos

Νεοφερμένος

Ο sinnlos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
άνοιξε το σύστημα... τώρα το μεσημέρι.... άντε να δούμε αν θα μείνει ανοικτό, χωρίς προβλήματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Πάλι τα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_gr

Νεοφερμένος

Η mar_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
συγγνώμη παιδια τι βεβαίωση πρόσβασης απο το λύκειο ή απο τη σχολή που γραφτήκαμε?απαντήστε μου σας παρακαλώ λίγο γρήγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
συγγνώμη παιδια τι βεβαίωση πρόσβασης απο το λύκειο ή απο τη σχολή που γραφτήκαμε?απαντήστε μου σας παρακαλώ λίγο γρήγορα

λοιπον δεν χρειάζεται βεβαιωση προσβασης απο το λύκειο, μόνο αστυνομική ταυτότητα και το δελτίο εξεταζομένου:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
λοιπον δεν χρειάζεται βεβαιωση προσβασης απο το λύκειο, μόνο αστυνομική ταυτότητα και το δελτίο εξεταζομένου:):)

Αν πας σε διαφορετικό λύκειο απ'αυτό που φοίτησες πρέπει να έχεις μαζί σου την γνήσια βεβαίωση πρόσβασης που σου έδωσαν από το σχολείο σου.Και την αστυνομική ταυτότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Αν πας σε διαφορετικό λύκειο απ'αυτό που φοίτησες πρέπει να έχεις μαζί σου την γνήσια βεβαίωση πρόσβασης που σου έδωσαν από το σχολείο σου.Και την αστυνομική ταυτότητα.

φίλος πήγε σε διαφορετικό λυκειο και του ζήτησαν μόνο αυτά που σου είπα:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εννοείτε σε διαφορετικό Λύκειο της πόλης που φοίτησε κάποιος ή σε οποιαδήποτε πόλη; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σύμφωνα με την εγκύκλιο Φ251/93025/Α5/11-06-2015 του υπουργείου παιδείας κλπ:
<< Οι υποψήφιοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ-Β΄ για το 10% για να δημιουργήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password), θα επιδεικνύουν στο Λύκειο την πρωτότυπη Βεβαίωση Πρόσβασης και την αστυνομική τους ταυτότητα. Σε περίπτωση εξουσιοδοτημένου από τον υποψήφιο εκπροσώπου, θα κατατίθεται στο Λύκειο η πρωτότυπη εξουσιοδότηση, θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής από αρμόδια αρχή. >>
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...ellhnies-katathesh-mhchanografiko-deltio.html
Αν σε κάποιο λύκειο κάνουν κάτι άλλο, αυτοί είναι οι παράτυποι.

Υ.Γ. Και είπαμε: ΟΧΙ 10% για πλάκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασιλης Κοτσψνη

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης Κοτσψνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια θελω να περασω Φαρμακευτικη Πατρας.... Υπαρχει υψηλη προτιμηση απ τους υποψηφιους του 10%;;; Ειχα 17671;; Ειναι πολυ δυσκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyro16

Νεοφερμένος

Η argyro16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα των βασεων του 10%? ειναι μαζι με τις βασεις των πανελληνιων του 15 η πιο πριν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rageious

Νεοφερμένος

Ο rageious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! έδωσα πέρσι πανελλαδικές και δεν πέρασα στην σχολή που ήθελα..έκανα φέτος μηχανογραφικό με το 10%..
η βαση της σχολής που θέλω με το 90% ειναι 14,090
ενώ με το 10% ειναι 13,417
εγώ έβγαλα 13,526
πιστεύετε έχω καμια ελπίδα; :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania96

Νεοφερμένος

Η Stefania96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδιά έδωσα πέρυσι πανελλήνιες και έβγαλα 14.061 μορια...έκανα 10% για να πιασω παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης και δήλωσα Βόλο που είχε 15,600 περιπου με το 10% και γιάννενα (14.800 περίπου) ...πιστεύετε έχω ελπίδες για γιάννενα;;;; λόγω του ότι πέρυσι κανανε μεταγραφες έχω ελπίδες αλλα απο την αλλη δεν είμαι σίγουρη..εσείς τι λέτε;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά έχω απορίες :). Φέτος ανακοινώθηκε πως οι εγγραφές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση θα γίνουν ηλεκτρονικά και οι επιτυγχόντες θα μπορούν να κάνουν ηλεκτρονικά την εγγραφή τους από τη στιγμή που θα δουν τα αποτελέσματα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως όσοι πέρασαν με το 10% δεν θα μπορούν να κάνουν εγγραφή στη νέα τους σχολή αν δεν κάνουν πρώτα διαγραφή από την προηγούμενη ; Είναι δυνατόν να εντοπίσει κάτι τέτοιο το σύστημα ; (π.χ. μέσω του κωδικού των πανελληνίων του κάθε υποψηφίου.... ; ) Κι επίσης, λογικά δεν θα υπάρχει κάποια προθεσμία για αυτή την ηλεκτρονική εγγραφή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδιά έχω απορίες :). Φέτος ανακοινώθηκε πως οι εγγραφές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση θα γίνουν ηλεκτρονικά και οι επιτυγχόντες θα μπορούν να κάνουν ηλεκτρονικά την εγγραφή τους από τη στιγμή που θα δουν τα αποτελέσματα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως όσοι πέρασαν με το 10% δεν θα μπορούν να κάνουν εγγραφή στη νέα τους σχολή αν δεν κάνουν πρώτα διαγραφή από την προηγούμενη ; Είναι δυνατόν να εντοπίσει κάτι τέτοιο το σύστημα ; (π.χ. μέσω του κωδικού των πανελληνίων του κάθε υποψηφίου.... ; ) Κι επίσης, λογικά δεν θα υπάρχει κάποια προθεσμία για αυτή την ηλεκτρονική εγγραφή ;

Όχι. Το συγκεκριμένο σύστημα η αλήθεια είναι πως εφαρμόστηκε στις περσινές εγγραφές στο ΑΠΘ.

Σε πρώτο στάδιο συμπληρώνεις αρχικά προσωπικά στοιχεία και φόρμες του Πανεπιστήμιου, online, και μετέπειτα ανακοινώνεται ημερομηνία προσέλευσης στη γραμματεία προκειμένου να προσκομίσετε συγκεκριμένα έγγραφα που απαιτούνται ( πχ απολυτήριο, βεβαίωση πρόσβασης, φωτογραφίες ). Ουσιαστικά δηλαδή, γλιτώνεις τη διαδικασία συμπλήρωσης εγγράφων έξω από τη γραμματεία, τίποτα άλλο.
Για να εγγραφείς στη νέα σου σχολή, θα πρέπει να προσκομίσεις τη βεβαίωση διαγραφής από τη προηγούμενη, ως έγγραφο. Δηλαδή θα μπορείς να τους το προσκομίσεις και 1 μήνα μετά.
Τέλος, προθεσμία υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι. Το συγκεκριμένο σύστημα η αλήθεια είναι πως εφαρμόστηκε στις περσινές εγγραφές στο ΑΠΘ.

Σε πρώτο στάδιο συμπληρώνεις αρχικά προσωπικά στοιχεία και φόρμες του Πανεπιστήμιου, online, και μετέπειτα ανακοινώνεται ημερομηνία προσέλευσης στη γραμματεία προκειμένου να προσκομίσετε συγκεκριμένα έγγραφα που απαιτούνται ( πχ απολυτήριο, βεβαίωση πρόσβασης, φωτογραφίες ). Ουσιαστικά δηλαδή, γλιτώνεις τη διαδικασία συμπλήρωσης εγγράφων έξω από τη γραμματεία, τίποτα άλλο.
Για να εγγραφείς στη νέα σου σχολή, θα πρέπει να προσκομίσεις τη βεβαίωση διαγραφής από τη προηγούμενη, ως έγγραφο. Δηλαδή θα μπορείς να τους το προσκομίσεις και 1 μήνα μετά.
Τέλος, προθεσμία υπάρχει.

Κατατοπιστικοτατος ! Σε ευχαριστω . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos133

Νεοφερμένος

Ο nasos133 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα και απο μενα. Γνωριζω οτι σε λιγες μερες βγαινουν οι βασεις, απλα θα ηθελα μια διευκρινηση οποιος ξερει. Συγκεκριμενα, κατεθεσα και γω το μηχανογραφικο μου με το 10% φετος για το φ.π.ψ αθηνας, αλλα θα ηθελα να ρωτησω πως θα διαπιστωσω εαν περασα με σιγουρια εκει? Το ξερω οτι βγαινει ξεχωριστη βαση, μια του 90% και μια για το 10% και απλα τσεκαρω τα περσινα μορια μου με του 10%, αλλα καποιο αλλο διαπιστευτηριο οτι περασα υπαρχει? Θελω να πω, οπως, π.χ. τα παιδια που εδωσαν πανελληνιες φετος και βλεπουν στο https://results.it.minedu.gov.gr/ πού περασαν και τί θεση περασαν, εμεις του 10% πώς αλλιως το εξακριβωνουμε? Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top