Υποψήφιοι με το 10% 2012

[Υποψήφιοι με το 10% 2012] Ποια θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ΝΑΙ ,οι απόφοιτοι του 2010 και του 2011 μπορούν να καταθέσουν μηχανογραφικό για 10%
[ ανεξαρτήτως αν οι απόφοιτοι του 10 κατέθεσαν και πέρσυ ]



Σύμφωνα με έγγραφο που κοινοποίησε το Υπουργείο Παιδείας στις 23/2/2012 ( στο minedu.gov.gr ) :

Όσοι από τους αποφοίτους έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση-Δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις του 2012 (για το 90% των θέσεων εισακτέων) και τελικά επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων εισακτέων (χωρίς νέα εξέταση), πρέπει μέχρι και την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2012 να προσέλθουν στο Λύκειο που υπέβαλαν την αρχική Αίτηση-Δήλωση για να την ανακαλέσουν.

Κάτι νεότερο απο αυτό δεν έχει δημοσιευτεί σχετικά με αυτό που ρωτάς!

Ναι αυτό ισχύει σύμφωνα με την εγκύκλιο για το 10% τα προηγούμενα χρόνια η οποία όμως δεν έχει αναιρεθεί από την νέα. Και στο Υπουργείο που πήρα τηλ στη διεύθυνση Διεξαγωγής Πανελληνίων μου είπαν ότι μπορώ όταν φτάσει η περίοδος 20 μέρες πριν την λήξη του τετραμήνου. Δεν νομίζω να μου λεν βλακείες, άλλωστε ήταν κατηγορηματικοί. Πάντως παρακαλώ αν κάποιος έχει ακούσει κάτι αντίθετο να το γράψει, μην κάνω καμιά ανάκληση και μετά δεν μπορώ να δώσω ούτε πανελλαδικές ούτε 10%!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι αυτό ισχύει σύμφωνα με την εγκύκλιο για το 10% τα προηγούμενα χρόνια η οποία όμως δεν έχει αναιρεθεί από την νέα. Και στο Υπουργείο που πήρα τηλ στη διεύθυνση Διεξαγωγής Πανελληνίων μου είπαν ότι μπορώ όταν φτάσει η περίοδος 20 μέρες πριν την λήξη του τετραμήνου. Δεν νομίζω να μου λεν βλακείες, άλλωστε ήταν κατηγορηματικοί. Πάντως παρακαλώ αν κάποιος έχει ακούσει κάτι αντίθετο να το γράψει, μην κάνω καμιά ανάκληση και μετά δεν μπορώ να δώσω ούτε πανελλαδικές ούτε 10%!!!!!!!!!

δηλαδη καποιος που εχει δηλωσει να δωσει φετος πανελλαδικες μπορει να ανακαλεσει την αποφαση του μεχρι 20 μερες πριν δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δηλαδη καποιος που εχει δηλωσει να δωσει φετος πανελλαδικες μπορει να ανακαλεσει την αποφαση του μεχρι 20 μερες πριν δωσει?

20 μέρες πριν τελειώσει το Β τετράμηνο (το τετράμηνο τελειώνει γύρω στις 13 Μαίου) Έτσι μου είπαν στο Υπουργείο και μάλιστα ρώτησα σε 4-5 τηλέφωνα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Απ' τη μία έχω διαβάσει 5 μήνες και συνεχίζω να διαβάζω ακόμα. Άσε που φέτος είναι και η τελευταία φορά που έχω τους προφορικούς μου (είμαι απόφοιτος του 2010). Αν λένε μλκς την έκατσα γιατί αν κάνω ανάκληση και είμαι καταχωρημένη στον ΝΕΣΤΟΡΑ ως 90%, ούτε πανελλήνιες θα μπορώ να δώσω ούτε 10%...Εσύ τι λες να κάνω???:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
20 μέρες πριν τελειώσει το Β τετράμηνο (το τετράμηνο τελειώνει γύρω στις 13 Μαίου) Έτσι μου είπαν στο Υπουργείο και μάλιστα ρώτησα σε 4-5 τηλέφωνα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Απ' τη μία έχω διαβάσει 5 μήνες και συνεχίζω να διαβάζω ακόμα. Άσε που φέτος είναι και η τελευταία φορά που έχω τους προφορικούς μου (είμαι απόφοιτος του 2010). Αν λένε μλκς την έκατσα γιατί αν κάνω ανάκληση και είμαι καταχωρημένη στον ΝΕΣΤΟΡΑ ως 90%, ούτε πανελλήνιες θα μπορώ να δώσω ούτε 10%...Εσύ τι λες να κάνω???:/:

μια απο τα ιδια και εγω διαβαζω εδω και τρεις μηνες αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος με αυτο που ειπες τωρα xD εγω θα σου προτεινα αν ημουν στην θεση σου να συνεχιζα εξαλλου εχεις κανει και σωστη προετοιμασια εδω και 5 μηνες και αμα ειναι ξαναδωσε..ποσα μορια ειχες και που στοχευεις αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μια απο τα ιδια και εγω διαβαζω εδω και τρεις μηνες αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος με αυτο που ειπες τωρα xD εγω θα σου προτεινα αν ημουν στην θεση σου να συνεχιζα εξαλλου εχεις κανει και σωστη προετοιμασια εδω και 5 μηνες και αμα ειναι ξαναδωσε..ποσα μορια ειχες και που στοχευεις αν επιτρεπεται?
Aν σου πω θα σου πέσουν τα μαλλιά...
19202 μόρια έβγαλα και υποτίθεται ότι είμαι Νομική Αθήνας αλλά δεν την παλεύω με τίποτα. Το μετάνιωσα απίστευτα και θέλω Ψυχολογία, Αθήνα κατά προτίμηση... Γι΄αυτό το ψάχνω τόσο με το 10%, επειδή έχω βγάλει πολλά μόρια και είμαι σίγουρα μέσα με το 10%... Εσύ???
Ορίστε και απάντηση του κ. Κουτρούμπελη στο edu4u σε σχετική ερώτηση για την ανάκληση
"Παρόλη την απάντηση που μας είχαν δώσει από το Υπουργείο (και κατηγορηματικά μάλιστα) ότι πρέπει να γίνει ανάκληση μέχρι και 2/3, θα θυμάσαι πως κι εγώ είχα εκφράσει τις ενστάσεις μου και μου φαίνεται πιο λογικό να ευσταθούν αυτά που σου είπανε (ότι δηλαδή μπορείς να κάνεις ανάκληση μέχρι και 20 μέρες πριν τελειώσει το τετράμηνο).

Ωστόσο, το φαινόμενο αυτό το να παίρνεις δηλ. διφορούμενες και αντικρουόμενες απαντήσεις από δημοσιες υπηρεσίες, είναι κάτι το πολύ συνηθισμένο αφού έχει να κάνεις κυρίως με το ποιόν έχεις απέναντί σου και το βαθμό της ενήμέρωσής του. Η μόνη λύση σ' αυτές τις περιπτώσεις είναι να υποβάλλει κανείς γραπτά το ερώτημά του και να πάρει επίσης γραπτά την απαντηση.

Στην περίπτωσή σας αυτό όμως πλέον δεν έχει νόημα αφού έχει παρέλθει η καταληκτική ημερομηνία της 2/3, οπότε εκτων πραγμάτων όσοι δεν έχουν κάνει ανάκληση αίτησης θα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ (20 ημέρες πριν τη λήξη του 2ου τετραμήνου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Aν σου πω θα σου πέσουν τα μαλλιά...
19202 μόρια έβγαλα και υποτίθεται ότι είμαι Νομική Αθήνας αλλά δεν την παλεύω με τίποτα. Το μετάνιωσα απίστευτα και θέλω Ψυχολογία, Αθήνα κατά προτίμηση... Γι΄αυτό το ψάχνω τόσο με το 10%, επειδή έχω βγάλει πολλά μόρια και είμαι σίγουρα μέσα με το 10%... Εσύ???
Ορίστε και απάντηση του κ. Κουτρούμπελη στο edu4u σε σχετική ερώτηση για την ανάκληση
"Παρόλη την απάντηση που μας είχαν δώσει από το Υπουργείο (και κατηγορηματικά μάλιστα) ότι πρέπει να γίνει ανάκληση μέχρι και 2/3, θα θυμάσαι πως κι εγώ είχα εκφράσει τις ενστάσεις μου και μου φαίνεται πιο λογικό να ευσταθούν αυτά που σου είπανε (ότι δηλαδή μπορείς να κάνεις ανάκληση μέχρι και 20 μέρες πριν τελειώσει το τετράμηνο).

Ωστόσο, το φαινόμενο αυτό το να παίρνεις δηλ. διφορούμενες και αντικρουόμενες απαντήσεις από δημοσιες υπηρεσίες, είναι κάτι το πολύ συνηθισμένο αφού έχει να κάνεις κυρίως με το ποιόν έχεις απέναντί σου και το βαθμό της ενήμέρωσής του. Η μόνη λύση σ' αυτές τις περιπτώσεις είναι να υποβάλλει κανείς γραπτά το ερώτημά του και να πάρει επίσης γραπτά την απαντηση.

Στην περίπτωσή σας αυτό όμως πλέον δεν έχει νόημα αφού έχει παρέλθει η καταληκτική ημερομηνία της 2/3, οπότε εκτων πραγμάτων όσοι δεν έχουν κάνει ανάκληση αίτησης θα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ (20 ημέρες πριν τη λήξη του 2ου τετραμήνου).
καλα εγω αστο ειμαι 15000 μορια και μαλλον αν το δινα σε κανα τει αθηνας ιατρικα εργαστηρια θα εβαζα αλλα νταξει δινω και για τον λογο οτι μπας και γραψω καλυτερα..εσυ τι λες να συνεχισω το διαβασμα ή να δωσω το ρημαδι το 10% αμα ισχυει;..κοιτα αλλαζω την αποψη μου και καλυτερα να κανεις το 10% εχεις παρα πολλες ελπιδες να μπεις αλλα δεν ειναι και βεβαιο αμα τελικα πραγματοποιηθει και μπορεσουμε να καταθεσουμε για το 10%. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
καλα εγω αστο ειμαι 15000 μορια και μαλλον αν το δινα σε κανα τει αθηνας ιατρικα εργαστηρια θα εβαζα αλλα νταξει δινω και για τον λογο οτι μπας και γραψω καλυτερα..εσυ τι λες να συνεχισω το διαβασμα ή να δωσω το ρημαδι το 10% αμα ισχυει;..κοιτα αλλαζω την αποψη μου και καλυτερα να κανεις το 10% εχεις παρα πολλες ελπιδες να μπεις αλλα δεν ειναι και βεβαιο αμα τελικα πραγματοποιηθει και μπορεσουμε να καταθεσουμε για το 10%. :/:
Νομίζω πως πάω για ανάκληση τρελομανιακέ (:mad:)αν δεν προκύψει τίποτα φυσικά μέχρι την πρώτη εβδομάδα μετά το Πάσχα...Όντως έχω πολλά μόρια και η σχολή που θέλω είναι πολύ πιο κάτω. Έεεε τώρα δεν νομίζω να μην ισχύσει, είμαστε μπουρδέλο αλλά όχι κι έτσι, το έχουν ανακοινώσει, οι υποψήφιοι για Στρατιωτικές έχουν κάνει τα χαρτιά τους, κάποιοι έχουν σταματήσει το διάβασμα με την προοπτική του 10% (εγώ προσωπικά ακόμα διαβάζω γιατί είμαι λίγο :whistle:) Όσον αφορά εσένα δεν μπορώ να σου πω αν δεν ξέρω τι σχολή θέλεις... Αν είσαι μέσα στο chat πες μου να μπω για να καταλάβω σε τι φάση είσαι με το διάβασμα και πώς βλέπεις ότι θα γράψεις. Κατα τα άλλα τα μόρια σου είναι οκ αλλά χωρίς κατεύθυνση και σχολή...χλωμό να σου πω κάτι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
αμα ειναι μπαινω τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Eγω θα κανω για πολ μηχ εμπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ρε συ τί παίζει με το chat??? :confused:

δεν ξερω :/: τεσπα απλα οπως σου ελεγα στοχευα για βιολογικο ή χημικο αλλα δεν καταφερα να γραψω αρκετα και εκανα μαλακια στο μηχανογραφικο και περασα ψηφιακα συστηματα ενώ πονταρα για ιατρικα εργαστηρια ή ραδιολογιας.κοιτα τωρα στο διαβασμα εχω σχεδον τελειωσει την υλη παντου μονο η ρημαδα η εκθεση μου την σπαει και την διαβαζω τωρα τελευταια κουτσα-στραβα χΔ αλλα και παλι δεν ειμαι και σιγουρος για να ξαναδωσω γιατι λενε για δυσκολοτερα θεματα φετος και αμφιβαλλω αμα θα γραψω καλα ασε που αρχισα το διαβασμα και αργα ο βλακας :P οποτε σκεφτομουν το 10% μπας και περασω εκει που κανονικα θα περναγα περσι..εσυ τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δεν ξερω :/: τεσπα απλα οπως σου ελεγα στοχευα για βιολογικο ή χημικο αλλα δεν καταφερα να γραψω αρκετα και εκανα μαλακια στο μηχανογραφικο και περασα ψηφιακα συστηματα ενώ πονταρα για ιατρικα εργαστηρια ή ραδιολογιας.κοιτα τωρα στο διαβασμα εχω σχεδον τελειωσει την υλη παντου μονο η ρημαδα η εκθεση μου την σπαει και την διαβαζω τωρα τελευταια κουτσα-στραβα χΔ αλλα και παλι δεν ειμαι και σιγουρος για να ξαναδωσω γιατι λενε για δυσκολοτερα θεματα φετος και αμφιβαλλω αμα θα γραψω καλα ασε που αρχισα το διαβασμα και αργα ο βλακας :P οποτε σκεφτομουν το 10% μπας και περασω εκει που κανονικα θα περναγα περσι..εσυ τι λες?
Πρώτ΄απ΄όλα, όσον αφορά τις πανελλήνιες μια ζωή τους ακούω να λένε " Φέτος θα έχει δύσκολα θέματα" γι' αυτό μην μασάς, αλλά ακόμα και να μπούν δύσκολα θέματα σκέψου πως θα είναι δύσκολα για όλους ρε συ , επομένως θα κατεβούν οι βάσεις. Στην ουσία είναι το ίδιο πράγμα, ή θα γράψεις π.χ 18000 μόρια με βάση σχολής 17000 ,ή θα γράψεις 17500 με βάση 16500...
Τώρα για τις σχολές που μου ανέφερες υπάρχουν πολλά τμήματα σε όλη την Ελλάδα και τα μόριά σου είναι αρκετά καλά (νομίζω χημικό περνούσες και με το 90%), επομένως αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα γράψεις πολύ καλύτερα (για να πιάσεις βιολογικό ας πούμε) θα σου πρότεινα το 10%, βέβαια έχεις και το πλεονέκτημα σε σχέση με τους άλλους ότι εσύ τα κάνεις δεύτερη φορά και συνήθως οι απόφοιτοι αν διαβάσουν συστηματικά γράφουν πολύ καλύτερα! Τώρα για την έκθεση δεν υπάρχει κάτι να μάθεις απ΄έξω ρε συ, απλά και κατανοητά!
Πάντως όσον αφορά το 10%, την Παρασκευή θα πάω στο Υπουργείο να υποβάλλω το ερώτημα για την ανάκληση και εγγράφως ,ώστε να κατοχυρωθώ από κάθε άποψη. Βέβαια στο τηλέφωνο μου είπαν ότι μπορώ χαλαρά να κάνω την ανάκληση την εβδομάδα μετά τις διακοπές του Πάσχα...αλλά επειδή είμαστε "κράτος" με όλη τη γραφειοκρατική σημασία της λέξεως...ποτέ δεν ξέρεις...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
αν και ειναι πολυ νωρις ακομα,ξερει κανεις τη διδικασια που πρεπει να ακολουθησω για να κανω το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Huawei

Νεοφερμένος

Ο Huawei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα παιδιά!! θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το 10%. αφού έδωσα πέρυσι πανελλαδικές και πέρασα μηχανολογία στο τει λάρισας σκέφτηκα φέτος να δοκιμάσω την τύχη μου και να συμπληρώσω το μηχανογραφικό για το 10% μπας και περάσω στην μηχανολογία αθηνας.... θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε μέχρι ποτε είναι η προθεσμία συμπλήρωσης του μηχανογραφικού που το συμπληρώνουμε εννοώ αν υπάρχει ηλεκτρονική δήλωση όπως κάναμε πέρσι με το 90% και τι δικαιολογητικά χρειάζονται?.
ευχαριστώ εκ τον προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αν και ειναι πολυ νωρις ακομα,ξερει κανεις τη διδικασια που πρεπει να ακολουθησω για να κανω το 10%?
Πρώτ' απ'όλα, αν έχεις κάνει αίτηση-δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές (εκτός από Στρατιωτικές κοκ) καλό θα ήταν να κάνεις ανάκληση μέχρι και τα τέλη Απριλίου, διαφορετικά μην πας να γράψεις σε κανένα μάθημα. Στη συνέχεια, υποβάλλεις μηχανογραφικό μαζί με τους υποψήφιους του 90%, όταν ανακοινωθεί η σχετική ημερομηνία το καλοκαίρι. Τώρα που γίνεται ηλεκτρονικά η υποβολή, θα πρέπει πρώτα να πάρεις από το σχολείο σου τον νέο προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password), αφού ανακοινωθεί η σχετική εγκύκλιος. Πάντως όλα αυτά το καλοκαίρι, αρκεί φυσικά να είσαι απόφοιτος είτε του 2010 είτε του 2011. Είναι σχετικά απλή διαδικασία, απλά συμπληρώνεις μηχανογραφικό όπως όλοι οι άλλοι χωρίς να δώσεις τα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
σ'ευχαριστω πολυ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiaa

Νεοφερμένος

Η georgiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εφοσον δεν ενδιαφερεσαι για στρατιωτικες,αστυνομικες σχολες που θα επρεπε ηδη να εχεις περασει απο μια διαδικασια,το μονο που πρεπει να κανεις ειναι οταν καταθεσουν και τα παιδια του 90% το μηχανογραφικο,να καταθεσεις και το δικο σου!για το τι ακριβως χρειαζεται κατα την ταπεινη μ γνωμη απευθυνσου καλυτερα στο λυκειο σ!καλη επιτυχια!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
georgiaa αστυφυλακων θα δώσεις?? (αν καταλαβα καλα?) σκεφτομαι και εγω... αλλα την κοβω την βαση στον θεό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiaa

Νεοφερμένος

Η georgiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ναι για αστυφυλακων ενδιαφερομαι...πιστευεις πως θα ανεβουν ε?θελω να πιστευω πως θα εχουμε μια μικρη πτωση εφοσον το 10% ανακοινωθηκε τελευταια στιγμη κ πολλα παιδια δεν το εμαθαν!δεν ξερω τι να πω...ποσα μορια εχεις αν επιτρεπεται??καλη επιστυχια σ ευχομαι παντως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
παιδια υπαρχει κανεις απο εδω που ενδιαφερεται για τη σχολη των μηχανολογων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top