Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
τα χουμε πει πολλες φορες redman, 15080 και θελω φπψ αθηνας η μμε αθηνας κατα προτιμηση, με 16700...
ε και δεν θα περασεις νομιζεις?και να μην περασεις θα περασεις σε μια αλλη σχολη,γιατι να ξαναδωσεις πανελληνιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
ειδαμε ενα ποστ ενος σαιτ το οποιο δεν θεωρω αξιοπιστο

ειναι επισημα στοιχεια απο εφημεριδα.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
παίζουν πολλά ρόλο...για να ανέβει η βάση μιας σχολής και είναι θέμα και ΖΗΤΗΣΗΣ μην τα ξαναλέμε...
θεμα ζητησης αλλα οταν ειναι παραπανω οι υποψηφιοι δεν υπαρχει και παραπανω ζητηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
γιατί έχουμε στόχους ίσως???και να κάνουμε κάτι που θέλουμε???γιατί να είμαστε στο ότι μας κάτσει???δεν το θεωρώ δίκαιο και για τα άλλα τα παιδιά που θέλουν αυτήν τη σχολή και πραγματικά να σπουδάσουν...
μπορει στην αλλη σχολη να ειναι καλυτερα ομως καμμια φορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ε και δεν θα περασεις νομιζεις?και να μην περασεις θα περασεις σε μια αλλη σχολη,γιατι να ξαναδωσεις πανελληνιες..
6 σχολες εχω βαλει. καποδιστριακου και παντειου. πολυ λιγοτερες πιθανοτητες απο το αν δηλωνα ολες τις σχολες οπως εσυ, σε ολη τη χωρα. ιδωμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
δηλαδη παλια που γινοταν 10% και ειχαν 18,000 ατομα κανει γιατι οι βασεις ηταν ετσι?πως να το κανουμε αμα ειναι πολλοι οι υποψηφιοι τοσο θα ανεβουν οι βασεις..αλλα δεν λεμε τιποτα απο τωρα..ειδαμε ενα ποστ ενος σαιτ το οποιο δεν θεωρω αξιοπιστο

Παλια έκαναν μηχανογραφικο απο το 2000 μετά. Ήταν πολλοι μα πολλοι περισσότεροι απο 20000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Παλια έκαναν μηχανογραφικο απο το 2000 μετά. Ήταν πολλοι μα πολλοι περισσότεροι απο 20000.
ναι σε αυτο εχεις δικιο δεν λεω..αλλα οτι ειναι παραπανω οι υποψηφιοι κατα την γνωμη μου σιγουρα σημαινει ανοδος των βασεων..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νανσυ22

Νεοφερμένος

Η Νανσυ22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεία σας παιδιά έκανα 10% φέτος και θέλω διεθνών οικονομικών σχέσεων κομοτηνή πόσο λέτε να είναι η βάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
μπορει στην αλλη σχολη να ειναι καλυτερα ομως καμμια φορα..
προτιμω να εχω στοχους και ονειρα παρα να ειμαι οπου φυσαει ο ανεμος κ οτι να ναι οπου να ναι οπως να ναι. δεν πετυχα αυτο που ηθελα? στρωνω τον πισινουλη μου και ξαναδινω. ουτε περναω καπου που δεν το χα φανταστει ουτε στα πιο ακυρα μου ονειρα, ουτε στερω απο καποιον τη θεση που ποθει εναν ολοκληρο χρονο(η μπορει και παραπανω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
προτιμω να εχω στοχους και ονειρα παρα να ειμαι οπου φυσαει ο ανεμος κ οτι να ναι οπου να ναι οπως να ναι. δεν πετυχα αυτο που ηθελα? στρωνω τον πισινουλη μου και ξαναδινω. ουτε περναω καπου που δεν το χα φανταστει ουτε στα πιο ακυρα μου ονειρα, ουτε στερω απο καποιον τη θεση που ποθει εναν ολοκληρο χρονο(η μπορει και παραπανω).

Αυτό ακριβώς. Προτιμώ να δώσω και να ξαναδώσω για να περάσω σε μια σχολή που θέλω, παρά να σπουδάσω κάτι που απλά μου έτυχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
πες τα!!!! και δεν θα ταλαιπωρηθούμε μόνο εμείς αλλά και οι γονείς που θα πληρώνουν κάτι πο εξαρχής δεν θέλαμε....είναι κρίμα..
ενω το να δινεις 15000625623 φορες για φροντιστηρια ειναι καλυτερα ενω μπορεις να κανεις κατι αλλο?για ενα τετοιο σαπιο συστημα?που καθε χρονο αλλαζουν ολα?και εμεις να ειμασταν στο υπουργειο πιο καλη δουλεια θα καναμε..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
πες τα!!!! και δεν θα ταλαιπωρηθούμε μόνο εμείς αλλά και οι γονείς που θα πληρώνουν κάτι πο εξαρχής δεν θέλαμε....είναι κρίμα..
για τις επιλογες που ειναι ονειρα μου και πραγματικοι μου στοχοι δεν καθομαι να σκεφτω κανεναν, ουτε τους γονεις, ουτε τον γκομενο, ουτε την κυρα μαρικα που θα κουτσομπολεψει οτι στα 20 μου, ενω ειχα περασει καπου στα 18 μου θα ξαναδωσω πανελληνιες (αν δεν περασω τωρα). ο καθενας ειναι αξιος των επιλογων του, αλλοι θελουν να περασουν καπου για να εχουν πασο η αναβολη απο το στρατο, αλλοι γιατι ετυχε, αλλοι για να κοκορευονται στον εαυτο κ τους φιλους τους, αλλοι για να κανουν περηφανο το σοι, αλλοι γιατι το γουσταρουν πολυ, αλλοι λιγοτερο, απολα εχει ο μπαξες. δυστυχως υπαρχουν ατομα που με τις λαθος επιλογες τους συνεχιζουν το κακο επιβαρυνοντας κ τους αλλους, ειτε οικονομικα ειτε συναισθηματικα. εκει ειναι το λαθος κατα τη γνωμη μου, στην απωλεια συναισθησης του τι σου γινεται και του τι κανεις με τις επιλογες σου. ενιγουει, πολυ οφφ τοπικ, η ουσια ειναι οτι ολα ειναι υποκειμενικα και οτι σε λιγοτερο απο 20 μερες θα ξερουμε. παμε για καμια βουτια ως τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
ενω το να δινεις 15000625623 φορες για φροντιστηρια ειναι καλυτερα ενω μπορεις να κανεις κατι αλλο?για ενα τετοιο σαπιο συστημα?που καθε χρονο αλλαζουν ολα?και εμεις να ειμασταν στο υπουργειο πιο καλη δουλεια θα καναμε..!

δυστυχως οι επιλογες ειναι δυο.
  1. πας συμφωνα με το συστημα και δινεις πανελληνιες οσες φορες χρειαστει μεχρι να πετυχεις το στοχο σου
  2. πας εναντια στο συστημα δε δινεις πανελληνιες και πας σε ΙΕΚ ή κατευθειαν στην αγορα εργασιας
ιτς γιορ τσοις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ενω το να δινεις 15000625623 φορες για φροντιστηρια ειναι καλυτερα ενω μπορεις να κανεις κατι αλλο?για ενα τετοιο σαπιο συστημα?που καθε χρονο αλλαζουν ολα?και εμεις να ειμασταν στο υπουργειο πιο καλη δουλεια θα καναμε..!
αν ειναι να κανεις κατι ΑΛΛΟ γιατι ειναι κατι που ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΑΛΗΘΙΝΑ και ειναι απλα μια δευτερη σου επιλογη, τοτε να το κανεις. εγω δεν θα κανω φροντιστηρια, δεκαρα τσακιστη δε θα δωσουν οι δικοι μου αν ξαναδωσω, εχω συναισθηση του εαυτου μου, εχω και τα παντα απο αποψη σημειωσεων κ βιβλιων κ βοηθηματων, με το παραπανω. δε θα το κανω πρωτη φορα. για μενα μιλαω, αλλοι θεωρουν μια εξτρα βοηθεια απαραιτητη, δεκτο κ σεβαστο ο καθενας λειτουργει διαφορετικα. το συστημα ειναι αλλο θεμα, αμα δεν σου αρεσει, αφου εχεις απολυτηριο, απλα κανεις κατι αλλο. δεν ειναι απαραιτητο ολοι να γινουμε πτυχιουχοι. ξερω παρα πολλους ανθρωπους που επειδη λιγο τους εκοψε η λιγο ηταν τυχεροι(παντου χρειαζεται κ τυχη) εβγαλαν κ βγαζουν λεφτα. ιδια η κ περισσοτερα απο τους πτυχιουχους. ολα γινονται με τη συγκαταθεση σου, ξερεις πως εχει η κατασταση και επιλγεις ποια πορεια θα χαραξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
starry_eyed άλλο πράγμα σου είπε ο Redman. ;) Δυστυχώς όσο υπάρχουν φράγκα τόσο κάποια πράγματα λέγονται αφ' υψηλού και αβίαστα. Όταν κοπούν οι περιττές πολυτέλειες...ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του. Όμως η ζωή δεν περιμένει, αλλά προχωράει με ταχύ ρυθμό. Μπορεί η κάθε μάνα να κάνει το σκατό της παξιμάδι για να βρει λεφτά για ξαναφροντιστηριαποτηναρχή, αλλά 2η, 3η, 4η, 5η...φορά πανελλήνιες σου στερεί κάποιες άλλες ευκαιρίες της ζωής που δεν σου παρουσιάζονται κάθε μέρα, εκτός από την ηθική και ψυχολογική καταπόνηση...για κάτι μάταιο από την στιγμή που σήμερα λίγη αξία έχει ένα κωλόχαρτο Πανεπιστημίου. Επίσης ποιος έχει υπογράψει συμβόλαιο ότι (α). με το που θα περάσετε σε ένα Τμήμα είναι σίγουρο ότι θα το τελειώσετε, ακόμη και εκείνο που λέτε ότι είστε τρελά ερωτευμένοι (β). θα σας αρέσει επί του πρακτέος; Στα λόγια και στις υποθετικές συνθήκες (του στυλ «αν η γιαγιά μου είχε μπάλες θα λεγόταν Μήτσος») όλοι είμαστε μανούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
starry_eyed άλλο πράγμα σου είπε ο Redman. ;) Δυστυχώς όσο υπάρχουν φράγκα τόσο κάποια πράγματα λέγονται αφ' υψηλού και αβίαστα. Όταν κοπούν οι περιττές πολυτέλειες...ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του. Όμως η ζωή δεν περιμένει, αλλά προχωράει με ταχύ ρυθμό. Μπορεί η κάθε μάνα να κάνει το σκατό της παξιμάδι για να βρει λεφτά για ξαναφροντιστηριαποτηναρχή, αλλά 2η, 3η, 4η, 5η...φορά πανελλήνιες σου στερεί κάποιες άλλες ευκαιρίες της ζωής που δεν σου παρουσιάζονται κάθε μέρα, εκτός από την ηθική και ψυχολογική καταπόνηση...για κάτι μάταιο από την στιγμή που σήμερα λίγη αξία έχει ένα κωλόχαρτο Πανεπιστημίου. Επίσης ποιος έχει υπογράψει συμβόλαιο ότι (α). με το που θα περάσετε σε ένα Τμήμα είναι σίγουρο ότι θα το τελειώσετε, ακόμη και εκείνο που λέτε ότι είστε τρελά ερωτευμένοι (β). θα σας αρέσει επί του πρακτέος; Στα λόγια και στις υποθετικές συνθήκες (του στυλ «αν η γιαγιά μου είχε μπάλες θα λεγόταν Μήτσος») όλοι είμαστε μανούλες.
αν ξεκινησουμε με το αρνητικο κ απαισιοδοξο σκεπτικο οτι αν περασω σε μια σχολη μπορει να μην τη βγαλω, οποτε αστο ειμαστε χαμενοι εξαρχης. σιγουρα δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι 1000000000% για τις επιλογες μας, καθως στην πορεια μπορει να αλλαξουμε γνωμη. so? τι να κανουμε? τιποτα? με την ιδια λογικη κ οταν κανεις μια σχεση ρισκαρεις. μπορει στην αρχη να πιστευεις οτι εχεις βρει το ετερον σου ημισυ αλλα να μην ειναι ετσι. τι, να μη δεσμευτεις ποτε? να μη δοκιμασεις τιποτα? παντα πρεπει να χουμε εστω στο πισω μερος του μυαλου μας τα χειροτερα. πρεπει να ρισκαρουμε στη ζωη, αλλιως ποτε δε θα μαθουμε. οπως ελεγε κ ο οσκαρ ουαιλντ, καλυτερα να μετανιωσω για κατι που εκανα παρα για κατι που δεν εκανα. δοκιμαζουμε, κ αν τελικα δε μας κατσει, δε μας εκατσε. το θεμα ειναι να χουμε καποιους στοχους και ονειρα, να μην ειμαστε κενοι. εχω μαθει να επιμενω για να κανω αυτα που θελω, με οποιο τιμημα, οχι να κλαψουριζω για κατι που εφυγε. προσωπικα, δεν θα επιβαρυνω τους δικους μου αν ξαναδωσω. εχω επιγνωση κ του οικονομικου κ ολων των υπολοιπων δυσκολιων, οικονομικη ευχαιρια δεν υπαρχει, δυστυχως. θελω να σπουδασω κατι που μ'αρεσει κ παραλληλα να ανακαλυψω κ αλλες πτυχες του εαυτου μου, καλλιεργωντας την κριση μου και γνωριζοντας νεα προσωπα. κανενας δε σου εγγυαται οτι αν σπουδασεις φιλολογια θα γινεις καθηγητης η αν σπουδασεις ιατρικη θα γινεις γιατρος. ωριμαζεις παραλληλα με αυτα που καταπιανεσαι, κ διαφοροποιεις τα ιδανικα σου με τις ευκαιριες που προκυπτουν. προσωπικα, δεν μπορω να το καταφερω αλλιως. ετσι νομιζω τωρα τουλαχιστον. αν αυριο ξυπνησω και εχω αλλαξει γνωμη, δεν το ξερω, κανεις δεν ειναι μαντης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Έχεις δώσει μια φορά στην ζωή σου εξεταστική στο Πανεπιστήμιο; Νομίζω ότι τα μεγάλα ποσοστά αποτυχίας σε πάρα πολλές επιστήμες κάτι λένε..για το ποιός έχει ή όχι όνειρα, φιλοδοξίες...κτλ. Εξάλλου σε τι δεν τα κατάφερα; Αυτό μπορείς λίγο να μου το εξηγήσεις κοπελιά; :worry: Με ξέρεις τόσο καλά, ώστε μπορείς να έχεις άποψη για το άτομό μου μέσα από ένα φόρουμ, τι θέλω, τι δεν θέλω,...κτλ; Αν περάσεις ποτέ από Ελληνικό Πανεπιστήμιο, πριν πας στο ΜΙΤ ή στο Μπέρκλεϋ, έλα να μιλήσουμε..Την starry_eyed δεν την παρεξηγώ γιατί δεν ξέρει. Τουλάχιστον και εγώ στην ηλικία της έλεγα μαλ... σόρρυ, ήμουν ονειροπαρμένος στον κόσμο της μηχανογραφολαγνείας. Έχτιζα ουτοπίες σαν άλλος Θωμάς Μουρ. Κάποια στιγμή η ίδια η ζωή με προσγείωσε. Έπιξε το μυαλό...και ακόμη έχουμε δρόμο μπροστά μας. Βλέπεις το «στεγανό» σχολείο δεν σου προσφέρει εικόνες και παραστάσεις έξω από τα βιβλία, για το πως είναι η ζωή, η ανθρώπινη σκέψη, η κοινωνία η ίδια που δεν ξέρει Θουκυδίδη και μιγαδικούς. Έχει καταντήσει το θέμα πανελληνίων, εθνικό σπορ, εθνικό θέμα εξωτερικής πολιτικής..και ασχολούμαστε μια κοινωνία για κάποιες εξετάσεις όπου μετά το 70% των εισακτέων σε κάθε Τμήμα ξεχωριστά θα τα έχει ήδη παρατήσει!

Υ.Σ.: Σε αυτό το φόρουμ έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει μια ομοιογένεια στις απόψεις, αν κρίνω από τις απαντήσεις και τους βαθμούς στα posts μου. Κακό αυτό. Δείγμα μονομερούς δημοκρατίας υπό «πλαίσια». Βασικά κάνω χάζι μαζί σας..για να δω τις σκέψεις σας. Οπότε αδιαφορώ παντελώς, αν συμφωνείτε ή όχι μαζί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Έχεις δώσει μια φορά στην ζωή σου εξεταστική στο Πανεπιστήμιο; Νομίζω ότι τα μεγάλα ποσοστά αποτυχίας σε πάρα πολλές επιστήμες κάτι λένε..για το ποιός έχει ή όχι όνειρα, φιλοδοξίες...κτλ. Εξάλλου σε τι δεν τα κατάφερα; Αυτό μπορείς λίγο να μου το εξηγήσεις κοπελιά; :worry: Με ξέρεις τόσο καλά, ώστε μπορείς να έχεις άποψη για το άτομό μου μέσα από ένα φόρουμ, τι θέλω, τι δεν θέλω,...κτλ; Αν περάσεις ποτέ από Ελληνικό Πανεπιστήμιο, πριν πας στο ΜΙΤ ή στο Μπέρκλεϋ, έλα να μιλήσουμε..Την starry_eyed δεν την παρεξηγώ γιατί δεν ξέρει. Τουλάχιστον και εγώ στην ηλικία της έλεγα μαλ... σόρρυ, ήμουν ονειροπαρμένος στον κόσμο της μηχανογραφολαγνείας. Έχτιζα ουτοπίες σαν άλλος Θωμάς Μουρ. Κάποια στιγμή η ίδια η ζωή με προσγείωσε. Έπιξε το μυαλό...και ακόμη έχουμε δρόμο μπροστά μας. Βλέπεις το «στεγανό» σχολείο δεν σου προσφέρει εικόνες και παραστάσεις έξω από τα βιβλία, για το πως είναι η ζωή, η ανθρώπινη σκέψη, η κοινωνία η ίδια που δεν ξέρει Θουκυδίδη και μιγαδικούς. Έχει καταντήσει το θέμα πανελληνίων, εθνικό σπορ, εθνικό θέμα εξωτερικής πολιτικής..και ασχολούμαστε μια κοινωνία για κάποιες εξετάσεις όπου μετά το 70% των εισακτέων σε κάθε Τμήμα ξεχωριστά θα τα έχει ήδη παρατήσει!

Υ.Σ.: Σε αυτό το φόρουμ έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει μια ομοιογένεια στις απόψεις, αν κρίνω από τις απαντήσεις και τους βαθμούς στα posts μου. Κακό αυτό. Δείγμα μονομερούς δημοκρατίας υπό «πλαίσια». Βασικά κάνω χάζι μαζί σας..για να δω τις σκέψεις σας. Οπότε αδιαφορώ παντελώς, αν συμφωνείτε ή όχι μαζί μου.
αγαπητε συμφορουμιτη, απο τη στιγμη που δεν ξερεις καποιον, καλυτερα ειναι να μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα μεσα απο τα βαθη του μυαλου σου :) παρακολουθησα και τα δυο εξαμηνα της σχολης μου. για διαφορους λογους τους οποιους και βαριεμαι και δεν αξιζει να παραθεσω, θελω να κανω μια προσπαθεια να αλλαξω μερικα πραγματα που δεν μου αρεσαν. γουστο μου και καπελο μου. σε πληροφορω οτι απο μικρη ηξερα και να αποτυχαινω και να επιτυχαινω, σε ολους μα ολους τους τομεις. δεν το βαζω κατω, ουτε προκειται, σε οποια δυσκολια, ισως φταιει οτι ειχα ενα προβλημα υγειας πριν 2 χρονια το οποιο το παλεψα και με το παραπανω, και εγινα δυνατοτερη. για να μην μακρυγορω και ταλαιπωρω ολους μας, θελω να τονισω οτι το καλυτερο θα ηταν να κοιταμε το κεφαλι μας και τη ζωη μας και να δινουμε περισσοτερη σημασια εκει, χωρις να αποφασιζουμε κ να κρινουμε με κυριο παραγοντα τι κανει η πλειοψηφια.
και κατι τελευταιο. καλο θα ηταν να μην εισαι τοσο απολυτος στις αποψεις σου, δεν εισαι ο καλυτερος, κανενας μας δεν ειναι, αν και ολοι λιγο πολυ προσπαθουμε ματαια να γινουμε. αν θες να κανεις χαζι, αραξε σε καμια ξαπλωστρα, καλυτερα θα περασεις, οσον αφορα το οφθαλμολουτρο τουλαχιστον:) εδω σκοπος ειναι να συζηταμε με ανοιχτα μυαλα και να συνυπολογιζουμε ολες τις αποψεις απο τη στιγμη ομως που υπαρχει σεβασμος. δεν κανουμε μονολογους υπονοοντας οτι δε μας νοιαζει αν συμφωνουν η οχι οι υπολοιποι μαζι μας. αν ειναι ετσι, μιλα μονος σου.:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlondeArya

Νεοφερμένος

Η BlondeArya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όντας φοιτήτρια ένα χρόνο τώρα και έχοντας ξαναδώσει πανελλήνιες, θα συμφωνήσω εν μέρει και με τους δυο σας. Αρχικά με τον κύριο nPb, γιατί το πτυχίο, ναι μεν ένα ''κωλόχαρτο'' είναι, που στη ''καλύτερη'' θα σου προσφέρει τα προς το ζήν (στην Ελλάδα τουλάχιστον), απο την άλλη, όπως αναφέρει η starry_eyed, δεν αξίζει να χάσεις 2-3 χρόνακια (ναι ακόμα και τα πρώτα της ενηλικίωσης), δεν αξίζει να παλέυεις για αυτό που νομίζεις -αν όχι όντως- αγαπάς, για αυτό που μετά από πολλάα χρόνια ρουτίνας/καθημερινότητας, οποιοδήποτε και αν είναι το αντικείμενο, αυτό θα καταφέρνει ακόμα -κάποιες φορές- να σε εκπλήσει, σχηματίζοντας ένα χαμόγελο στο πρώσοπο;
Γι αυτό και μόνο, συν του ότι όσες φορές, σε όσα μαθήματα και αν κοπείς και εφόσον η πλειονόητα εξ αυτών σου κινεί ενδιαφέρον, αν όχι ''αγαπάς''.... τότε τα ''ψυχικά αποθέματα'' για να το ξαναδώσεις ειναι πολύ, πολύ μεγαλύτερα.:) Το βλέπω και το πιστεύω ακράδαντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

padelic9

Νεοφερμένος

Ο padelic9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ρε παιδια επηδει ειμαι αρτα και δεν πολυ λεει εχς κανει με το 10%και ειχα βγαλει περυσι 10450...ειμαι πρωτο και τριτο πεδιο και με ενδιαφερουν κυριως νοσηλευτικες και κοινωνικης εργασιας τετοιο ειδοσ τει...σε οπιαδηποτε πολη..μηπως ξερει κανεις να μοθ πει αν εχω τυχη γενικα με αυτα τα μορια τις εχω δηλωση ολεσ τις σχολες παιζει να πιασω καμμια τι λετε εσεις.......???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top