Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
το θέμα είναι ένα

οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ φέτος θα μειωθεί ο αριθμός εισακτέων σε πολλές σχολές

καιρός ήταν με τον κορεσμό που υπάρχει (ιατροί , φυσικομαθηματικοί κλπ)

Βασικά δε το ξέρουμε ακόμα. Οπότε μην προτρέχουμε..στην Ελλάδα ζούμε. :P
Μπορεί για να μην υπάρξει δυσαρέσκεια να τους αυξησει, λολ.

Πάντως διάβασα και ακραία πράγματα όπως π.χ. το Τει Πειραιά λόγω της καταστασης του να πάρει 1 εισακτέο σε κάθε τμήμα (!!!!), πράγμα που είναι επιστημονική φαντασία. (Μάθημα με 1 φοιτητη; λολ)


Ίδωμεν τι θα γίνει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
το θέμα είναι ένα
οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ φέτος θα μειωθεί ο αριθμός εισακτέων σε πολλές σχολές
καιρός ήταν με τον κορεσμό που υπάρχει (ιατροί , φυσικομαθηματικοί κλπ)
Το ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το λες επειδή είσαι ήδη φοιτητής? :P
Πάντως φέτος η συνολική μείωση θα είναι πολύ μικρή. Θα υπάρχει μείωση σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και αύξηση αλλού (λόγω μεταγραφών φυσικά).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ωπ, μόλις έπεσα σε σχετικό άρθρο, τι τύχη!

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ:Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουν οι υποψήφιοι-Τι σκέφτεται η πολιτική ηγεσία για τον αριθμό εισακτέων

Στη φάση επεξεργασίας των στοιχείων του αριθμού εισακτέων στα Πανεπιστήμια και ΤΕΙ βρίσκεται η πολιτική ηγεσία του υπ. Παιδείας (για τις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές αποφασίζουν τα υπουργεία Αμυνας και Προστασίας του Πολίτη) . Ο υφ. Παιδείας Γιάννης Πανάρετος είναι υπέρ της δραστικής μείωσης των εισακτέων , μέχρι και 20%, ενώ στελέχη της πολιτικής ηγεσίας προσπαθούν να «φρενάρουν» μια τέτοια απόφαση, διότι εκτιμούν ότι εκτός του ότι θα προκαλέσει μεγάλη αναστάτωση στους γονείς , μπορεί να ξεσηκώσει τους μαθητές Λυκείου και να τους οδηγήσει σε κινητοποιήσεις , ακόμη και σε καταλήψεις . Η υπουργός Αννα Διαμαντοπούλου ήδη έχει ακούσει και τις δύο απόψεις και σύμφωνα με πληροφορίες κλείνει προς την κατεύθυνση η μείωση των εισακτέων για φέτος να είναι ανεπαίσθητη και οι όποιες αποφάσεις για μεγάλες μειώσεις να ανακοινωθούν στην αρχή της επόμενης σχολικής χρονιάς , ώστε οι μαθητές της Γ Λυκείου να το γνωρίζουν.

https://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=11966:panelladikes&Itemid=1796


Δεν έλεγα κάτι άλλο; Ανεπαίσθητη μείωση...για να μην υπάρξει δυσαρέσκεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Altair92

Νεοφερμένος

Ο Altair92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αν καποιος εχει περασει σε μια σχολη στην επαρχια και θελει να παει στην ιδια σχολη στην Αθηνα θα μπορεσει να κρατησει τα μαθηματα που εχει περασει στα εξαμηνα που εχει φοιτησει η ξεκινα απο την αρχη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaly

Νεοφερμένος

Η fotaly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θα καταθέσουμε τα χαρτιά για το 10% μετά από τις πανελλήνιες. Αρχές Ιούλη μάλλον..Θα βγει ανακοίνωση λογικά.

Αν δώσεις πανελλήνιες και δε γράψεις καλά ΔΕ μπορείς να δηλώσεις με το 10% σχολές. :)
(Αυτό διότι βγαίνει καινούρια βεβαίωση οπότε δεν ισχύουν τα μόρια του 2009)
υπαρχει προβλημα που δηλωσα τον φεβρουαριο οτι θα γραψω πανελληνιες και τελικα θα κανω 10%???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
υπαρχει προβλημα που δηλωσα τον φεβρουαριο οτι θα γραψω πανελληνιες και τελικα θα κανω 10%???

Χμ, ρώτα στο λύκειο σου επειγόντως γι'αυτό.

Μήπως μπορείς να ακυρώσεις κάπως την δήλωση ξέρω γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
υπαρχει προβλημα που δηλωσα τον φεβρουαριο οτι θα γραψω πανελληνιες και τελικα θα κανω 10%???
Από όσο έχω ακούσει: Αν δεν πας να γράψεις σε κανένα μάθημα, σου επιστρέφουν τη βεβαίωση πρόσβασης και μπορείς να κάνεις για το 10% χωρίς πρόβλημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Το ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το λες επειδή είσαι ήδη φοιτητής? :P
Πάντως φέτος η συνολική μείωση θα είναι πολύ μικρή. Θα υπάρχει μείωση σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και αύξηση αλλού (λόγω μεταγραφών φυσικά).



εδώ και 2 χρόνια δεν είμαι φοιτητής

το επιτέλους το λέω γιατί είναι ανούσιο να υπάρχουν τμήματα με 1 φοιτητή , χωρίς φοιτητές (κάτι καμμένα ΤΕΙ σε μικρές πόλεις , τύπου "παραδοσιακής μουσικής Ναυπάκτου" ) , και το σημαντικότερο , δεν γίνεται να βγάζεις άτομα στην αγορά σε επαγγέλαμα υπερκορεσμένα (ιατροί , ΦυσικοΜαθηματικοΧημικοί κλπ ) που ουσιαστικά οδηγούνατι αν όχι στην καταστροφή (επαγγελματικά) σε μεγάλα ζόρια

πρέπει αφενός να μειωθεί ο αριθμός των "εξερχομένων" , μεσω της σημαντικής μείωσης των εισακτέων και όχι κόβοντας 10-20 θέσεις , και κυρίως μέσω ενός , δυστυχώς , απαξιωμένου (απο μαθητές και καθηγητές) μαθήματος , του Επαγγελματικού προσανατολιζμού .

Τα παιδιά πρέπει να έχουν (με την κοινή βοήθεια απο την πολιτεία) βλέψεις για επαγγέλματα του μέλλοντος , για προοπτικές και εξέλιξη
Δεν γίνεται όλοι να γίνουν ιατροί-δικηγόροι , εξαιτίας της πίεσης κυρίως των κολημμένων μανάδων και γιαγιάδων που δυστυχώς αναπαράγουν και διαιωνίζουν τα κόμπλεξ του 60 περι αναγνωρισιμότητας και πρεστίζ , κάτι το οποίο κληροδοτούν στα παιδιά τους


αν είναι δυνατόν , στο Φυσικό για παράδειγμα ή στην Ιατρική , οι πρωτοετείς (και συνάμα το κάθε έτος) να έχει 300-350 άτομα !!!
αν είναι δυνατόν !!!!

και μιλάμε για τμήματα που πρέπει με τα βίας να έχουν 150
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaly

Νεοφερμένος

Η fotaly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Από όσο έχω ακούσει: Αν δεν πας να γράψεις σε κανένα μάθημα, σου επιστρέφουν τη βεβαίωση πρόσβασης και μπορείς να κάνεις για το 10% χωρίς πρόβλημα.


ouf...ευχαριστω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
το επιτέλους το λέω γιατί είναι ανούσιο να υπάρχουν τμήματα με 1 φοιτητή , χωρίς φοιτητές (κάτι καμμένα ΤΕΙ σε μικρές πόλεις , τύπου "παραδοσιακής μουσικής Ναυπάκτου" ) , και το σημαντικότερο , δεν γίνεται να βγάζεις άτομα στην αγορά σε επαγγέλαμα υπερκορεσμένα (ιατροί , ΦυσικοΜαθηματικοΧημικοί κλπ ) που ουσιαστικά οδηγούνατι αν όχι στην καταστροφή (επαγγελματικά) σε μεγάλα ζόρια.....................αν είναι δυνατόν , στο Φυσικό για παράδειγμα ή στην Ιατρική , οι πρωτοετείς (και συνάμα το κάθε έτος) να έχει 300-350 άτομα !!! ..... και μιλάμε για τμήματα που πρέπει με τα βίας να έχουν 150
Έχεις δίκιο όπως το παρουσιάζεις. Όπως έγραψα πριν λίγο και αλλού, θα μπορούσε η λύση να είναι διαφορετική: Επειδή οι βαθμοί των πανελλαδικών δεν είναι και το σίγουρο κριτήριο για το πόσο καλός επιστήμονας θα γίνει κάποιος, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να μη μειωθούν οι θέσεις των εισακτέων, ακόμα και να αυξηθούν, αλλά να γίνουν πιο σκληρά τα πανεπιστήμια. Π.χ. περιορισμός ετών για το πτυχίο, 60% βαθμός να περάσεις μάθημα, οριμένες φορές να μπορείς να δώσεις εξετάσεις. (Πράγματα που π.χ. στην Αγγλία είναι αυτονόητα). Έτσι, να μπαίνουν πολλοί, αλλά να βγαίνουν όσοι μπορούν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Παντως εγω δεν πιστευω οτι οι φετινες βασεις θα εχουν τρομερες διαφοροποιησεις με τις περσινες!!! Σιγουρα θα γινει μαχη για τις σχολες πανω απο 17000 αλλα απο εκει και περα δεν πιστευω οτι θα δουμε να ανεβαινουν σχολες 3000 και 4000 μορια!!!Μονο καποια τμηματα πχ φυσικο στη Κρητη αν θυμαμαι καλα που εχει γυρω στα 4000 βαση και κατι τετοια θα ανεβουν κατακορυφα αλλα γενικα θα ειναι ομαλα!!! Περσυ που εφαρμοστηκε το νεο συστημα του 10% ηταν 10000-12000 οι υποψηφιοι! Φετος θα ειναι λογικα καμια 15000 δεν νομιζω να ειναι παραπανω!!! Οι υποψηφιοι του 2009 που ειναι δευτερο ετος δεν νομιζω να εχουν το κουραγιο να αφησουν μια σχολη για να περασουν καπου αλλου!!! Ειναι διλλημα πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elby

Νεοφερμένος

Η Elby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το 10% δεν θα καταργηθει για εμας που εχουν δωσει ηδη πανελληνιες. Δηλαδη οι αλλαγες (σε περιπτωση που οντως καταργηθει το 10%) θα ισχυσουν μονο για τους νεους υποψηφιους. Αυτο αποτελει νομο , γι'αυτο και δεν υπαρχει περιπτωση εμεις να μην μπορουμε να καταθεσουμε με το 10% , δεν υπαρχει λογως ανησυχιας. Το μονο που μας ενδιαφερει ειναι να μαθουμε ποτε θα καταθεσουμε , καθως ακουγεται φετος οτι η καταθεση μηχανογραφικων θα γινει τον Μαρτιο. Αν εχει καποιος καμια εγκυρη πηγη... :P
Και φυσικα πανω απ'ολα να καταφερουμε να περασουμε εκει που στοχευουμε μεσω του 10% , αυτο εχει την μεγαλυτερη σημασια ! :)

βγηκε ανακοινωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Romanos_Joker

Νεοφερμένος

Ο Ρωμανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Hello παίδες,έχω κάποιες απορίες σχετικά με το 10%.Καταρχάς τι έγγραφα χρειάζονται για να δώσω με 10%?(Εδωσα πέρσι πανελλαδικές)
Χρειάζεται απολυτήριο?Βεβαίωση πρόσβασης?Τι γίνεται?
Εκτός απο αυτό σε περίπτωση που περνάω σε μια σχολή με το 10%,διαγράφομαι αυτόματα απο την σχολή που είμαι τώρα(Ηλεκτρονική Θεσσαλονίκης),ή πρέπει να διαγραφτώ μόνος με αίτηση όταν περάσω σε άλλη σχολή/?
Και τελευταία απορία,τί γίνεται με την αναβολή,πρέπει να ενημέρωσω το Στρατολογικό ότι είμαι σε άλλη σχολή και να ξαναβγάλω αναβολή απο την καινούρια σχολή ή πολύ απλά δεν έχει σημασία αυτό και αφήνω όπως είναι την αναβολή.?
Ευχαριστώ εκ προτέρων παίδες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosatha

Νεοφερμένος

Ο tasosatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδια χρειάζομαι επειγόντως την βοηθεια σας.Εδωσα περυσι για δευτερη φορά πανελληνιες και περασα πληροφορικη αλλα φετος ηθελα να κανω με το 10% για στρατιωτικες σχολες αλλα εχασα την προθεσμια. Ειπα ενταξει δεν πειραζει θα κανω του χρονου καθως με τα μορια που εχω την πιανω τη σχολη που επιθυμω.Τωρα ομως που καταργειται το 10% για του χρονου τι μπορω να κανω????? Μπορω να στειλω τα χαρτια στις στρατιωτικες σχολες????ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Παιδια χρειάζομαι επειγόντως την βοηθεια σας.Εδωσα περυσι για δευτερη φορά πανελληνιες και περασα πληροφορικη αλλα φετος ηθελα να κανω με το 10% για στρατιωτικες σχολες αλλα εχασα την προθεσμια. Ειπα ενταξει δεν πειραζει θα κανω του χρονου καθως με τα μορια που εχω την πιανω τη σχολη που επιθυμω.Τωρα ομως που καταργειται το 10% για του χρονου τι μπορω να κανω????? Μπορω να στειλω τα χαρτια στις στρατιωτικες σχολες????ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ.

Δυστυχως εχει κλεισει η προθεσμια απο τις 25 Φεβρουαριου αν θυμαμαι καλα για αυτους που ηθελαν αυτες τις σχολες! Το μονο που θα μπουρουσες ειναι αν ειχες καποιο μεσο στο υπουργειο αλλα και παλι πολυ δυσκολα!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosatha

Νεοφερμένος

Ο tasosatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δηλαδη αν κανω τα χαρτια μου και τα στειλω στις στρατιωτικες σχολες δεν θα με δεχτουν εφοσον πιασω και τη βάση???Αυτο δεν ειναι καπως αδικο? γιατι μεχρι τωρα γνωριζαμε οτι εχουμε την δυνατοτητα να δωσουμε με το 10% για 2 χρονια και φετος ξαφνικα τα αλλαξαν.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Αδικο δεν νομιζω πως ειναι διοτι τοσα ατομα γνωριζαν και εκαναν τις αιτησεις μεσα στις προθεσμιες! Οι στρατιωτικεςσσχολες πρεπει να γνωριζουν απο καιρο τα ατομα που θα λαβουν μερος!!! Ευτυχως η δυστυχως ετσι λειτουργει το συστημα και πρεπει να το ακολουθουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δυστηχως η προθεσμια ηταν στα μεσα Φεβρουαριου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1992

Νεοφερμένος

Η dimitra1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδιά νομίζω πως έχει ξανατεθεί το ερώτημα , αλλά θα ξαναρωτήσω... έδωσα πανελλήνιες το 2010 και το Δεκέμβριο πήρα μετεγγραφή στο αντίστοιχο τμήμα της σχολής μου. Θα κάνω 10% για την αρχική σχολή ( που βρίσκεται στην επαρχία), και ανησυχώ... εγώ έχω 18.609 μόρια , είμαι δλδ περίπου 600 μόρια πάνω από την περσινή βάση με το 10%.. πιστεύετε πως έχω ελπίδες ; και αν τελικά με πάρουν , μπορώ να συνεχίσω από το 2ο έτος ; ευχαριστώωω

Υ.Γ. please , δεν θέλω τη γνώμη σας για το λάθος μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
παιδιά νομίζω πως έχει ξανατεθεί το ερώτημα , αλλά θα ξαναρωτήσω... έδωσα πανελλήνιες το 2010 και το Δεκέμβριο πήρα μετεγγραφή στο αντίστοιχο τμήμα της σχολής μου. Θα κάνω 10% για την αρχική σχολή ( που βρίσκεται στην επαρχία), και ανησυχώ... εγώ έχω 18.609 μόρια , είμαι δλδ περίπου 600 μόρια πάνω από την περσινή βάση με το 10%.. πιστεύετε πως έχω ελπίδες ; και αν τελικά με πάρουν , μπορώ να συνεχίσω από το 2ο έτος ; ευχαριστώωω

Υ.Γ. please , δεν θέλω τη γνώμη σας για το λάθος μου...

Σε περιπτωση που η σχολη ειναι η ιδια αλλα σε αλλη πολη τοτε ισως αναγνωρισουν καποια μαθηματα, ειχα γνωστο φιλο που δεν του αναγνωρισαν σχεδον τιποτα και ξεκινησε απο την αρχη.
Αφου λες περσι πηρες μετταγραφη μπορει φετος να μην σου δωσουν διοτι αλλαζουν τα μετρα.
Για να παρεις ομως μεττεγραφη θα πρεπει πρωτα να πας να γραφτεις στην σχολη που θα περασεις πραγμα που σημαινει πως θα χασεις την σχολη που εισαι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top