Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οχι δεν μπορεις!!! Μονο οι αποφοιτοι 2009-2010 μπορουν!!! Εσυ με κατατακτηριες η με πανελληνιες μονο μπορεις!:)
Μπορούν μόνον οι απόφοιτοι σχολ.έτους 2008-2009 και σχολ.έτους 2009-2010.
(Μάλλον αυτό εννοείς κι εσύ, αλλά διευκρινίζω μήπως κάποιος καταλάβει λάθος)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Ναι αυτο εννοω απλα δεν το εγραψα αναλυτικα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vacs

Νεοφερμένος

Ο Vacs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ παιδιά που είμαι απόφοιτος του 2002 αλλά έχω ξαναδώσει πανελλήνιες τώρα το σχολ. έτος 2009-2010 θα έχω δικαίωμα να κάνω τα χαρτιά μου το 2011 με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Εγώ παιδιά που είμαι απόφοιτος του 2002 αλλά έχω ξαναδώσει πανελλήνιες τώρα το σχολ. έτος 2009-2010 θα έχω δικαίωμα να κάνω τα χαρτιά μου το 2011 με το 10%?
Ναι, κανονικότατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vacs

Νεοφερμένος

Ο Vacs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ξερεται ποτε θα ανακοινωθει η ανακοινωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ξερεται ποτε θα ανακοινωθει η ανακοινωση?

συνηθως ολες οι πληροφοριες για τις πανελληνιες, το εγχειριδιο του υπουργειου κτλ βγαινουν κατα τα μεσα-τελη Ιανουαριου... απο τη στιγμη που με τα μεχρι τωρα δεδομενα οι δηλωσεις του μαθηματος επιλογης κ οι αιτησεις του 90% εξεταζομενων με πανελληνιες γινοντουσαν το Φεβρουαριο... τι να πω, ο καιρος παντως φτανει... σιγουρα θα ειναι το 2011 ομως, δηλαδη του χρονου!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ρε παιδια γενικα καθε ποτε εβγαινε η ανακοινωση ? επισης σιγουρα θα ισχυσει φέτος το 10% ? εγω είμαι αποφοιτος του 2009 εχω δικαίωμα ? ακομα τι ενεργειες πρεπει να κανουμε για να είμαστε υποψηφιοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ρε παιδια γενικα καθε ποτε εβγαινε η ανακοινωση ? επισης σιγουρα θα ισχυσει φέτος το 10% ? εγω είμαι αποφοιτος του 2009 εχω δικαίωμα ? ακομα τι ενεργειες πρεπει να κανουμε για να είμαστε υποψηφιοι?
Πέρυσι βγήκε 19/1.
Πάρε την: https://www.ypepth.gr/docs/egkyklios_2010_100120.pdf
βάλε +1 σε κάθε χρονολογία και είσαι Ο.Κ.
Για το 10% θέλει δήλωση μόνον αν θέλεις στρατιωτικές, τεφά κλπ, αλλιώς κάνεις κατευθείαν μηχανογραφικό τον Ιούνλιο.
Καλή χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ευχαριστω δηλαδη πρεπει να περιμενω την ανακοινωση και οταν θα κανουν μηχανογραφικο απλα να παω να κανω και εγω? χωρις να παω και να ειδοποιησω στο σχολειο ? εχω συγκεντρωσει 9054 μορια στο πρωτο πεδιο με τα περσινα δεδομενα περναγα μερικες αξιολογες σχολες φετος λες να ειπαρχει μεγαλη διαφορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑngieP.

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί σκέφτομαι να κάνω 10%. Πέρσι έδωσα πανελλήνιες και πέρασα παιδαγωγικό Ρόδου. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω το 10% βάζοντας την αντίστοιχη σχολή της Αθήνας. Θέλω να μου πείτε 1ον αν γίνεται, 2ον αν θα πρέπει να ξεκινήσω τη σχολή από την αρχή σε περίπτωση που περάσω (επειδή είναι το ιδιο αντικείμενο γι' αυτό ρωτάω) και 3ον χρειάζεται να κάνω δήλωση ή πάω κατευθείαν και κάνω το μηχανογραφικό μου τον Ιούλιο? Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί σκέφτομαι να κάνω 10%. Πέρσι έδωσα πανελλήνιες και πέρασα παιδαγωγικό Ρόδου. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω το 10% βάζοντας την αντίστοιχη σχολή της Αθήνας. Θέλω να μου πείτε 1ον αν γίνεται, 2ον αν θα πρέπει να ξεκινήσω τη σχολή από την αρχή σε περίπτωση που περάσω (επειδή είναι το ιδιο αντικείμενο γι' αυτό ρωτάω) και 3ον χρειάζεται να κάνω δήλωση ή πάω κατευθείαν και κάνω το μηχανογραφικό μου τον Ιούλιο? Ευχαριστώ!

Φυσικα και γινεται διοτι φετος εχουν δικαιωμα οι αποφοιτοι των σχολικων ετων 2009 και 2010!! Ναι δυστυχως θα την ξεκινησεις απο το πρωτο εξαμηνο μαζι με τους νεους φοιτητες!! Απο κει και περα αν εχεις περασει καποια μαθηματα στη Ροδο που υπαρχουν και αντιστοιχα στην Αθηνα μπορεις να πιασεις τον καθηγητη και να του το πεις μηπως σε περασει αλλα δεν ξερω αν γινεται (ισως προσκομωντας του καποιο αποδεικτικο)! Με βαση τα περσυνα δεδομενα δεν χρειαζεται να κανεις δηλωση τωρα αλλα κατευθειαν τον ιουλιο στην καταθεση! Δηλωση τωρα κανουν μονο αυτοι που ενδιαφερονται για ΤΕΦΦΑ στρατιωτικες κλπ!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LDM

Νεοφερμένος

Ο LDM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Βρε παιδιά γίνεται να δώσω αθλητικές εξετάσεις με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βρήκα το εξής:
καποιος που θελει να μπει στην σχολη αστυφυλακων με 10% πρεπει να κανει τα εξης



1.τον φεβρουαριο μεχρι τις 20 να κανει την αιτηση στο σχολειο
2.να περιμενει να βγει εγκυκλιος συνηθως βγαινει μεσα απριλιου,η εγκυκλιος θα λεει αναλυτικα τι πρεπει να κανει μετα
3.να κανει καποια αιτηση στο αστυνομικο τμημα ΑΦΟΥ βγει η εγκυκλιος και να παρει καρτελα εξετασης και να παει σε νοσοκμειο να την συμπληρωσει
4.να δωσει τα αγωνισματα σε αθηνα η θεσ/κη αναλογα που θα ειναι.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί σκέφτομαι να κάνω 10%. Πέρσι έδωσα πανελλήνιες και πέρασα παιδαγωγικό Ρόδου. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω το 10% βάζοντας την αντίστοιχη σχολή της Αθήνας. Θέλω να μου πείτε 1ον αν γίνεται, 2ον αν θα πρέπει να ξεκινήσω τη σχολή από την αρχή σε περίπτωση που περάσω (επειδή είναι το ιδιο αντικείμενο γι' αυτό ρωτάω) και 3ον χρειάζεται να κάνω δήλωση ή πάω κατευθείαν και κάνω το μηχανογραφικό μου τον Ιούλιο? Ευχαριστώ!


Ναι ξεκινας απο το πρωτο εξαμηνο. Εκτος αν σου αναγνωρισουν κανα μαθημα..στις περισσοτερες σχολες δεν το κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis93

Νεοφερμένος

Η Themis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ρε παιδια ποτε θα ανακοινωθουν ο αριθμος των θεσεων της καθε σχολης?:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑngieP.

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Φυσικα και γινεται διοτι φετος εχουν δικαιωμα οι αποφοιτοι των σχολικων ετων 2009 και 2010!! Ναι δυστυχως θα την ξεκινησεις απο το πρωτο εξαμηνο μαζι με τους νεους φοιτητες!! Απο κει και περα αν εχεις περασει καποια μαθηματα στη Ροδο που υπαρχουν και αντιστοιχα στην Αθηνα μπορεις να πιασεις τον καθηγητη και να του το πεις μηπως σε περασει αλλα δεν ξερω αν γινεται (ισως προσκομωντας του καποιο αποδεικτικο)! Με βαση τα περσυνα δεδομενα δεν χρειαζεται να κανεις δηλωση τωρα αλλα κατευθειαν τον ιουλιο στην καταθεση! Δηλωση τωρα κανουν μονο αυτοι που ενδιαφερονται για ΤΕΦΦΑ στρατιωτικες κλπ!:):)

Ευχαριστώ πολύ!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Συγνωμη,θέω να ρωτησω κατι πολύ βασικο: Ο βαθμός που λαμβανεται υπόψιν ειναι ο βαθμος αποφοίτησης και μόνον?Δηλαδη,καποιος που εχει ξαναδώσει πανελλαδικες θετει υποψηφιοτητα με τον βαθμο που ειχε την πρωτη χρονια που έδωσε,ή με το βαθμο της 2ης φοράς?

Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Συγνωμη,θέω να ρωτησω κατι πολύ βασικο: Ο βαθμός που λαμβανεται υπόψιν ειναι ο βαθμος αποφοίτησης και μόνον?Δηλαδη,καποιος που εχει ξαναδώσει πανελλαδικες θετει υποψηφιοτητα με τον βαθμο που ειχε την πρωτη χρονια που έδωσε,ή με το βαθμο της 2ης φοράς?

Ευχαριστω!
Δινεις με τον βαθμο της τελευταιας φορας που εδωσες πανελληνιες. Αλλα να θυμασαι πρεπει να εχεις δωσει πανελληνιες τα τελευταια δυο χρονια για να εχεις δικαωμα συμμετοχης στο 10%.

Πότε επιτελους θα μας ενημερωσουν τι γινεται με το 10% ;
Με εχει πιασει μια αγωνια , θελω να νιωθω οτι τα πραγματα εξελισσονται και σιγα σιγα θα εχω την ευκαιρια να αλλαξω την επιλογη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
παιδια ενας φιλος μου περασε με το 10% περσυ αλλα τον φλεβαρη είχε παει και είχε κανει μια αιτηση στο σχολειο με τα απαραιτητα εγγραφα οπως τον βαθμο προσβασης την κιτρινη καρτελιτσα και τα λοιπα..φετος θα χρειαστει κατι τετοιο? εγω είμαι απο θεωρητικη κατευθυνση και εχω δικαιωμα για το 1ο και 3ο επιστημονικο πεδιο..τι πρεπει να κανω τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top