Υπερεκτιμημένες και υποτιμημένες σχολές

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,897 μηνύματα.
ντάξει αν κάποιοι είναι τυχεροί...
το θέμα είναι ο μέσος όρος...όχι η εξαίρεση στον κανόνα 😋

Έχεις σκεφτεί να υπάρχουν καθηγητές Πανεπιστημίου που απλά να μην θέλουν να το παίζουν ειδικοί-μουρατολόγοι; :book: Η δουλειά ενός Πανεπιστημιακού δεν περιλαμβάνει την ενημέρωση του κοινού για μια επιστήμη.

Επίσης τι ακριβώς θα μπορούσε να καταλάβει ένας 18χρονος για μια επιστήμη όταν ακόμη ως απόφοιτος Πανεπιστημίου δεν έχει επιστημονική επάρκεια για τις τρέχουσες εξελίξεις; Τι ακριβώς σου βρωμάει για το πλεμπαϊικο Πανεπιστήμιο Πατρών, Ιωαννίνων κτλ; Προσωπικά από Πανεπιστήμιο στο οποίο διδάσκουν ή δίδασκαν πολιτικοί απατεώνες, δεν θα το θεωρούσα και ιδιαίτερης αναφοράς. Έχουμε μπλέξει λίγο το είδος των Πανεπιστημιακών που "διαφημίζουν" ένα Πανεπιστήμιο: Ψάχνεις για Πανεπιστημιακούς επιστήμονες ή για Πανεπιστημιακούς δημοσιοσχετίστες-πανελίστες και εν γένει πολιτικούς; :music:
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Αρχικά ψέματα ότι και καλά έχουν 100 αιτήσεις κάθε χρόνο και παίρνουν τους 25! Στην δικιά μου τη χρονιά είχε γίνει δεκτό άτομο που ξεκίνησε το προπτυχιακό το 2013 και ακόμα δεν το είχε τελειώσει το Σεπτέμβρη του 2022. Επίσης μας απειλούσαν ότι έχουν επιτροπή που αν κάνουμε κάποια αντιγραφή θα μας αποβάλλει από το πρόγραμμα. Στην τελετή υποδοχής ένας απαράδεκτος καθηγητής μας "καλωσορισε " λέγοντας μας να ακυρώσουμε τα Χριστούγεννα γιατί θα μας βάλει εργασία και γενικώς όλοι είχαν ύφος σα να πήγαμε εκεί να μας τιμωρησουν!
Α καλά....

Εγώ άσχημα λόγια έχω ακούσει για τα μάστερ στο τμήμα στατιστικής...
ότι οι καθηγητές είναι τελείως απρόσωποι και συμπεριφέρονται πολύ άσχημα...
Καμία σχέση με αυτό που παρουσιάζουν!
"Είμαστε μια οικογένεια" 🤡🤡🤡🤡🤡
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Α καλά....

Εγώ άσχημα λόγια έχω ακούσει για τα μάστερ στο τμήμα στατιστικής...
ότι οι καθηγητές είναι τελείως απρόσωποι και συμπεριφέρονται πολύ άσχημα...

"Είμαστε μια οικογένεια" 🤡🤡🤡🤡🤡
Αυτός που είπε ακυρώστε τα Χριστούγεννα ο πρόεδρος του τμήματος Στατιστικής είναι που κάνει και σε αυτό το μεταπτυχιακό μάθημα!
Το χειρότερο δυστυχώς είναι ότι ο κόσμος δεν έχει ιδέα και πέφτει στην παγίδα της βιτρίνας! Όπως κι εγώ!
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ακριβώς!!
Επίσης υπήρχε κι ένας Καρλής από εκεί που ήταν με ύφος λες και του είχαμε σκοτώσει όλη την οικογένεια!
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Επίσης υπήρχε κι ένας Καρλής από εκεί που ήταν με ύφος λες
Καλέ αυτός είχε έρθει στο σχολείο μου να μας μιλήσει για το στατιστικό τμήμα και μετά στις ερωτήσεις μας απαντούσε πολύ απότομα...και με αγένεια...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακριβώς!!
Επίσης υπήρχε κι ένας Καρλής από εκεί που ήταν με ύφος λες και του είχαμε σκοτώσει όλη την οικογένεια!
Επίσης έχω μάθει γι αυτόν πως κάθε φορά περνάει το 10% στα μαθήματα του στο προπτυχιακό...και βάζει ότι να ναι...
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Και το χειρότερο είναι ότι ενώ με είχαν δεχτε
Καλέ αυτός είχε έρθει στο σχολείο μου να μας μιλήσει για το στατιστικό τμήμα και μετά στις ερωτήσεις μας απαντούσε πολύ απότομα...και με αγένεια...
Ακριβώς! Όπως είπα τελείως αντιακαδημαϊκή η συμπεριφορά τους και ο κόσμος δυστυχώς νομίζει ότι είναι και τοπ κιόλας! Προσωπικά μετάνιωσα που δεν πήγα σε ένα άλλο μεταπτυχιακό στον ίδιο τομέα στο οικονομικό του ΕΚΠΑ γιατί θεώρησα ότι αυτό ήταν πιο " φινετσάτο". Η πιο ανόητη απόφαση της ζωής μου!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλέ αυτός είχε έρθει στο σχολείο μου να μας μιλήσει για το στατιστικό τμήμα και μετά στις ερωτήσεις μας απαντούσε πολύ απότομα...και με αγένεια...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Επίσης έχω μάθει γι αυτόν πως κάθε φορά περνάει το 10% στα μαθήματα του στο προπτυχιακό...και βάζει ότι να ναι...
Ναι κι εγώ αυτό είχα ακούσει!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,897 μηνύματα.
Α καλά....

Εγώ άσχημα λόγια έχω ακούσει για τα μάστερ στο τμήμα στατιστικής...
ότι οι καθηγητές είναι τελείως απρόσωποι και συμπεριφέρονται πολύ άσχημα...

"Είμαστε μια οικογένεια" 🤡🤡🤡🤡🤡

Γενικά όσο το αντικείμενο τείνει προς μαθηματικά ή φυσική, ή το Τμήμα αποτελεί αρκετά βαθύ δημόσιο τότε δύσκολα τα πράγματα. :book: Καλές αντοχές. Είδες μέχρι και η Κεραμέως είναι κότα στις ουσιαστικές μεταρρυθμίσεις του κρατισμού. Οι πολιτικοί ταγοί εθνοσωτήρες οδοστρωτήρες της εθνικής παιδείας, δεν βάζουν κανένα μαχαίρι στο κόκκαλο εκεί που πρέπει, γιατί στην Ελλάδα, ο καθηγητής Πανεπιστημίου έχει εξουσίες ανώτερες από βασιλιά. :) Στη Δημοκρατία τύπου Ελλάδας, δεν έχουμε βασιλιά αλλά έχουμε καθηγητές Πανεπιστημίου.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Ακριβώς! Όπως είπα τελείως αντιακαδημαϊκή η συμπεριφορά τους και ο κόσμος δυστυχώς νομίζει ότι είναι και τοπ κιόλας! Προσωπικά μετάνιωσα που δεν πήγα σε ένα άλλο μεταπτυχιακό στον ίδιο τομέα στο οικονομικό του ΕΚΠΑ
ρε το οικονομικό του εκπα πολλοί το σνομπάρουν και έχει δυνατά μεταπτυχιακά...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,897 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Όπως είπα τελείως αντιακαδημαϊκή η συμπεριφορά τους και ο κόσμος δυστυχώς νομίζει ότι είναι και τοπ κιόλας!
ο συγκεκριμένος (ο Καρλής) πραγματικά βγάζει τα κόμπλεξ του στους φοιτητές...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα η άλλη είπε ότι μόνο το ΟΠΑ μετράει. :book: :dizzy2: :hehe:
ας κάνει λίγο σεξακι να ηρεμήσει πρώτα...
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,897 μηνύματα.
Ναι ειδικά το συγκεκριμένο που έχω δει συνδυάζει πληροφορικη με analytics, data science και οικονομικά! Πολύ καλό!

Αν δεν έχει και σουρεαλιστικά οικονομικά, οικονομία Βαρουφάκις, δεν λέει... :bye2: ο Μηταράκις π.χ. σπούδασε στο Ντιρί
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Προσωπικά τελείωσα το τμήμα Πληροφορικής και Τηλεματικής του Χαροκοπείου στο οποία εισηχθησα από επιλογή!!
Έπαθα πλάκα ( με την όσο δεν πάει θετική έννοια) τόσο με το περιβάλλον σπουδών όσο και με τους καθηγητές! Στη συνέχεια προχώρησα στο πολυδιαφημιζόμενο μεταπτυχιακό στο business analytics του ΟΠΑ και αναγκάστηκα να το αφήσω λόγω της τέρμα ψωνισμένης και απρεπέστατης συμπεριφοράς των διδασκοντων που νόμιζαν ότι μιλάνε σε νήπια!! Και γενικά από ο,τι κατάλαβα η όλη εικόνα τους είναι μια σκέτη απάτη!
Οπότε ναι ψηφίζω Χαροκόπειο από ΟΠΑ!
Εννοείται μακριά από ΟΠΑ όσον αφορά μουράτα μάστερ ήτοι business analytics, data science, financial management, αυτή είναι η βασική πηγή εσόδων του συγκεκριμένου ιδρύματος και πατάει πάνω στην ματαιοδοξία ατόμων ή άλλων που φάγανε τον παππά ότι είναι το κορυφαίο bussiness school των Βαλκανίων.

Για μάστερ θα προτιμούσα ΕΜΠ/ΕΚΠΑ γενικά οτιδήποτε είναι τζάμπα, δε θεωρώ ότι θα δεις μεγάλες διαφορές στη ποιότητα διδασκαλίας και θα δεις μεγάλη διαφορά στην τσέπη σου.
Α ναι εσύ σκεφτόσουν κιόλας κατατακτήριες εκεί!!
Πως το κατάλαβες αυτό? ότι θες να πας μαθηματικό εννοώ...
Γενικά πάντα μου αρέσανε τα μαθηματικά όποτε θεωρώ ότι θα μου ταίριαζε περισσότερο το τμήμα, είμαι και οκ να διαβάζω συνέχεια θεωρήματα/αποδείξεις
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,897 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι αν ο άλλος δεν έχει ούτε μισή ώρα εμπειρίας σε business, τι είδους business analytics κάνει; :heat:
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι αν ο άλλος δεν έχει ούτε μισή ώρα εμπειρίας σε business, τι είδους business analytics κάνει; :heat:
Όλη η τριτοβάθμια εκπαίδευση σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο γίνεται με έναν συγκεκριμένο τρόπο, παίρνουμε το υλικό από τα αμερικανικά πανεπιστήμια (αυτό που οι φοιτητές θα αξιολογήσαν ως πολύ αποδοτικό μάθημα) το μεταφράζουμε στα ελληνικά μαζί με τις ασκήσεις του και το παραδίδουμε στους Έλληνες φοιτητές
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,725 μηνύματα.
μίλησε ο φιλόλογος που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και σε λίγα χρόνια θα κόβει φέτα στον σκλαβενίτη,..
Είχα πει ότι δεν θα έγραφα ξανά στο ischool καθώς μεγάλωσα πλέον και έχω αφήσει πίσω μου τα σχολικά χρόνια. Παρολο αυτά διαβάζοντας τις μπαρούφες που γράφεις είπα να σου κάνω την τιμή και να απαντήσω.

Αρχικά είναι φανερό ότι έχεις σοβαρά κόμπλεξ κατωτερότητας και πρέπει να το διορθώσεις τώρα που είσαι νέα καθώς μετά θα γίνεις πολύ χειρότερα. Επίσης, με την συμπεριφορά αυτή είναι φανερό το ποια θα είναι σε λίγα χρόνια στον Σκλαβενίτη για να πουλάει κρέατα, όχι ότι η δουλειά είναι ντροπή απλά εσύ μάλλον έχεις μάθει να σέβεσαι μόνο τους επιχειρηματίες και πιο κάτω δεν κοιτάς. Τώρα για τα τμήματα που λες δεν έχω να πω κάτι καθώς είναι φανερό ότι είσαι εκτός οικονομικής και εργασιακής πραγματικότητας. Θα σε στεναχωρήσω αλλά στο τμήμα που είμαι (ΤΟΠΑ) πολλά άτομα εργάζονται σε big 4 στην Ελλάδα ενώ αρκετά παιδιά έφυγαν στο εξωτερικό. Μια μάτια στο LinkedIn να ρίξεις θα δεις ότι στις μεγάλες επιχειρήσεις υπάρχουν πτυχιούχοι από όλα τα οικονομικά τμήματα και όχι μόνο από το ΟΠΑ.

Γενικά σοβαρέψου και έλα στην ηλικία σου.

Εδώ είναι μερικά άτομα που τελείωσαν το ΤΟΠΑ και εργάζονται σε big 4, λογικά εκείνες δεν ξέρουν αλλά ξέρεις εσυ.

2974343C-6CFE-4405-9D55-4DA96D550446.jpeg
0B296158-B3FE-485C-95D0-9B65A1E087F3.jpeg

•Eurobank= 99 άτομα από ΤΟΠΑ

•Εθνική= 90 άτομα από ΤΟΠΑ

•Πειραιώς = 84 άτομα από ΤΟΠΑ

•Allha bank= 72 άτομα από ΤΟΠΑ
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Εννοείται μακριά από ΟΠΑ όσον αφορά μουράτα μάστερ ήτοι business analytics, data science, financial management, αυτή είναι η βασική πηγή εσόδων του συγκεκριμένου ιδρύματος και πατάει πάνω στην ματαιοδοξία ατόμων ή άλλων που φάγανε τον παππά ότι είναι το κορυφαίο bussiness school των Βαλκανίων.
Και ναυτιλιακά παιδιά μακριά από το ΟΠΑ
Είναι πανάκριβο και η συμπεριφορά έχω μάθει είναι κάκιστη…
100 φορές να πας εξωτερικό!!
Το Παδα έχει καλό μαστερ πάνω στα ναυτιλιακά και τη λογιστική που το συνδιάζει κιόλας και φθηνό κιόλας! (Που κράζει η άλλη. 🤡 )
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για μάστερ θα προτιμούσα ΕΜΠ/ΕΚΠΑ γενικά οτιδήποτε είναι τζάμπα, δε θεωρώ ότι θα δεις μεγάλες διαφορές στη ποιότητα διδασκαλίας και θα δεις μεγάλη διαφορά στην τσέπη σου.
Ρε σύ το ΕΜΠ καλά έχει αλλά το θέμα είναι πως πχ πάνω στα χρηματοοικονομικά το μαστερ που έχει
Θα μπορέσει ένας απόφοιτος οικονομικής σχολής να το βγάλει; Γτ ειδα πως έχει μαθηματικά που ξεφεύγουν από αυτά που γίνονται σε μια οικονομική σχολή…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είχα πει ότι δεν θα έγραφα ξανά στο ischool καθώς μεγάλωσα πλέον και έχω αφήσει πίσω μου τα σχολικά χρόνια. Παρολο αυτά διαβάζοντας τις μπαρούφες που γράφεις είπα να σου κάνω την τιμή και να απαντήσω.

Αρχικά είναι φανερό ότι έχεις σοβαρά κόμπλεξ κατωτερότητας και πρέπει να το διορθώσεις τώρα που είσαι νέα καθώς μετά θα γίνεις πολύ χειρότερα. Επίσης, με την συμπεριφορά αυτή είναι φανερό το ποια θα είναι σε λίγα χρόνια στον Σκλαβενίτη για να πουλάει κρέατα, όχι ότι η δουλειά είναι ντροπή απλά εσύ μάλλον έχεις μάθει να σέβεσαι μόνο τους επιχειρηματίες και πιο κάτω δεν κοιτάς. Τώρα για τα τμήματα που λες δεν έχω να πω κάτι καθώς είναι φανερό ότι είσαι εκτός οικονομικής και εργασιακής πραγματικότητας. Θα σε στεναχωρήσω αλλά στο τμήμα που είμαι (ΤΟΠΑ) πολλά άτομα εργάζονται σε big 4 στην Ελλάδα ενώ αρκετά παιδιά έφυγαν στο εξωτερικό. Μια μάτια στο LinkedIn να ρίξεις θα δεις ότι στις μεγάλες επιχειρήσεις υπάρχουν πτυχιούχοι από όλα τα οικονομικά τμήματα και όχι μόνο από το ΟΠΑ.

Γενικά σοβαρέψου και έλα στην ηλικία σου.

Εδώ είναι μερικά άτομα που τελείωσαν το ΤΟΠΑ και εργάζονται σε big 4, λογικά εκείνες δεν ξέρουν αλλά ξέρεις εσυ.

View attachment 114680View attachment 114681
•Eurobank= 99 άτομα από ΤΟΠΑ

•Εθνική= 90 άτομα από ΤΟΠΑ

•Πειραιώς = 84 άτομα από ΤΟΠΑ

•Allha bank= 72 άτομα από ΤΟΠΑ
Φώτη η γυναίκα ήταν τρελή! Δεν ήξερε τι της γίνεται καθόλου!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδώ είναι μερικά άτομα που τελείωσαν το ΤΟΠΑ και εργάζονται σε big 4, λογικά εκείνες δεν ξέρουν αλλά ξέρεις εσυ.
Μα αφού το Τμημα μας δεν έχει καλό ποσοτικό υπόβαθρο 🤡
Είναι θεωρητικό 🤡 κ δεν κάνουμε σοβαρά οικονομικά 🤡🤡🤡
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,725 μηνύματα.
Και ναυτιλιακά παιδιά μακριά από το ΟΠΑ
Είναι πανάκριβο και η συμπεριφορά έχω μάθει είναι κάκιστη…
100 φορές να πας εξωτερικό!!
Το Παδα έχει καλό μαστερ πάνω στα ναυτιλιακά και τη λογιστική που το συνδιάζει κιόλας και φθηνό κιόλας! (Που κράζει η άλλη. 🤡 )
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ρε σύ το ΕΜΠ καλά έχει αλλά το θέμα είναι πως πχ πάνω στα χρηματοοικονομικά το μαστερ που έχει
Θα μπορέσει ένας απόφοιτος οικονομικής σχολής να το βγάλει; Γτ ειδα πως έχει μαθηματικά που ξεφεύγουν από αυτά που γίνονται σε μια οικονομική σχολή…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Φώτη η γυναίκα ήταν τρελή! Δεν ήξερε τι της γίνεται καθόλου!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μα αφού το Τμημα μας δεν έχει καλό ποσοτικό υπόβαθρο 🤡
Είναι θεωρητικό 🤡 κ δεν κάνουμε σοβαρά οικονομικά 🤡🤡🤡
Καλά ας έρθει να περάσει 40 μαθήματα εκ των οποίων : Μαθηματικά, στατιστική , οικονομετρία, Μικρό, Μακρο , νομισματική, λογιστικές και Διεθνής οικονομική και μετά ας μας πει αν είναι εύκολο η όχι.

Η συγκεκριμένη κράζει τα υπόλοιπα τμήματα χωρίς να ξέρει ότι στην στατιστική, μικρό, Μακρο και οικονομετρία όλα τα πανεπιστήμια (οπα, Παπει , παντειο κτλ) κάνουν ακριβώς τα ίδια συγγράματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top