Υπερεκτιμημένες και υποτιμημένες σχολές

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,441 μηνύματα.
Τώρα εγώ με αυτά που ακούω σε ποιο τμήμα πληροφορικής να μπω 😭 Με έχετε μπερδέψει λίγο
Φιλαράκι όπου και να πας , θα είσαι μια χαρά . Και του ΟΠΑ είναι εξαιρετική , και του ΕΚΠΑ είναι εξαιρετική , και του Χαροκόπειου είναι εξαιρετική...ότι και να επιλέξεις , έξω δεν πέφτεις . Φυσικά αυτά εαν είσαι απο Αττική , τώρα τι παίζει με άλλες σχολές δεν ξέρω , δεν έχω ασχοληθεί . Δες τα προγράμματα σπουδών και επέλεξε αυτό που νιώθεις πιο κοντά σε εσένα απο άποψης προγράμματος σπουδών . Εαν νομίζεις οτι όλα σε καλύπτουν τότε βάλε κυριολεκτικά οτι είναι πιο κοντά σε εσένα γεωγραφικά για να μην κουράζεσαι :hehe: .
 

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ; Εφόσον ανησυχείς για το μέλλον σου και ψάχνεσαι , και πολύ καλά κάνεις ειλικρινά , γιατί δεν σκέφτεσαι και αυτά που σου λέει τόσος κόσμος εδώ ο οποίος σπουδάζει σε τόσα πανεπιστήμια , έχει κάνει μεταπτυχιακές σπουδές , έχει δουλέψει κτλπ. ; Όλοι περάσαμε απο την θέση που ήσουν , κάναμε την έρευνα μας , είχαμε τις ανησυχίες μας και ψαχτήκαμε , εξελιχθήκαμε , είδαμε απο κοντά πως είναι τα πράγματα και τι ισχύει και τι όχι . Δεν θεωρείς οτι κάτι έχεις να κερδίσεις απο την εμπειρία του καθενός πάνω στο ζήτημα ; Ο φιλομαθής αξιοποιεί κάθε πηγή γνώσης που του προσφέρεται , δεν κάθεται να την ψιρίσει . Τέλος πάντων , πιστεύω οτι εκείνος που όντως ψάχνεται και τον ενδιαφέρει η αλήθεια , ακούει την γνώμη και ατόμων που έχουν ήδη κάποια σχετική εμπειρία . Δεν σου είπαμε ποτέ πήγαινε Παδα ή Πάντειο αντί για ΟΠΑ , σου είπαμε οτι η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη όσο πιστεύεις . Τέσσερα χρόνια σπουδών μπροστά σε δεκαετίες εμπειρίας που θα χτίσεις δουλεύοντας είναι μηδαμινά για να έχουν τόσο τρομερό αντίκτυπο όσο νομίζεις . Ο τρόπος με τον οποίο έχεις έρθει και μας κουνάς το δάχτυλο δείχνει οτι πιο πολύ θες να επιβάλλεις την άποψη σου ως ένα είδος ειδήμων λοιπόν , το οποίο ίσως σε συμμαθητές σου να πιάσει αλλά όχι εδώ . Αυτό λέγεται κόμπλεξ ανωτερότητας . Μπράβο που έχεις φιλοδοξίες και θες να είσαι η καλύτερη ( γιατί απο εκεί πηγάζει αυτό ) , αλλά μέρος αυτού είναι να μπορείς να συννενοηθείς και να συνεργαστείς με άλλους ανθρώπους . Ίσως έιναι σκληρό αλλά θα πρέπει να δεχτείς οτι στην ζωή δεν μπορούμε να είμαστε οι καλύτεροι σε όλα , ούτε να κάνουμε τα πάντα μόνοι μας . Χρειαζόμαστε και άλλους ανθρώπους να μας βοηθάνε που και που . Γενικά δεν αρκεί να έχεις διαβάσει για κάτι , πρέπει και να το έχεις ζήσει ώστε να έχεις πλήρη άποψη . Δεν θα πω κάτι παραπάνω απο αυτό , δεν αμφιβάλλω οτι μπορεί να είσαι πολύ έξυπνο παιδί , αλλά το να ακυρώνεις κόσμο ο οποίος μοιράζεται καλοπροαίρετα την εμπειρία του μαζί σου...εν τέλει δεν θα σε βοηθήσει στο μέλλον να φτάσεις εκεί που θα μπορούσες .
Όσο και να δουλέψεις αυτό που μου έχουν δείξει οι πηγές μου είναι πως το όνομα κυριαρχεί γιατί από εκεί φαίνεται αν έχεις καταρτιστεί σωστά από το τμήμα σου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Nobody cares really
Κ όμως νοιάζονται...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,441 μηνύματα.
Όσο και να δουλέψεις αυτό που μου έχουν δείξει οι πηγές μου είναι πως το όνομα κυριαρχεί γιατί από εκεί φαίνεται αν έχεις καταρτιστεί σωστά από το τμήμα σου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κ όμως νοιάζονται...
Παρέθεσε μας αυτές τις πηγές παρακαλώ . Ειδάλλως δεν έχει πολύ νόημα η συζήτηση .

Η δική μας εμπειρία λέει ότι δεν νοιάζονται . Θα αποδειχθείς λάθος από την πραγματικότητα λοιπόν , γιατί άλλο να έχεις διαβάσει και να έχεις ακούσει σου λέω ξανά και άλλο να έχεις πάει σε συνεντεύξεις , να έχεις δουλέψει ή να έχεις συνεργαστεί με κόσμο . Τέλος πάντων δεν πας να σπουδάσεις στο Harvard , αλλά στο ΟΠΑ , ξεκόλλα λοιπόν .
 
Τελευταία επεξεργασία:

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Όσο και να δουλέψεις αυτό που μου έχουν δείξει οι πηγές μου είναι πως το όνομα κυριαρχεί γιατί από εκεί φαίνεται αν έχεις καταρτιστεί σωστά από το τμήμα σου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κ όμως νοιάζονται...
Κούρασες
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,936 μηνύματα.
loloι οι υπουργοί Οικονομικών της Ελλάδας στο ΟΠΑ έχουν σπουδάσει, ή διδάσκουν και γι' αυτό η οικονομία πάει καλά. Δεν μας παρατάτε λέω γω που πασχαλιάτικα βρήκατε να βγάλετε χολή για το ποιος την έχει μεγάλη. Τα κλασικά μας θέματα. Πάντα είχα απορία πως γίνεται ένα Πανεπιστήμιο να έχει καλύτερο όνομα από τα άλλα όταν ισχύει ο ίδιος νόμος πλαίσιο και ο ίδιος υπαλληλικός κώδικας για το προσωπικό του; Γκέγκε; Απαντήστε μου σε αυτή την ερώτηση. Αν σκεφτώ, αχχχ...και η Λούκα Κατσέλη στο ΟΠΑ διδάσκει. Θέλετε να θυμηθούμε καμία πολιτική καινοτομία στην εθνική οικονομία μας;
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,423 μηνύματα.
Οι κατατάξεις των πανεπιστημίων γίνονται κυρίως με ακαδημαϊκά κριτήρια! Δεν λαμβάνεται υπόψιν το κατά πόσο ένας απόφοιτος βρίσκει δουλειά κατευθείαν μετά το συγκεκριμένο πανεπιστήμιο.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
oloι οι υπουργοί Οικονομικών της Ελλάδας στο ΟΠΑ έχουν σπουδάσει, ή διδάσκουν και γι' αυτό
Βαρουφάκης, Παπανδρέου (Ανδρίκος), Τσακαλώτος, Στουρνάρας είναι καθηγητές στο τμήμα οικονομικών επιστημών του ΕΚΠΑ.
Μέλη Δ.Ε.Π. (uoa.gr)
1681650139851.png
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,423 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,441 μηνύματα.
loloι οι υπουργοί Οικονομικών της Ελλάδας στο ΟΠΑ έχουν σπουδάσει, ή διδάσκουν και γι' αυτό η οικονομία πάει καλά. Δεν μας παρατάτε λέω γω που πασχαλιάτικα βρήκατε να βγάλετε χολή για το ποιος την έχει μεγάλη. Τα κλασικά μας θέματα. Πάντα είχα απορία πως γίνεται ένα Πανεπιστήμιο να έχει καλύτερο όνομα από τα άλλα όταν ισχύει ο ίδιος νόμος πλαίσιο και ο ίδιος υπαλληλικός κώδικας για το προσωπικό του; Γκέγκε; Απαντήστε μου σε αυτή την ερώτηση. Αν σκεφτώ, αχχχ...και η Λούκα Κατσέλη στο ΟΠΑ διδάσκει. Θέλετε να θυμηθούμε καμία πολιτική καινοτομία στην εθνική οικονομία μας;
1681650553390.png


:hehe: :hehe: :hehe:
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Πχ αν ο ένας έχει τελειώσει ΑΣΟΕΕ και συγκεκριμένα λοχρη η οδε και χειρότερο μ.ο να έχει τον προτιμάνε αν έχει και τα στοιχεία που θέλουμε στον χαρακτήρα του.πχ αν εσύ έχεις 8 και είσαι από ΤΕΙ ή ακόμα και από το Παν.Πατρών ένας που θα έχει 7 και πάνω στο ΟΠΑ και είστε τελείως ίδιοι στα υπόλοιπα σου έχει φάει την θέση για τον λόγο ότι καταρτίζεται πολύ καλύτερα μέσα στην σχολή πάνω στο αντικείμενο, λογικό είναι business school είναι το ΟΠΑ...
Μη λέμε ότι θέλουμε...
Έχω (σχεδόν) τελειώσει το ΛΟΧΡΗ του ΟΠΑ, ask me anything (or not).

Η αλήθεια είναι ότι δεν θα σε προτιμήσουν επειδή τελείωσες το ΟΠΑ αλλά για το αν έχεις τις γνώσεις που απαιτεί η θέση, αυτό αντιλήφθηκα εγώ τουλάχιστον στη συνέντευξη για πρακτική. Εκεί που παίζει κάποιο ρόλο το εκάστοτε ίδρυμα είναι στο να έχεις καλό peer group ώστε να "σπρώχνει" ο ένας τον άλλον ακαδημαϊκά και ερευνητικά. Κατά τα άλλα σιγά το συγκρητικό πλεονέκτημα που παίρνεις για entry level θέσεις από το ΟΠΑ σε σχέση με το ΠΑΔΑ ή whatever
 

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παρέθεσε μας αυτές τις πηγές παρακαλώ . Ειδάλλως δεν έχει πολύ νόημα η συζήτηση .
καθηγητές μου από το σχολείο μου έχουν τα έχουν πει αυτά και ας μην ξεχνάμε πως αν δείτε βίντεο στο youtube με επαγγελματίες στο χώρο των οικονομικών θα δείτε πως οι περισσότεροι προέρχονται από το ΟΠΑ(ή το ΠΑΠΕΙ)...
Δεν είναι τόσο τυχαίο λοιπόν...
Δεν είναι ούτε από το ΠΑΝΔΑ ούτε από το Χαροκόπειο ούτε από το Παν.Πατρών...

Βρείτε μου εσείς έναν επαγγελματία στο χώρο των οικονομικών που έχει αποφοιτήσει από το ΠΑΝΔΑ ή από το Πάντειο ή από κάποιο επαρχιακό πανεπιστήμιο 😏😏
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,441 μηνύματα.
καθηγητές μου από το σχολείο μου έχουν τα έχουν πει αυτά και ας μην ξεχνάμε πως αν δείτε βίντεο στο youtube με επαγγελματίες στο χώρο των οικονομικών θα δείτε πως οι περισσότεροι προέρχονται από το ΟΠΑ(ή το ΠΑΠΕΙ)...
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω απο που προέρχεται η έπαρση σου την στιγμή που όπως φαίνεται δεν γνωρίζεις καν να κρίνεις πότε μια πηγή είναι αξιόπιστη και πότε όχι . Έχεις έρθει σε ένα forum που ο κόσμος δεν είναι τυχαίος , δραστηριοποιείται ακαδημαϊκά ή/και επαγγελματικά απο διαφορετικά πεδία και βαθμίδες , και του λες τι άκουσες στο σχολείο και στο youtube...είναι κρίμα να επιμένεις και στην ουσία να ρεζιλεύεσαι έτσι .
Δεν είναι τόσο τυχαίο λοιπόν...
Δεν είναι ούτε από το ΠΑΝΔΑ ούτε από το Χαροκόπειο ούτε από το Παν.Πατρών...

Βρείτε μου εσείς έναν επαγγελματία στο χώρο των οικονομικών που έχει αποφοιτήσει από το ΠΑΝΔΑ ή από το Πάντειο ή από κάποιο επαρχιακό πανεπιστήμιο 😏😏
Καταρχάς το ΠΑΔΑ είναι νεο ιδρυθέν ίδρυμα . Είναι αναμενόμενο να μην υπάρχει alumni ή να μην έχει προλάβει να κάνει ακόμα βήματα το alumni του . Δεν απαιτεί τρελή νοημοσύνη για να το σκεφτεί κανείς αυτό . Τώρα σχετικά με τα υπόλοιπα πανεπιστήμια που αναφέρεις...είναι οτι δεν υπάρχουν ή μήπως δεν τους ακούς γιατί δεν ψάχνεις αρκετά ; Εκτός αυτού , το γεγονός οτι εσύ δεν ξέρεις κόσμο δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει ή οτι δεν έχουν σημαντικό έργο . Ο αντίκτυπος ενός επιστήμονα και επαγγελματία εξαρτάται απο το πόσο ικανός είναι και το πόσο καλά κάνει την δουλειά του , όχι πόσο γνωστός είναι στον κάθε άσχετο που διδάσκει σε σχολεία και ανεβάζει βιντεάκια στο youtube .

Τέλος πάντων , είτε τρολ είσαι , είτε κάποιος απο το περιβάλλον σου , σου φουσκώνει τα μυαλά . Σε κάθε περίπτωση δεν έχει νόημα η περαιτέρω συζήτηση εαν είσαι τρολ , και εαν δεν είσαι , τότε η πραγματικότητα θα σε "ταπεινώσει" με τον καιρό . Δεν είσαι ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο παιδί που μπαίνει εδώ μέσα με φουσκωμένα τα μυαλά . Αλλά όπως έχω πει δεν φταίνε τα νέα παιδιά ποτέ για αυτή την κατάσταση όσο η σάπια Ελληνική κοινωνία και η ανεπάρκεια των καθηγητών του λυκείου .
 
Τελευταία επεξεργασία:

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
καθηγητές μου από το σχολείο μου έχουν τα έχουν πει αυτά και ας μην ξεχνάμε πως αν δείτε βίντεο στο youtube με επαγγελματίες στο χώρο των οικονομικών θα δείτε πως οι περισσότεροι προέρχονται από το ΟΠΑ(ή το ΠΑΠΕΙ)...
Δεν είναι τόσο τυχαίο λοιπόν...
Δεν είναι ούτε από το ΠΑΝΔΑ ούτε από το Χαροκόπειο ούτε από το Παν.Πατρών...

Βρείτε μου εσείς έναν επαγγελματία στο χώρο των οικονομικών που έχει αποφοιτήσει από το ΠΑΝΔΑ ή από το Πάντειο ή από κάποιο επαρχιακό πανεπιστήμιο 😏😏
1681735340551.png
 

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έχεις έρθει σε ένα forum που ο κόσμος δεν είναι τυχαίος , δραστηριοποιείται ακαδημαϊκά ή/και επαγγελματικά απο διαφορετικά πεδία και βαθμίδες
Γιατί έχουμε εδώ καμία φίρμα και δεν το ξέρω? 😂😂
Εδώ κοινούς φοιτητές και μαθητές βλέπω...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Γιατί έχουμε εδώ καμία φίρμα και δεν το ξέρω? 😂😂
Εδώ κοινούς φοιτητές και μαθητές βλέπω...
αχ ναι εμείς οι πλεμπαίοι , απλοί φοιτητές και μαθητές. Ασε μας και εσύ βραδιάτικα, τσουρέκια μάς τα έκανες 4 μέρες τώρα.
Είμαι 100% σίγουρη οτι είσαι απο τα άτομα που νομίζουν οτι θα πάνε μπροστά στην ζωή(επαγγελματικά και ακαδημαικά) έχοντας μόνο το ΟνΟμΑ!111!!1 της σχολής , χωρίς να δουλεύουν για να αποκτήσουν τις γνώσεις και την εμπειρία. Μπες σε τετοια σχολή(εδώ το ΟΠΑ αφού χτυπιέσαι τόσες μέρες και μας πρήζεις οτι είναι η καλύτερη στον χώρο) και όταν δεις οτι υπάρχουν πιο ισχυροί ανταγωνιστές σου από άλλα πανεπιστήμια (ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ οι άλλοι θα έχουν δουλέψει , θα έχουν κοπιάσει => προφανώς θα έχουν περισσότερες γνώσεις απο εσένα) μην κλάψεις.Νιανιαρο
 

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ οι άλλοι θα έχουν δουλέψει , θα έχουν κοπιάσει => προφανώς θα έχουν περισσότερες γνώσεις απο εσένα) μην κλάψεις.Νιανιαρο
Όταν έχεις εμπειρία τον εργοδότη δεν τον νοιάζει που πήρες πτυχίο, αλλά σε entry level δουλειές πως ακριβώς θα κρίνει το ποιος υποψήφιος είναι καταρτισμένος και ποιος όχι? Ειδικά όταν μιλάμε για γενικά τμήματα π.χ. Οικονομικά.

Εδώ ακριβώς έρχεται το όνομα του πανεπιστημίου να παίξει ρόλο. Και ΟΠΑ/ΠΑΠΕΙ όντως έχουν την μεγαλύτερη πέραση στην αγορά, δεν είναι δημιούργημα της κεφαλής μου! Το έχουν πει πολλοί εδώ με μεγάλη εμπειρία στις επιχειρήσεις και την αγορά εργασίας
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Όταν έχεις εμπειρία τον εργοδότη δεν τον νοιάζει που πήρες πτυχίο, αλλά σε entry level δουλειές πως ακριβώς θα κρίνει το ποιος υποψήφιος είναι καταρτισμένος και ποιος όχι? Ειδικά όταν μιλάμε για γενικά τμήματα π.χ. Οικονομικά.

Εδώ ακριβώς έρχεται το όνομα του πανεπιστημίου να παίξει ρόλο. Και ΟΠΑ/ΠΑΠΕΙ όντως έχουν την μεγαλύτερη πέραση στην αγορά, δεν είναι δημιούργημα της κεφαλής μου! Το έχουν πει πολλοί εδώ με μεγάλη εμπειρία στις επιχειρήσεις και την αγορά εργασίας
Ναι το διάβασα την πρώτη φορά που το έγραψες και , όπως τότε, θα το αγνοήσω για μια ακόμη φορά. Δεν έχεις επίγνωση της κατάστασης και πρώτη φορά βλέπω τόσο ξεροκέφαλο μαθητή Γ λυκ που ακούει γνώμες από άτομα που σπουδάζουν σε αυτόν τον χώρο και παραμένει κάθετο στις απόψεις του.
Laugh now , cry later. Αυτά :)
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,441 μηνύματα.
Γιατί έχουμε εδώ καμία φίρμα και δεν το ξέρω? 😂😂
Εδώ κοινούς φοιτητές και μαθητές βλέπω...
Δεν είπα κάτι διαφορετικό , κοινό κόσμο έχουμε εδώ , ο οποίος όμως σκέφτεται κριτικά . Ο μόνος ο οποίος συμπεριφέρεται σαν αυθεντία εδω είσαι εσύ επικαλούμενη ως πηγές μάλιστα το youtube και τους καθηγητές σου στο σχολείο...
 

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ναι το διάβασα την πρώτη φορά που το έγραψες και , όπως τότε, θα το αγνοήσω για μια ακόμη φορά.
προφανώς γιατί λέω μια μεγάλη αλήθεια που κανείς εδω μέσα δεν μπορεί να δεχτεί...
Όλο το ζουμί της συζήτησης είναι αυτό το ποστάρισμα...
όποιος μπορεί να το αντικρούσει ας το κάνει αλλά θέλω σοβαρά επιχειρήματα

Υ.Γ προφανώς η εμπειρία παίζει ρόλο δν αμφιβάλλω γι αυτό...
μιλάω για entry level θέσεις...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Δεν είπα κάτι διαφορετικό , κοινό κόσμο έχουμε εδώ , ο οποίος όμως σκέφτεται κριτικά . Ο μόνος ο οποίος συμπεριφέρεται σαν αυθεντία εδω είσαι εσύ επικαλούμενη ως πηγές μάλιστα το youtube και τους καθηγητές σου στο σχολείο...
Μα δεν είναι το youtube η πιο έμπιστη πηγή ; 🙀🙀🙀
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top