Υπέρ ή κατά του απουσιολογίου;

Υπέρ ή κατά του απουσιολογίου?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Κατά

    Ψήφοι: 32 43.2%

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
@Katara:
Όντως,είμαστε off topic.Θα περιοριστώ στο να πω ότι δε χρειάζεται απαραίτητα να είναι κάτι κακό για να το μηδενίσεις και να επαναπροσδιορίσεις την αξία του.

@banis:
Η αλλαγή,έχει πολλές μορφές.Το ότι τώρα επικρατεί μια κατάσταση Χ και εγώ την αρνούμαι,δε μ'εξισώνει με τον Παπανδρέου.Αντίθετο του Χ είναι το μη-Χ.Το μη-Χ δεν ταυτίζεται και απαραίτητα με το Υ (που έστω Υ τα όσα λέει ο Παπανδρέου)
off topic:I really don't see για ποιο θέμα θα πρέπει να είμαστε περήφανοι σχετικά με την παιδεία μας,που μόνο δωρεάν δεν είναι.Btw.ουδέποτε δε δήλωσα κατά των ιδιωτικοποιήσεων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:|

Μπα, πιο βολικό θα ήταν να τους ενσωματώσεις ένα μικροτσίπ ώστε να ξέρεις και που ακριβώς βρίσκονται αν αποφασίσουν να κάνουν κοπάνα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε παραξενεύει στη ουσία το σύστημα των καρτών είναι ένα σύστημα παρουσιών χωρίς ρουφιάνο.....

Τα μικροτσίπ δεν είναι κακή ιδέα όχι μόνο για τους ανήλικους αλλά για όλους και δεν το βρίσκω παράλογο αν σκεφτείς το πόσες εξαφανίσεις λαμβάνουν χώρα κάθε χρόνο. Βέβαια τα δεδομένα σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να είναι προσβάσιμα σε ελεγχτικές αρχές αλλά σε ατομα εμπιστοσύνης που επιλέγουμε εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
φόκο τη βρίσκεις να παρακολουθείσαι απο παντου; έλεος!!!δηλαδή να καταρίψουμε την ελευθερία μας λόγω κάποιων ελάχιστων περιπτώσεων που σκοτώνονται άνθρωποι λόγω απαγωγών.γιατι τοτε δεν τα βάζουμε με τη φύση που αποτελει το μεγαλύτερο ''φονιά''(σεισμοι,λιμοι,καταποντισμοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
φόκο τη βρίσκεις να παρακολουθείσαι απο παντου; έλεος!!!δηλαδή να καταρίψουμε την ελευθερία μας λόγω κάποιων ελάχιστων περιπτώσεων που σκοτώνονται άνθρωποι λόγω απαγωγών.γιατι τοτε δεν τα βάζουμε με τη φύση που αποτελει το μεγαλύτερο ''φονιά''(σεισμοι,λιμοι,καταποντισμοι)

Εγώ για το σύστημα των καρτών αναφερόμουνα αρχικά. Το μικροτσίπ που επαναλαμβάνω αν θα δίνεται σε άτομα επιστοσύνης μας δεν το βρίσκω παράλογο. Αντίθετα ενδυκνύεται σε παιδιά μέχρι και δημοτικο και υπερήλικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
off topic:I really don't see για ποιο θέμα θα πρέπει να είμαστε περήφανοι σχετικά με την παιδεία μας,που μόνο δωρεάν δεν είναι.

ειπα να μην ανακατευτω αλλα....
δεν ειναι δωρεαν?τα ιδια ακουω απο τους κκεδες στη σχολη..λοιπον, τα βιβλια εκει στην ιατρικη τα αγορασες?σε βαζουν να πληρωνεις διδακτρα μηπως?
λοιπον, μεχρι να γινει αυτο, αφηστε αυτην την καραμελα...φτανει...

ουδέποτε δε δήλωσα κατά των ιδιωτικοποιήσεων!

οπα!να χαρω εγω το ''κεφαλαιο''...:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Actually,αν ποτέ γινόταν that thing with the microchips θα μπορούσε να σε δει anyone with access on the satelite.Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να γίνει,so χαλαρώστε.

ειπα να μην ανακατευτω αλλα....
δεν ειναι δωρεαν?τα ιδια ακουω απο τους κκεδες στη σχολη..λοιπον, τα βιβλια εκει στην ιατρικη τα αγορασες?σε βαζουν να πληρωνεις διδακτρα μηπως?
λοιπον, μεχρι να γινει αυτο, αφηστε αυτην την καραμελα...φτανει...



οπα!να χαρω εγω το ''κεφαλαιο''...:clapup::P

Στα φροντιστήρια/ιδιαίτερα πόσα χρόνια έσκαγες χρήματα μέχρι να περάσεις στο πανεπιστήμιο?Και δεν είναι μόνο του λυκείου,σκέψου και ξένες γλώσσες,μουσική,αθλητικές δραστηριότητες που τυχόν έκανες...

Δεν έχω καμία σχέση με την αριστερά ή τους κομμουνιστές για να είμαι κατά των ιδιωτικοποιήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αφου λοιπον ειναι διαφορετικο, γιατι μας συγκρινεις με την Αμερικη?αποφασισε επιτελους γτ αναιρεις απο μονη σου τα λογια σου, εισαι σε 8εση να συγκρινεις ή οχι?και μαλιστα ποιο ειναι καλυτερο....μαλλον οχι...ναι, και μενα μου ειπε ο νονος της φιλης της μητερας της 3αδερφης μου για το ισπανικο συστημα οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το δικο μας.........ελεος, πως το κοβεις?:wall:

https://blogs.sch.gr/2gymkonews/2009/11/22/%CF%84%CE%BF-%CF%86%CE%B9%CE%BD%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%AD/

αλλη κοινωνια η Φινλανδια, αλλη η Κινα αλλη η Ελλαδα...ισα κ ομοια 8 τα κανουμε?
καταρχην μαν αλλα ζεις τα λογια μου, εγω δεν μας συγκρινα με την Αμερικη για να πω οτι στην Αμερικη ειναι καλυτερη αλλα για να αποδειξω οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε το συστημα των απουσιων εφοσον εχουμε διαφορετικο συστημα γενικα στην παιδεια μας....
και κατα δευτερον εγο δεν σουμιλισα για θειο της θειας του κουμπαρου και ουτο καθεξης(δεν θυμαμαι τι ακριβως ειπες)αλλα για φιλους μου και εκτος αυτου ειπα πραγματα που οι περισσοτεροι στην Ελλαδα τα γνωριζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Actually,αν ποτέ γινόταν that thing with the microchips θα μπορούσε να σε δει anyone with access on the satelite.Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να γίνει,so χαλαρώστε.
Αν στέλνονται τα δεδομένα κρυπτογραφημένα δεν θα υπάρχει τέτοιο κίνδυνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ειπα να μην ανακατευτω αλλα....
δεν ειναι δωρεαν?τα ιδια ακουω απο τους κκεδες στη σχολη..λοιπον, τα βιβλια εκει στην ιατρικη τα αγορασες?σε βαζουν να πληρωνεις διδακτρα μηπως?
λοιπον, μεχρι να γινει αυτο, αφηστε αυτην την καραμελα...φτανει...



οπα!να χαρω εγω το ''κεφαλαιο''...:clapup::P
οσο αναφορα αυτο που ειπες για τ βιβλια εννοειται πως δεν ειναι δωρεαν...οι φοροι που πληρωνουμε που νομιζεις οτι πανε???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αν στέλνονται τα δεδομένα κρυπτογραφημένα δεν θα υπάρχει τέτοιο κίνδυνος.

Εκτός και αν κάνεις την κρυπτογράφηση εσύ ο ίδιος,υπάρχει,όσο μεσολαβεί ο προγραμματιστής που προγραμματίζει την κρυπτογράφηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν γινεται αυτο ή αν γινει θελει πολυ δουλεια
Το κυριοτερο προβλημα ειναι οτι κατα τη γνωμη μου αυτο αποτελει ουτοπια
Η ελληνες δαπανουν 2 δις στα ιδιαιτερα-φροντιστηρια ενω εχουν καθαρο εισοδημα 1.5...
Αυτο σημαινει οτι ειναι τεραστιο το κεφαλαιο που παιζεται στη αγορα αρα η υπαρξη ενος τελειου σχολειου θα ''σκοτωνε'' ολα τα φροντηστηρια και ολους τους καθηγητες προκαλώντας τεραστιο προβλημα στη ελλαδα.

Ασε που μ τ καινουριο συτημα που θα δινουν τα παιδια πιο πολλες εξετασεις απο τγυμνασιο κτλπ θα δεις θα σκασουν,,θα ειναι απο το δημοτικο μ ιδιαιτερα !!!
HERE COMES THE FUTURE...

Πωω δηλαδή που φτάσαμε..θέλουμε να διορθώσουμε το σύστημα και φοβόμαστε μη φαλιρήσουν τα φροντιστήρια!!!!!!!!
:knife::xtipao::closed:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Στα φροντιστήρια/ιδιαίτερα πόσα χρόνια έσκαγες χρήματα μέχρι να περάσεις στο πανεπιστήμιο?Και δεν είναι μόνο του λυκείου,σκέψου και ξένες γλώσσες,μουσική,αθλητικές δραστηριότητες που τυχόν έκανες...

Δεν έχω καμία σχέση με την αριστερά ή τους κομμουνιστές για να είμαι κατά των ιδιωτικοποιήσεων.

μαζι σου, αλλα δε με υποχρεωσε κανεις..(εμμεσως βεβαια ναι...)απο τα υπολοιπα, εχω να φερω σαν παραδειγμα οτι δε χρειαζεται ολοι να μα8ουμε σα3οφωνο...3ερουμε ολοι νομιζω σε τι εποχες ζουμε(για τζοκερ:P)και κυριως σε τι κρατος ζουμε...μην πιασουμε να συζηταμε τωρα την ανικανοτητα του ελληνικου συστηματος...8α γινουμε γραφικοι...

οπως το βλεπω εγω απο την πλευρα μου, η ιδιωτικοποιηση ειναι κατι που αφορα ολους τους φοιτητες, ειτε δε3ιους ειτε αριστερους ειτε τιποτα...ειναι δικαιωμα μας η παιδεια, δωρεαν δικαιωμα, γτ να δινεις εστω και ενα ευρω στον οποιοδηποτε μαλακα?ακομα και αν σου περισσευει...
αλλα νομιζω...παραβγηκαμε εκτος...

καταρχην μαν αλλα ζεις τα λογια μου, εγω δεν μας συγκρινα με την Αμερικη για να πω οτι στην Αμερικη ειναι καλυτερη αλλα για να αποδειξω οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε το συστημα των απουσιων εφοσον εχουμε διαφορετικο συστημα γενικα στην παιδεια μας....
και κατα δευτερον εγο δεν σουμιλισα για θειο της θειας του κουμπαρου και ουτο καθεξης(δεν θυμαμαι τι ακριβως ειπες)αλλα για φιλους μου και εκτος αυτου ειπα πραγματα που οι περισσοτεροι στην Ελλαδα τα γνωριζουν...

δεν αλλα3α τα λογια σου..δεν το συνη8ιζω αλλωστε;)
3ερω ποιος ηταν ο σκοπος της συγκρισης που εκανες...ο μονος λογος που σχολιασα ηταν γιατι ειπες-σχολιασες οτι το αμερικανικο συστημα ειναι:''μακραν καλυτερο'', κατι το οποιο δεν δεχομαι...ε3ηγησα τους λογους νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εκτός και αν κάνεις την κρυπτογράφηση εσύ ο ίδιος,υπάρχει,όσο μεσολαβεί ο προγραμματιστής που προγραμματίζει την κρυπτογράφηση.
Σε σοβαρές κρυπτογραφήσεις τα δεδομένα κρυπτογραφούνται με ένα κωδικό που επιλέγεται αυθαίρετα από τον καταναλωτή. Αν δεν ξέρει τον κωδικό ούτε ο προγραμματιστής του συστήματος δεν μπορεί να διαβάσει τα δεδομένα. Βέβαια ένας τρελός hacker ίσως καταφέρει κάτι.... αλλά οι τρελοί hacker δεν ασχολούνται με τους απλούς ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
οπως το βλεπω εγω απο την πλευρα μου, η ιδιωτικοποιηση ειναι κατι που αφορα ολους τους φοιτητες, ειτε δε3ιους ειτε αριστερους ειτε τιποτα...ειναι δικαιωμα μας η παιδεια, δωρεαν δικαιωμα, γτ να δινεις εστω και ενα ευρω στον οποιοδηποτε μαλακα?ακομα και αν σου περισσευει...
αλλα νομιζω...παραβγηκαμε εκτος...

Γιατί μπορεί να σε συμφέρει καλύτερα.Άλλωστε όπως είδαμε,ούτε τώρα είναι δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
δεν αλλα3α τα λογια σου..δεν το συνη8ιζω αλλωστε;)
3ερω ποιος ηταν ο σκοπος της συγκρισης που εκανες...ο μονος λογος που σχολιασα ηταν γιατι ειπες-σχολιασες οτι το αμερικανικο συστημα ειναι:''μακραν καλυτερο'', κατι το οποιο δεν δεχομαι...ε3ηγησα τους λογους νομιζω
ωραια, απλως διαφωνουμε...:)
αλλα εγω ηθελα να τονισω οτι αυτα τα παιδια μπορει οντος να μην τους παιρνει να κανουν απουσιες αλλα κατα τη γνωμη μου δεν εχουν και καπιο ουσιστικο λογο για να κανουν κοπανα.....
(π.χ.εγω προσωπικα οποτε κανω κοπανα(σπανια βεβαια)ειναι γιατι βαριεμαι να διαβασω για το συγκεκριμενο μαθημα αυτοι ομως δεν εχουν ουτος η αλλος κατι να διαβασουν...αθτο βεβαια ισχθει μονο για το λογο που κανωεγω κοπανα....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Γιατί μπορεί να σε συμφέρει καλύτερα.Άλλωστε όπως είδαμε,ούτε τώρα είναι δωρεάν.

αυτο το συμφερον τα εχει *αμησει ολα...μα8ανε και οι 18χρονοι και 20χρονοι φοιτητες τι παει να πει συμφερον...:sick:


MarioOZzzZ...<3

χαιρομαι που το λυσαμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
αυτο το συμφερον τα εχει *αμησει ολα...μα8ανε και οι 18χρονοι και 20χρονοι φοιτητες τι παει να πει συμφερον...:sick:

Δεν καταλαβαίνω ποιο το κακό.Instict of self preservation λέγεται,όλοι οι οργανισμοί το έχουν στο DNA τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.

Δεν καταλαβαίνω ποιο το κακό.Instict of self preservation λέγεται,όλοι οι οργανισμοί το έχουν στο DNA τους.

το κακο ειναι οτι για αυτο το self preservation την πληρωνουν αν8ρωποι που δεν ειναι τοσο τυχεροι στη ζωη τους...εχω μα8ει να μην ευτυχω στις πλατες των αλλων...και 3αναλεω, κοστιζει σε κατι εσενα π.χ να αντιταχ8εις σε ενα μετρο-σχεδιο-κινηση που 8α βλαψει καποιους συμφοιτητες σου?και που 8α σου γλιτωσει και φραγκα, τα οποια για ποιο λογο να τα χαρισεις(αν 8ες να το δουμε καπιταλιστικα το 8εμα)σε κατι που οφειλουν να σου δινουν για την ψυχη της μανας τους...?


υ.γ εχεις κανει κατι στο χρωμα?ισα ισα που φαινεται τι γραφεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε παραξενεύει στη ουσία το σύστημα των καρτών είναι ένα σύστημα παρουσιών χωρίς ρουφιάνο.....

Εξυπηρετεί σε κάτι; Τόσο δύσκολο είναι σε μια τάξη 25 παιδιών να δει ο καθηγητής ποιοι λείπουν και να πάρει απουσίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
το κακο ειναι οτι για αυτο το self preservation την πληρωνουν αν8ρωποι που δεν ειναι τοσο τυχεροι στη ζωη τους...εχω μα8ει να μην ευτυχω στις πλατες των αλλων...και 3αναλεω, κοστιζει σε κατι εσενα π.χ να αντιταχ8εις σε ενα μετρο-σχεδιο-κινηση που 8α βλαψει καποιους συμφοιτητες σου?και που 8α σου γλιτωσει και φραγκα, τα οποια για ποιο λογο να τα χαρισεις(αν 8ες να το δουμε καπιταλιστικα το 8εμα)σε κατι που οφειλουν να σου δινουν για την ψυχη της μανας τους...?


υ.γ εχεις κανει κατι στο χρωμα?ισα ισα που φαινεται τι γραφεις..

Επειδή είμαστε off topic βάζω γκρι χρώμα.

Όταν λέω πως κάτι είναι συμφέρον για εμένα,εννοώ στην ουσία για το σύνολο των μαθητών-φοιτητών.Γενικότερα,το self preservation δεν αναιρεί τη συνεργασία μεταξύ των ατόμων και την ομαλή συνύπαρξη,σε θεωρητικό επίπεδο.Το ότι πρακτικά εως τώρα έχει εφαρμοστεί σε μια διαστρεβλωμμένη μορφή,είναι άσχετο με το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top