Υπάρχει περίπτωση να έχουν ανακοινωθεί λάθος οι βαθμοί;

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Το ότι τα θέματα είναι εύκολα είναι η μεγαλύτερη μούφα που μπορεί να πει κανείς. Κι αυτό γιατί το εύκολο είναι σχετικό. Αν κάποιος είναι διαβασμένος προφανώς και τα θέματα θα του φανούν εύκολα απ' τη στιγμή που ξέρει τι ζητάει το κάθε ερώτημα. Αυτό όμως δε σημαίνει πως θα γράψει πολύ καλά. Είδα παιδιά να λένε ότι τα θέματα σε μαθηματικά και φυσική ήταν πανεύκολα και τελικά δε γράψαν πάνω από 12. Όχι ότι είναι κακός βαθμός αλλά άμα ήταν έτσι όλοι 19 θα έγραφαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Σ εμένα αναφερόταν αυτό?Και στην κοπέλα που άνοιξε το θέμα πάντως να αναφερόταν,επειδή απ'ό,τι είδα ήταν θεωρητική κατεύθυνση,λέω για άλλη μια φορά ότι τα θέματα ήταν αρκετά δυσκολότερα από πέρυσι,παρόλο που είμαστε σε προεκλογική χρονιά.Στα μαθηματικά δε ξέρω τι έκαναν.
Εγώ δεν το πιστεύω όχι γιατί είχα αξιολογήσει χαμηλά τον εαυτό μου,αλλά γιατί δεν περίμενα να βγάλω 19.688 μόρια,όσο καλά προετοιμασμένη και να πήγαινα.Πίστευα στην καλύτερη 19.000 μόρια.Επίσης,όταν κάτι ευχάριστο σου έρχεται τόσο ξαφνικά,πολλές φορές δεν πιστεύεις στα ίδια σου τα μάτια.
δεν αναφεροταν σε σενα γενικα μιλησα παντως ειναι κοινης αποδοχης οτι καθε χρονο η θεωρητικη ευεργετειται απο τα θεματα των εξετασεων με αποκορυφωμα το περσινο και σαφεστατα κατεμε ειναι πολυ πιο ευκολο να τα βγαλεις αυτα τα μορια απο θεωρητικη απο οτι απο θετικη για παραδειγμα αποψη μου παντως σεν ασχολουμαι με τετοιες κατευθυνσεις για να ξερω αν ηταν ευκολα δυσκολα παντως απο οτι ακουγεται μεγαλη ανοδος στα παιδαγωγικα νομικη που αν δε κανω λαθος ειναι πρωτο πεδιο σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σορρυ κιολας, αλλα οσο καλα και να γραψουν ολοι, οι θεσεις στις σχολες ειναι προκαθορισμενες.

Οποτε, αν καποιος βγαλει 18000 μορια και καταληξει στο ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικης, δεν κερδιζει τιποτα. Αρα ακυρο το ολο παραμυθι περι προεκλογικης περιοδου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Το ότι τα θέματα είναι εύκολα είναι η μεγαλύτερη μούφα που μπορεί να πει κανείς. Κι αυτό γιατί το εύκολο είναι σχετικό. Αν κάποιος είναι διαβασμένος προφανώς και τα θέματα θα του φανούν εύκολα απ' τη στιγμή που ξέρει τι ζητάει το κάθε ερώτημα. Αυτό όμως δε σημαίνει πως θα γράψει πολύ καλά. Είδα παιδιά να λένε ότι τα θέματα σε μαθηματικά και φυσική ήταν πανεύκολα και τελικά δε γράψαν πάνω από 12. Όχι ότι είναι κακός βαθμός αλλά άμα ήταν έτσι όλοι 19 θα έγραφαν.
τι να σου πω κατα μια εννοια εχεις δικιο αλλα τα ποσοστα μιλανε απο μονα τους καμια φορα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
τι να σου πω κατα μια εννοια εχεις δικιο αλλα τα ποσοστα μιλανε απο μονα τους καμια φορα:iagree:

Τα ποσοστά των αριστούχων εννοείς; Δεν τα έχω δει. Πες μου όμως πόσοι γράψανε φέτος κάτω απ' τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
και βεβαια τα πιστευω γιατι που ειναι το παραξενο σε αυτα που λεω?να ξερεις πλεον και οι πανελληνιες εχουν καταντησει παιχνιδι στρατηγικης για τη κυβερνηση:iagree:
-----------------------------------------

ας μην απαντησω καλυτερα γιατι θα παρεξηγηθουμε παλι τα χω αναλυσει απο πανω:D

Με αυτα που λες...μου δινεις την εντυπωση οτι δεν ξερεις πως λειτουργουν οι πανελλαδικες εξετασεις...!!!
Να σου υπενθυμησω για αλλη μια φορα οτι το συστημα ειναι ανταγωνιστικο!!!
Τι δυσκολα .....τι ευκολα....αμα ειναι να περασεις..θα περασεις..!!!
Δυσκολα θεματα=καθοδος βασεων
Ευκολα θεματα=ανοδος βασεων
Με το να βαλουν ευκολα θεματα απλα μειωνουν τις κενες θεσεις στα τει εκτος Αθηνας....!!!!
Δεν πιστευω οτι πρεπει να βαλουν κατι το τρελο καταναγκη καθε χρονο...για να κανουν την διαφορα οπως λες!!!
Αυτο που πρεπει να κανουν.....για αυτο και δημιουργηθηκαν οι πανελλαδικες εξετασεις.... ειναι να βαλουν θεματα τα οποια θα επιλεγουν ατομα που ειναι ικανα για τα φοιτησουν..και να αποφοιτησουν απο μια σχολη!!!
Δεν ειναι διαγωνισμος ευρεσης ανθρωπων με υψηλο δεικτη νοημοσινης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σορρυ κιολας, αλλα οσο καλα και να γραψουν ολοι, οι θεσεις στις σχολες ειναι προκαθορισμενες.

Οποτε, αν καποιος βγαλει 18000 μορια και καταληξει στο ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικης, δεν κερδιζει τιποτα. Αρα ακυρο το ολο παραμυθι περι προεκλογικης περιοδου..

:thanks:Καποιος που καταλαβαινει την ολη ιστορια των πανελληνιων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Με αυτα που λες...μου δινεις την εντυπωση οτι δεν ξερεις πως λειτουργουν οι πανελλαδικες εξετασεις...!!!
Να σου υπενθυμησω για αλλη μια φορα οτι το συστημα ειναι ανταγωνιστικο!!!
Τι δυσκολα .....τι ευκολα....αμα ειναι να περασεις..θα περασεις..!!!
Δυσκολα θεματα=καθοδος βασεων
Ευκολα θεματα=ανοδος βασεων
Με το να βαλουν ευκολα θεματα απλα μειωνουν τις κενες θεσεις στα τει εκτος Αθηνας....!!!!
Δεν πιστευω οτι πρεπει να βαλουν κατι το τρελο καταναγκη καθε χρονο...για να κανουν την διαφορα οπως λες!!!
Αυτο που πρεπει ειναι να βαλουν θεματα τα οποια θα επιλεγουν ατομα που ειναι ικανα για τα φοιτησουν..και να αποφοιτησουν απο μια σχολη!!!
Δεν ειναι διαγωνισμος ευρεσης ανθρωπων με υψηλο δεικτη νοημοσινης!!!
κι ομως πιστευω για τις σχολες ελιτ πρεπει να παιζει ρολο και οεικτης νοημοσυνης δεν μπορει τυχααιοι μαθητες να μπαινουνν επειδη τους εκατσαν τα θεματα?παλια τη δεκαετια του 90 πριν το νεο συστημα για να μπεις επρεπε να διεθετες και λιγο μυαλο τωρα εχουν γινει ολα τυποποιημενα εχει χαθει τελειως η αξια των εξετασεων:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
κι ομως πιστευω για τις σχολες ελιτ πρεπει να παιζει ρολο και οεικτης νοημοσυνης δεν μπορει τυχααιοι μαθητες να μπαινουνν επειδη τους εκατσαν τα θεματα?παλια τη δεκαετια του 90 πριν το νεο συστημα για να μπεις επρεπε να διεθετες και λιγο μυαλο τωρα εχουν γινει ολα τυποποιημενα εχει χαθει τελειως η αξια των εξετασεων:iagree:

Οι πανελληνιες δημιουργηθηκαν λογω της ζητησεις που υπηρχε για φοιτηση και επειδη τα πανεπιστημια δεν ηταν ικανα να δεχτουν ολους οσους γουσταραν...απλα δημιουργησαν τις πανελλαδικες!!!!Και πες οτι καποιος του εκατσε..και εγραψε και περασε καπου που δεν του αξιζε...!!!Πιστευεις οτι θα τελειωσει ποτε την σχολη???Για αυτο...το ποιος ειναι ικανος η οχι...ασε να το κρινει το πανεπιστημιο...!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
A κι εγώ έχω πάει 3 φορές και με 3 διαφορετικούς ανθρώπους.Πήγα και σήμερα για να δω αν είμαι πρώτη:P.Kαι πιθανότατα θα ξαναπάω γιατί δεν το πιστεύω.
Aσε, και γω ειμαι ακομα σε μια φαση αρνησης!! Δεν μπορω να πιστεψω οτι τα πηγα αρκετα καλα και πιθανοτατα πιανω τη σχολη που ονειρευομουν:)... Παντως για να τα καταφεραμε, σημαινει οτι προσπαθησαμε και το αξιζαμε:no1:!!

Οχι, γιατί σε κάθε χρονιά υπάρχουν καλοί και κακοί. Και επίσης, είχατε εύκολα θέματα, μη γελιόμαστε. Όπως και το 2007
Ενδεικτικα να αναφερω οτι τα περσινα θεματα της θεωρητικης κατευθυνσης ηταν πολυ ευκολοτερα!!

δεν αναφεροταν σε σενα γενικα μιλησα παντως ειναι κοινης αποδοχης οτι καθε χρονο η θεωρητικη ευεργετειται απο τα θεματα των εξετασεων με αποκορυφωμα το περσινο και σαφεστατα κατεμε ειναι πολυ πιο ευκολο να τα βγαλεις αυτα τα μορια απο θεωρητικη απο οτι απο θετικη για παραδειγμα αποψη μου παντως σεν ασχολουμαι με τετοιες κατευθυνσεις για να ξερω αν ηταν ευκολα δυσκολα παντως απο οτι ακουγεται μεγαλη ανοδος στα παιδαγωγικα νομικη που αν δε κανω λαθος ειναι πρωτο πεδιο σωστα?
Κανεις μεγαλο λαθος φιλε μου!! Ειναι τυχαιο νομιζεις, οτι καθε χρονο οι πρωτιες ερχονται απο τις θετικοτεχνολογικες κατευθυνσεις?? Και για να μην παρεξηγηθω μιλαω σε πανελλαδικο επιπεδο παντα!! Γραψε πρωτα λογοτεχνια κατευθυνσης, που κατα ενα μεγαλο βαθμο ειναι υποκειμενικο μαθημα και καθε χρονο υπαρχουν πολυ μεγαλες βαθμολογηκες αποκλισεις, και ελα μετα να μου πεις αν η δικη μας κατευθυνση ειναι ευκολοτερη... Και στο κατω κατω, αφου τη θεωρεις τοσο ευκολη, γιατι δεν την ακολουθησες?? Προφανως θα μου πεις οτι δε σε ενδιεφερε καποια σχολη απο το πρωτο πεδιο, αλλα μονο και μονο αυτο, το οτι δηλαδη εχουμε πολυ λιγες επιλογες, αποδεικνυει οτι η κατευθυνση μας καθε αλλο παρα ευεργετειται!! Και για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα, οταν αρχιζετε και λετε οτι η κατευθυνση μας ειναι η ευκολοτερη και αλλες σχετικες μπουρδες, ειναι σα να διαγραφετε τον κοπο μιας χρονιας και να μας θεωρειτε ηλιθιους, που δε μπορεσαν να ανταπεξελθουν σε καποια αλλη κατευθυνση, ελεος πια!! Α, και κατι τελευταιο... Που ειδες οτι οι νομικες και τα παιδαγωγικα θα χουν μεγαλη ανοδο?? Εγω αλλο ακουω και βλεπω... Τουλαχιστον οταν αναφερεις κατι, θα ηταν καλο να τεκμηριωνεις την αποψη σου!!

Φιλικα,
Κωνσταντινος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Aσε, και γω ειμαι ακομα σε μια φαση αρνησης!! Δεν μπορω να πιστεψω οτι τα πηγα αρκετα καλα και πιθανοτατα πιανω τη σχολη που ονειρευομουν:)... Παντως για να τα καταφεραμε, σημαινει οτι προσπαθησαμε και το αξιζαμε:no1:!!

Ενδεικτικα να αναφερω οτι τα περσινα θεματα της θεωρητικης κατευθυνσης ηταν πολυ ευκολοτερα!!

Κανεις μεγαλο λαθος φιλε μου!! Ειναι τυχαιο νομιζεις, οτι καθε χρονο οι πρωτιες ερχονται απο τις θετικοτεχνολογικες κατευθυνσεις?? Και για να μην παρεξηγηθω μιλαω σε πανελλαδικο επιπεδο παντα!! Γραψε πρωτα λογοτεχνια κατευθυνσης, που κατα ενα μεγαλο βαθμο ειναι υποκειμενικο μαθημα και καθε χρονο υπαρχουν πολυ μεγαλες βαθμολογηκες αποκλισεις, και ελα μετα να μου πεις αν η δικη μας κατευθυνση ειναι ευκολοτερη... Και στο κατω κατω, αφου τη θεωρεις τοσο ευκολη, γιατι δεν την ακολουθησες?? Προφανως θα μου πεις οτι δε σε ενδιεφερε καποια σχολη απο το πρωτο πεδιο, αλλα μονο και μονο αυτο, το οτι δηλαδη εχουμε πολυ λιγες επιλογες, αποδεικνυει οτι η κατευθυνση μας καθε αλλο παρα ευεργετειται!! Και για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα, οταν αρχιζετε και λετε οτι η κατευθυνση μας ειναι η ευκολοτερη και αλλες σχετικες μπουρδες, ειναι σα να διαγραφετε τον κοπο μιας χρονιας και να μας θεωρειτε ηλιθιους, που δε μπορεσαν να ανταπεξελθουν σε καποια αλλη κατευθυνση, ελεος πια!! Α, και κατι τελευταιο... Που ειδες οτι οι νομικες και τα παιδαγωγικα θα χουν μεγαλη ανοδο?? Εγω αλλο ακουω και βλεπω... Τουλαχιστον οταν αναφερεις κατι, θα ηταν καλο να τεκμηριωνεις την αποψη σου!!

Φιλικα,
Κωνσταντινος
ελα ρε φιλε τωρα μην κανουμε σαν μωρα παιδια εγω ετσι θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο γιατι διαβασες εγραψες τοσο απλο δεν υπαρχει ο παραγοντας ατυχια τωρα για το αν θεωρειται ηλιθιος δεν ειπα αυτο σε καμια περιπτωση ο καθενας οπου εχει κλιση:iagree: τωρα για παιδαγωγικες νομικη στο www.alfavita.gr μιλαει για μεγαλη ανοδο ειδικα για νομικες παιδαγωγικα αν δε κανω λαθος περσι η νομικη πηρε 350 μορια?:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ελα ρε φιλε τωρα μην κανουμε σαν μωρα παιδια εγω ετσι θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο γιατι διαβασες εγραψες τοσο απλο δεν υπαρχει ο παραγοντας ατυχια τωρα για το αν θεωρειται ηλιθιος δεν ειπα αυτο σε καμια περιπτωση ο καθενας οπου εχει κλιση:iagree: τωρα για παιδαγωγικες νομικη στο www.alfavita.gr μιλαει για μεγαλη ανοδο ειδικα για νομικες παιδαγωγικα αν δε κανω λαθος περσι η νομικη πηρε 350 μορια?:jumpy:

Και να ανεβουνε οι σχολες εμεις περναμε χαλαρα....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
κι ομως πιστευω για τις σχολες ελιτ πρεπει να παιζει ρολο και οεικτης νοημοσυνης δεν μπορει τυχααιοι μαθητες να μπαινουνν επειδη τους εκατσαν τα θεματα?παλια τη δεκαετια του 90 πριν το νεο συστημα για να μπεις επρεπε να διεθετες και λιγο μυαλο τωρα εχουν γινει ολα τυποποιημενα εχει χαθει τελειως η αξια των εξετασεων:iagree:


Εν μέρη θα συμφωνήσω... Είναι ψιλόαηδία να σου δίνει ανισοισότητα και αμέσως το μυαλό σου να πάει Fermat... χάνεται η μαγία των μαθηματικών. Επειδή ασχολούμε με τα μαθηματικά από μικρός το θεωρώ, προσωπικά, πολύ τραγικό να μεθοδοποιούμε την σκέψη μας στα μαθηματικά... συμφωνώ μπορεί να ακούγομαι κάπως ρομαντικός για την εποχή μας αλλά έτσι είναι...

Από τι είχα καταλάβει από την εμπειρία μου με τις πανελλήνιες είναι πως ένας τέλεια διαβασμένος μαθητής (και πολύ μυαλό να μην έχει) μπορεί να φτάσει το 18 και το 18.5. Θα μπορούσα κάλλιστα να το αιτιολογήσω αν μου το ζητήσει κάποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ελα ρε φιλε τωρα μην κανουμε σαν μωρα παιδια εγω ετσι θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο γιατι διαβασες εγραψες τοσο απλο δεν υπαρχει ο παραγοντας ατυχια

Δεν υπαρχει ο παραγοντας ατυχια???
Αν δεν πας με καθαρο μυαλο ο παραγοντας ατυχια παραμονευει απο παντου να σε χτυπησει ...
Το εχω ζησει και ξερω και ηταν τοσο γελιο αυτο που εγινε που να φανταστεις εκανα τον εξυπνο και τους διορθωνα ολους με το που καναν αυτο το λαθος ολη τη χρονια και τελικα με εκδικηθηκε ...
Δε λεω καλα να παθω που εκανα τον εξυπνο αλλα παιζει να εχασα και μια χρονια γι'αυτο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ελα ρε φιλε τωρα μην κανουμε σαν μωρα παιδια εγω ετσι θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο γιατι διαβασες εγραψες τοσο απλο δεν υπαρχει ο παραγοντας ατυχια τωρα για το αν θεωρειται ηλιθιος δεν ειπα αυτο σε καμια περιπτωση ο καθενας οπου εχει κλιση:iagree: τωρα για παιδαγωγικες νομικη στο www.alfavita.gr μιλαει για μεγαλη ανοδο ειδικα για νομικες παιδαγωγικα αν δε κανω λαθος περσι η νομικη πηρε 350 μορια?:jumpy:
Το ποιος και γιατι κανει σα μωρο παιδι ειναι μεγαλη κουβεντα (και για να μην παρεξηγηθω δεν αναφερομαι απαραιτητα σε 'σενα)!! Οσο για το alfavita.gr, εψαξα αλλα δε βρηκα κατι σχετικο... Αν μου εδινες συγκεκριμενο link θα σου ημουν ευγνωμων:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Κανεις μεγαλο λαθος φιλε μου!! Ειναι τυχαιο νομιζεις, οτι καθε χρονο οι πρωτιες ερχονται απο τις θετικοτεχνολογικες κατευθυνσεις?? Και για να μην παρεξηγηθω μιλαω σε πανελλαδικο επιπεδο παντα!! Γραψε πρωτα λογοτεχνια κατευθυνσης, που κατα ενα μεγαλο βαθμο ειναι υποκειμενικο μαθημα και καθε χρονο υπαρχουν πολυ μεγαλες βαθμολογηκες αποκλισεις, και ελα μετα να μου πεις αν η δικη μας κατευθυνση ειναι ευκολοτερη... Και στο κατω κατω, αφου τη θεωρεις τοσο ευκολη, γιατι δεν την ακολουθησες?? Προφανως θα μου πεις οτι δε σε ενδιεφερε καποια σχολη απο το πρωτο πεδιο, αλλα μονο και μονο αυτο, το οτι δηλαδη εχουμε πολυ λιγες επιλογες, αποδεικνυει οτι η κατευθυνση μας καθε αλλο παρα ευεργετειται!! Και για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα, οταν αρχιζετε και λετε οτι η κατευθυνση μας ειναι η ευκολοτερη και αλλες σχετικες μπουρδες, ειναι σα να διαγραφετε τον κοπο μιας χρονιας και να μας θεωρειτε ηλιθιους, που δε μπορεσαν να ανταπεξελθουν σε καποια αλλη κατευθυνση, ελεος πια!! Α, και κατι τελευταιο... Που ειδες οτι οι νομικες και τα παιδαγωγικα θα χουν μεγαλη ανοδο?? Εγω αλλο ακουω και βλεπω... Τουλαχιστον οταν αναφερεις κατι, θα ηταν καλο να τεκμηριωνεις την αποψη σου!!

Φιλικα,
Κωνσταντινος

Λοιπον η θεωριτικη θεωρητε ευκολοτερη κατευθυνση για μαθητες που δεν στοχευουν ψηλα
Για μαθητες που στοχευουν ψηλα δεν ειναι καθολου ευκολη κατευθυνση
Επισης κατευθυνση καποιος διαλεγει με βαση την/τις σχολες που θελει να παει και την κλιση που εχει προς μαθηματικα/αρχαια ... για να μπορει να ανταπεξελθει
Οσο για τα θεματα που βαζουν στη θεωρητικη τουλαχιστον για περυσι ηταν η κατευθυνση που ευθυνοταν κατα κυριο λογο για την μεγαλη ανοδο των παιδαγωγικων σχολων ...
Πραγμα που φαινεται μονο απο το γεγονος οτι οι μονες βασεις που ανεβηκαν σημαντικα περυσι ηταν του πρωτου πεδιου
Τωρα για φετος δεν ξερω ... πιστευω πως ισορροπηθηκε η κατασταση αν και φαινεται να την εχει παρει την σκυταλη η τεχνολογικη(πραγμα ιδιαιτερα κακο για εμας που στοχευουμε στο 4ο πεδιο) αν και αυτο θα φανει οταν μαθουμε την κλιμακωση του γενικου βαθμου προσβασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
δεν αναφεροταν σε σενα γενικα μιλησα παντως ειναι κοινης αποδοχης οτι καθε χρονο η θεωρητικη ευεργετειται απο τα θεματα των εξετασεων με αποκορυφωμα το περσινο και σαφεστατα κατεμε ειναι πολυ πιο ευκολο να τα βγαλεις αυτα τα μορια απο θεωρητικη απο οτι απο θετικη για παραδειγμα αποψη μου παντως σεν ασχολουμαι με τετοιες κατευθυνσεις για να ξερω αν ηταν ευκολα δυσκολα παντως απο οτι ακουγεται μεγαλη ανοδος στα παιδαγωγικα νομικη που αν δε κανω λαθος ειναι πρωτο πεδιο σωστα?
Kαι να ευεργετείται η θεωρητική(που δεν ευεργετείται εκτός από τα ακραία θέματα που τέθηκαν πέρυσι)"κλέβει" τη θέση κανενός από κάποιο άλλο πεδίο?
Ευχαριστώ για την απαξίωση της προσπάθειάς μου,αλλά βρες μου ένα άτομο που να έχει γράψει αρχαία 20.Εγώ έχω βρει τουλάχιστον 6 από εδώ κι απ'το σχολείο μου που έγραψαν 20 καθαρό μαθηματικά και φυσική.
Αν τις μικρές αυξομειώσεις ή ακόμα και την πτώση που αναφέρεται για τις νομικές σχολές εσύ τις θεωρείς μεγάλη ανοδό, τότε, ναι.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Kαι να ευεργετείται η θεωρητική(που δεν ευεργετείται εκτός από τα ακραία θέματα που τέθηκαν πέρυσι)"κλέβει" τη θέση κανενός από κάποιο άλλο πεδίο?
Ευχαριστώ για την απαξίωση της προσπάθειάς μου,αλλά βρες μου ένα άτομο που να έχει γράψει αρχαία 20.Εγώ έχω βρει τουλάχιστον 6 από εδώ κι απ'το σχολείο μου που έγραψαν 20 καθαρό μαθηματικά και φυσική.
Αν τις μικρές αυξομειώσεις ή ακόμα και την πτώση που αναφέρεται για τις νομικές σχολές εσύ τις θεωρείς μεγάλη ανοδό, τότε, ναι.:bye:
Νομίζω ότι η θεωρητική είναι η πιο παρεξηγημένη κατέυθυνση. Για να γράψεις αρκετά καλά πρέπει να μάθεις τα κατεβατά των κατεβατών και να κόβει και λίγο το μυαλό σου. Χώρια που στα Αρχαία έχουν άγνωστο κείμενο. Να δω εγώ μαθητή της Θετικο-Τεχνολογικής να κάνει άγνωστο και μετά να έρθει να πει ότι η Θεωρητική είναι εύκολη. Για αυτό κι εγώ πάντα θεωρώ ότι αν ένα παιδί από Θετική ή Τεχνολογική συγκεντρώσει τα ίδια μόρια με ένα της Θεωρητικής, τότε αυτός της Θεωρητικής έχει κοπιάσει περισσότερο.

Μπάι δε γουέι, εγώ ήμουν Τεχνολογική 2 φέτος, αλλά όλες οι φίλες μου ήταν Θεωρητική.

Επίσης, στο σχολείο μου, στο μοναδικό μάθημα της Θεωρητικής που υπήρχε 1 εικοσάρι ήταν η Ιστορία. Αντίθετα, σε κάθε μάθημα της Θετικο-Τεχνολογικής υπήρχαν τουλάχιστον 2 (χωρίς να είμαι τελείως σίγουρη για τη Φυσική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Ρε κοπελια μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.Με την θετικη και την τεχνολογικη δεν εχετε κοινα οποτε δεν μπορει να γινει συγκριση.Αυτοι μπορει να μην ξερουν αγνωστα κειμενα στα αρχαια αλλα κ εσυ δεν ξερεις μιγαδικους και οτι αλλο συνεπαγεται στην θετικη κατευθυνση.Οποτε δεν μπορεις να πεις οτι ενας μαθητης της θεωρητικης κοπιασε περισσοτερο απο εναν τις θετικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
καλα ποση διαφορα ειχες απο αυτο που περιμενες και δεν το πιστευεις?παντως χωρις να θελω να υπονοησω τιποτα για σενα αλλωστε δε σε ξερω για να εκφερω αποψη απλα πολλοι βρισκονται στη θεση τη δικη σου φετος δηλαδη μαθητες μετριοι αντε προς το καλοι που υπο φυσιολογικες συνθηκες θα βγαζαν 16 αντε και 17000 μορια φετος να βγαζουν 19500!!!!!!!!!! μορια μιλαμε σιγουρα για τρομερα πραγματα και αφανταστη αδικια σε βαρος των παιδιων που δωσαν τα προηγουμενα χρονια και ειναι σα να σου λενε για να πιασεις τετοια μορια πρεπει να δινεις σε προεκλογικη χρονια γιατι ας μη γελιομαστε οταν λεμε προεκλογικη χρονια δεν εννουμε τις ευρωεεκλογες που περασαν αλλα τις εθνικες που ερχονται απο σεπτεμβρη

Υπάρχει μια παροιμία που ταιριάζει γάντι στην περίπτωσή σου και όλων όσων έχω γνωρίσει, που λένε κάτι τέτοια, και απαξιώνουν την προσπάθεια πολλών παιδιών. Όσα δε φτάνει η αλεπού. Επίσης και η άλλη. Να 'ταν η ζήλια ψώρα. Κόψτε τη μαλακία μερικοί εδώ μέσα, και σταματήστε να απαξιώνετε και να χλευάζετε την προσπάθεια των φετινών παιδιών. Τα κόμπλεξ σας αλλού. Καταντάει εμετικό αυτό το πράγμα.

Ρε κοπελια μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.Με την θετικη και την τεχνολογικη δεν εχετε κοινα οποτε δεν μπορει να γινει συγκριση.Αυτοι μπορει να μην ξερουν αγνωστα κειμενα στα αρχαια αλλα κ εσυ δεν ξερεις μιγαδικους και οτι αλλο συνεπαγεται στην θετικη κατευθυνση.Οποτε δεν μπορεις να πεις οτι ενας μαθητης της θεωρητικης κοπιασε περισσοτερο απο εναν τις θετικης.

Μάλλον είσαι μικρός αν κρίνω από το προφίλ σου. Θα 'πρεπε να ξέρεις όμως, ότι στα 4 από τα 6 μαθήματα που θα γράψει ένα παιδί της θεωρητικής, υπεισέρχεται ο παράγοντας της υποκειμενικής βαθμολόγησης. Οπότε, είναι αρκετά πιο δύσκολο να γράψει κάποιος της θεωρητικής πάνω από 19000 μόρια εύκολα και άκοπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top